29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

SEXUÁlNÍ NÁSILÍ HAMASU: Jsou to vůbec lidé?

Při vědomí toho, jakými hrůzami musely projít izraelské ženy, dívky a děti včetně nemluvňat 7. října po invazi islamistických barbarů do jižního Izraele, mne osud arabských civilistů v Pásmu, který na ně padl v důsledku války, kterou vyvolali jejich vládci, ne příliš dojímá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Roldan 12.12.2023 2:38

Pokud budou muslimové celého světa pokračovat v nastoupeném směru, není daleko doba, kdy bude islám prohlášen za genocidní ideologii neslučitelnou se západní civilizací. Ostatně Štrasburský soud tak již učinil, ale společnosti jako celku to ještě nedochází.

O. Roldan 12.12.2023 2:10

Tohle je skvělé video, které shrnuje 100 let palestinského konfliktu naprosto dokonale. Fakta, fakta, fakta. Vřele doporučuju: https://www.youtube.com/watch?v=XNf40sBcvKk

I. Lyčka 11.12.2023 17:20

Začíná se mi líbit heslo From the river to the sea, Palestine will be free. Představte si tu krajinu a v ní žádný palestinec. Odpadl by teror, raketové úroky apod. Není to krásná představa?

J. Kindl 11.12.2023 15:55

Gaza po dobu 400 let patřila Osmanské říši Od roku 1918 do roku 1948 V. Británii. Od roku 1948 do roku 1967 Egyptu. Od roku 1967 do roku 2005 Izraeli. V roce 2005 Izrael jako gesto dobré vůle vystěhoval z Gazy 10 000 Židů, kteří zde žili déle než Palestinci a předal ji Palestincům. První co Palestinci udělali , rozmlátili všechno co zde Židé zanechali a prosperující Gazy udělali Gazu závislou na humanitární dodávkách Přes hraniční přechod Sufa týdně projelo z Izraele 7 151 nákladních aut s potravinami, přes přechod Karni to bylo 8 008 nákladních aut s obilím, přes přechod Nahal Os projelo sedm milionů litrů paliva, včetně 3 394 tun ropné nafty. Do Izraele z Gazy bylo převezeno 25 palestinských Arabů k specializované léčbě. Výsledek. Nebylo dne, kde by v Izraeli se nevyhodil v kavárně v autobusech na tržišti sebevražedný atentátník. Sebevražednými atentátníky byly i děti. Stejně tak v Egyptě Hamas prováděl bombové útoky v letoviscích a zabíjel turisty. Egypt se státem Izrael se dohodl o vybudování zdi kolem Gazy a stanovení přechodů. Sebevražedné útoky ustaly, ale Hamás přešel na odpalování raket a vraždění židů

J. Kindl 11.12.2023 15:36

Hamas je odnoží Muslimského bratrstva. Všechny muslimské teroristické skupiny prošly Islámskou školou v Medině. Egypt uzavřel Gazu z důvodu, že z Gazy přišlo několik teroristických útoků na letoviska v Egyptě. Podle tajné služby Egypta a Izraele Gaza slouží jako výcvikové středisko muslimský teroristických skupin. Je zde obdobná škola jako v Medině. Bylo zjištěno a vedení Palestinců na Západní břehu potvrdilo, že Hamas udržoval styky s Al Kaidou a její členové byli v Gaze.Heslo muslimských teroristických skupin je Jeruzalém a Káhira, bude odrazovým můstkem na Řím a mečem k ovládnutí Evropy

F. Navrátil 11.12.2023 15:19

Doufám a věřím, že si Izrael pořádek ve svém okolí udělá bez ohledu na kňučení pseudohumanistů. Důvěřuji odhodlání a neústupnosti Izraele. Ale podobná zvěrstva se dějí i v Evropě, která je cílem invaze islámských nelegálů. Kdo a kdy se stejnou odhodlaností postaví hráz tomu, aby v Evropě nevyrůstaly desítky takových Gaz? Zbabělí a zkorumpovaní politici současnosti to určitě nebudou. Naopak. Jako příklad může posloužit Dozimetr Rakušan, který na přání fialové vlády podepsal Migrační pakt, kterým se Česká republika zavazuje přijímat ročně 30 tisíc islámských nelegálů pod pokutou půl miliónu za každý neodebraný kus.

