21.2.2024 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

PROGRESIVISMUS: Je cosi shnilého uvnitř hnutí

Na mezinárodním setkání socialistických a sociálně demokratických stran ve Španělsku Merav Michaeli střízlivě zhodnotila současný stav progresivní levice v souvislosti s válkou mezi Izraelem a Hamasem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Teplý 8.12.2023 20:50

Základem progresivismu je najít si "svoji utlačovanou menšinu" - a její "ochraně" zasvětit své počínání.

Protože obyvatelé Gazy jsou nyní vystaveni značnému násilí ze strany Izraele - logicky se stávají "cílovou skupinou" vyžadující ochranu - žádná magie v tom není.

J. Farda 8.12.2023 18:18

Dobrý večer Haničko, tohle je, pokud neznáte, zajímavé: https://www.stream.cz/hlas-na-pousti-video/zide-jako-lakmusovy-papirek-kdyz-citi-ohrozeni-je-v-nebezpeci-cela-spolecnost-64703785#dop_ab_variant=1195201&dop_source_zone_name=vidp.nexttovid

H. Lukešová 8.12.2023 18:20

Dobrý večer pane Fardo, snímek neznám, díky, uložím si odkaz a mrknu na něj.

J. Farda 8.12.2023 18:41

:-)R^!

P. Skřivan 8.12.2023 18:12

Je otázka, co je progresivismus a co slepá ulička. Náboženský fanatismus cesta vpřed není určitě. Je jedno jakého vyznání.

V. Čermák 8.12.2023 19:14

Progresivismem je nakažen i Křesťanský katolicismus. Jedině Ruské Pravoslaví nakaženo není. Kirill ma pravdu...

P. Diviš 8.12.2023 20:41

Není nakaženo, je zkaženo. Nejen KGBákem Kirillem, multiSvědku.

J. Farda 8.12.2023 17:59

„Antisemitismus je zlo,“ sype si teď rektorka popel na hlavu. Před Kongresem mluvila jinak

https://echo24.cz/a/H3mqe/zpravy-svet-antisemitismus-je-zlo-kaje-se-po-vystoupeni-v-kongresu-rektorka

Ve Wokeismu a dalších podobných ismových hnutích na západ od nás občas, leč žel čím dál častěji, vyvřou projevy latentního židožroutství - i když v naší kotlince to asi, obávám se, není o moc lepší, snad jen zatím tišší ... :-(

J. Nevrkla 8.12.2023 16:29

Pamatuji si, jak se Západ bouřil, když Rusko bojovalo proti islamistům v Grozném, Srbové v Kosovu, Assad v Sýrii. Když mnohonásobně agresivněji neohlížejíce se na civilní oběti postupují Izraelci v Gaze, je vše v naprostém pořádku?

Paní Lukešová, stále žádné pochybnosti? Vyhrajete a bude klid? Žádný kompromis?

H. Lukešová 8.12.2023 16:58

Pane Nevrklo, Izraelci vedou v Gaze ryze spravedlivou obrannou válku za svou vlast, domovy, důstojnost, způsob života, vše co milují a na čem jim záleží. Bojují o všechno.

Byli to palestinští teroristé, kteří tím nejkrutějším způsobem vyvraždili 1200 Židů, mnohé židovské ženy krutě znásilnili a sexuálně mučili, 240 unesli, nutno podotknout, že se nejednalo o zlořečené židovské osadníky nábožensky založené, žijící v komunitách Judeji a Samaří, ale levicově idealistické kibucníky, mírové aktivisty, volící levicové a sekulární strany, kteří si tolik přáli mír s tzv. Palestinci a přesto byli zabiti, jen proto, že byli Židé.

Teroristům nezáleželo na tom, že byli levicově zaměření, mnohdy odpůrci osadnického hnutí, jen kvůli židovskému původu byli palestinskými teroristy umučeni, kterým je jedno, zda je Žid pravicový, levicový, věřící, haredi, sekulární, zkrátka Charta Hamasu vyzývá hamasníky k zničení Izraele a vraždění všech Židů na celém světě, všude. Tito vyhlazení Židé byli ti nejnaivnější a nejnevinnější.

Jinak Izraelci cíleně eliminují zodpovědné teroristy z Hamasu, civilní oběti jsou vedlejší ztráty války, za které nese zodpovědnost teroristická organizace Hamas, která využívá civilisty jako živé štíty a umisťující rakety a jiné zbraně poblíž civilních objektů jako jsou školy, školky, obytné domovy, mešity, dětská hřiště. Takže ano, vše je v naprostém pořádku.

