23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

SLOVNÍČEK: Islámská teorie svaté války

První kapitoly Koránu, které vznikly za Mohamedova pobytu v Mekce, o žádné svaté válce nehovoří. Její koncept se v Koránu objevil až v pozdějším období, kdy se prorok Mohamed přesunul z Mekky do Medíny a stal se úspěšným válečníkem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 12.4.2024 23:43

No, kdysi jsem se na netu pokoušel zjistit, kolik si lidi vymysleli bohů a bohyň od Ahura Mazdy přes Alláha, Buddhu, Dia, Kálí, Ódina, Quetzalcoatla, Thora, Usíra až po Živu. Když jsem dospěl k číslu 400, přestalo mne to bavit.

Křesťanský bůh je holt jen jeden z řady, není ani služebně nejstarší, byť má v současnosti nejvíce stoupenců; víra v něj se arciť štěpí do sedmi hlavních směrů, jež se dále štěpí na bezpočet církví, sekt a sektiček. Mnohé z nich se v historii navzájem zatracovaly, proklínaly, exkomunikovaly, případně potíraly ohněm a mečem jak bůh dal a vojenská síla a ekonomické podmínky dovolovaly. Vždyť i bible má víc variant lišících se dobou vzniku a zdroji, z nichž ony varianty vycházely a i její chápání se mezi jednotlivými odnožemi křesťanství liší. jakkoliv jsem já bezvěrec, neznaboh a ateista pořádně nepochopil v čem.

V. Církva 12.4.2024 21:08

To je materialistická relativizace. Bůh je prostě Bůh. Ani křesťané ho samozřejmě přesně nechápu a jen se snaží ho najít. Satan je ještě hůř definovaný ale zjednodušeně je proti Bohu.

Vraždění a násilné zotročování k svému bohu je možná víra, možná i taková víra i kousek Boha má, ale vražděním vzývá satana. Svět samozřejmě není černobílý ani náboženství.

Jistě že i ti co o sobě tvrdili že jsou křesťané často v Boha nevěřili a sloužili satanovi. To možná tak bylo, ale já jsem psal o Bohu. Skuste si někdy přečíst Nový Zákon. Chovali se ti "křesťané" které popisujete když jim šlo o statky podle NZ? Jednoznačně proti.

I spousta muslimů upřímně věří v Boha. Pokud ale jejich kniha říká "zabíjejte nevěřící" pak muslim musí v mnohém sloužit satanu.

Ano bůh křesťanský se od toho islámského hodně liší. Bůh je ale jeden.

V. Mokrý 12.4.2024 17:54

A STÁLE TO NENÍ -

jak oni k Nám, tak My k nim, bohužel !

J. Jurax 12.4.2024 17:47

Sunak je hinduista či co, ale hlavně není londýnský starosta, nýbrž britský premiér.

J. Jurax 12.4.2024 17:14

Inu, Alláh je veliký a mocný, neboť způsobil hentú deneráciu/retardáciu podstatnej časti obyvateľstva/voličov, co pak volí politiky, co nebrání svou vlast proti invazi nelegálních imigrantů vesměs muslimského ritu a mj. i podepíšou kvóty přejmenované na migrační pakt.

J. Jurax 12.4.2024 17:09

Je to tuzemský politik. A není v tom sám.

J. Jurax 12.4.2024 17:07

Pokud má islám povinnost získat moc nad lidmi která patří Bohu vražděním, což patří satanovi není to víra v Boha, pravíte.

Omyl, je. Akorát v jiného boha.

Křesťanství nikoliv na rozdíl, nýbrž stejně jako islám má šířit víru v boha. Jenže jiného. A válkou a vražděním lze docela dobře šířit víru v libovolného boha, tedy i toho křesťanského. Celá historie Evropy jen co se v ní křesťanský bůh etabloval to potvrzuje; i když pravda nešlo nikdy primárně o boha nebo i jen jediný správný způsob víry v něj a teologické spory, nýbrž hlavně o získání pozemských statků a moci, k čemuž šíření správné víry a samotná víra v křesťanského boha, jenž je na naší straně a dá nám zvítězit nad pohany, kacíři i souvěrci, poskytly potřebný ideologický podšprajc.

