15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Olivové pohledy

To ale nejsou hlavní důvody, proč jsem třikrát s cestovkou a pak ještě dvakrát při samostatných výpravách bydlel raději v dražším Jeruzalémě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Lyčka 17.2.2024 11:23

Vám stačilo slov šest....

J. S. 17.2.2024 9:46

"Kamal nás po dalších pěti minutách dopropohyboval k jinému Nanebevstoupení, totiž muslimskému."

To se píše ve Skutcích apoštolů 1,10: A když upřeně hleděli k nebi za ním, jak odchází, hle, stáli vedle nich dva muži v bílém rouchu a řekli: „Muži z Galileje, co tu stojíte a hledíte k nebi? Tento Ježíš, který byl od vás vzat do nebe, znovu přijde právě tak, jak jste ho viděli odcházet.“ Potom se z hory, které se říká Olivová, vrátili do Jeruzaléma; není to daleko, jen asi kolik je dovoleno ujít v sobotu."

V Lukášovi 24,50 dochází k nanebevstoupení venku ve městě Betánie, několik mil za Jeruzalémem. V Markovi 16,20 je to v místnosti, kde byli shromážděni učedníci. U Matouše a Jana není o nanebevstoupení vůbec žádná zmínka.

Tyto tři zprávy si odporují. Zajímavý je způsob, jakým se to stalo. Údajně Ježíš vstal z mrtvých ve svém těle a krvi, dokonce něco snědl, aby dokázal, že není duch. Ježíš mluví se svými učedníky a pak se náhle buď začne rozpadat (styl Star Trek), nebo se začne vznášet do vzduchu a získávat nadmořskou výšku, dokud není z dohledu. Jeho tělo muselo během výstupu změnit z hmotného na ducha. Ale kam pak šlo?

T. Kubín 17.2.2024 6:09

Jak naplácat tisíce slov o ničem ...