27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

POSLANECKÁ SNĚMOVNA: Poněkud utajená konference

Poprvé jsem se o té akci dozvěděl na serveru novin The Jerusalem Post. V článku z 21. listopadu s titulkem „Czech MPs seek global recognition for Jerusalem as Israel’s capital“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 26.11.2023 11:00

Stejně se buď dohodnou a podělí se obě strany o Jeruzalém, nebo budou trvale ve válečném stavu. Ví někdo o třetí možnosti?

J. Černý 26.11.2023 5:40

Autor článku pan Stejskal šíří zajímavou teorii o Pravlasti.

Čechy určitě nejsou pravlasti Stejskalů, tak se může dočkat situace, kdy na vrata jeho obydlí někdo zabouchá a řekne Stejskale vypadni, to je má Pravlast. To pan Stejskal bude koukat ;-D;-D

H. Lukešová 26.11.2023 8:52

Česká republika ovšem není ani pravlastí pánů Černých.

Jinak Izrael je. byl a bude domovem židovského národa. Nikdo jiný nemá nárok na svou zemi více právně, historicky a morálně stvrzený než Židé. Bible, historické a archeologické návrhy, i právní smlouvy z konference San Rema ve dvacátých letech minulého století.

J. Černý 26.11.2023 17:13

Co bylo před Biblí ?8-o

H. Lukešová 26.11.2023 18:00

Před Biblí nic nebylo.

L. Vrána 26.11.2023 18:35

Průměrný vzdělanec ví, že před Biblí byl prokazatelně Zeus s kamarády a fraucimorem. Údajně jsou teď všichni v nějakém řeckém domově důchodců. Prý si docela lebedí, akorát Apollon má občas depku.

J. Černý 26.11.2023 19:22

Tak to je mi už jasné a co na to váš psychiatr ?

H. Lukešová 26.11.2023 19:28

Tak mi řekněte, co bylo před Biblí?

P. Diviš 26.11.2023 21:56

Rosetská deska. :-P

L. Vrána 26.11.2023 18:23

Před semitskými nomády, kteří kdysi v eneolitu obsadili toto území, tam ovšem byli ještě jiní nomádi, možná z pontských stepí. A před těmito migrujícími pastevci tam byli .....

L. Stejskal 26.11.2023 9:31

PRO P. ČERNÉHO---Do svých lehce demagogických úvah zakalkulujte, prosím, jeden drobný detail. Irové svůj samostatný stát mají, Židé ho před vznikem Státu Izrael neměli a kromě Izraele ani žádný jiný nikde ve světě nemají.

J. Černý 26.11.2023 16:36

Navázal jsem na váš těžce demagogicky příspěvek o pravlasti Židů.

S Iry jste si vybral hloupý příklad, část Irů nemá svůj vlastní stát.

P. Diviš 26.11.2023 21:57

Když bydlí třeba v Anglii, tak ne.

M. Kocián 26.11.2023 10:08

Snad nikdo nenavrhne, že bychom se měli všichni vrátit do olduvajské příkopové propadliny...

P. Diviš 26.11.2023 21:56

V Čechách bouchali na vrata spíš vaši předchůdci, komouši.

B. Rudolf 25.11.2023 14:21

Útok Hamásu 7. října byl doprovázen zvrácenostmi, zvěrstvy a bestialitou. To nelze ničím omluvit a Izrael to opravňuje Hamás zničit, bude-li to možné. Pravděpodobně je reálné, ale za cenu velkých obětí, zničit nadvládu Hamásu nad pásmem Gazy.

Způsob, jakým Izrael ke zničení Hamásu přistoupil, se zvenku jeví jako mimořádně nešťastný, kontra-produktivní, krutý až zločinný. Zvenku to vypadá tak, jako by cílem Izraele nebylo zničení Hamásu, ale barbarská kolektivní pomsta na civilním obyvatelstvu. Budoucnost snad ukáže, jaká je skutečnost.

