2.3.2024 | Svátek má Anežka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Toque 12.11.2007 10:20

Vzkaz autorovi!

Autore!!! Žádné "divoké flamengo" neexistuje Rv, když už tak flamenco. Zásadně s "cé" prosím! FLAMENCO! Flamengo byla kdysi nějaká česká hudební skupina.

tibor 12.11.2007 10:01

Re: kecáte

Když se řekne Paříž, nezahrnuješ do ní automaticky i královské sídlo ve Versailles, byť je kus od Paříže...?

červotoč 12.11.2007 8:50

Re: Re: Vraždění zvířat.

Ale no tak pánové co to chytání za slovíčka a argument s jatkami?Jak chabé.To je jak v boji o globální zateplení.:-(

červotoč 12.11.2007 8:47

Re: Co je a co není tolerance.

Ano Otakare a ještě Islámským vrahům ponechme co jejich jest i s požehnáním oné svaté EU.;-(

Houmr 12.11.2007 8:47

přečetl jsem to jen letem světem,

ale vyjádření, že hmotnost dodává zrychlení mě poněkud zarazilo.:-/

No... 12.11.2007 8:09

Kulturnost národa - co to je ....

Chlastání piva a nadávání rozumným lidem, korida a surová jatka, skopová hlava a tuplák....úchylky jsou všude . A vypadá to, že jsou čím dál častější a šílenější . Lidstvo je přemnožené . Lumíci to řeší solidně hromadnou sebevraždou .Lidé naopak vražděním těch druhých ....je to hnus!

Otakar 12.11.2007 8:04

Co je a co není tolerance.

Pokud bude naše civilizace netolerantní vůči sobě - zahyne. Ponechme co je božího Bohu a co je španělů španělům. Koukám ,že EU nám bude bude jen pro zlost. 

tibor 12.11.2007 7:45

Re: Je zo jejich věc

Každá inkvizice, třeba i tzv. ochránců zvířat, co nadávají na zabíjení zvířat a bašté maso, kde se dá, je bigotní... Prostě pánbíčkáři přes útlocitnost...

Borek@exil 12.11.2007 7:40

Re: Vraždění zvířat.

Na zvířeti nelze spáchat vraždu. Zvíře lze usmrtit, zabít, nikoli však zavraždit. Na jatkách se tomu říká porážka. Zapálíte jatka na protest?

whaler 12.11.2007 7:35

Re: Vraždění zvířat.

Korida? Vraždění zvířat? Byl jste se, člověče, někdy podívat na jatkách?

loula 12.11.2007 7:29

Re: Re: Jenom maličkost,

Jo, to je fakt. Kolumbus jel na západ s cílem dojet do Indie.  Takže může ukazovat na západ ( tam skutečně plul) a může ukazovat i na východ ( tam byl cíl jeho plavby). Protože, jak zpívá Pepa Nos, země je kulatá, a kdo jde pořád na západ, přijde na východ.

tibor 12.11.2007 7:26

Re: Re: Re: kecáte

Všichni jste rození španělologové, ale abyste si všimli, je zaměněná popiska a klášter Montserrat je nazván sevillským Královským palácem a naopak, to vám, jaksi ušlo. Ředitelé světa, co všude byli, všechno znají...

tibor 12.11.2007 7:21

Re: Re: Re: Re: kecáte...opravy:

Také jsem pobýval na Pyrenejském poloostrově a vím, že Alcatar je pevnost uprostřed AQlhambry... Tak proč ty kecy? Vy jste určitě učitelka...?

červotoč 12.11.2007 7:15

Vraždění zvířat.

Korida?Jen vraždění zvířat.A to ještě o křesťantských svátcích schazují  ze zvonic kostelů živá zvířata.Nejsem zrovna citlivka ale zvířata mám rád tak proč to mučení?A EU jako vždy když je problém hlava v písku.To na vnucování EU ústavy to jsou jiní kabrňáci.I referendum nám nepřejí.Prý jsme ještě mentálně nedospěli aby jsme pochopili tu snůšku socánkovských blábolů.

tibor 12.11.2007 7:12

Re: Jenom maličkost,

Takže o co jde, tím východním směrem, kterým ukazuje, je přece Indie, nebo snad ne?

loula 12.11.2007 6:53

Re: Re: Re: Re: kecáte...opravy:

Tady bych si dovolil citovat - volně - Hamingwaye. "Toreador má těžkou a nebezpečnou práci, a proto se nelze divit, že se občas uchyluje k drobným podvůdkům a trikům, že někdy neudělá figuru tak, jak se má. Ale divák by měl umět rozlišovat. Potleskem odměnit bezchybný výkon zápasníka, mít pochopení tehdy, když se toreador  poctivě snažil a přesto se mu zápas nepovedl, protože s býkem bylo těžké pořízení. Divák by ale neměl tleskat, když mu toreador ukazuje pouze triky a podvůdky. Takového zápasníka se sluší vypískat z arény, naházet mu na hlavu shnilá rajčata a leklé ryby, a když ani takovýto slušný protest nepomáhá, potom zapálit arénu. Protože, budeme-li tolerovat drobné triky a podvůdky, za chvíli se náš život bude skládat ze samých podvodů a lží."

loula 12.11.2007 6:32

Jenom maličkost,

Kryštof Kolumbus stojící na vysokém podstavci v Barceloně neukazuje přes Atlantik, ale přesně na opačnou stranu, přes Středozemní moře. Tak je totiž problém, kdyby měl ukazovat na západ - přes Atlantik, - tak by musel ukazovat do vnitrozemí, a to by se jaksi na mořeplavce nehodilo.

Borek@exil 12.11.2007 5:32

Španělé jsou príma člověci, tak přidám příhodu z Madridu.

Přesunoval jsem se pěšourem dolů po Calle de los cucillieros směrem pryč od Plaza Mayor a tedy směrem od míst, hojně vyhledávaných turisty. Šel jsem kolem velké hospody, baru. Dveře do kořán a vevnitř plno. Na zdi velká barevná TV (rok 1980). Lokál plný chlapů, každý v jedné ruce cigaretu a v druhé pivo. Potřeboval jsem něco, tak jsem se stavil, že si to u výčepu koupím. Koukám, v TV fotbal Československo vs. Španělsko...mezinárodní zápas. Tak jsem si taky zapálil ducadosku a koukám na TV. Čechoslováci vsítili góla. Zvedl jsem ruce a řvu: GoooooooooL!!!!! A kolem ticho.....sto párů očí na mně kouká, nikdo nepije, nešlukuje, všichni koukají na mně. Můj řev rychle utichá.......pokukuju po lidech. Všicni na mně civí. Tak jsem pokrčil rameny a povídám : Soy un Checoslovaco...Chlapi se většinou rozřehtali a někteří mi přišli poplácat po zádech...inu dobří sportovci. Inu, asi v životě neviděli živého Čechoslováka...a v té jejich hospodě už teprve ne.Jak říkám, Španělé jsou príma člověci. Žilo se nám s nimi opravdu dobře. Jezdila tam spousta embéček se španělskými čísly - slušný obchodní úspěch pro Mladou Boleslav. U Museo del Prado jsem zahlédl parkovat TRABANTA s bulharskou značkou...přesápal se přes Pyreneje!!!! Kabrňák tráboš!

Borek@exil 12.11.2007 5:20

Re: Re: Re: kecáte

V Seville je obrovský kostel,katedrála, přestavěný z mešity. Po prohlídce toho úžasného díla jsem to nazval "mešidrála".

Borek@exil 12.11.2007 5:18

Re: Re: Re: Re: kecáte...opravy:

Jo, ve městě Cordoba mají taky zajímavý zvyk. Domy tam mají patia - dvorečky. Ve městě neustále probíhá mezi sousedy jakási soutěž o nejhezčí patio. Některá ta patia skutečně stojí za zhlédnutí.....překrásně zdobená květinami a kachlíky.

Borek@exil 12.11.2007 5:16

Re: Re: Re: kecáte...opravy:

Královský palác v Madridu se jmenuje Palacio del Oriente, je hned pod Plaza de Espaňa. El Escorial je, jak už tady jeden podotknul, mimo Madrid. V Granadě je ALHAMBRA, nikoli Alcazar (alcazar také prostě znamená hrad, pevnost). Alhambra je spíš báječný palác než pevnost. Pane Olšer, vaše články rád čtu ale dneska jste mne zklamal...copak ten útlocit a špatně od žaludku? Byl jsem na corridě v Madridu (žili jsme tam se ženou půl roku)....moc se mi to líbilo. Občas taky vyhraje býk....což mívá pro toreadora vážné následky, taky i smrt. Corrida je symbolem boje odvahy a chytrosti proto hrubé síle. Toreadorství je řehole. Není to zrovna snadný způsob obživy. Chce to nejen "cojones" ale taky šikovnost a postřeh, pevné nervy.

strejda 12.11.2007 2:22

Re: Re: kecáte

Ale později, než v Římě.

strejda 12.11.2007 2:21

Je zo jejich věc

Co nechat taková rozhodnutí místním, byť podle autora bigotním lidem. Většina Katalánců a Španělů se rozhodla neprovozovat corridu. A manifestují za svůj názor. Proč jsou proto bigotní? Bigotní přece znamená přehnaně zbožný. Nevšiml jsem si, že by Španělé byli přehnaně zbožní. Olšer chce úctu k určitým skupinám lidí, ale nedokáže ji mít ke skupinám jiným. Zvláštní, opravdu zvláštní.

zdeněk 12.11.2007 1:17

Re: Re: kecáte

A to ty všechny mešity přečkali sjednocení Španělska? Nebyly přestavěny na kostely nebo zbourány? Nebyl kdo by do nich chodil.

tibor 12.11.2007 1:08

Re: kecáte

pravé ruky chalífy Hišama II.

Milý balíku nosále, jsi jak tavič a jeho babička. Tavič taví železo a babička ta ví prd. Pro tvé ponaučení úryvek z dějin Cordoby...

V 10.st., kdy se Evropa teprve probouzela z temného období nájezdů barbarů, Cordoba dále vzkvétala a byla nejhustěji osídleným městem západní Evropy a byla srovnatelná pouze z byzantskou Konstantinopolí. Tehdy zde žilo asi 1 milión obyvatel. Její Velká mešita se stala nejbohatším a nejnavštěvovanějším islámským monumentem. Bylo zde vybudováno 300 dalších mešit a celkem jich zde bylo přes 1000, luxusní paláce, 600 veřejných lázní a pouliční osvětlení, o 700 let dříve než v Londýně nebo Paříži.

nosál 12.11.2007 0:25

kecáte

Pane, čtu Vás rád,ale tohle je blbě. El Escorial není v Madridu ,ale kousek,asi 80km dál, mešit nejsou tisíce a podobně. Máte představu o Španělsku jako malý Jarda o pralese. Holt, jeden výlet do Barcelony , to je Španělsko málo, víme?!?