18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SVĚT: 70 let od konce války

Je zajímavé, jak oslavy 70. výročí konce druhé světové války byly rozsáhlé. Samozřejmě nejbombastičtější byly v Rusku, ale i u nás jako by se s oslavami a slavnostmi pytel protrhl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Mach 16.5.2015 10:51

Re: Pane autore,

Hlavně je důležité nezaměňovat bolševickou propagandu alá heusinger s fakty.

P. Mach 16.5.2015 10:49

Žvaníš hovadiny tupý bolševiku.

Nějaké spojenectví proti hitlerovi bylo bestii stalinovi úplně ukradené. Rusácké impérium zvané sssr mělo jediný zájem, a to aby GB nechala rusácku volné ruce v oblasti, tj. aby se nemíchala do plánovaného obsazení Finska, Lotyšska, Estonska a Litvy a ještě aby tyto budoucí územní zisky rusácka uznala. To samozřejmě Velká Británie odmítla. Ty zřejmě bIbečku nic nezamlčuješ, ty jsi jen tak tupý, že ti všeobecně známé skutečnosti unikají.

V. Hák 16.5.2015 10:28

dle mého názoru

zločiny typu komunismus,fašismus a děje či války s nimi spojené by se měly připomínat třeba i za sto let.A přirovnávat s nimu třeba napoleonské války či jiné podobné boje je stejně nesmyslné.

J. Farda 16.5.2015 9:34

Re: Zdánlivě drsné,

Už je, viz výše Heusinger a spol., kde chytrák Seidl píše, že Poláci po Mnichovu na ČSR zaútočili. Zamlčel ale, pokud to vůbec ví, že s Poláky jsme měli r. 1918 spor o Těšínsko, sice historicky knížectví Koruny České, ale s nadpolovičním počtem polských obyvatel, kteří se domáhali téhož sebeurčení, kterého Beneš úspěšně využil při zdůvodňování práva Slováků na separaci od Uher. Pro historické země Koruny se úspěšně domáhal práva historických hranic, takže na Těšínsku tyto dvě práva na sebe narazily. Poláky v následující válce hnal gen. Šnejdárek na půl cesty do Waršavy, ale ofenzivu zastavil na zásah Dohody/Francie. ČSR pak Polákům v životním zápase s Rudou armádou nejen odmítla prodávat zbraně, ale naši železničáři ani neodbavovali a nepropouštěli do Polska zbraně od jiných dodavatelů. Pilsudski naštěstí Tuchačevského pod Varšavou zastavil i bez těchto zbraní. Byla to snad česká pomsta za ztrátu většiny Těšínska? Poláci to tak vnímali, a pak se nelze příliš divit tomu, že po tehdejších zkušenostech byly vztahy z jejich strany velmi chladné. A že využili příležitosti po Mnichovu velkopolským "Ostravica naša granica"? K nepolskému (československému) obyvatelstvu se prý při záboru chovali značně brutálně, ale na druhou stranu zase stovky našich vojáků prchající po r. 1938 do Polska našli na zabraném území Těšínska a Slezska pomoc zbylého moravskoslezského obyvatelstva. Frapantní paradox, není-liž pravda? A aby byla míra dějinné ironie dovršena, Němci po porážce Polska prohlásili tamní oblasti za Alt Reich a muži slezské národnosti (předválečného československého občanství) museli rukovat do Wehrmachtu. Ví o tom páni Seidlové? Nicméně, tedy víceméně, je pro dnešní "komentátory" neznalé tehdejších událostí, mentality lidí a politické praxe té doby pak snadné národovecky plivnout.

M. Koutný 16.5.2015 9:02

Re: Jaksi jste pozapomněl, že

zatímco Stalin "Drang nach Westen" dokázal utajit tak dlouho, až bylo pozdě...

E. Heusinger 16.5.2015 8:31

Jaksi jste pozapomněl, že

Hitler se netajil "Drang nach Osten".

K. Janyška 16.5.2015 8:29

Je.

Dzp.

I. Mertl 16.5.2015 8:14

Co zapadlo

Rudé, jejich pozůstalé i moderní následovníky, mluvčí a modloslužebníky nikdy o historické pravdě nepřesvědčovat! Bylo a je jim to jasné: oni pravdu měli, mají a budou mít. Nechme toho už, říká Joch. Má pravdu, jako by ta současnost nestačila. Nejsem-li historik, mělo by mi dnes být přece už opravdu jedno, kdo měl větší podíl na WW2, kdo byl větší vrah. Důležitý je dnešek (a zítřek!!) A dnes není důležité, kdo jakou vlajkou mává, co říká, ale co doopravdy dělá. A kdo chce zničit sousední skutečně bratrský stát, s nímž má společnou staletou historii a na jehož vzniku se sám podílel, jehož bezpečnost podepřel mezistání smlouvou. A kdo škrtí slabšího bratra, jen aby si vytvořil nesmyslný sanitární kordon, (který by navíc měl doopravdy budovat na jihovýchodní SIbiři.) Kdo je tady paranoidní a tedy potenciálně nebezpečný šílenec. Škrtám "potenciálně". Čert už vem WW2!

