24.6.2024 | Svátek má Jan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 22.5.2024 12:10

Není nad nějakou verzi Islámského státu etablovaného v OSN.

I. Schlägel 22.5.2024 12:09

R^

J. Kindl 21.5.2024 15:50

Stále platná je rezoluce Rady bezpečnosti OSN ze dne 22. 11. 1967, kde v písmenu i) je uvedeno stažení izraelských jednotek s území obsazených v nedávném konfliktu a v písmenu ii) se mluví, že izraelské jednotky se stáhnou, až bude uzavřen mír a budou potvrzené bezpečné a uznávané hranice. Izrael uzavřel mír s Jordánskem a to mu předalo Staré město v Jeruzalémě a Západní břeh a dohodl se s Izraelem na bezpečných a uznávaných na hranicích. Izrael uzavřel mír s Egyptem, který uznal stát Izrael a Izrael mu vrátil Sinaj a Egypt mu přenechal Gazu. Palestinci stále tvrdí, žádné jednání s Izraelem, žádný mír s Izraelem

P. Sura 21.5.2024 13:34

Největší nesmysl ve všech dosavadních návrzích "Palestinského státu" vidím v tom, že se jedná o dvě samostatné a oddělené enklávy na cizím území. To mi přijde na palici.

J. Kindl 21.5.2024 16:07

....."oddělené enklávy na cizím území " O jaké území se jedná

V. Mokrý 21.5.2024 16:10

?

O. Buda 21.5.2024 11:53

Řešení nemá nikdo. Pokud kdy nějaké vznikne, může to být pouze řešení schválené, prosazené a chráněné izraelskou vládou. Nápady (na lačno třeba pytel každý den) nepadají na váhu, dokud je nepřijme Izrael, protože je to jejich země. Prosazuje-li své nápady v cizí zemi kdokoliv mimo izraelskou vládu vojenskou silou, musí se to jmenovat agrese. Hamas a společenství tzv. palestinců prosazuje terorem a vojenskou silou nápad, že nejlepší by bylo zahnat Židy do moře a dokud toho nedosáhnou, nenechají teroristických útoků. To je navíc příslib vystupňování agrese...

H. Lukešová 21.5.2024 9:54

Salman Rushdie, indicko-britský spisovatel, autor díla Satanské verše, odmítl myšlenku vzniku Palestinského státu s odůvodněním, že by to byl Hamastán podobný Tálibánu...

J. Černý 21.5.2024 16:13

To už tady tapetujete

H. Lukešová 21.5.2024 16:16

Pravda. Váš kolega Forejt také tapetuje své příspěvky i několikrát za den.

J. Černý 21.5.2024 17:00

Vy ho chcete překonat ?;-D

M. Zasazabanovaný 21.5.2024 9:35

https://www.hlavnydennik.sk/2024/05/21/hlavny-prokurator-medzinarodneho-trestneho-sudu-vydal-zatykac-na-izraelskeho-premiera-ministra-obrany-a-dalsich

Karim Khan, hlavný prokurátor Medzinárodného trestného súdu (ICC), požiadal v pondelok príslušnú komoru súdu o vydanie zatykača na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, izraelského ministra obrany Yoava Galanta a niekoľkých vodcov palestínskeho islamistického teroristu. organizácie Hamas za údajné spáchanie vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti.

Podľa oznámenia Karima Khana, ktoré je dostupné aj na internete, požiadal o vydanie zatykača na Jahja Szinvára, vodcu Hamasu v pásme Gazy, Mohammeda Diaba Ibrahima Al-Masriho, hlavného veliteľa vojenského krídla Hamasu a Ismail Haníjeha, šéfa politickej kancelárie Hamasu, informuje Origo.

Medzi dôvody zatknutia palestínskych vodcov patrí objednávanie vrážd, branie rukojemníkov, znásilňovania a iné činy sexuálneho násilia, mučenie a iné neľudské činy.

"Podľa môjho úradu existuje dobrý dôvod domnievať sa, že zainteresovaní sú trestne zodpovední za vraždu stoviek izraelských civilistov počas útokov Hamasu a iných ozbrojených skupín," povedal generálny prokurátor.

Putin, Netanjahu, Galant, Szinvár, Al-Masri - jedna banda podľa ICC. A čo teraz? Bude sa v kolónii zvanej EU rešpektovať rozhodnutie ICC v plnom rozsahu, alebo sa opäť bude používať dvojitý meter - na Putina zatykač paltí , na Netanjahua nie? Bude to zaujímavé sledovať. :-)

L. Písařík 21.5.2024 10:35

Existují blížší informace o předsedovi Mezinárodního soudu. Už to jméno se mi zdá podezřelé.

H. Lukešová 21.5.2024 10:48

Soudce je muslim, a proto nemůže a nechce jednoznačně odsoudit muslimy z Hamásu, aniž by také nepošpinil stejným způsobem Židy.

Je to neskonalá urážka, srovnávat demokraticky zvolené politiky demokratického státu s teroristickými nacistickými vrahy. kteří upalovali a čtvrtili lidi, stínali hlavy židovským miminkům, upalovali židovské děti v peci, znásilnili a znetvořili bezpočet židovských žen.

Žádná válka v dějinách tohoto století není spravedlivější a oprávněnější než tahle v Gaze. Izraelští vojáci pravidelně nalézají v palestinských domovech nacistickou literaturu včetně Hitlerova Mein Kampf a mapy Svaté země zobrazené jako "arabská Palestina", kde není znázorněn žádný Stát Izrael.

Navíc drtivá většina Gazanů podporuje Hamás a schvaluje zvěrstva, která spáchal. Pravdou je, že palestinští Arabové jsou dnešní nacisté a Izrael má právo na sebeobranu a popírat toto právo je jednoznačně projev antisemitismu, nejbestiálnějšího projevu nenávisti k Židům.

K. Křivan 21.5.2024 12:08

Kdo podporuje Hamás a schvaluje zvěrstva, která spáchal, ztratil právo na život, tak jak ho ztratili Hitler, Goebels, Himmler, Eichmann, .... a ti v Norimberku popravení.

H. Lukešová 21.5.2024 12:17

Všimněte si prosím také jedné věci, zatímco na proizraelských shromážděních, která jsou mírumilovná a mimo izraelských vlajek tam mají účastníci také vlajky národních zemí, české, americké..., tak na propalestinských demonstracích dochází k surovému násilí a surovým urážkám, vlají na nich pouze palestinské vlajky.

Na amerických univerzitách propalestinští nac-Hamás demonstranti sundávali a znesvěcovali americké vlajky a nahrazovali je vlajkami palestinskými. Copak jsou USA islamo-naci palestinskou říší?

Také se to většině Američanů nelíbí, i studentům, američtí vlastenci jsou pobouřeni, také 80% Američanů stále podporuje Izrael i ti mladí.

Pro-Hamás naci demonstranti jsou v menšině, ale obzvlášť násilnou a křičící, pro většinu amerických studentů nemá izraelsko-palestinský konflikt takovou prioritu, je až na 16.místě, důležité jsou pro ně existenční otázky, tj. nalezení práce a živobytí.

Je každopádně nutné k záchraně naší civilizace rozdrtit zeleno-rudou (islámsko-krajně levicovou) alianci. Poukazovat na to, jací doopravdy jsou. Krutí, bestiální a násilničtí zločinci, nenávidějící Západ, židovsko-křesťanskou civilizaci.

J. Farda 21.5.2024 13:01

Vy, pán Boháček, si se svými preferencemi všeho vhodného pro zničení státu Izrael ještě budete muset nějaký čas počkat na vznik evropského kalifátu, na kterém imigranti v západních státech evropy systematicky pracují, a pak už bude pan Karim Khan podle šaríi vynášet k Vaší spokojenosti nekompromisní rozsudky pouze proti Židům. Trpělivost, milý pane Boháčeku, len trpezlivosť! ;-)

M. Zasazabanovaný 21.5.2024 13:18

Vy, pán Farda, so svojim lživými útokmi ad hominem čakať nemusíte. Dobra praje nízkym ľuďom, ako ste vy.

J. Farda 21.5.2024 13:44

Se zaťatými židožroutskými jedinci, meloucími jako Vy neustále jako kolovrátek jen demagogická protižidovská obvinění, je marné racionálně diskutovat, tak aspoň poškádlení ad hominem, abyste si měl na co postěžovat. Mimochodem, voni experte na Židy, židovské státy Judea a Izrael nezanikly, jak níže uvádíte, před 2500 lety, ale ve Druhé židovské válce 132-135 našeho letopočtu to byla římská samostatná provincie Judea. Na stráž! ;-)

K. Křivan 21.5.2024 13:52

R^R^R^ ;-D

V. Petr 21.5.2024 14:02

No a Římané z pomsty překřtili poté Judeu na "Syria Palaestina" a Jeruzalém na "Aelia Capitolina..."

Tak ten název Palestina vlastně VZNIKNUL. Bylo to podle Filištínů, indoevropského kmene, který tehdy (135 po Kristu) už neexistoval.

J. Kindl 21.5.2024 16:06

Druhé povstání proti Římu vypuklo v roce 132 n. l. a vedl jej Šimon bar Kosiba, který dostal bojovou přezdívku Kochba, „syn hvězdy „ Krátce po vypuknutí povstání se podařilo z Judska vyhnat všechny římské vojáky a na oslavu vítězství se nechaly razit mince s datem rok jedna záchrany Izraele s vyobrazením Chrámu. Římané potlačili povstání v roce 135 n. l, u pevnosti Bejtar. Podle odhadů zahynul přes půl milionu Židů, 985 vesnic bylo srovnáno se zemí. Judsko bylo zpustošeno a bylo přejmenováno na Palestinu. Slovo Palestina si Římané vypůjčili z řeckého překladu slova Plešet, země Pelištejců. Z Judska bylo vysídleno obyvatelstvo a mnoho z nich zde nadál zůstalo.