Nelze však zpochybnit mimořádnou míru utrpení civilního obyvatelstva pásma Gazy. A nelze ani zpochybnit riziko vzniku budoucích teroristů rekrutujících se mezi těmi, kdo přežijí izraelské bombardování a invazi. Proto považuji izraelskou reakci, oplácející zjevný sadismus teroristů skrytým sadismem hrůz bombardování, za hrubě chybnou. Nehodlám reagovat na tyto hrubé sebestředné chyby podporou budoucí krádeže východního Jeruzaléma ani podporou krádeží území na Západním břehu. Problém nelze vyřešit ani terorismem, ani válečnými zločiny, ani krádežemi půdy a ignorováním mezinárodního práva, ale jen a jen poctivým úsilím obou stran o mír. Nemá-li dojít ke katastrofě, nezbývá ke změně přístupu na obou stranách už mnoho času.

L. Stejskal 25.11.2023 14:53

PRO P. RUDOLFA---Živě si Vás představuji v čase WWII. Spojenci mají právo hitlerovský režim zničit, protože je zvrácený, zvěrský a bestiální, ale nesmí přitom zemřít žádný německý civilista. Nemožné.---Uvědomujete si, že svým psedohumanistickým postojem nahráváte teroristickým zločincům?

B. Rudolf 25.11.2023 15:08

Starý propagandistický trik. Oponentovi vložím do úst něco, co nikdy nejen neřekl, ale co dokonce ani nikdy nenaznačil, vyvrátím to a na tomto základě ho z něčeho obviním.

Nikdy jsem ani nenaznačil to, že by při izraelské odvetě nesměl zemřít jediný civilista. Napsal jsem, že způsob, jakým k ní Izrael přistoupil, se zvenku jeví jako mimořádně nešťastný, kontraproduktivní, krutý až zločinný. To slovo "zvenku" znamená, že to sice může být jinak, ale podle nyní dostupných informací se nám to jeví takto.

Pokusím se vám vysvětlit kontext použití slova "kontraproduktivní". Až válka v Gaze skončí, bude v ní zhruba dva miliony lidí plných bolesti a strašné nenávisti. Lze očekávat, že pro mnoho z nich se stane pomsta hlavním cílem jejich budoucího života. Jinými slovy bude tam mezi nimi spousta potenciálních budoucích teroristů. Chcete je snad preventivně vyvraždit? Pokud ne, tak jak to řešit?

P. Diviš 25.11.2023 16:58

Ty dva miliony teroristů už tam jsou. Teď.

L. Stejskal 25.11.2023 19:59

PRO P. RUDOLFA---Ptáte se, jak to řešit. To bych si chtěl přečíst od Vás, když tvrdíte, že si Izrael počíná nesprávně. Jak by tedy měl bojovat se zbabělými teroristickými bestiemi, když toho víme víc než dost o jejich ďábelském charakteru, jejich zákeřnosti, zneužívání obyvatel jako lidských štítů, zneužívání civilních objektů (škol, nemocnic, mešit) a tak dále?

A. Teplý 25.11.2023 23:31

Izrael chce etnicky vyčistit pásmo Gazy a tamní obyvatele vyhnat do pouště - a pak dále do Evropy.

Patrně kvůli zásobám plynu u tamního pobřeží.

Většina oficiálně zveřejňovaných informací je jen kouřová clona a "vrtění psem".

Ale že by Jeruzalém měl být uznán jako hlavní město Izraele - s tím souhlasím - nechápu, proč by si stát neměl právo sám zvolit hlavní město. Jen s tou "nedělitelností" to je problematické - Jeruzalém v praxi není čistě židovský.

H. Lukešová 26.11.2023 8:57

No a. Arabové chtějí zahnat Židy do moře a jinak si srovnejte rozlohu arabských zemí a Izraele. Izrael je malý stát velikostí Moravy, zatímco arabských států je 22, muslimských 52, Izrael patří Židům, tam jsou jejich kořeny, odtamtud pocházejí, kořeny Arabů jsou na Arabském poloostrově, už to, že dobyli tak obrovská území v Africe a na Blízkém východě, je projev imperialismu a kolonialismu.