J. Kindl 11.12.2023 15:26

Kecáte. V Migračním paktu tohle tam není. Tak si dejte práci a přečtěte si jej.

F. Navrátil 11.12.2023 16:02

Pane Kindle, Migrační pakt je rámec, který bude naplněn nařízeními. O jejich obsahu se sice diskutovat může, ale nic se na tom po podpisu nezmění. Vy ovšem čtete jen obecný text, jako např.:"Nový společný rámec má stanovit zásady pro integrovaný přístup k migrační a azylové politice. Má zajistit spravedlivé rozdělení odpovědnosti. Členské státy si budou moci vybrat, jak podpořit zasažený členský stát, avšak nedojde-li k naplnění požadavků,bude povinné realizovat buď relokace, nebo návratové sponzorství v rámci kterého členský stát převezme odpovědnost za navrácení neoprávněně pobývajících osob ze země zasažené migračními toky. Pokud by se „sponzorovaný“ návrat neuskutečnil do 8 měsíců (v případě krize do 4 měsíců), osoba by byla přemístěna na území zodpovědného členského státu. Členský stát by měl možnost si zvolit národnosti osob určených k návratu. Možnost volby mezi relokací či návratovým sponzorstvím je přítomná ve všech migračních scénářích.Alternativní možností solidarity představuje posílení kapacity konkrétního členského státu v oblasti azylu, přijetí nebo návratů. Tato forma nepatří mezi dvě hlavní formy solidarity a její volbu může Komise omezit.

O. M. 11.12.2023 19:53

A proč zrovna třicet tisíc? Proč ne třeba paxesát, nebo rovnou tři sta? Sebedelším tramtátem neokecáte, že kecáte.

Z. Velínský 11.12.2023 13:24

Souhlas. Zkratkovitost a nedůslednost v tom, zjistit si všechny souvislosti, chytlavost jen na první výrazné heslo s následným útěkem zase k jinému tématu, je mor dnešní doby.

V. Kuhaj 11.12.2023 11:06

Dnes naprostý souhlas, pane Stejskale.

J. Cimbalnik Sr 11.12.2023 9:51

Na válku v Izraeli a v Gaze nahlizite očima křesťanské západní civilizace. U muslimů ale svět tiká jinak . Jakýkoliv projev lidskosti, velkorysosti je muslimy chápán jako slabost. Proto musí Izrael jednat tak jak jedná.

K. Prant 11.12.2023 9:04

Děkuji za článek, napsal jste to ještě hodně mírně. Civilisté v Gaze podporují Hamás do jednoho. Opravdu líto nám jich nemusí být. Za celou dobu neřekli, kde se Hamás skrývá, neodsoudili ho a jen fňukají, jak trpí. Přitom si za vše mohou sami.

B. Rudolf 11.12.2023 9:03

Jakékoliv sadistické násilí je strašné a zavrženíhodné. Sexuální nevyjímaje. Současná situace vypadá tak, že Izrael oplácí sadistické násilí na svých lidech, brutálním násilím mnohem většího rozsahu na jiných ve většině případů nevinných lidech. Když se zamyslíme nad pravděpodobným smyslem (účelem) článku pana Stejskala, tak těžko najdeme jiný účel než snahu o omluvu rozsáhlých válečných zločinů a zločinů proti lidskosti, které páchá Izrael v Pásmu Gazy. Lze očekávat, že v blízké budoucnosti bude zrůdností válečných zločinů Izraele v Pásmu Gazy obhajována další vlna antisemitismu. Násilí na nevinných nikdy neopravňuje k násilí na jiných nevinných. Kdy to konečně pochopíte?

R. Lávička 11.12.2023 9:23

Kdo zaseje vítr sklidí bouři. Když se chceš zbavit nebezpečí,zlikviduje ho než té samo zlikviduje. Jednání Izraele je na můj vkus ještě dost zdrženlivé.

B. Rudolf 11.12.2023 10:14

"Kdo seje vítr, sklidí bouři." Pravděpodobné heslo budoucích antisemitů.

