Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Diskuse k článku

SVĚT: Bém - pochyby trvají

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 222
  • Poslední: 23.7. 2007 10:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
MUDr Jiří kilian 21.5.2007 10:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak pitomej

aha, já horolezectví moc nesleduji, ale to Bémovo mne zaujalo, taky psali, že budou přinášet informace, tak jsem si myslel, že aspoň jednou za den řeknou, kde zrovna je primátor a jak se cítí.  Fakt je, že o té dámě, co zdolala vrchol, taky nikdo nepsal předem a pak byla jen ta zpráva, že se jí to podařilo. Ale zase ta zpráva byla hned.

Fascinuje mne, že primátor hlavního města je schopen takového výkonu. Sice jsem se dočetl, že to není horolezecky nějak ¨top výkon, ale i tak. Normálně se lidi musí nějak aklimatisovat, chvíli pobýt v nějakých vyšších výškách, aby si zvykli, on tam prostě přijel bez nějaké extra přípravy - nevěřím, že by měl tolik času trénovat při těch funkcích všemožných - no a podařilo se mu to, dokonce jestli je to skutečně tak, tak bez kyslíku.  To opravdu klobouk dolů.

Díval jsem se i na ty servery, ten jeden má podtitulek " by climbers " tak to asi sdělují sami ti horolezci, o Bémovi jsou tam skromné dva řádky.  Ještě by mne zajímalo, jestli tam taky nechávají ty vlaječky, jak jsem kdysi viděl v nějakém filmu o výsttupu na Everest.

rtzrtzrtz 21.5.2007 11:03

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak pitomej

No jo. Jenze kdyz neni o cem psat, tak ani neni duvod ten vecer zapinat telefon. A kdyz je clovek vecer utahanej, tak zaleze do spacaku, uvari a jde spat. Zpravodajstvi kazdy den si muzou dovolit jenom velke vypravy, kde na vrchol jde spolecne odhadem 6 rusaku a 10 serpu.

Co se samotneho Bema tyka, tak na druhou stranu uplny vyletnik to taky neni. Videl jsem vysledky nejakych skialpinistickych zavodu a hejbnout kostrou rozhodne dokaze.

A co se Bemovy se expedice tyka, tak tam se asi tech veci udalo vic. Co se treba v mediich neobjevuje, je to, ze den na to v poslednim tabore umrel kolega. (Nechlubi se tim asi proto, ze je jasne, co by s takovou zpravou media udelala.) S tim mrtvym serpou to taky asi mohlo byt vselijake a jedno, jestli patril k Bemove expedici nebo ne. Navic samotna Bemova expedice snad ani nemela byt Bemova expedice, Bem tam mel byt jenom takovy "novacek", myslim, ze tam byli vetsi borci. Jenze Bem je pro media pojem. Casem, az se tihle chlapy rozpovidaj u piva, tak se to treba dozvime i my ostatni, sice nez se to dostane i do zapadlych koutu treba az ke me, tak to bude hodne zkreslena informace, ale porad to bude lepsi nez ctenhle clanek a clanky na idnes.

A co se te divciny tyka, tak ta rozhodne nepodcenila pripravu. S Tenzigovym vnukem uz na jednom osmitisicovem kopci byla, neresila nejake ego a sla s kyslikem. Navic krome mladyho Tenzinga s nimi sli jeste dva Serpove. A kdyz kouknes na everstnews, tak tam je zajimal spis mladej Tenzing nez jeho "klientka" (pritom uplne obycejna klientka to taky asi nebyla). Mladej Tenzing tam je zrejme jako doma, takze se tak nejak automaticky vi, kde kdy je a kam kdy prijde. A lze predpokladat, ze je tam, kde je ta divcina. Proto asi ta informace hned druhy den.

Semiramis 21.5.2007 11:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak pitomej

O tom, že pod Everestem zemřel český horolezec, jsme informováni byli - s dovětkem, že nebyl členem Bémovy expedice.

rtzrtzrtz 21.5.2007 11:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak pitomej

Tak to pardon, ten dovetek jsem zrejme prehlednul. Dekuju za opravu.

Coz je ale take ponekud kuriozni. Kdyz si vezmete vypravu Bema, kde media plodi clanky typu "Bem vyrazi na Everest" "Bemovi umrel Serpa" "Bem se vratil kvuli pocasi" "Bem zitra vyrazi na druhy pokus" "Bem zdolal Everest" "Bemovi omrznul malicek"... a pak najednou nejaky Cech vyjde mozna az nahoru (coz se ani poradne nevi a ani to ted nechci resit), vrati se do posledniho tabora v 8300, tam umre a je vicemene ticho po pesine. (Coz je mimochodem s ohledem na pozustale asi jen dobre.)

