23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

SVĚT: 70 let od konce války

Je zajímavé, jak oslavy 70. výročí konce druhé světové války byly rozsáhlé. Samozřejmě nejbombastičtější byly v Rusku, ale i u nás jako by se s oslavami a slavnostmi pytel protrhl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Szewczyk 17.5.2015 0:03

Re: he he hež pak na věky

Vinetů a jeho neregistrovaný bratr Olda šetrný.........upatlaní okolo čoko dírky, naprosto dokonalý obraz dnešní strany dobra,,,,,he he he, ovšem článek je k minulosti.....

R. Szewczyk 16.5.2015 23:58

Re: Z četby tvého komentáře

pane P.Mach ,polévejte si moudí ledovou vodou cca půl hodiny, opravdu , ale opravdu se vám uleví, pokud však ne, využijte moderní medicíny a navštivte odborníka přes psychiku, třebas takový Pavel Kříž, vyučený přes psycho ve vámi milovaných USA, vám na nelehké cestě k duševní rovnováze jistě bude dobrým rádcem a  průvodcem .Přeji vám brzké uzdravení a návrat do normálního života.

J. Kanioková 16.5.2015 23:30

Ten článek není až tak objektivní, jak se tváří..

J. Kanioková 16.5.2015 23:28

Uff....

""Je velmi smutné, že benešovo bezprecedentní PŘEDVÁLEČNÉ lezení do řitě stalinovi""

A na to jste přišel vlastní hlavou ???

P. Mach 16.5.2015 22:35

Re: Zdánlivě drsné,

A to sis vycucal odkud? Zločinec putin jen tak na okraj pakt Ribbentrop - Molotov obhajoval. A co se týče vykvajznutí, tak tak se konalo především ze strany stalina, přestože s Československem mělo sssr uzavřenou spojeneckou smlouvy (na rozdíl od GB) a vzápětí se pustil do vyvražďování Poláků, Litevců, Lotyšů, Estonců a FInů. Ano, bestie stalin potřeboval čas ... aby mohl zabrat území na které si dělal zálusk.

Jasně, ty si vystačíš s tím co ses dozvěděl od politruka v padesátých letech. A v jakým chlívě trávíš čas je jen tvůj problém.

P. Mach 16.5.2015 22:25

Re: Konečně vím, proč byla válka.

Bolševik stalin se měl v té době na základě spojenecké smlouvy s Československem zabývat vojenskou pomocí Československu a nikoli vyvyražďování Ukrajinců hladomorem. Vzápětí se vrhnul na pakty s hitlerem a agresivní války. Historie se přepisovala ... zde do roku 1989, v rusácku i nadále.

M. Prokop 16.5.2015 21:08

Re: Pane autore,

Británie hlavně Hitlerovi nemohla nabídnout Polsko, na tom jednání ztroskotalo.

Ten zbytek jsou tradiční komunistické lži, u vás obvyklé.

M. Prokop 16.5.2015 21:05

Re: a co

Na základě paktu o neútočení Polsko (na rozdíl od SSSR) na nikoho nezaútočilo.

Ta údajná nabídka je fantasmagorie.

M. Prokop 16.5.2015 21:03

Re: Z četby článku

Joch jen doplnil to, na co se léta zapomínalo, nebo bylo zakázáno o tom mluvit.

V době ožívání ruských imperiálních ambicí není připomenutí na škodu.

J. Škodák 16.5.2015 21:02

Re: dle mého názoru

Měli by se připomínat,ale ty komunistické se nepřipomínají skoro vůbec a přitom obětí bylo nepoměrně více! Bez přímých důkazů vozí skoro stoleté dědky na posteli před soud za zločiny fašismu. Kdo byl odsouzen za komunistické zločiny u nás, v Rusku,Číně...? Proč není stejný přístup k těmto zločinům jako k holocaustu? Popírat holocaust je trestné a popírat zločiny komunismu? Je to nespravedlnost volající do nebe a podle Bible bude za to trest od pokolení do pokolení!!!

E. Erat 16.5.2015 18:39

Re: a co

Hlavně ta polská svoloč hned využila okupace ČSR Německem a zabrala Těšínsko.

Š. Hašek 16.5.2015 18:20

Re: Konečně vím, proč byla válka.

Pane Kalužíku, Vám zřejmě tak nějak "unikl" začátek  v Mnichově, s tím kníratým, který křičel, že si Evropu "podá". A pak si ji podal, důkladně.

V té době se bolševik Stalin zabýval pšenicí na Ukrajině. No nic. Historie se přepisuje.

Š. Hašek 16.5.2015 18:12

Re: Zdánlivě drsné,

Joachim von Ribbentrop. Na okraj.

Putin pakt neobhajoval. Putin pouze podotkl, že když se "na to" v Evropě Francie a Anglie vykvajzly (tváří v tvář tomu nadčlověku nordické rasy, z Němec), Stalin potřeboval čas. Putin nesmí mluvit, když mluví multikulti, zfalšovaný amerikánec, že?

Čekám, že Stalin jest odpovědný i za Lidice, od těch "novohistoriků".

A nebudu ani dodávat, že nejsem z rudochlívku, jak tady píšou jiní znalci všeho. Nemá to cenu.

P. Mach 16.5.2015 17:55

Z četby tvého komentáře

získávám dojem, že neumíš číst.

Š. Hašek 16.5.2015 17:15

Z četby článku

získávám dojem, že je konečně třeba připsat norimberské protižidovské zákony, plynové komory, Drang nach Osten, rozvrat evropské, velice pestré společnosti, chuť si podmanit Slovany a zotročit je,  .......... to vše nějak tak připsat sovětskému, komunistickému tyranovi Stalinovi (škoda, že to nejde dát na triko Putinovi, ale to by se fakt muselo hodně přepisovat).