R. Lávička 11.12.2023 10:37

Podle sebe soudím tebe. Náš strýc za války nosil jídlo Polenským Židům. Byl zavřený v koncentráku a rok ho doma ukrývaly pod sýpkou na půdě. Pokud obyčejní Palestinci nepochopí na čí straně stojí tak je to jejich chyba. Němci to po válce pochopili ale až po válce

V. Petr 11.12.2023 10:43

Tak pozor, Hitler se snažil Holocaust před světem tajit. Když Američané v dubnu 1945 osvobodili Buchenwald, byl to pro ně šok.

Moje babička říkala, že lidé v Protektorátu věděli, že se v koncentrácích vraždí lidé ale o plynových komorách nevěděli. Takže vše nemuseli vědět ani řadoví Němci.

Zato Velký jeruzalémský muftí Hussainí, Gruppenfuhrer SS, strýc Jásira Arafata se na Holocaustu přímo podílel!

J. Kindl 11.12.2023 15:31

On tajil a kam mizeli Židé ??? Kam jezdily dobytčí vlaky Židy. Evropa to věděla a raději dělala, že to není.

V. Němec 11.12.2023 17:29

Jen jsem někde četl (promiňte, že nemám odkaz, on asi není, a v PR je to protiprávní tvrzení), že "lidé" v Polsku se jim někdy z okolí do těch, někdy stojících vagónů, smáli, že "jedou do plynu", případně se těšili na aurum zuby. Myslí si někdo, že to nebylo v okolním světě známo?

Máma mi řekla, že byla svědkem toho, kdy v Ostravě chlapi, jdoucí na šichtu, těm nešťastníkům do otevřených dobytčáků ze svinovského mostu házeli své skromné svačiny. Více pomoct nemohli. To je taky pro mě historická paměť.

A povolení vzniku Izraele uprostřed toho světodobývajícího náboženství bylo tragickou omluvou za holokaust, otevřením Pandořiny skříňky.

H. Lukešová 11.12.2023 17:39

Vy jste zastánce Arabů a muslimů?

V. Němec 11.12.2023 18:12

To jste, paní Lukešová, zjistila z mého textu jak?

H. Lukešová 11.12.2023 18:40

Tím, že se stejně jako muslimové/Arabové a tzv. Palestinci stavíte proti vzniku Státu Izrael, nejspravedlivější události v dějinách, která se kdy stala. Ustupovat muslimům, kteří vyznávají dobyvačné, kruté a násilné náboženství, je cestou do pekel. Když jste proti Izraeli, jste s muslimy.

V. Kuhaj 11.12.2023 18:00

A taky alibistické heslo těch, kteří chtějí škodit.

H. Lukešová 11.12.2023 9:34

Izrael vede v Gaze spravedlivou válku, pouze brání svůj lid před genocidou spáchanou palestinskými nacistickými teroristy. Divím se, že po tom všem, co spáchali palestinští Arabové, se vůbec najdou lidé, , kteří palestinské Araby hájí. To považuji za projev ryzího antisemitismu. Protože slušný člověk nemůže omlouvat palestinské zločiny proti lidskosti. Vy zřejmě Židy nepovažujete za lidi.

B. Rudolf 11.12.2023 10:17

To už je od vás opravdu hnusné. Víte velmi dobře, že po celou dobu odsuzuji antisemitismus a že varuji před jeho pravděpodobnou vlnou. A napíšete, že zřejmě nepovažuji Židy za lidi.

To vy hájíte genocidu páchanou Izraelem na lidech v Pásmu Gazy. To vy nepovažujete Palestince za lidi.

V. Petr 11.12.2023 10:37

Mnohé národy se ve válce dopustily válečných zločinů proti nepřátelským civilistům. ALE jedině palestinští Arabové jsou schopni pachatele těch nejhrůznějších zvěrstev ještě oslavovat, jako JEDINNÍ v historii. To je opravdu dvounohý dobytek!

Z. Lapil 11.12.2023 14:11

R^

F. Svoboda 11.12.2023 17:10

R^R^R^!!!!!!

J. Kindl 11.12.2023 15:29

Izrael žádnou genocidu na lidech v pásmu Gazy neprovádí.