13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

POLITIKA: Vysvětlovači proti Izraeli

Co je ve světě nového? Minulý čtvrtek zabili v pákistánské modlitebně 70 a zranili 150 občanů; Izrael uvažuje o výstavbě nových bytových jednotek na Západním břehu. Co se ve světě přihodilo v posledních pár letech?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Škodák 25.2.2017 23:08

Sami věřící židé byli proti vzniku státu Izrael.

A proti hlavnímu městu Jeruzalém. Už si nepamatuji název jednoho z mála vynikajících amerických filmů, který jsem shlédl asi před dvaceti lety. Jednalo se o syna rabína a syna sionisty, marxisty, novináře. Ve škole se z nich stali kamarádi, ale ani jeden z otců nebyl z tohoto kamarádství nadšený. Děj se odehrával před II.svět válkou a oba kamarádi se snažili, aby se jejich otcové setkali. Při tomto setkání došlo k rozhovoru v kterém rabín varuje novináře sionisty, aby se vzdali realizace státu Izrael s hlavním městem Jeruzalém, protože se tím myslí biblický, nebeský Jeruzalém a pokud se bude realizovat na tomto světě, tak to nic dobrého nepřinese! Kdo z nich měl pravdu je snad nad slunce jasnější!

K. Křivan 26.2.2017 8:03

Re: Kdo z nich měl pravdu ?

Ten který říká: "Už nikdy jako ovce..." A proto, silný Israel je zárukou přežití Židů. Nejsem Žid, ale chci aby tento inteligentni národ přežil.

J. Škodák 26.2.2017 9:47

Re: Kdo z nich měl pravdu ?

Jak jistě víte, tento „inteligentní národ" přežije, protože většina Židů žije mimo stát Izrael!

K. Křivan 26.2.2017 16:22

Re: Kdo z nich měl pravdu ?

Každýho Israelce je škoda. Žádnýho Araba .........

:-))))))

P. Vaňura 26.2.2017 20:18

V Evropě, ovládané migranty nepřežije ŽÁDNÝ ŽID.

Jak je to v USA nevím ale též to nebude žádná sláva!

Nevím, kdo bude bojovat za národ, který by se vzdal bez boje!

P. Zinga 26.2.2017 19:17

Re: Kdo z nich měl pravdu ?

No, prozatím se tento inteligentní národ moc chytře nechová. Jako před 2 000 lety. Jehova jim nepomohl a tak dostali od Římanů přes hubu, že si moc vyskakovali. Sice je jejich tehdejší svobodomyslnost šlechtí, ale mohli si spočítat, jak to dopadne. Ale: nevyhnali oni předtím někoho jiného?

Pánové, chybí Vám odstup a vydáváte svá přesvědčení za fakta. Dobrou noc.

P. Vaňura 26.2.2017 20:22

Židé nikoho nevyhnali, přinejmenším o tom neexistují důkazy

Spíše byli jinověrci asimilováni, ovšem až na ty, kteří nepřežili krvavé války.

J. Škodák 26.2.2017 22:45

Re: Židé nikoho nevyhnali, přinejmenším o tom neexistují důkazy

Kde jste na to přišel? Oni se ani asi nemilovali. Ježíšovi vyčítají, že se vůbec baví u studny se samařskou ženou. Porušení rasové čistoty nebylo možné!

P. Vaňura 26.2.2017 20:15

Kdyby existoval Izrael už roku 1938 stačilo by Hitlerovi,

když už se chtěl zbavit Židů, Židy vystěhovat a nemusel by je vyvraždit!

Článek ale obshuje jednu tradovanou LEŽ. Když na počátku 17 století příšli na jih Afriky bílí osadníci, bylo tam jen pár Křováků v poušti na úrovni lovců-sběračů. Bílí pak táhli na sever a s negroidy,k táhnoucími na jih se setkali až roku 1836. Takže, jsou to čarnoši, kteří okupují původně bílé území, nikoliv naopak!

K. Křivan 25.2.2017 18:45

Žádný palestinský národ neexistuje

Člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Zahír Músejn v rozhovoru pro nizozemský deník Trouw, v roce 1977:

„Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'. Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem.“

K. Křivan 25.2.2017 18:25

Genetika muslimů

„Genetika

muslimů - katastrofální důsledky pokrevního příbuzenstva v padesáti generacích - sestřenice a bratranci - snížená inteligence až k hranici debility“. Podrobně jsou citovány výsledky dánského psychologa Nikolaje Sennelse: na velmi důležitý rozdíl židovsko-křes’tanské tradice, která zakazuje manželství mezi bratranci a sestřenicemi, kdežto mezi mohamedány to je dovoleno už od roku 1400, čili po padesát již generací.

