Středa 15. 5. 2024Žofie polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 292
  • Poslední: 20.10. 2009 12:11
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Mephisto 2.10.2009 9:27

Re: Afričané jsou lepší milenci

To je srandovní, s jakou oblibou lidé podsouvají v diskuzi protistraně postoj, který vůbec nezastává, a s tím pak s gustem polemizují :)

Já jsem sice ateista, ale v otázce existence Boha jako takového mám značně nevyhraněný postoj. Věřím spíš tomu že neexistuje, ale rozhodně bych to netvrdil.

Co ale tvrdím, je, že pokud Bůh existuje, pak je to stvořitel Vesmíru, přírodních zákonů, je to Bůh deistický, nikoliv osobní - teistický. Zejména tvrdím, že Bůh rozhodně není ani omylem takový, jak ho popisují křesťané. Bůh fakt nemá potřebu mít syna, posílat ho na mrňavou, v hlubokém Vesmíru ztracenou planetku Zemi, aby tam spasil nějaké její bezvýznamné obyvatele... Bůh určitě není ješita kombinovaný se starověkým monarchou, aby ho "těšilo", že se k němu kdokoliv modlí... Celá tahle křesťanská představa Boha je pro mě naprosto naivní, a nechápu kdo TOMUHLE (nikoliv abstraktnímu Bohu) může věřit!

Ostatně i Albert Einstein se několikrát vyjádřil v tom smyslu, že nezná větší hloupost, než víru v osobního Boha...

MLOK 2.10.2009 10:26

Re: Afričané jsou lepší milenci

Ztotožňuji se s Vámi mephisto.

Moje představa Boha je asi ta, že se s pokorou skláním před moudrostí, se kterou fungují přírodní zákony a vesmír. Mým Bohem jsou vlastně fyzikální a chemické zákony. Rozhodně to není nějaký laskavý pán, sídlící na nebesích. Vkrádá se mi na mysl ale myšlenka, že podobně to vidí / viděli i první křesťané, ale vysvětlujte fyzikální zákony felláhům a lidem bez vzdělání. Podobenství všemocného, laskavého, ale i hrozného pána tam kdesi na nebesích je pro ně přijatelnější.

RomanL 2.10.2009 10:43

Re: Afričané jsou lepší milenci

To je zvláštní, tak to jsem taky věřící... ;-D Nee, takový jsem odjakživa, a křesťanům, komunistům, muslimům a jiným pomýleným ovečkám se mohu jen smát. Zatím. Dokud mi třeba neuřežou hlavu. Protože to tak Bůh chtěl. ;-P

Ludva 2.10.2009 10:53

Re: Afričané jsou lepší milenci

Těžko věřit v něco, co se prakticky projevuje jen jakýsimi "zázraky", které lze většinou přirozeně objasnit. "Normální" bytost kdyby chtěla, aby se v ní věřilo, tak by to asi dala najevo.

Elsie 2.10.2009 20:52

Zázraky, které lze přirozeně objasnit?

Tak mi přirozeně objasněte počátek Velkého třesku a vznik života na Zemi. Pěkně prosím, smutně koukám;-)

Jura Jurax 2.10.2009 9:42

Re: Afričané jsou lepší milenci

No ale on ten papež skutečně káže víru v Boha a nějaké víc než tisíciletí staré texty napsané následovníky Žida Ježíše, jehož bohem byl ovšem Jahve ... takže pokrokář to asi nebude, že.

A bohové jsou umělý myšlenkový konstrukt, jímž se někteří vyrovnávají s nástrahami, záhadami a těžkostmi tohoto světa. Prostě berlička, kteou ovšem nepotřebují všichni. Ne snad že by zouplna všichni nepotřebovali aspoň občas či vyjímečně berličku, ale nepotřebují právě tuto.

No a pak jsou ti, kdož nad vírou v ten či onen konstrukt zbudují organizaci, co jim poskytuje dobré bydlo, ukájí jejich touhu po moci a co se snaží věřící v ten či onen konstrukt změnit na stádo ovcí, co smí věřit právě tak, jak ona organizace hlásá a nikdy jinak. Církev či víru si rozvracet nedáme!  Prostě výtečný kšeft s něčím, co opravdu nikdo neviděl, závislý na pošetilosti a nevzdělanosti lidí a využívající vcelku drsně, leč obratně strachu ze smrti. No a papež je toho - pokud jde o katolický klon křesťanské víry (a možná i jiné klony, nevím) - nejvyšším šéfem.