Marta 21.5.2007 6:49

Pane Wagnere jste žumpa, a nic jiného.

 Ta závist, ta dělá divy co pane Wagnere?!!!

ilna 21.5.2007 6:58

Re: Pane Wagnere jste žumpa, a nic jiného.

Ale no tak, Marti, aková vášnivá obhajoba :-p. Že ty toho Béma tajně miluješ? ;-P

GRUNTURÁD 21.5.2007 6:31

ANO, politici nám nejsou k ničemu, do Vltavy s nima, HURÁ! (a všechny pRAŽÁKY s ním.

zoch 21.5.2007 6:30

Prodávám,jak jsem koupil

Asi před měsícem ke mně dorazila šeptanda,že Bém je na detoxu ve Švýcarech. Netuším,zda je to košer,ale podle toho,že nedorazily žádné zprávy se dá uvažovat o tomto kecu i v reálné rovině.Ostatně jedna fotomontáž navíc není problém a letecky se přemístit do základního tábora či jeho blízkosti lze snad také .

PetrH 21.5.2007 6:46

Re: Prodávám,jak jsem koupil

Ta "šeptanda" ke mně dorazila taky, zveřejnil ji autor tohoto článku tady na Psu a sám na ni odkazuje. Ale mám pocit, že ten článek je dodatečně upravený, že toho tam bylo o Bémově údajné závislosti víc. Mám pocit, že p. Wagner používá Psa k nějakému svému soukromému boji s Pavlem Bémem.

kk 21.5.2007 10:11

Za sebe? Ne. Nebojuje za, ale proti někomu

Tak jak je v české kotlině zvykem.

AndyO 21.5.2007 6:50

Re: Prodávám,jak jsem koupil

jistě. A proč se nevydal autor článku, který na toto téma brblá už pár měsíců, s kamerou po stopách Béma a neusvědčí ho, to věru nevím. Takhle, ať už Bém lezl po horách nebo je na detoxu vychází z celé kauzy jako  špinavá drbna jen autor ( jméno nelze díky jeho vlastní aktivitě zde na Psu vypsat, je automatickým cenzorem zakázáno) a popravdě- vyrobit kompilát z vlastních drbů a vhodných pochyb je ještě jednodušší než splácat fotomontáž.

MUDr Jiří Kilian 21.5.2007 7:00

Re: Re: Prodávám,jak jsem koupil

Já si myslím, že není běžné vidět primátory hlavních měst na Everestu a tak je o to zájem, když se tam některý vydá a pak je samozřejmě divné, že zpravodajství je tak chudé, jak bylo to o Bémově cestě, která je jakýmsi primátorským prvovýstupem - nevím, jestli kdy Everest nějakého primátora na svém vrcholu hostil.  Ona ta DNES je exklusivní zporavodaj o té cestě a fakt toho teda moc o ní a o primátorovii nesdělila.

Pochopil jsem ty pochyby jako pochyby o zpravodajství a to mi jako drby nepřijde. Myslíte si, že dosud podané informace o Bémově cestě byly dostatečné ?

AndyO 21.5.2007 7:11

Re: Re: Re: Prodávám,jak jsem koupil

těch "myslím", "myslíte" atd. je trochu moc na seriozní debatu, obzvlášť když uvážím, jak precizní důkazy vyžadujete v jiných debatách. Fakt, že postrádáte na hlavních stránkách čínského a světového tisku tučné titulky o tom, že jakýsi chlapík z úřadu, který zřejmě nebude říkat průměrnému novináři z Číny a světa vůbec nic vylezl na horu, kam se vydrápe každou chvíli někdo ( a my vůbec netušíme, kdo- znáte snad všechny ty horolezce a víte, zda mezi nimi není nějaký starosta třeba z  Kyjeva?) není dostatečný důvod pro to, aby se vytvářely drby, A stejně, jako vy podezíráte Béma ( myslíte si), tak já podezírám autora článku z účelové manipulace.

MUDr Jiří Kilian 21.5.2007 7:23

Re: Re: Re: Re: Prodávám,jak jsem koupil

Tak já nevím, z čeho jste dospěl k náhledu, že podezírám Béma, c čínských médiích jsem se nějak nezmiňoval, nechápu, proč se tak čílíte

AndyO 21.5.2007 7:32

Re: Re: Re: Re: Re: Prodávám,jak jsem koupil

z vašeho příspěvku

MUDr Jiří Kilian 21.5.2007 7:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prodávám,jak jsem koupil

No ale tam není nic, co by ve Vás mělo navodit takové pocity, jaké jste vypsal

PetrH 21.5.2007 7:01

Re: Re: Prodávám,jak jsem koupil

Se divím, že autor nepoužil i tenhle odkaz na důkaz toho, co se dá ve PhotoShopu provést... možná proto, tam nepotvrzují primátorovu drogovou závislost.;-D;-D;-D

MUDr Jiří Kilian 21.5.2007 7:29

Re: Re: Re: Prodávám,jak jsem koupil

:-D:-D:-D co všechno lidi nevymyslí

Netřeba 21.5.2007 6:23

Jestli to mlčení kolem Béma není tím,

že on i jeho starosti jsou většině normálních lidí u pr . . .

