14.6.2024 | Svátek má Roland


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 14.5.2024 17:25

Brigády mučedníků Al-Aksá, křídlo hnutí Fatah: Na útoku 7. října jsme se podíleli

Brigády mučedníků Al-Aksá, vojenská odnož hnutí Fatah vedeného Mahmúdem Abbásem, potvrzují, že jejich bojovníci se 7. října podíleli na brutálním útoku na vesnice v okolí Gazy a základny IDF a unesli „mnoho sionistů“.

Abú Muhammad, oficiální mluvčí Brigád mučedníků Al-Aksá, vojenské složky hnutí Fatah vedeného Mahmúdem Abbásem (Abú Mazenem), v oficiálním prohlášení potvrzuje, že se bojovníci této organizace zúčastnili 7. října útoku na okolní vesnice a základny IDF v Gaze.

„7. října se naši hrdinové z odvážné jednotky zúčastnili invaze do kolonií (osad) v obcích obklopujících Gazu a na (vojenské) pozice známé jako Divize Gaza a společně s našimi bratry z palestinských bojových organizací zajali mnoho sionistů, někteří z nich byli předáni nám a někteří jsou stále v našich rukou,“ uvedl abú Muhammad ve videoposelství zveřejněném minulý týden.

Abú Muhammad uvedl, že bojovníci Brigád mučedníků Al-Aksá se účastní bojů proti silám IDF v pásmu Gazy a od 7. října uskutečnili více než 470 „vojenských misí“.

Dodal, že „Brigády Al-Aksá vedly více než 190 přímých přestřelek s ‚nepřítelem‘, zasáhly více než 50 vozidel IDF, odpálily více než 220 raket, provedly 170 útoků na jednotky IDF, provedly 25 odstřelovacích útoků na vojáky IDF, zmařily čtyři vyloďovací operace na pobřeží Gazy a provedly 23 operací na zachycení bezpilotních letadel.

„Zdůrazňujeme, že použití pušky a konfrontace jsou jediným a vhodným způsobem, jak osvobodit Palestinu a odstranit uzurpátory (země) z celé naší země. Nikdy se nevzdáme svých zbraní, ať se množí výzvy a stupňují oběti, protože to je čest našeho lidu,“ zdůraznil Abú Muhammad.

https://www.israelnationalnews.com/news/389933

To by mě zajímalo, kde jsou tu "umírnění Palestinci"? Odpověď je jednoduchá. Žádní nejsou.

V. Petr 14.5.2024 17:59

R^R^R^

J. Farda 14.5.2024 16:49

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-osn-snizila-pocet-zen-a-deti-zabitych-v-gaze-na-polovinu-40471521

To není pravda, islamisté úřady nelžou, za tím určitě opět stojí nějaká židovská intrika židovské lobby!

J. Kindl 14.5.2024 12:46

V roce 2005 Izrael jako gesto dobré vůle vystěhoval 10 000 Židů z pásmy Gazy a předal ji těm, co si říkají palestnici jako gesto dobré vůle. O rok později se v Pásmu Gaza konaly první volby, které vyhrálo hnutí Hamás. To se nejprve pokusilo utvořit vládu národní jednoty zahrnující i poražené hnutí Fatah. V roce 2007 však kompletně převzalo moc po násilných střetech s Fatahem, které z Pásma Gaza vyhnalo. Izrael a Egypt následně uzavřely hraniční přechody s Pásmem Gaza a Izrael zavedl námořní blokádu, aby zamezil přísun zbraní do Pásma Gaza, odkud je od roku 2001 ostřelován raketami. Řada arabských států odmítla převzetí moci Hamásem a v roce 2008 uznaly Egypt, Jordánsko a Saúdská Arábie jako jedinou legitimní palestinskou vládu tu na Západním břehu Jordánu pod vedením Mahmúda Abbáse.

K. Křivan 14.5.2024 15:07

Velice užitečné shrnutí. Bohužel de Menti jako Biden, Trudeau, EU pakáž a jiní zmetci se chovají jako stalinisti. "Že fakta neodpovídají ideologii ? Tím hůř pro fakta !"

H. Lukešová 14.5.2024 9:09

Stoupenci pro-palestinských Hamás nacistů uráželi a plivali na pražské Židy na svém pochodu nenávisti skrz Prahu.

https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/podporovatele-palestiny-urazeli-a-plivali-na-prazske-zidy-18428.html

Jinak si připomeňme, kdo jsou ti dnešní kritici Izraele a zastánci palestinského teroru, o každém člověkovi vypovídají slova a činy...Takže co říkají propalestinští aktivisté...?

"My jsme Hamás!", "Smrt Americe!" (na americké půdě), "Smrt Izraeli!", "sionisté si nezaslouží žít!", "deset-tisíc krát zopakujeme 7.říjen!", "od řeky k moři Palestina bude svobodná (genocidní chorál, vyzývající k zničení Izraele a genocidě tamějších Židů), "globalizujme intifádu", "konečné řešení", "je pouze jedno řešení, intifáfa revoluce!", "vraťte se do Polska", "vraťte se do plynových komor"...

Mnohdy tato zlá slova přecházejí v činy, propalestinští zastánci často i fyzicky napadají Židy a proizraelské lidi ať už na svých demonstracích plné násilí, výtržností a nenávisti, či židovské studenty na univerzitách.

L. Stejskal 14.5.2024 10:27

K tomu plivání na Židy, které samozřejmě Vy i já ostře odsuzujeme. S trpkostí si musím vzpomenout, když jsem zde kritizoval plivání ultraortodoxních Židů na křesťany v Jeruzalémě, že mé výhrady nebyly přijaty s příliš velkým porozuměním. Spíše jsem měl pocit, že je tu snaha tento problém zlehčovat. Znovu tedy: plivání je nepřijatelné "v obou směrech", jak propalestinských fanatiků na Židy, tak nesnášenlivých Židů na pokojné křesťany.---Jinak za článek uznání.

H. Lukešová 14.5.2024 11:53

Jistěže ano, jakýkoliv extrémismus těch i těch je nepřijatelný. Jinak děkuji za uznání.

J. Kindl 14.5.2024 12:25

Byl jsem v Jeruzalémě a ne jednou a nikdy jsem se nesetkal s tím, že by ultraortodoxní Židé na křesťany plivali.

J. S. 14.5.2024 13:01

https://www.voxpot.cz/rychle-zpravy/video-z-jeruzalema-na-kterem-ultraortodoxni-zide-plivou-na-krestany-vyvolava-rozhorceni/

J. S. 14.5.2024 13:03

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/krestansti-duchovni-v-jeruzaleme-celi-plivancum-zidovskych-nabozenskych-radikalu_201112111805_epres

K. Křivan 14.5.2024 16:52

Ultraortodoxní jsou mešuge, pošuci. Když nejsou ochotni sloužit v armádě, tak jsou i dostatečně blbí aby plivali na evropské turisty. Stát Israel by měl přestat je živit.

M. Zasazabanovaný 14.5.2024 14:01

K tomu opľúvaniu. Fanatický prívrženec sionizmu a hamásu sú dve strany tej istej teroristickej mince. To je to, čo tu stále opakujem. Umiernený prívrženec sionizmu, ktorý je ochotný rokovať a spolupracovať s palestínskou samosprávou na vytvorení Palestínskeho štátu a spolunažívaní do tejto teroristickej kategórie nepatrí. Ale dnes ovládajú Izrael a Gazu fanatici, ktorí používajú terorizmus ako prostriedok na dosiahnutie cieľa.

M. Zasazabanovaný 14.5.2024 8:48

Izrael je štát dlhodobo podporujúci terorizmus.

https://www.teraz.sk/zahranicie/borrell-zopakoval-svoje-stanovisko-ze/777385-clanok.html -Borrell zopakoval svoje stanovisko, že Izrael pomohol vzniku Hamasu.

Najvyšší diplomat EÚ obvinil Izrael z financovania Hamasu - Josep Borrell vo svojom prejave na Univerzite vo Valladolide v Španielsku uviedol, že Hamas „financovala izraelská vláda v snahe oslabiť palestínsku samosprávu vedenú Fatahom“, podľa novín El Pais. https://elpais.com/internacional/2024-01-19/borrell-acusa-a-israel-de-haber-financiado-a-hamas-para-debilitar-a-palestina.html?event_log=oklogin

Psychopatickí sionisti, pre ktorých je Hamás prínosom. Na ich rukách a rukách ich podporovateľov je krv civilov v Izraeli aj Palestíne.‘Hamas is an asset’ is the Israeli consensus. Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom. https://mondoweiss.net/2015/10/hamas-israeli-consensus/ --- https://www.nytimes.com/2023/10/18/opinion/netanyahu-israel-gaza.html

A tým je všetko dané. Izrael podporil vznik Hamasu a podporoval ho, aby mal dôvod na genocídnu čistku. Keby nenapomohol vzniku Hamasu, musel by jednať, na základe dohôd, ktoré podísal, s palestínskou samosprávou o vzniku Palstínskeho štátu. Izrael je zodpovedný v plnom rozsahu za teror v Gaze i za vraždenie civilov teroristami z Hamasu pred pár mesiacmi. A je úplne jedno, či o tom útoku vedeli (ako o ňom vedeli Egypťania), alebo nie. Ale vzhľadom k faktu, že neváhajú stvoriť a podporovať teroristov, by ma neprekvapilo, že o útoku vedeli a úmyselne nejednali - nebránili svojich občanov. Izrael podporoval teroristov, aby mohol etnicky vyčistiť Gazu (možno časom aj Západný breh).

A preto vnímam sionistický režim v Izraeli ako štát podporujúci terorizmus. A teroristiský štát nemá moju podporu práve tak, ako ju nemajú teroristi z Hamasu.

Takže: Podporovať Izrael, alebo Hamas, znamená podporovať terorizmus a teroristov.

J. Farda 14.5.2024 9:09

" ... Hamas „financovala izraelská vláda v snahe oslabiť palestínsku samosprávu vedenú Fatahom“, podľa novín El Pais. ... Izrael podporoval teroristov, aby mohol etnicky vyčistiť Gazu (možno časom aj Západný breh).

V roce 2006 vyhrálo parlamentní volby v Pásmu Gazy islamistické radikální hnutí Hamás, které porazilo do té doby vládnoucí Fatah, loajální k prezidentu Mahmúdu Abbásovi, šéfovi Palestinské samosprávy, a k někdejší Organizaci pro osvobození Palestiny Jásira Arafata, v níž Fatah představoval nejsilnější část. Vzápětí vypukly mezi oběma hnutími ozbrojené střety, jež skončily v roce 2007 porážkou Fatahu. Hamás poté Pásmo Gazy politicky i vojensky ovládl.

https://www.denik.cz/ze_sveta/valka-izrael-palestina-hamas-pasmo-gazy.html

A na vhodnou záminku k tomu ti perfidní židé/áci, což je z výkladu pan Boháčeka víc než nad Slunce jasnější, čekali už od roku 2007!!! 8-o

M. Zasazabanovaný 14.5.2024 9:16

Nie, pán Farda, sionisti spočiatku používali nimi vytvorený Hamas. Skúste si naštudovať trochu novodobej histórie. A vaša ignorantská reakcia nič nemení na tvrdenieach Borela, či na tvrdeniach členov súčasnej izraelskej vlády, ktorí všetci potvrdzujú, že Hamas podporovali dlhodobo a aj s akým cieľom.

M. Zasazabanovaný 14.5.2024 9:26

A ešte k tej vašej argumentácii, že či čakali od roku 2007? :-) milý pán Farda, sionizmus vznikol v 19-tom storočí. Pár rokov plánovania dopredu v 21. storočí mi naozaj nepríde nič výnimočné. Vám asi áno, lebo vo svojej zaslepenosti ignorujete všetko - oficiálne a nedvozmyselné vyhlásenia politikov i historické skutočnosti. ;-)