Z. Linda 8.12.2023 18:07

Nemusím Araby, ve vzdáleném příbuzenstvu Žid, ale co když ti Palestinci jako vedlejší ztráty, naženou všechny Židy do moře? Bude letitá nenávist vyřešena. A bude to vše v naprostém pořádku?? Paní !! vzpamatujte se!!!

V. Čermák 8.12.2023 19:19

Nevzpamatuje se, je Zamilovaná, tudíž slepá na jednu stranu...

V. Petr 8.12.2023 20:11

Pokud by to bylo v silách Arabů, dývno by Židy do moře nahnali i kdyby se chovali jako naprostí beránci. Izrael zachrání jedině vítězství, ale to nechápou dokonce ani někteří Židé!

J. Farda 8.12.2023 18:16

Ono to s tou Čečnou nebylo pane Nevrklo tak jednoduché, jak naznačujete. První vzpouru vedl exgenerál sovětské armády Džochar Dudajev a byla sekulárně osvobozenecká. Tento separatismus, na rozdíl od separatismů na Ukrajině, ovšem Rusové netolerovali, Dudajeva zabili a tím otevřeli prostor islamistům. Mimochodem, co jiného než islamista je dnešní čečenský satrapa Kadyrov - Pútinův hodný islamista?

Prvního vůdce svobodného Čečenska zabili Rusové raketou. Tamní islamisté nenávidí generála Dudajeva dodnes

https://www.reflex.cz/clanek/historie/112793/prvniho-vudce-svobodneho-cecenska-zabili-rusove-raketou-tamni-islamiste-nenavidi-generala-dudajeva-dodnes.html

V. Čermák 8.12.2023 19:17

S Čečnou to jednoduché Bylo. Vládu Teroristů nechtěli ani samotní Čečenci. Putin to zvládl na Výtečnou. Nikde jinde Teroristé poraženi nebyli...

J. Farda 8.12.2023 20:19

Jistě, křišťálově průzračné tak, že to ani křišťálovější být nemohlo, a Vy jste si zase tradičně zabz... zabzdil okolo recta svého Pána Pútina. ;-)

Celkový počet obětí dvou ruských intervencí v první čečenské válce a druhé čečenské válce se odhaduje na 300 000 lidí z celkového počtu 1 milionu obyvatel.[23][24] Společnost rusko-čečenského přátelství stanovila svůj odhad celkového počtu obětí ve dvou válkách na přibližně 150 000 až 200 000 civilistů.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Druh%C3%A1_%C4%8De%C4%8Densk%C3%A1_v%C3%A1lka

P. Diviš 8.12.2023 20:42

Rusko, Srbové a Assad - výrobci islamistů.

V. Chrastina 8.12.2023 13:44

A ano, je nezbytné zdůraznit, že lidé, kteří demonstrují za tak zvaná práva vražedného hnutí HamaSS na útoky na Izrael, jsou bez pardonu spoluviníky na tomto bezuzdném teroru. K soudnímu procesu s těmito fachidioty asi nikdy nedojde, nicméně lpí na nich morální rozsudek proti lidskosti. !!8-o

J. Kindl 8.12.2023 10:39

Hamas je odnoží Muslimského bratrstva. Všechny muslimské teroristické skupiny prošly Islámskou školou v Medině. Egypt uzavřel Gazu z důvodu, že z Gazy přišlo několik teroristických útoků na letoviska v Egyptě. Podle tajné služby Egypta a Izraele Gaza slouží jako výcvikové středisko muslimský teroristických skupin. Je zde obdobná škola jako v Medině. Bylo zjištěno a vedení Palestinců na Západní břehu potvrdilo, že Hamas udržoval styky s Al Kaidou a její členové byli v Gaze. Heslo muslimských teroristických skupin je Jeruzalém a Káhira, bude odrazovým můstkem na Řím a mečem k ovládnutí Evropy.

P. Skřivan 8.12.2023 18:13

Hlavně udržují styky s revolucionáři. Tj. s Rusákama, Íránem.