P. Kmoníček 16.5.2015 8:04

Re: Zdánlivě drsné,

Oni ti duševní bolševici nikdy tato fakta neuznají.Když nedávno obhajoval Putin pakt Molotov-Ribenntrop,tak nikdo z nich nečetl noviny,neposlouchal televizi a rozhlas a dával si dále nad postel sovětskou vlajku.Astone,tito lotři nedají pokoj a nedají.A něco jim vysvětlovat,třeba i fakty?Marné,marné,marné!Někteří z nás se toho už nedočkají,ale musíme spoléhat na přírodu a její zákony.

Z. Rychlý 16.5.2015 7:40

Re: Pane autore,

I kdyby to byla pravda o těch možných a nemožných smlouvách, nezamlčujte ten fakt, že CCCP nakonec agresorem byl a na rozpoutání války se podílel. Nezamlčujte fakt, že CCCP tím mírovým beránkem nikdy nebyl, vy betlemáři. Hitler prostě šlápl na hada a měl tím pádem (a je to dobře) smůlu. Dvě totality se do sebe zakously.

Jestliže víc jak polovina Rusů se bojí americké agrese, to hovoří samo o míře vymývání mozků v Rusku a vidím, že to pokračuje dál, jak v čase, tak přes hranice.

Joch má ve všem, co zde napsal pravdu, hlavně však v tom pohřbení mrtvých, které vy a vám podobní neustále vystavujete. V zájmu čeho ? Na co chcete poukázat tím předváděním mrtvol (polovinu z toho stejně zavinil Stalin svým vedením a neschopností). Že Německo je opět fašistický stát na rozdíl od holubičky Ruska ?

P. Lenc 16.5.2015 6:39

Re: Zdánlivě drsné,

Tak tak.Pravda bolí.

K. Seidl 16.5.2015 6:39

Re: Pane autore,

Třeba nezamlčel, možná to ani nevěděl. Nevěděl např. ani o tom, že Poláci útočili na ČSR spolu s Hitlerem, možná ani neví že SSSR si vzalo zpět území o které přišlo zpackanou válkou s Poláky 1920 /kdo by nevyužil situace ? /. Měli jim co vracet, třeba za polské tábory smrti kde údajně zahynulo v zajetí 140 tisíc vojáků / Polsko uvádí jen 40 tisíc /. Autor má pravdu v tom, že každý chce rychle zapomenout na svoji prohru, na svoje zločiny.

P. Dvořák 16.5.2015 2:03

Re: Pane autore,

To není zamlčování. Prostě některá fakta nejsou důležitá :-))

E. Heusinger 16.5.2015 1:36

Pane autore,

jaksi jste opomněl, že CCCP měl velký zájem na spojenectví s Británií proti Hitlerovi. Británie nechtěla, proto pakt M-R.

V jeho důsledku se Hitler nevydal na východ jak očekával Západ, ale na západ.

Pane autore, jaksi jste zapomněl, že Polsko mělo velký zájem na paktu s Hitlerem proti CCCP.

Pane autore jaksi jste zapomněl, že Mnichov měl Hitlera nasměrovat na východ.

Pane autore, co se Vám nehodí, zamlčíte.

P. Dvořák 16.5.2015 1:10

Re: Konečně vím, proč byla válka.

To je sice také v článku, ale kvůli tomu si západní demokracie moc starostí nedělaly.

Až to Polsko, to jim tedy hnulo žlučí :-))

S. Kalužík 16.5.2015 0:37

Re: Konečně vím, proč byla válka.

Stačí číst o trošku pozorněji:Neměli bychom zapomínat, že druhá světová válka neměla agresora jednoho,

nýbrž agresory dva. Dne 23. srpna 1939 se paktem Molotov-Ribbentrop

Hitler a Stalin spojili a rozdělili si Evropu.

P. Dvořák 16.5.2015 0:33

Konečně vím, proč byla válka.

Kvůli Polákům.

"Západní demokracie nešly do války kvůli Československu na podzim 1938, ale až na podzim 1939 kvůli Polsku, jeho nezávislosti."

S. Kalužík 16.5.2015 0:08

Zdánlivě drsné,

ale zoufale pravdivé. To zase bude kvikotu v rudém chlívku.