Německý národ nic, už se nepamatujeme a pokud ano, tak rychle zapomenout. Je to dávno.

Pane Jochu, to jest nějaká nová směrnice?

Nečiním si nárok na referát, jen tak mě napadlo.

P. Mach 16.5.2015 15:24

Re: Zdánlivě drsné,

Problém je, že ty nacházíš nikoli na Těšínsku ale v rusácký řiti, a podle toho "chápeš" události druhé světové války.

P. Mach 16.5.2015 15:22

Re: Zdánlivě drsné,

To je fakt a tvoje uvalené teorie na tom nic nezmění. Vzhledem k tomu, že leží vedle sebe je to stejně možné jako hovořit o Těšínsku a zároveň Třinecku a opět na tom nic nezměníš.

I. Mertl 16.5.2015 14:00

Re: he he hež pak na věky

Inu, tak to v politice chodí, že nic není černobílé, pane, natož pak na věky. Pro jednodušší hlavy: Na straně zla na začátku války byly Německo a CCCP, neb si začaly dobyvatelskou válku, a s nimi jinde loupící Itálie. Stalin, když později zjistil, do čeho šlápl, se z nezbytí zachraňoval na straně dobra. Ještě nějakou pohádku, dobrý muži? Jinak ... na straně dobra jsou andělé, Vinetou a čokoláda, my little cobbler.

Z. Rychlý 16.5.2015 13:42

Re: Pane autore,

Argument jak dělo. IQ tykve.

R. Szewczyk 16.5.2015 13:37

he he he

pan Joch napsal, že za ww2 existovaly strany dobra a zla, mohl by někdo zde přispívající objasnit tu stranu dobra? Nebo je to tajemství druhé světové války?

R. Szewczyk 16.5.2015 13:33

Re: Zdánlivě drsné,

fakticky pojem národ vznikl tak nějak koncem 19 stol,řekněme plus mínus, takže tato věta je silně zavádějící,přibližně do konce 19. století měli v zemědělském Těšínsku a Ostravsku převahu Češi. No a spojovat těšínsko s ostravskem je zajímavé, ale v podstatě nemožné

R. Szewczyk 16.5.2015 13:28

Re: Zdánlivě drsné,

a protože jsem přímo skoro z Českopolského Těšína, tak události WW2 chápu jinak  než kavárenští povaleči z Prahy, pan Farda to zhruba vyjádřil ,jen doplním, že tady nebyli proti sobě češi,němci,poláci,slováci atd, ale katolíci ,evangelíci, pravičáci, levičáci, fašisti, nacisti, atd

F. Svoboda 16.5.2015 13:16

Re: Zdánlivě drsné,

Krásně zhodnoceno, bohužel většina živočichů z rudého chlívku takový článek si nepřečte nebo pokud ano, tak střízlivě neposoudí skutečnosti v něm obsažené.

P. Mach 16.5.2015 13:15

Rusácká děvka brynza opět dokázala,

že, schopnost naklepat na klávesnici za sebou pár písmenek z ní nedělá gramotného jedince.

P. Bryndza 16.5.2015 13:03

a co

pakt Pilsudski- Hitler z roku 1934 o vzájemném neútočení mezi Německem a Polskem a nabídka Polska z roku 1938,Německu, o společném tažení proti SSSR?

I. Dekyský 16.5.2015 12:35

Re: Pane autore,

Vymytý mozek máte především Vy...

J. Farda 16.5.2015 12:25

Re: Zdánlivě drsné,

Zcela s Vámi souhlasím, a děkuji za věcné doplnění.

P. Mach 16.5.2015 11:27

Re: Zdánlivě drsné,

Doplnil bych, že Poláci v otázce Těšínska uplatňovali dvojí metr, zatímco na východě při sporech o území s Ukrajinci zdůvodňovali svůj nárok historicky, přičemž poláci tam tvořili menšinu, tak na Těšínsku se zase oháněli polskou většinou. Navíc ta "polská většina" na Těšínsku měla velmi krátkou historii. POláci se začali v rámci RU stěhovat do horního Slezska především z Haliče až v okamžiku kdy se naplno rozjela průmyslová revoluce a doly a hutě potřebovaly levnou pracovní sílu. Do té doby, tj. přibližně do konce 19. století měli v zemědělském Těšínsku a Ostravsku převahu Češi.

K těm železničářům je nutno podotknout, že v té době na železnici probíhaly stávky a patologické levičáctví doposud zažrané v českém obyvatelstvu jako rakovina se v té době projevovalo v tom, že dělnické profese fandily především komunistickým bestiím, které v té době ohrožovaly Evropu. Je velmi smutné, že benešovo bezprecedentní předválečné lezení do řitě stalinovi a polské hraní si na velmoc zabránilo vytvoření spojenectví mezi Československem a Polskem. V opačném případě se historie mohla vyvíjet jinak.

J. Štrobl 16.5.2015 11:17

Re: Pane autore,

Ale no,no,nó. My jsme také četli komunistický dějepis základní školy z padesátých let a netaháme to sem.

P. Mach 16.5.2015 10:54

Re: Konečně vím, proč byla válka.

rusácké impérium zvané sssr si kvůli Československu také moc starostí nedělalo, přesto, že s Československem mělo spojeneckou smlouvu. Naproti tomu Velká Británie s Československem žádnou spojeneckou smlouvu nemělo.