J. Jurax 12.4.2024 16:48

Ano.

A proto přijímejme podle migračního paktu uprchlíky muslimského vyznání a zaopatřeme je a služme jim, neboť oni jako pravověrní na to mají nezpochybnitelný nárok posvěcený koránem. Až jich u nás bude víc, stavějme jim mešity, neboť přes svatou krávu svobody vyznání nejede vlak a Alláh je veliký a aby se měli kde instruovat, jak správně naplnit slova koránu o džihádu. Saúdové je rádi zafinancují. Aby se ušetřilo, lze přestavět stávající kostely a katedrály, jichž máme neúrekom. Ukážeme tak dobrou vůli. Ječení muezinů bude osvěžením po fádním hlaholu zvonů.

A vůbec kráčejme ve stopách evropských zemí, jež jsou pokročilejší než my - Německa, Francie i Švédska, majících už řádně nakročeno správným směrem - území míru už tam leckde mají, ani policajti tam už radši nechodí.

A věky prověřené jednoduché právo šaríja nechť nahradí naše nabobtnalé zákony, jejichž složitosti nerozumí ani právníci.

Jedině tak se i my můžeme perspektivně - za pár generací - stát územím míru.

A ten Ibn Khaldun byl chytrej chlap, když pravil, že společnost, která není ochotna bránit sebe sama, zanikne. Už ve čtrnáctém století. K tomuto moudru se evropští komisaři ani europatolízalové po celé unii dodnes nepropracovali. I proto máme kvóty vznešeně nazvané migračním paktem.

A praví dotyčný zcela srozumitelně: „Islám má povinnost získat moc nad ostatními národy. To je jasně uvedeno ve vznešeném Koránu. Diskutovat s ostatními o těchto věcech nebo se s nimi přít není na nás. Je na nich, aby si vybrali mezi konverzí k islámu, zaplacením daně z hlavy, nebo smrtí.“

Inu, je to fakt na nás.

V. Církva 12.4.2024 15:53

Tak pravda hlavně je že Brexit moc nedává smysl. Jsou tam levičáci i muslimové tak jako v Francii či Německu.

V. Církva 12.4.2024 15:50

Sunak je Hinduista ale ne londýnský starosta. Vždyť už to bylo správně!

V. Církva 12.4.2024 15:47

Ano myslím že ano. Takový islám je proti našim zákonům třeba na náoženskou i jiné svobody.

V. Církva 12.4.2024 15:41

Asi takto, mýlí se arabský učenec, mýlí se papež, mýlí se většina křesťanů a hlavně se mýlí Evropané především ti universalističtí!

Povinností křesťana je šířit víru a neopouštět ji. Křesťanství má universální poslání. Svata "válka" je tu ve smyslu myšlenky a víry v Boha. Pokud má islám povinnost získat moc nad lidmi která patří Bohu vražděním, což patří satanovi není to víra v Boha.

Křesťanství na rozdíl od islámu má šířit víru v Boha. Vrah je satan. Válkou a vražděním až tak nelze šířit víru v Boha.

V jednom má Ibn Khaldun pravdu, společnost/civilizace/víra která není ochotna bránit sebe sama zanikne. Řekněte to křesťanům papeži a hlavně levičákům. Nechováme se podle toho.

A. Pakosta 12.4.2024 15:16

Máte pravdu. Bohužel ten odkaz nefunguje, stránka nenalezena.

K. Křivan 12.4.2024 14:22

Hinduismus patří do Indie a NE do Evropy !

K. Křivan 12.4.2024 14:19

Jedním slovem zmetek, co by měl viset.

L. Žaloudek 12.4.2024 14:16

Tak znova: londýnský starosta Sunak je hinduista.

L. David 12.4.2024 12:40

Jestlipak zná podstatu islámu nějaký Rakušan???

K Rakušanovi je možno položit dvě otázky:

1) Je to týpek debilní, islámských principů neznalý, ale přesto zpupný, domnívající se, že může rozhodnout o zničení naší země islámem. Tak, jak jsou islámem dnes už nevratně zničeny země severní, západní a jižní Evropy.

