1.3.2024 | Svátek má Bedřich


SPORT: Biden nařídil transgender diverzitu

29.1.2021

Budou závodit muži v ženských sportech?

Joe Biden podepsal během své první hodiny ve funkci prezidenta „antidiskriminační opatření“ umožňující transgender sportovcům, kteří se narodili jako muži, soutěžit ve sportu se ženami. Mají mít také právo navštěvovat chlapecké šatny a dívčí záchodky.

Nařízení se zatím vztahuje na školská a univerzitní zařízení, kde již nyní vyvolává odmítavé reakce. Pokud odmyslíme nepříjemnosti na záchodcích a v šatnách, je otázka, zda nařízení zahrnuje také sprchy. Běžně po tréninku nebo zápase je zvykem se osprchovat. Pro čtrnáctileté dívky účast ve společné sprše s trans-ženou určitě nebude ten nejideálnější zážitek z dospívání (trans-ženy mají mužské pohlavní orgány).

Jste tím, kým se cítíte být

Ve Spojených státech stačí, že se dotyčný muž cítí jako žena a dnes již asi 16 států z Unie (USA tvoří 50 států) má „přátelskou politiku“ umožňující trans-ženám sportovat v atletických disciplínách na středních školách. Vidíme pak „sportovkyně“ s typickou mužskou muskulaturou, které válcují své ženské protějšky.

Avšak ne všichni (nejspíše drtivá většina) jsou ve Spojených státech z násilného vnucování tolerance k trans komunitě nadšení. Podíváme-li se na problém z pohledu biologických žen, těžko se mohou měřit s muži v silových, plaveckých nebo atletických disciplínách. Každé procento nárůstu výkonosti v atletice, plavání a dalších sportech znamená nekonečné hodiny dřiny. Paradoxně tak Bidenovo „antidiskriminační“ nařízení diskriminuje právě ženy.

Proto ještě před Bidenovým nařízením podalo 17 států Unie návrhy zákonů zakazujících trans-osobám soutěžit v jiných kategoriích, než jaká odpovídá té při narození. Idaho jako jediný stát již takový zákon v minulém roce schválilo.

Otázkou zůstává, zda bude Bidenova administrativa toto „antidiskriminační nařízení“ vyžadovat na školách ve formě podmínky přijetí státních grantů (dotací).

Muži ve sportovních kategoriích žen na příští olympiádě?

Bude zajímavé do budoucna sledovat, zda „antidiskriminační“ tažení bude pokračovat nejen v samotných Spojených státech, ale i v řadě mezinárodních sportovních organizací včetně olympijského výboru.

Zatím podle pokynů Mezinárodního olympijského výboru z roku 2016 mohou transgender muži soutěžit bez omezení, zatímco transgender ženy musí prokázat sníženou hladinu testosteronu pod mezním bodem nejméně rok před prvním zápasem.

Nevím jak vy, ale já osobně se těším na atletické soutěže žen, kde nás budou komentátoři seznamovat nejen s věkem, národností, ale také se závodnicemi, které jsou biologickou nebo trans-ženou. A třeba se dočkáme situací, kdy cílovou pásku proběhnou na prvních dvou místech trans-ženy s mužskými pohlavními orgány, jako tomu bylo při mistrovství středních škol v Connecticutu anebo při mezinárodní cyklistické soutěži, kde vyhrála svalnatá, 180 cm vysoká trans-žena vážící 90 kilogramů. Když si soupeřka na třetím místě dovolila otevřeně prohlásit, že to není fér, okamžitě se do ní pustily jak sršni nejrůznější transgender organizace, aby se dotyčná musela po několika dnech za svou upřímnost omluvit a kát s politováním, že neúmyslně rozdmýchala vášně a nebyla více pozitivní.

Přátelé, ještě aby tomu bylo jinak, názor mít může, ale jen ten správný, tolerantní.

Antidiskriminační opatření je součástí pokrokářské agendy nového prezidenta

Opatření ze strany „centristického“ prezidenta Bidena zapadá do progresivistické agendy, kterou požaduje většina Demokratů držících v rukou celý Kongres. Ihned po svém nástupu nařídil Biden návrat Spojených států do Světové zdravotnické organizace (WHO) a k pařížské klimatické dohodě, ukončil zákaz cest do USA pro cestující z řady převážně muslimských zemí nebo pozastavil výstavbu zdi na hranicích s Mexikem (viz).

Překvapivá je velká razance, s níž tyto změny ihned po svém nástupu provádí. Většina z nás předpokládala pozvolné změny podobně jako při pochodu neomarxistů akademickými institucemi trvajícím více než jednu generaci. Nyní se zdá, že progresivisté v řadách demokratů budou na Bidena tlačit s cílem zakončit co nejdříve kulturní revoluci v menšinových, gender-feministických a dalších tématech namířených proti rodině a původní křesťanské identitě USA.

Uvidíme v příštích měsících, kam se Spojené státy pod vedením Joea Bidena vydají, zatím to vypadá na zemi, kde včera již znamená zítra.

Kniha Mračna nad Evropou nyní v prodeji se superslevou.
Krátký trailer zde: