24.6.2024 | Svátek má Jan


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 14.5.2024 17:25

Brigády mučedníků Al-Aksá, křídlo hnutí Fatah: Na útoku 7. října jsme se podíleli

Brigády mučedníků Al-Aksá, vojenská odnož hnutí Fatah vedeného Mahmúdem Abbásem, potvrzují, že jejich bojovníci se 7. října podíleli na brutálním útoku na vesnice v okolí Gazy a základny IDF a unesli „mnoho sionistů“.

Abú Muhammad, oficiální mluvčí Brigád mučedníků Al-Aksá, vojenské složky hnutí Fatah vedeného Mahmúdem Abbásem (Abú Mazenem), v oficiálním prohlášení potvrzuje, že se bojovníci této organizace zúčastnili 7. října útoku na okolní vesnice a základny IDF v Gaze.

„7. října se naši hrdinové z odvážné jednotky zúčastnili invaze do kolonií (osad) v obcích obklopujících Gazu a na (vojenské) pozice známé jako Divize Gaza a společně s našimi bratry z palestinských bojových organizací zajali mnoho sionistů, někteří z nich byli předáni nám a někteří jsou stále v našich rukou,“ uvedl abú Muhammad ve videoposelství zveřejněném minulý týden.

Abú Muhammad uvedl, že bojovníci Brigád mučedníků Al-Aksá se účastní bojů proti silám IDF v pásmu Gazy a od 7. října uskutečnili více než 470 „vojenských misí“.

Dodal, že „Brigády Al-Aksá vedly více než 190 přímých přestřelek s ‚nepřítelem‘, zasáhly více než 50 vozidel IDF, odpálily více než 220 raket, provedly 170 útoků na jednotky IDF, provedly 25 odstřelovacích útoků na vojáky IDF, zmařily čtyři vyloďovací operace na pobřeží Gazy a provedly 23 operací na zachycení bezpilotních letadel.

„Zdůrazňujeme, že použití pušky a konfrontace jsou jediným a vhodným způsobem, jak osvobodit Palestinu a odstranit uzurpátory (země) z celé naší země. Nikdy se nevzdáme svých zbraní, ať se množí výzvy a stupňují oběti, protože to je čest našeho lidu,“ zdůraznil Abú Muhammad.

https://www.israelnationalnews.com/news/389933

To by mě zajímalo, kde jsou tu "umírnění Palestinci"? Odpověď je jednoduchá. Žádní nejsou.

V. Petr 14.5.2024 17:59

R^R^R^