27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

PAŘÍŽ: Hranice mezi Evropou a Afrikou

Zdeněk Müller ve svém článku Děsem ochromená Francie? (LN 17.5.) tvrdí, že „popisovat Francii na pokraji občanské války tak, jak to činí názorová platforma anonymních francouzských vojáků, se stává zřejmě novou politickou korektností“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 3.6.2021 13:02

DODATEK: Nebo alespoň pohrůžkou použití síly. Jinak kdejaký ksindl vyleze a zardousí všechno dobré.

P. Dvořák 3.6.2021 13:00

Ale prosím vás, na co si to hrajete.

Jakákoliv společnost a její fungování je založeno na síle. Jakmile síla povolí nebo zmizí, nastává chaos a mizí přirozený řád. Počínaje pískovištěm, kde má každý svoje formičky i bábovečky a hlídá si je.

Rozhlédněte se. V USA je podrývána role policie, ve Francii totéž. Výsledek: jsou části měst, kam řadový občan, který není místní, ani nepáchne a ti místní mají svůj vymezený čas, kdy raději zalezou domů a zavřou závory bytových dveří. Ať se podíváte kam chcete, řád věcí musí být udržován pomocí síly.

Nebo si myslíte, že po prohraných, byť demokratických volbách (kdekoliv ve světě), se protistrana rozpláče a dobrovolně bude šlapat brázdu? Sebedokonalejší právo a sebedokonalejší demokratický a právní systém musí být vynucován a udržován pouze silou.

J. Hrazdil 3.6.2021 12:11

K druhemu odstavci. Pisatel nema strach, ale do urcitych mist nechodi. Ergo, ma strach.

T. Hraj 3.6.2021 11:55

To ano, až se to sesype, tak válečníci budou vládnout a možná s paralelními společnostmi a kulturami i zatočí. Ale hierarchie takové společnosti bude založena na moci (tj. síle) nikoli na meritu a kompetenci (což je největší výdobytek západní kultury). Neboli bude to návrat o stovky let zpět.

D. Bowman 3.6.2021 11:40

Kanadský evoluční psycholog (židovský emigrant z Libanonu) toto chování nazývá Parasitický Pštrosí Syndrom.

Já to nazývám zbabělost. Nebezpečí ignorovat a doufat, že samo zmizí je přirozená reakce většiny populace. Že najdou odvahu pouze bývalí válečníci je pochopitelné.

Ve všeobecném volebním právu s tím ale moc neudělají, dokud nebude oheň na střeše. Vládnoucí elita, která je nejmíň ohrožená (bydlí a žije bezpečně), složená z intelektuálů, byrokratů a obchodníků, si dá extra záležet tuto "vzpouru" válečnické třídy zakleknout.

Doba, kdy vládli a rozhodovali válečníci, osoby kteří přebírali osobní zodpovědnost a riziko za ochranu společnosti, je dávno pryč. Dnes volí a rozhodují dokonce lidé, na které se nevztahuje branná povinnost. A podle toho to vypadá. Francie je dokonce proslulá svou Cizineckou Legií, kde outsourcuje byznys násilí na cizince.

Až se to sesype celé a Policie bude hlídat už jen vládní čtvrti, tak se snad ty válečníci ujmou vlády a zavedou právo a pořádek....včetně těch vládních čtvrtí.

R. Tichý 3.6.2021 9:37

Kdyz on to odmital cisarpan. Ostatni by asi radi splachovali a pracovali az od 8. :-)

R. Tichý 3.6.2021 9:36

Ukazkovym intelektualnim teroristou je treba svata Greta, takto modla levicove postizenych aktivistu.

V. Kuhaj 3.6.2021 9:33

Možná to takhle začalo tenkrát v Německu. Podceněním těch rozeřvaných skupinek se směšnými rituály. A pak se to rozjelo, jako se to může úplně klidně rozjet ve Francii, ačkoli její rozeřvané skupinky se směšnými rituály ani nemluví pořádně Francouzsky.

V. Novák 3.6.2021 9:09

Ve Versailles.

Ovšem v Hofburgu taky ne - ještě Sissi tím byla znechucena. a to je polovina 19. století.

R. Langer 3.6.2021 9:08

Tak tak! ;-D

J. Sedlář 3.6.2021 8:37

Takže cajk. R^

F. Navrátil 3.6.2021 8:33

Jsou jen dvě možnosti. Buď si zacpat uši, zavřít oči a předstírat, že problém neexistuje, nebo vrátit společnost bezohledně do stavu, která byla před islámskou invazí. Multikulturalismus nefunguje a Francouzi si musí sami rozhodnout, zda budou národem občanů nebo nevolníků-kafírů.

J. Nevrkla 3.6.2021 7:53

Houllebecq ve svém Podvolení popisuje, jak se může Francie islamizovat. Není to zrovna veselé čtení, ale užitečné varování, kam lze se západní spadnout.

V. Církva 3.6.2021 6:56

Zkrátka typické ignorantství Francouzů, salámová metoda. Kdyby jste žili v Paříži, v dnes muslimské čtvrti bez cizinců a přes noc by se špatným kouzlem změnila v to co tam je, člověk by se na to díval jinak. Jenže lidé se přizpůsobují, přizpůsobují a přizpůsobují.... A Evropané se snaží všechno omlouvat.

Pokrytectví došlo do stadia že už to omlouvání zakotvili institucionálně. Z původního liberalismu, který už tak nefunguje v nehomogenní společnosti (a taky si liberálové všech pravolevých odstínů nalhávají že ano) se stala positivní diskriminace daná zákony a soudní praxí.

Je to k zblití a lidé jako Zdeněk Muller jsou velmi mírně řečeno užiteční idioti islamizace Evropy.

Š. Zemek 3.6.2021 6:55

Se vším v článku souhlasím, akorát k poslednímu odstavci mám výhrady. Generálové vojenským pučem nevyhrožují, ale varují před občanskými nepokoji do kterých by se musela armáda vložit. Alespoň tak jsem pochopil český překlad dopisu, který byl zveřejněn u nás.

V. Církva 3.6.2021 6:37

Tak Paříž byla smradlavé město už když jsem se spletl a v roce 1991 ji omylem navštívil.

Pravda, že třeba Toulouse byla jinde. A Strasbourg v roce 2003 taky (myslím, že je v Alsasku). Pár Arabů tam bylo, ale ještě se myslím trochu báli.

Ale nakonec ve Švédsku v roce 1989 byla pětina Muslimů proti dnešku. Svět není statický a generálové si možníá ještě ve svém životě v občanské válce zabojují.

V. Církva 3.6.2021 6:30

Tak pan Zdeněk Muller je vzděláním Arabista žijící ve Paříži. To není normální.

A Francie je země kde v Louvre ještě v 18 století neměli záchody. To mluví za vše.

M. Mařák 3.6.2021 5:46

Ve smradlavém městě nežiji a je pro mne traumatické i to, když se tam musím jednou za čas vydat na konzulát. Takže nevím, co se tam děje, ale nevylučuji skutečnosti, o kterých píše autor. Tady na Alsasku je situace jiná.

Nemohu být typický Francouz, protože nemám francouzské občanství. Nezajímá mne to, nevidím důvod, proč bych si o něj měl žádat. Stačí mně občanství matičky národů EU dobrotivé a pak to ČR.

R. Langer 3.6.2021 5:36

No, to jsem zvědavý, jak se k tomu vyjádří pan Mařák. Podle něj je přece všechno naprosto v pořádku. On ale bude nejspíš typický Francouz. ;-)