Snížené IQ spolu s náboženstvím, které nepřeje kritickému myšlení, zcela určitě brání úspěšnému uplatnění ve vyspělém světě.

J. Kanioková 25.2.2017 16:56

Je hnusné, že je to podporováno z našeho

civilizačního okruhu, protože Izrael k němu patří!

Skandinávie: Citadela antisemitismu Západu - https://www.gatestoneinstitute.org/9924/scandinavia-antisemitism

Palestinští lobbisté Švédska - http://jdem.cz/c2xsw4

Islamisté Švédska - http://jdem.cz/c2xsz2

FIOE - Federace islámských organizací v Evropě - https://en.wikipedia.org/wiki/Federation_of_Islamic_Organizations_in_Europe

J. Chaloupka 25.2.2017 14:02

V Gaze jsme mohli vidět, jak se uskutečňuje

:dej židovi poušť a za pár let má zahrádku, dej arabovi zahrádku a za pár let má poušť.

K. Křivan 25.2.2017 15:47

Re: V Gaze jsme mohli vidět, jak se uskutečňuje

Z toho jednoznačně plyne, že Arabové jsou méněcenný národ. Dobrý akorát tak pro arabskou poušť.

K. Křivan 25.2.2017 15:49

Re: V Gaze jsme mohli vidět, jak se uskutečňuje

Gaza byla obrovská zahrada. Zelinářská a ovocná zahrada. První co arabáči udělali, bylo rozbití všech skleníků a budov. Tak pitomá nejsou ani zvířata.

J. Kanioková 25.2.2017 16:57

Ano, souhlas..

J. Sova 25.2.2017 16:35

Re: V Gaze jsme mohli vidět, jak se uskutečňuje

Proč tedy čtyřicet let chodili po poušti?

K. Křivan 25.2.2017 21:24

Re: V Gaze jsme mohli vidět, jak se uskutečňuje

Aby pomřela generace co pamatovala "plné hrnce v Egyptě". Hospodin to tak chtěl. Vy nemáte moc všeobecného vzdělání, že ?

J. Sova 25.2.2017 21:50

Re: V Gaze jsme mohli vidět, jak se uskutečňuje

Tak to není pravda, že se s nimi Mojžíš styděl jít přes město?

P. Zinga 25.2.2017 17:43

Re: V Gaze jsme mohli vidět, jak se uskutečňuje

Tohle může tvrdit akurát blbec, který nedohlédne přes svoji předzahrádku.

J. Farda 26.2.2017 9:01

Re: V Gaze jsme mohli vidět, jak se uskutečňuje

Vypadá to, že jste akurátní ... :-)

J. Fridrich 26.2.2017 6:24

Re: V Gaze jsme mohli vidět, jak se uskutečňuje

Hezký - a zároveň pravdivý citát....

P. Zinga 25.2.2017 13:05

Dopis lorda Balfoura bankéři Rotschildovi

Velevážený pane Rotschilde, velice mi těší, že Vám můžu jménem vlády Jejího Veličenstva sdělit vyjádření sympatií s židovsko-sionistickým úsilím, které bylo předloženo kabinetu a jím schváleno. Vláda Jejího Veličenstva příznivě sleduje zřízení národního, domovského státu pro židovský lid v Palestině a bude dělat vše pro ulehčení dosažení tohoto cíle, přičemž se samozřejmě nesmí stát nic, co by občanská a náboženská práva stávajících nežidovských společenství v Palestině nebo práva a politický statut Židů v jiných zemích zpochybnilo.

Dodrželi to? Ne, neboť Arabové se stali terčem teroristického násilí, buldozery byly srovnány jejich vesnice a vypáleny stoleté olivové háje, aby zmizela možnost obživy. I to je historie Izraele, takže si nemají co vyčítat.

R. Brzák 25.2.2017 13:17

Re: Dopis lorda Balfoura bankéři Rotschildovi

První bylo násilí Arabů v mandátu Palestina - kteří útočili na přisídlence. Britská moc proti nim dělala málo - tak vzniklo hnutí odporu mezi Židy (které se proti britské moci dopouštělo i teroru). Po druhé světové dostali jak Arabové, tak Židé, možnost založit své státy (předtím byl ovšem na více než sedmdesáti procentech mandatorního územi Palestina založen stát Zajordánsko) - tu využili Židé a Arabové odmítli - krom útoku také hromadným opouštěním území (byly k tomu vyzváni útočícími Araby, zatímco Izrael je vyzýval k setrvání - považoval araby na svém území za své občany. Zároveň s tím snad ve všech Arabských zemích nastalo vyhnání židovské populace - bez majetku. Šlo o vlnu statisíců lidí, stejně jako Arabů, kteří dobrovolně nebo od tlakem vojenských operací svých soukmenovců odešli z Izraele a z nynějších tzv. okup. území...

P. Zinga 25.2.2017 13:39

Re: Dopis lorda Balfoura bankéři Rotschildovi

Kde jste vzal, že první útočili usídlení Arabové? Nebylo to tak, že se bránili vyhnání? 10. dubna 1948 vstoupili jednotky sionistické organizace HAGANA do vesnice Deir Jasir a pobili tam 254 lidí. Jak jsem již napsal: nemaj si co vyčítat.

R. Brzák 25.2.2017 14:40

Re: Dopis lorda Balfoura bankéři Rotschildovi

Pročtěte si počátky přistěhovalectví do mandatorního územi palestiny - to je již od dvacátých let dvacátého století. Již tehdy přicházeli Židé a kupovali si od státu (Britů) či od místních vlastníků půdu a usazovali se - a byli na jedné straně vítáni (dokonce někteří arabští vůdcové je zvali, protože pod jejich péčí země prosperovala) a na druhé straně odmítáni - prosté obyvatelstvo - většinou kočovní Arabové, obvykle pod vlicem svých náboženských vůdců - ti na přistěhovalce útočili. Vše již před druhou světovou.

P. Smatlak 26.2.2017 9:14

Re: Dopis lorda Balfoura bankéři Rotschildovi

P. Zinga- Kdyby blbost nadnášela tak už létáš v oblacích.Asi si si nedočetl celý ten článek a nebo tvé duševní schopnosti nejsou s to pochopit jeho obsah.To co se tam píše je pravda a neoddiskutovatellná fakta a jen blbec a fanatik to nemůže pochopit a to je i váš případ.

P. Zinga 26.2.2017 19:18

Re: Dopis lorda Balfoura bankéři Rotschildovi

Smatláku, matláš...

K. Křivan 25.2.2017 15:52

Re: Dopis lorda Balfoura bankéři Rotschildovi

Zingo, mazej do sprchy dostaneš skotský střiky.

J. Farda 26.2.2017 12:24

Re: Dopis lorda Balfoura bankéři Rotschildovi

Panu Zingovi a všem zdejším židobijcům svědectví o dávných poměrech tamních končinách! Kniha "S cizineckou legiií proti Rommelovi" - válečný deník českého důstojníka cizinecké legie štkpt. Otto Wagnera, vyšlo 1995 v nakladatelství X-Egem s.r.o. Praha. Zápis z 28.12.1941: "Konečně jedeme dál. Vezu se na nákladním autě. Antouz-El Kuneitra-Rosh Pinna-Tiberias-Beit Lid. Nedaleko Rosh Pinny překračujeme palestinskou hranici. Okolí je skalnaté, silnice klesá, je zde mnohem více stromů než v okolí Damašku .... Dále se prostírají samé pomerančovníkové plantáže. Pomeranče nejdou na odbyt. Nad evropskými přístavy je blokáda, anglické lodi mají teď v podpalubí docela jiný náklad a pomeranče vozit nemohou .... Za hrst drobných mincí se dá tu koupit plný stanový dílec nejkrásnějších pomerančů. Nákup není nijak příjemný. Židovské dvorce se podobají spíše pevnůstkám ... U plantáží jsou strážní věže a v nich sedí strážný s puškou. Zabucháte-li na vrata dvorce, chvíli to trvá, než vám otevřou. Otevírá je muž s revolverem v ruce a v průjezdu za ním stojí jeho žena s namířenou brokovnicí. ... Bezpečnostní opatření židovských usedlíků je zcela na místě, myslím, že ani nacisti nedokáží nenávidět Židy tak jako Arabové ... Plantáže bývají často přepadávány a mají-li útočníci úspěch, podříznou celou rodinu a nezapomenou podřezat všechny stromy na plantáži. Slyšel jsem, že ani mladá děvčata nenechají naživu pro své potěšení." Tolik svědectví současníka, vážení obhájci těch chudáčků (tehdejších) Arabů, dnešních Palestinců. Co udělali Arabové hned první den po vyhlášení Státu Izrael, místo aby v souladu s rezolucí OSN z 29.11.1947? vyhlásili svůj "palestinský" stát? Místo toho všechny arabské státy Izrael ze tří stran svorně přepadly. A pokaždé, když to Arabové zkusili opakovat, dostali po zásluze řádně na budku. Tak si klidně lžete o židovském terorismu dál ... :-P http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/rezoluce-osn-o-rozdeleni-palestiny-29-11-1947/