J. Farda 14.5.2024 9:46

Buď jste mi nerozumněl, nebo jste demagog - já navázal na Vaši informaci, že Izrael podporoval vítězství Hamásu proto, aby mohl etnicky vyčistit Ghazu. Ovšem vysvětlete mi, proč tedy vyklidil Ghazu roku 2005, a proč čekal od úplného převzetí vlády Hamásem roku 2007, cca 16 let, do "záminky" v podobě brutality islamistů 7.10. s 1200 brutálně vyvražděnými obětmi. Vaše logika se mi jeví být víceméně v intencích marxistického dialektismu obohaceného bolševorusáckým - a nejen jím - antisionismem, který si rád i nelogicky protiřečí, takže mi raději ani neopovídejte. Hlavně že máte jasno o cílech izraelského agresivního imperialismu. Sbohem, pán Boháček, klidně manipulujte s fakty dál, já už na Vás dlabu. Přeji krásný den! :-)

P. Han 14.5.2024 9:59

Slovenský štát se snížil tak hluboko, že dokonce platil Němcům, aby odvezli jejich Židy do koncentráku. A jak je vidět, v někom to zůstalo dodnes.

M. Zasazabanovaný 14.5.2024 10:41

Tak, tak, Vo všetkých to ostalo, čo podporujú genocídu v Gaze. :-P

H. Lukešová 14.5.2024 10:56

Ne, zůstalo to v těch, kteří podporují palestinské nacisty v Gaze a schvalují či ospravedlňují masakr Židů ze 7.října 2023.

Jinak OSN potvrdila skutečnost, že Hamás lže. Počty zabitých palestinských žen a dětí jsou o polovinu nižší, než uváděla palestinská teroristická organizace Hamás.

"Ve své infografice z 6. května uvádí UNOCHA u počtu zabitých palestinských civilistů číslo 34 735, z toho mělo být více než 9500 žen a 14 500 tisíce dětí. Zpráva z 8. května uvádí u celkového počtu zabitých civilistů už číslo 34 844. Složení statistiky se ale najednou výrazně liší. Úřad tentokrát uvádí, že z 24 686 identifikovaných obětí k 30. dubnu bylo 10 006 mužů, 4959 žen, 7797 dětí a 1924 seniorů. Byť se stále jedná o mimořádně tragickou statistiku, nelze přehlédnout, že u žen a dětí jsou najednou čísla poloviční."

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-osn-snizila-pocet-zen-a-deti-zabitych-v-gaze-na-polovinu-40471521

Jinak Izrael má právo na sebeobranu, má právo bránit svůj lid a svůj národ. Vy pořád píšete lži o sionistech, já jsem sionistka, a Hamás jsem nikdy nepodporovala. Drtivá většina Židů jsou sionisty, alespoň do té míry, že uznávají právo svého státu (Izrael) na existenci. Sionismus je důležitou identitou většiny Židů.

Již Martin Luther King řekl všem antisemitům, co se skrývají za antisionismus: "Když lidé kritizují sionisty, myslí tím Židy, mluvíte antisemitsky!".

Dále "Izrael má právo existovat, musí existovat, je jednou z největších základen demokracie na celém světě".

M. Zasazabanovaný 14.5.2024 11:37

Sionistický režim Hamas podporoval, čo oficiálne priznal. To, že vy sa hlásite k sionizmu mení niečo na tomto fakte? Maximálne to o vás vypovedá, že ste, slovami Lenina, "užitočný idiot". Ale to, že ignorujete fakty, verejné vyhlásenia a vraždenie detí a cielené vyháňanie etnika z určitého územia (=napĺňa sa tým definícia genocídy) tvrdením "práva na obranu", nie ste o nič lepšia ako Hamas, ktorý sa "bráni" tým, že zabíja civilov. Vaše reakcie mi dokazujú, že sa nemýlim vo svojom chápaní toho, že predstavitelia Izraela, Hamásu a ich zaslepení stúpenci sú jedna a tá istá banda podporujúca terorizmus.

A neklamte. Keď hovorím o sionistoch, nemuyslín ani chasidov, ani iných Židov, ktorí odmietajú násilnú ideu sionizmu.

H. Lukešová 14.5.2024 11:50

Ne, odsuzujete více než 95% Židů, kteří jsou sionisty. Idea sionismu není násilná, ale ušlechtilá, Je to národní hnutí židovského národa, něco jako české národní obrození. Každý národ má právo na sebeurčení.