V. Čermák 8.12.2023 19:27

Rusové a Íránci ovšem Revolucionáři nejsou. Kaplo vám ba šišku? ;-D

F. Navrátil 8.12.2023 8:04

Se stejnou nelidskou krutostí jako dnešní Hamás si počínali džihádisté v Sýrii nebo v Kosovu. Tam se jim dostávalo západní vojenské a finanční podpory a mediální chvály jakožto bojovníkům za svobodu a demokracii. Tak co se dnes divíte?

V. Petr 8.12.2023 8:56

Poněkud zjednodušujete.

Západ prostě nepochopil, že jedinou alternativou sekulárních diktátorů je v arabském světe Islámský stát.

F. Navrátil 8.12.2023 9:00

Vůbec nezjednodušuji. Pouze upozorňují, že islám nelze selektovat na ten dobrý, který lze využít ke kráktodobým mocenským hrátkám, a ten zlý, který škodí našim zájmům. Islám je jen jeden!

V. Církva 8.12.2023 9:28

Nicméně na druhé straně, asaadův režim ani srbský režim také nebyli beránci. Sýrie má například na svědomí zničení Libanonu a šíření silně protižidovského Iránu. Srbové byli komunisti se vším všudy takže na Balkáně se vraždilo i bez kosovských muslimů. Srebrenica není fikce. I za 2 světové v Jugoslávii nebyli Ustašovci lepší než muslimové, spíš naopak. Podobně nakonec i ve válce při rozpadu Jugoslávie. Teprve později se ze Srbska a Chorvatska staly svobodnější země, zatímco Bosna i Kosovo jsou státy muslimských magorů kam se taky tito magoři z celého světa sjížděli a sjíždějí.

To měl Západ zarazit, jenže to by nesměl být multikulti. Takže nakonec skutečně podpořili islamismus. Souhlasím, že Západ islám podceňuje a ty země nechápe, stejně jako vy nechápete Rusko.

F. Navrátil 8.12.2023 9:45

Máte pravdu v tom, že do Sýrie se rozšířil vliv Iránu. Právě to byl jeden z důsledků útoku USA a jeho muslimských spojenců na sekulární Asadův režim, kolem kterého se seskupili aláwité, křesťané, Kurdové, šíité, Drúzové, Jezídové a další národností a náboženské menšiny a s pomocí Iránu a Ruska vzdorovaly hrozbě vyvraždění Islámským státem a klubkem zmijí, který se v našich médiích nazýval demokratická opozice.

V. Církva 8.12.2023 10:10

Částečně máte pravdu s tou opozicí. S útokem už méně. Občanská válka v Sýrii začala jako občanská válka tedy ne útokem USA. USA pak popořili opozici, kde ale z neislamistických uskupení bylo skutečně minimum. S tím by se dalo souhlasit.

K většímu útoku USA na Sýrii ale nedošlo. Od toho administrativa USA ustoupila. USA provedli pár leteckých kampaní a podporu opozičních ozbrojenců. To je ale snad i vpořádku. Asaad vidí že si nemůže až tak vyskakovat, a hlavně snadno sloužit Iránu, třeba proti Izraeli.

A. Teplý 8.12.2023 20:45

"Občanská" válka v Sýrii byla vyvolána USA - stejným mechanismem, jako Majdan.

Rovnoměrnou střelbou do policistů i demonstrantů při vyhraněných protestech.

Asadova opozice rozhodně neměla jednotnou ideologii - byla to skupina klanů, které se shodovaly snad jen v loupeživém povolání a taky islámu - ale ten nebyl rozhodující.

D. Laurencikova 8.12.2023 11:37

To "klubko zmiji" se nazyvalo proste "opozice", proti tomu "rezniku" Assadovi, dobre si vzpominam. A ze ten Assad vede valku "proti vlastnimu lidu", byl politicky korektni tenor. Dokonce o Assadove manzelce psala nemecka media jako o te "Zle".

O Srbsku se psalo v tom smyslu, ze se jedna o "nejbrutalnejsi narod sveta", zatimco kosovsti hrdlorezi z toho vysli v zasterce neposkvrnene... Z masmedii lze slyset ty nejnestydatejsi zvasty, ohlede cehokoliv. A lidi tomu bohuzel vetsinou veri...

V. Čermák 8.12.2023 19:23

Assad se stal Řezníkem teprve tehdy, když prohlásil, že přes Sýrii žádný ropovod do Evropy nepovede. A kdo ho tak nazval? No přece Američané, bojovníci za lidská práva.....