2) Nejde u něj o debilitu, neznalost a ignorantství, ale je to z podstaty zákeřný sviňák, který miluje zlo, zkázu, rozvrat a zmar.

R. Langer 12.4.2024 12:21

Tak brzo bude. ;-D

M. Zasazabanovaný 12.4.2024 8:45

A to všetko umožňuje denerácia/retardácia podstatnej časti obyvateľstva/voličov.

F. Navrátil 12.4.2024 8:06

Migrační pakt předem odsouhlasený Dozimetrem Rakušanek a fialovou vládou je jen dalším dílem islámské skládačky s cílem ovládnout Evropu. Džihád není třeba. Hloupost, neschopnost a degenerace europolitiků islámu nabízí Evropu na stříbrné podnose a s rozvinutým kobercem.

M. Zasazabanovaný 12.4.2024 8:00

Kecy! Podvolíte sa, lebo z EU ste pokakaní vystúpiť.

Evropský parlament odsouhlasil Migrační pakt s mechanismem na povinné přerozdělování uprchlíků způsobem, kterému se nakonec nepůjde vyhnout!

V. Mokrý 12.4.2024 7:30

A muslimové berou každý ústupek soupeře, jako jeho slabinu a jejich vítězství.

!

V. Mokrý 12.4.2024 7:27

Tak jest !

M. Zasazabanovaný 12.4.2024 7:13

Evropský parlament odsouhlasil Migrační pakt s mechanismem na povinné přerozdělování uprchlíků způsobem, kterému se nakonec nepůjde vyhnout!

Schválený pakt zavádí mechanismus ročních kvót, na kterých se pravidelně každý rok dohodnou zástupci zemí EU v rámci tzv. Vysokého fóra pro migraci, ovšem na návrh Evropské komise. Na tomto fóru se schválí kvóta pro nadcházející kalendářní rok. A ta kvóta bude v první instanci naplňována celkem dvěma možnými způsoby, které budou plně volitelné a jednotlivé země se samy budou moci rozhodnout, který způsob využijí.První možností bude přijetí stanovené kvóty migrantů a jejich rozmístění do populace. Jedná se o proces The Great Replacement, tedy nahrazení původního a bílého obyvatelstva v Evropě jinými rasami. Pokud chcete vidět, jak to má vypadat v celé Evropě okolo roku 2050, podívejte se dnes do Švédska, do Velké Británie nebo do Francie, abyste spatřili v těchto laboratořích, co je konečným cílem pro celou Evropu. Jde o likvidaci bílé křesťanské civilizace v Evropě pod záminkou a zástěrkou pomoci migrantům ze zemí Afriky a Blízkého Východu.Světové ekonomické fórum Klause Schwaba, které se na přípravě Migračního paktu EU podílelo v připomínkovém řízení, navrhlo zakomponovat do paktu i možnost odmítnutí přijetí migrantů ze strany členské země EU, pokud tato země za každého odmítnutého migranta zaplatí 20 000 EUR.

...Vít Rakušan se totiž už nechlubí tím, co je ve schváleném paktu ukryto pro případ, že se Evropské unii nepodaří kvótu za kalendářní rok naplnit.V takovém případě totiž podle paktu nastoupí tzv. vyjednávací řízení, kdy Rada EU svolá nové Vysoké fórum pro migraci a na tomto fóru se budou země přesvědčovat, aby danou kvótu za daný rok doplnily a zbývající migranty si přerozdělily. Pokud se ale dohoda nenajde, a pokud se roční kvóta nenaplní alespoň ze 60% schváleného objemu, potom automaticky podle paktu nastoupí povinné přerozdělovací kvóty, ze kterých se již vykoupit nepůjde.