Činy Izraele v Gaze jsou ryzí sebeobranou a je antisemitské, popírat toto právo Židům (bránit se před vlastním vyhlazením). Respektuji Vás, že se nepovažujete za antisemitu, ale užíváte na Izrael dvojí metr.

Rusové vraždí na Ukrajině, OK, Američané rovněž zabili bezpočet civilistů v Iráku, Afghánistánu, Kosovu. Arabové v Africe vyvražďují černošské křesťany, mnohdy ženy a děti, to Vás však vůbec netrápí. Proč máte takový zájem o Gazany a ne o jiné civilisty a trpící lidi na celém světě.

Jinak muslimové v Evropě (lidé stejného vyznání jako Gazané) páchají mnoho teroristických útoků, usmrtili mnoho Evropanů, znásilnili řadu žen.

Izraelci bojují se stejným nepřítelem jako my v Evropě.

M. Zasazabanovaný 14.5.2024 13:33

Je mi jedno, koľko % je sionistov. Nie su to všetci Židia! Takže klamete, keď hovoríte, že mám na mysli všetkých Židov, keď píšem o sionistoch. A ani všetci súčasní obyvatelia Izraela nesúhlasia s genocídno-nacistickým postupom izraelskej vlády v Gaze. Žijú v Izraeli - sú to sionisti, či nie? Podľa vás asi áno.

95% je číslo, ktoré ste si vycucala z prstu, lebo predpokladáte, že všetci Židia v Izraeli sú sionisti. Nie su. Viď napríklad vojakmi tvrdo potlačené protesty ortodoxných Židov proti genocíde v Gaze.

A zďaleka nie všetci Židia mimo Izrael sú sionisti. Akurát o tom nahlas nehovoria, lebo sa boja reakcií fanatikov, ktorí ich označia za antisemitov. To vám bude asi povedomé, že? ;-)

H. Lukešová 14.5.2024 14:47

Ne, číslo 95% je pravé..., ale zde na této stránce je zajímavé povídání o sionismu, antisionismu a antisemitismu...

https://www.quora.com/If-the-majority-of-the-Jews-above-95-are-Zionists-and-Muslims-say-I-am-not-against-Jews-but-Im-against-the-Zionists-anti-Zionist-does-that-mean-that-those-Muslims-are-still-technically-anti-Semitic

Upřímně nechápu, co máte proti sionismu. Sionismus je židovské vlastenecké hnutí. Židé jsou národ. Každý národ má právo na sebeurčení. Izrael má právo na existenci. Tak chápu sionismus já. Kdo popírá právo Izraele na existenci, je antisemita.

J. Kindl 14.5.2024 12:37

Vy víte co je genocida.

M. Zasazabanovaný 14.5.2024 13:48

Genocída alebo genocídium[1] je čiastočné alebo úplné vyvraždenie skupiny osôb alebo jej ťažké duševné či telesné poškodenie s cieľom zničiť ju, zvyčajne z náboženských, rasových, jazykových, národnostných, niekedy aj kultúrnych či politických príčin. Známa je napríklad nacistická genocída židovského, rómskeho a slovanského obyvateľstva počas druhej svetovej vojny.[2] Je tým najťažším zločinom proti ľudskosti. Podľa medzinárodného práva je genocída nepremlčateľný medzinárodný zločin.

M. Zasazabanovaný 14.5.2024 13:52

BTW: Podľa zápisov v Starom Zákone Izraeliti opakovane genocídne vyhladili pôvodné obyvateľstvo. Potom tam mohli vytvoriť svoje kráľovstvo a dnes im ľudia ako vy akceptujú blúznivé tvrdenie, že mali oprávnenie prečísliť a vyhnať tísic rokov tam usadené obyvateľstvo, lebo pred 2500 rokmi tam mali 200 rokov kráľovstvo (vytvoremné vďaka genocídnym čistkám). A tým netvrdím, že Izrael má zaniknúť a Židia byť vyhnaní. Ale to vy asi nepochopíte.

J. Kindl 14.5.2024 16:01

Původní obyvatelstvo byli Židé. Takže Židé nemohli vyhladit sami sebe.

J. Kindl 14.5.2024 16:02

Tak to se rozhodně netýká Židů ani omylme. Žádná genocida slovanského národa neexistovala.