Honza42 21.5.2007 7:20

Re: Jestli to mlčení kolem Béma není tím,

Tak nějak bych to viděl.

MUDr Jiří Kilian 21.5.2007 7:35

Re: Re: Jestli to mlčení kolem Béma není tím,

Nojo, ale MF DNES  je něco jiného,že

ll 21.5.2007 5:53

Když už Bém "mlčí", žumpa se o "publicitu" postará.

Je jen škoda, že ta žumpa sídlí i na psu. Nenávist některých Pražáků k ODS všeobecně a k Bémovi zvlášť nabývá patologických forem.

Joska 21.5.2007 6:37

Re: Když už Bém "mlčí", žumpa se o "publicitu" postará.

Jak poznáte z těchto přízpěvků.kdo je pražák a kdo není? Jste jasnovidec?

ll 21.5.2007 10:24

Z příspěvků - diskuze jistě ne

Ale stačí se podívat na literární produkci např. pana Witzanyho a jemu podobných.

darny 21.5.2007 8:23

Re: Když už Bém "mlčí", žumpa se o "publicitu" postará.

Myslím, že nenávist,nevím jestli Pražanů, ale některých občanů žijících v Praze tady určitě je. A také si myslím, že trochu oprávněná. Pokud pana "NENAHRADITELNÉHO" poznáte osobně při jednání, uděláte si svůj obrázek. Tu čest jsem měl několikrát v minulých letech při výkonu svého povolání a tak arogantního a sebestředného člověka jsem dloudo neviděl. To jestli je na detoxu nevím a netuším, myslím že ne. Oni by ho určitě straničtí soudruzi do takové vrcholné funkce nezvolili, pokud by tady byl jen náznak závislosti. A co se týká nenahraditelnosti? Pan Bém má již dlouhá léta, tak jako jeho předchůdci oporu v panu Blažkovi, který je šedou eminencí MHMP. Všiměte si, že dlouhou dobu již pracuje  jako náměstek pro bezpečnost. To je funkce, stavěl bych ho intrikářstvím a pletichářstvím na úroveň kardinála Richellieu. Jinak panu Bémovi nepřeji nic zlého, ale kdyby si ho ponechal Yetti, nezlobil bych se. Každý je nahraditelný, pouze naši politici si o sobě myslí a také nám to před volbami horem dolem říkají, že oni jediní...........

BU 23.5.2007 18:21

Re: Re: Když už Bém "mlčí", žumpa se o "publicitu" postará.

    Mezi pražskými měšťáky je ODS neporazitelná. Kojoti vijí, ale karavana kráčí dál.

aquagenic 21.5.2007 3:44

Jenom jestli nekecáte, pane Wagner

http://everestnews.com/everest2007/bemeverest05202007.htm

mol 21.5.2007 3:55

Re: Jenom jestli nekecáte, pane Wagner

Vyborne, nasel jste clanek, na ktery je v textu primo odkaz. Priste treba objevite v masne salam a v autobazaru auta.

dan 21.5.2007 1:36

možná,

že Béma unesli mimozemˇšťani, aby na něm studovali rysy kariérismu , kterých si tady na zemi nevšimne leda slepý.

BOMBON 21.5.2007 0:57

cim vic se

do lejna stoura, tim vice smrdi.

proc porad nekoho irituje, kdyz si nejaky nymand udela radost? proc o tom musim cist i tady, na mem oblibenem NP? nestaci vizkove a kilianove?;-)

a jestli prazske klotove rukavy nemohou treba i douhodobe fungovat bez jedineho cloveka, pak je na miste nikoliv privolavat nymanda zpet, je namiste zmenit organizaci a fungovani nymandova ouradu...:-/

BERAN 21.5.2007 0:47

Žijeme v mediální době

Je-li možno jednoho politika mediálně odstřelit, je velice snadné jiného nezaslouženě glorifikovat. Dnešní politik bez vlastního imidžmejkra je autsajdr.

Doktor Bém budoval svou politickou karieru v souladu s uvedenými zásadami. Překvapuje proto, že náhle tuto zásadní politickou poučku on, nebo jeho spolupracovníci, očividně nezvládli.

Druhou variantou je následná póza ublíženectví a nevděku národa, který pochyboval o svém hrdinovi.

Rád si počkám na mediální kampaně, které možná odstartuje již zmiňovaná tiskovka.