Bylo by jen logické, kdyby Izrael Gazu skutečně etnicky vyčistil, měl by klid. Za ta zvěrstva, co Arabové spáchali dne 7.10. by měli být z Gazy nenávratně vyhoštěni. Všichni. Do jednoho. Jenže je problém, že Araby z Gazy nikdo nechce, ani jejich arabští bratři, kteří je jinak slovy tolik podporují, ale ve svých státech je nechtějí.

B. Rudolf 28.11.2023 15:40

Izrael postupně vytváří čím dál tím beznadějnější, neřešitelnější situaci. Celou dobu se snaží řešit situaci silově a ostatní okřikuje: "Nepleťte se nám do toho. Nerozumíte tomu. My víme, co s tím." Jenomže útok 7. října jasně ukázal, jak strašně se izraelští "siloviki" mýlili. A to, co dělají teď, proti nim obrací celý arabský svět, a ničí jejich podporu na Západě. A hlavně tím masově vyrábějí teroristy.

Už jsem vám jednou napsal, co bych s tím udělal. Ale to nelze zformulovat tak krátce. Navíc jste mi tvrdil, že to izraelské vedení udělalo rovněž. To je nesmysl.

Oni totiž neumí nic jiného než bombardovat! V tom je ten problém. Když se jich někdo zeptá na plán toho, co bude den poté (po dobytí pásma Gazy), tak buď mlčí nebo říkají nesmysly.

J. Jurax 25.11.2023 15:29

Nelze však zpochybnit mimořádnou míru utrpení civilního obyvatelstva pásma Gazy, pravíte.

Nuže, lze. V Gaze nejsou civilisté, nýbrž pouze teroristé, jejich podporovatelé a sympatizanti. Ty co nepodporovali a nesympatizovali teroristé už dávno "eliminovali".

A nelze ani zpochybnit riziko vzniku budoucích teroristů rekrutujících se mezi těmi, kdo přežijí izraelské bombardování a invazi, pravíte dále.

Nuže, pro vznik budoucích teroristů netřeba Gazu bombardovat. Na to stačí vzdělávací systém v Gaze zavedený, který mají teroristé pod palcem, financovaný z humanitární pomoci pošetile poskytované tzv. Západem. S praktickými ukázkami bunkrů, skladů zbraní a tunelů pod školami a odpalovacích zařízení raket na školních dvorcích a střechách.

P. Diviš 25.11.2023 16:57

Na vaše (ne)reagování naštěstí sere (P)pes.

Pokud není úsilí o mír n͇a͇ ͇o͇b͇o͇u͇ ͇s͇t͇r͇a͇n͇á͇c͇h͇ (což není), tak se k tomu holt ta plastelinská strana musí dotlačit. Kopretinami to nejde, lepší je BLU-82B/C-130 "Daisy Cutter".

I. Lyčka 25.11.2023 14:09

Ale aspoň jsme vyslali signál. (Ironie)

K. A. 25.11.2023 12:21

Parlamentní listy nejsou dezinformační médium. Sleduju je docela často. Jsou tam seriózní informativní články, ale typická je hlavně bulvární nota: Co kdo nehorázného řekl, aby to vzbudilo negativní emoce. Většina informací je tedy o tom, co kdo řekl a jsou to přesné citáty.

Zařazení PL mezi dezinformační weby je tedy jednoznačně motivováno názorově. PL se proviňují tím, že necenzurují názory. I to, co je liberály "zakázané", citují, jako by to byl normální názor. To se neodpouští.

J. Jurax 25.11.2023 15:34

Výstižné.

Prostě publikují i "nesprávné", v mainstreamu nepublikované, potažmo tam nepublikovatelné názory a skutečnosti.

Proto musi být správně myslícími označeny za dezinformační web.

A. Teplý 25.11.2023 23:33

Jsou jasné dezinformační medium.

Publikují informace, které nejsou v souladu s oficiálním stanoviskem vlády.

P. Diviš 25.11.2023 17:00

Nejsou j͇e͇n͇o͇m͇ desinformační médium. Většinou fungují jak popisujete, ale nějaká ta desinformace jim hlavu nedělá.