Takže z pohledu mne jako bezvěrce, ateisty a neznaboha je to jedinec zastávající funkci z mého pohledu lidstvu v nejlepším případě neškodící, ale rozhodně nikterak prospěšnou, a celý ten cirkus kolem něj a jeho návštěvy za vcelku směšný.

Ostatně kromě válek kvůli rozdílům ve víře (což není ovšem doména jen katolíků, jiné klony víry křesťanské a viry nekresťanské se vzdy navzájem radostně potíraly a vybíjely jinověrce ku větší sláve doho kterého pánbíčka), potlačování vzdělanosti neodpovídající dogmatům víry (což se dlužno říci během věků trochu zlepšilo, kláštery byly na druhé straně ve všeobecném barbarství v Evropě raného středověku ostrůvky aspoň nějaké vzdělanosti), kromě ideologického podšprajcu světské moci (ty vládni, ty se modli a ty pracuj - proto nám taky tak dlouho vydržela) vlastně církev nic moc nepřinesla. Ovšem dokázala hodně zbohatnout ...

Ludva 2.10.2009 11:05

Re: Afričané jsou lepší milenci

S většinou souhlasím. Katolická církev jistě taky přinesla mnoho dobrého ve výchově a vzdělávání, v péči o potřebné, ale svou historickou úlohu již splnila. Dnes v zásadě může všechny její činnosti převzít stát. Takže se stává spíše brzdou a sektou pracující hlavně ke svému prospěchu.

Pavel 2.10.2009 12:17

Re: Afričané jsou lepší milenci

Ať žije pokroková KSČ ... vlastně ODS, která nás přivede ke světlým zítřkům??

Pavel 2.10.2009 19:04

Re: Afričané jsou lepší milenci

Jste mentálně postižený?

Pavel 20.10.2009 11:59

Re: Afričané jsou lepší milenci

To je přímá reakce na "splnění historické úlohy". Fakt mi to připomnělo to s KSČ ke světlým zítřkům, vy dva trumberové. A ODS a fanatičtí obdivovatelé Klause se často tváří podobně. (Jen mají teď problém, že papá Klaus se své ODS zřekl.) ;-D

Jura Jurax 2.10.2009 19:05

Re: Afričané jsou lepší milenci

8-o8-o

co to melete?

Mephisto 2.10.2009 8:32

logicky

Pokud kondom sníží šanci (dlouhodobě, nikoliv při jednom styku!) na nakažení HIV na 1.1%, pak by člověk řekl, že promiskuita by musela vzrůst cca 100/1.1 = 91 krát, aby rychlost šíření HIV v populaci zhruba vyrovnala rychlosti šíření bez používání kondomu... To je samozřejmě nesmysl, i když budou mít afričané sebevětší pocit bezpečí z používání kondomu, nikdy nezvýší V PRŮMĚRU (!!!) svůj počet sexuálních partnerů 91 krát... zvýší ho dvakrát, možná třikrát, nebo i pětkrát, ale každopádně je to oproti stavu "nepoužívání kondomů" výrazný posun k lepšímu (výsledkem bude výrazně pomalejší šíření HIV v populaci)

Sid 2.10.2009 8:41

Re: logicky

To je hloupost a pokud to nevite, pak jste mentalne slabsi.

Kondom snizi sanci na prenos nakazeni 91x pri JEDNOM styku. A pak ta Vase "statistika" nefunguje.

Mephisto 2.10.2009 8:48

Re: logicky

Co se týká mentální slabosti (říkejme tomu výše IQ) tak jsem ochoten kdykoliv si ho s vámi poměřit, příteli :)))

Druhý odstavec - viz. moje předchozí reakce.

Jura Jurax 2.10.2009 9:09

Re: logicky

Side, Vy si s matematikou a pravděpodobností moc netykáte, že?

Michal 2.10.2009 8:41

Re: logicky

Ale pokud má nakažený styk 2x týdně při odborně používaném kondomu, je 70% pravděpodobnost, že za rok někoho nakazí. To je i dostatečný argument proti soužití s pozitivním partnerem.

Mephisto 2.10.2009 8:47

Re: logicky

ano ano, (1-0.011)^(2*53) = 0.31 :)

OK, ale tady je rozpor v interpretaci faktů: podle mého názoru je těch 1.1% pravděpodobnost, že se nakazíte při DLOUHODOBÉM používání kondomu, podle tebe jde o jeden styk. Bude potřeba trochu zagooglit, abychom zjistili jak to je ve skutečnosti :)

Mephisto 2.10.2009 8:59

Re: logicky

http://www.bl isty.cz/art/15659.html

Lze myslím konstatovat, že pravdu jsem měl jednoznačně já :) Jde o dlouhodobou pravděpodobnost: "Pokud takovýto pár používá

kondom při každé souloži, riziko vzájemné nákazy je 0,9 % ZA ROK (průměr

výsledků 12 různých studií)."

Pavel 2.10.2009 10:47

Re: logicky

Pár je jeden nebo je to mnoho párů, kde je jeden z páru stabilní a druhý se mění?

Mephisto 2.10.2009 11:53

Re: logicky

V článku se určitě jedná o jediného partnera, nicméně podle mě to na nic nemá vliv; pravděpodobnost přenosu HIV (nebo libovolné jiné pohlavně přenosné choroby) záleží přece na počtu styků, a nikoliv na počtu partnerů se kterými ty styky mám...

Pavel 2.10.2009 12:25

Re: logicky

A to si právě nemyslím. Při stejném počtu styků je pravděpodobnější, že získám HIV virus i s kondomem pokud partnery často střídám, než když jejich počet omezím a nepolezu do postele s každým. Druhý faktor je také "promořenost", kdy počet nakažených může být tak vysoký, že i malý počet partnerů je na stejné úrovni nebezpečnosti jako velký počet partnerů va více-méně zdravé populaci.

Navíc předpokládám, že to procento bezpečnosti se uvádí pro kondom, který posloužil tak jak má, jenže on čas od času někdy i praskne, nemluvě o tom, že se virus může přenést i nepohlavně (souložit a nelíbat není zrovna optimální).

milanS 2.10.2009 8:25

Vždyť je to hlavně kšeft ... a velký

Podporu protestujícím vyjádřila i fy Primeros. Proč asi ?? Ty preservaivy rozdávané ZADARMO v Africe jí přece někdo ZAPLATIL.

2.10.2009 8:19

Peltzmanův efekt

Propagace kondomů jako prevence AIDS má efekt podobný Peltzmanovu efektu: pod dojmem bezpečnosti se rizikové chování prudce zvýší. Podrobnosti o Petzmanově efektu například zde:

http://kovanda.blog.tyden.cz/clanky/1944/barack-obama-je-agresivni-kosikar-sam-peltzman.html

Navíc ale dochází k zatajování stavu - proč informovat partnera o tom, že jsem nakažen, když ho přece chrání kondom? Ale vážně se zamysleme: kdo z nás bude ochoten vlézt si do postele s někým, komu se v krvi prohání HIV (nebo má žloutenku nebo syfilis etc. etc.)? Zvýší kondom naši chuť na to?

A.S. Pergill 2.10.2009 8:17

Vážená dámo

Sexuální zdrženlivost nefunguje a nikdy nefungovala. Myšleno globálně, u všech lidí. Nefunguje ani u "hlav pomazaných", existují kněžské děti - i u katolíků a dalších konfesí s celibátem kněží, existují kněží (v četně několika papežů, kteří zemřeli na příjici i z doby před krevními transfúzemi, takže ji jinak než přes sex chytit nemohli), občas se podobná nehoda stane i řeholníkům a řeholnicím (o nálezu desítek až stovek - přesně se to vzhledem ke stavu napočítat nedalo - kostřiček plodů a novorozeňat při archeologickém průzkumu kláštera Rosa coeli ani nemluvě).

Pokud je někdo 100% schopen sexuální zdrženlivosti, včetně 100% dodržování celibátu (v situaci, kdy se mu tu a tam naskytne příležitost to porušit), pak je daleko mimo normu - podobně jako pedofil nebo sadista. Případně se za tím skrývá nějaká sexuální patologie.

Kondom není stoprocentní ochrana, narodila se spousta dítek, které by přírodní národy pojmenovaly nějak jako "Prasklá guma":-P, ale mnohonásobně riziko nákazy snižuje. Té ugandské statistice bych moc nevěřil, protože ta data jsou sbírána tak, aby potvrdila oficiální vládní linii (konec konců, ještě v dobách nedávno minulých se podobně dělaly statistiky i u nás). Nehledě k tomu, že srovnání statistik zemí s různými (výrazně odlišnými) socioekonomickými podmínkami může být naprosto zavádějící.

Důležité je, že v zemích, kde existují jednak státní školy, na nichž se provádi sexuální výchova a jejichž žáci jsou informováni o použití kondomů, jednak církevní školy, na nichž se provádí apelování na partnerskou věrnost a sex až po svatbě, mají více HIV+ žáků na těch církevních školách.

2.10.2009 8:31

Ve většině nemuslimských afrických zemí

je sexuální morálka v pro nás naprosto neuvěřitelné rovině: o manželské věrnosti se vůbec neuvažuje, předmanželská zdrženlivost je naprosto nepředstavitelná, od seznámení se k souloži to trvá pár minut a seznámení se  je lehčí než chmýří pampelišky... V takto nevázaném prostředí kondomy nemohou nic zachránit, jedině zásadní změna morálky ve společnosti.

Vaše tvrzení o vyšším výskyttu HIV u žáků na církevních školách než na státních není pravdivé - jde o záměrné rozšřivání klamného memu.

Jura Jurax 2.10.2009 9:15

Re: Ve většině nemuslimských afrických zemí

Ale kuš - v prvním odstavci jen zahořkle kecáte.

A v druhém - dovoluji si pochybovat, že víra v křesťanského boha zabrání normálním puberťákům v sexu, mají-li k němu příležitost. Byť by jim vtloukali do nevinných lbí, že ten předmanželský je hříšný a bohunemilý. Nakonec z hříchu se lze vyzpovídat, že, a máte pokoj ;-)

Pavel 2.10.2009 10:52

Re: Ve většině nemuslimských afrických zemí

A v druhém - dovoluji si pochybovat, že víra v křesťanského boha zabrání normálním puberťákům v sexu

To jsou samozřejmě jen hloupé řeči plynoucí z dlouhodobé antikřesťanské výchovy a hlubokého nepochopení. Jednak byste musel definovat "normálního puberťáka" a potom, teorie o tom, že když všichni skáčí z okna (a přitom nehoří), znamená to, že já musím skočit taky, prostě platit nemusí.

Pavel 2.10.2009 19:14

Re: Ve většině nemuslimských afrických zemí

Na rozdíl od skákání z oken je lidem soulož příjemná. Až dospěješ, tak to pochopíš.

Pavel 20.10.2009 12:01

Re: Ve většině nemuslimských afrických zemí

Existují lidé, kterým je příjemné skákání z oken a mostů apod. Nebo jste dosud neslyšel o tom gumovém lanu?

Chytrý ovšem pochopil, že jsem měl na mysli skutečnost, že ne všichni se nutně chovají podle toho co se píše v Blesku nebo podle toho, jak jste se choval vy sám.

ja 2.10.2009 8:32

Ten poslední odstavec je zajímavý

Nebyl by potvrzující odkaz? Nebo to tvrzení je vyrobené vládami, o jejichž statistikách píšete o odstavec výš?

Sid 2.10.2009 8:37

Re: Vážená dámo

Lzete, pane!

Ale to je pro zaslepene ateisty, kteri obhajuji neobhajitelne normalni.

A zeptejte se na manzelskou vernost sve manzelky nebo partnerky a reknete ji, ze vernost je pitomost, protoze vy v Boha neverite. Uvidite, jakou z Vas bude mit radost....