24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

SVĚT: Co se všechno semlelo

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 27.5.2024 10:59

No, jest patrno, že i záblesky zdravého rozumu se objevují. Typické je, že u nás v médiích se o nich neinformuje - co kdyby to bylo nakažlivé?

F. Navrátil 27.5.2024 8:09

Válka USA s Ruskem na území Ukrajiny neprospívá žádnému z aktérů. Ale hodně škodí Evropě. Nejvíce na ni doplácí Ukrajina. Vítězem války je Čína.

K. Machala 27.5.2024 3:57

Sankce na nás mají minimální dopad, na Rusko nevelký, a obojí je proto, že je obě strany obcházejí. Rusko ovšem při prodeji ropy do Evropy za levno přes Indii (za levno pro Rusko a Indii) přece jen přichází o část peněz na válčení.

Nikdo soudný, jakože v MMF asi nejsou v odboru pro počítání ruského růstu, nemůže věřit žádným ruským statistikám o HDP. I kdyby to byla pravda, vyrobit o desetinu míň bytů, ale o třicet procent víc tanků, jako příklad, není žádné plus pro obyvatelstvo. Navíc ty tanky se rozbijí, čímž se v reálu růst změní v pokles.

R. Langer 27.5.2024 5:55

Jo, tak sankce na Rusko mají na nás minimální dopad? Aha, tak to jsem fakt rád, že nám energie, potraviny a suroviny zdražily také naprosto minimálně, stejně jako například tendr na JE. Každý to přece úplně ednoduše obejde. ;-D

Běžte už s těma debilníma prolhanejma kecama do prdele, soudruzi! ;-€

M. Kocián 27.5.2024 12:41

Sankce na Rusko na nás mají dopad jaký mají protože a) se evropská energetika příliš spoléhala na nespolehlivého partnera b) se rozhodla spáchat ekonomickou sebevraždu. Obecně řečeno, grandiózní plány na spásu světa není dobré stavět na pískových nebo ještě nespolehlivějších základech.

R. Langer 27.5.2024 20:38

Ano, spoléhala na nespolehlivého partnera, který konkrétně nám přes 50 let spolehlivě dodával ropu, plyn a ostatní suroviny, než přišel povel z Brusele. Tak vám nevím, na které straně a kteří soudruzi vlastně udělali tu chybu. ;-)