M. Zasazabanovaný 12.4.2024 7:07

https://necenzurovanapravda.cz/2021/11/bude-do-roku-2050-z-britanistanu-chalifat/ -

V těchto městech byli v posledních 4 letech zvoleni muslimové za starosty, někde i opakovaně: Starosta Londýna ... Muslim Starosta Birminghamu ... Muslim Starosta Leedsu ... Muslim Starosta Blackburnu ... Muslim Starosta Sheffieldu ... Muslim Starosta Oxfordu ... Muslim Starosta Lutonu ... Muslim Starosta Oldhamu ... Muslim Starosta Rockdale ... Muslim

Co se stane, když muslimská populace Spojeného království dosáhne 20 procent z celkového počtu, k čemuž by mělo dojít za jednu generaci? V Anglii není příliš bezpečno, pokud šéf MI6 (britské tajné služby), sir John Sawers, také doporučil autocenzuru a varoval Brity, aby neuráželi islám, pokud chtějí zabránit teroristům v zahájení útoků v zemi: „Pokud projevíte neúctu k základním hodnotám ostatních, pak vyvoláte rozzlobenou reakci. My na Západě musíme být umírnění.“Uvedené chování Britů je známkou absolutního podvolení a islám v překladu znamená „podvolení“.

M. Zasazabanovaný 12.4.2024 7:06

To je jedno.

https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/nastvani-britove-se-musi-divat-jak-se-londyn-o-velikonocich-hali-do-svetel-ramadanu/

https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/britanie-dobyta-pakistanska-vlajka-vlala-z-westminsterskeho-opatstvi-o-velikonocnim-tydnu/

https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/velka-britanie-muslimska-teroristicka-skupina-zahajila-poulicni-akci-pri-niz-ma-za-cil-konvertovat-co-nejvic-bezvercu-k-islamu-video/

https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/londynsky-imam-si-pochvaluje-pokud-vyjdete-ven-budete-si-myslet-ze-jste-ve-druhem-afghanistanu-ale-jste-v-londonistanu-video/

https://necenzurovanapravda.cz/2021/11/bude-do-roku-2050-z-britanistanu-chalifat/ -

V těchto městech byli v posledních 4 letech zvoleni muslimové za starosty, někde i opakovaně: Starosta Londýna ... Muslim Starosta Birminghamu ... Muslim Starosta Leedsu ... Muslim Starosta Blackburnu ... Muslim Starosta Sheffieldu ... Muslim Starosta Oxfordu ... Muslim Starosta Lutonu ... Muslim Starosta Oldhamu ... Muslim Starosta Rockdale ... Muslim

Co se stane, když muslimská populace Spojeného království dosáhne 20 procent z celkového počtu, k čemuž by mělo dojít za jednu generaci? V Anglii není příliš bezpečno, pokud šéf MI6 (britské tajné služby), sir John Sawers, také doporučil autocenzuru a varoval Brity, aby neuráželi islám, pokud chtějí zabránit teroristům v zahájení útoků v zemi: „Pokud projevíte neúctu k základním hodnotám ostatních, pak vyvoláte rozzlobenou reakci. My na Západě musíme být umírnění.“Uvedené chování Britů je známkou absolutního podvolení a islám v překladu znamená „podvolení“.

M. Pecina 12.4.2024 7:00

A proto je islám dle naší ústavy mimo zákon a podle toho by se s ním mělo u nás nakládat.

M. Zasazabanovaný 12.4.2024 6:57

https://necenzurovanapravda.cz/2024/04/podivejte-se-jak-vypada-dobyte-uzemi-videa/

Muslimové si dobývaná území „značkují.“ A to třeba halekáním muezzinů z mešit nebo tím, že pořádají na veřejných místech modlitby, ve kterých se modlí k tomu, aby již brzy dané území patřilo Alláhovi.

Nejinak je tomu na závěr ramadánu, kdy nemalá část Evropy vypadá jako Orient nebo Afrika. Evropské země mezitím potlačují oslavy Vánoc a Velikonoc, aby se muslimové neurazili, nicméně islámské svátky jsou slaveny se stále větší pompou...

Podívejte se sami, jak vypadají dobyté země. Videa jsou ze včerejška. Myslím, že nepotřebují další komentář:

J. Ošlejšek 12.4.2024 6:26

To je přímo ideální situace pro masovou migraci muslimů do Evropy tolik podporovanou představiteli EU. Bravo.

V. Mokrý 12.4.2024 6:20

No,

když to Britům vyhovuje/líbí se jim to, tak ať si to užijou - je jim přáno.

Kde jsou ty časy, kdy byla Velká Británie/Angličané velmoc a byl tam pořádek.