J. Kindl 21.5.2024 15:59

Vždyť je to Slovák, dne 09 září 1941 přijala Slovenská vláda nařízení č. 198/ 1941 Sl. O právním postavení Židů, které vstoupilo do podvědomí jako „Židovský kodex“ Byl to jeden z nejkrutějších protižidovský zákonů v novodobých dějinách Evropy. Měl 270 paragrafů a měl více paragrafů než základní zákon ústava. Věrně kopíroval norimberské rasové zákony, ale co do počtů paragrafů jej převyšoval. V nacistickém Německu byl označen jako vzor pro jihovýchodní Evropu pro svoji důslednost a důkladnost. Dne 23 a 24 října 1941 navštívila delegace ze Slovenska Hitlerův hlavní stan. Delegace byla ve složení Tiso, Tuka, Mach, Čatloš v doprovodu velvyslanců M. Černáka a H. Ludina. Jednalo se o židovské otázce na Slovensku a nacisté přislíbili pomoc. Dne 24 října proběhlo druhé jednání, kterého se zúčastnil Himmler, Ribbentrop. Zde seznámili slovenskou vládu s plánem vybudovat v Polsku tábor, kam budou přemístěni Židé z celé Evropy. To se líbilo delegaci ze Slovenska a nabídli k vystěhování Židy na Slovensku. Od přelomu listopadu do prosince 1941 jednal Tuka a Ludin s nacisty o vysídlení Židů ze Slovenska a Slovenská vláda se zavázala, že za každou deportovanou osobu zaplatí 5 000 Ks, na úhradu osídlovacích nákladů. Za deportace Židů odpovídal Wisliczeny a Ludin.V roce 1942 bylo ze Slovenska vypraveno celkem 57 transportů do Osvětimi. Celkem bylo deportováno 57 752 osob. Smrt ve vyhlazovacích táborech našlo kolem 57 000 slovenských Židů.

J. Farda 21.5.2024 17:21

https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/pribehy/v-topolcanech-rozpoutali-po-valce-hon-na-zidy-kteri-prezili-holocaust

Boháček jako luďák - Rež a rúbaj do krve, nebude to poprvé - zjevně má v genech, jen už jako poučení židožrouti standardně tvrdí, že nemá nic proti Židům jako takovým, ale je principiální antisionista. :-(

J. Farda 21.5.2024 17:25

Oprava - jako kryptoluďák ... :-/

J. Farda 21.5.2024 17:47

A teraz opäť môžete, ad hominem, antisionisticky skuvíňať ... ;-)

H. Lukešová 21.5.2024 13:49

Víte, pane Zabanovaný, Bůh vyřkl v knize Genesis naprosto jednoduchou pravdu, "požehnám těm, kdo žehnají Tobě a prokleji ty, jež ti zlořečí"... Tolik lidí a národů se pokusilo zničit Izrael a nakonec neuspěli. Nynější iránský prezident Raisi proklínal Izrael. vyzýval k jeho vyhlazení a nakonec zemřel sám...

Manželka Bašára Asada, velkého antisemity, onemocněla agresivní formou leukémie. Holt člověk míní, Pán Bůh mění. Nemusíte tomu samozřejmě věřit, můžete se tomu dokonce vysmívat, ale na pravdu vždycky nakonec dojde.

M. Zasazabanovaný 21.5.2024 14:16

Ešteže fanatickým sionistom a ich rodinným príslušníkom sa choroby vyhýbajú... :-)

Zábavné. Ale mňa viac zaujímajú fakty. A to, že niekto dlhdobo v sebe živí negatívne emócie (hnev, závisť, strach...), môže negatívne ovplyvniť jeho zdravotný stav, nijako nespochybňujem. Ale tento dokázaný fakt o vplyve pdychiky na telesné zdravie, nepoužívam ako trápnu barličku na zdôvovodnenie svojej pravdy a výnimočnosti. ;-)

L. Svoboda 21.5.2024 16:12

Nic blbějšího už jste napsat nemohla? Jak můžete vědět, že zítra neonemocníte vy sama? Nepřeji vám to, ale když Pán Bůh mění....

H. Lukešová 21.5.2024 16:19

Nemůžu to vědět. Já nikomu nic zlého nepřeji, ani se neraduji z úmrtí Raisiho, či kohokoliv jiného, nejsem taková, abych připíjela na něčí smrt. Jistěže stát se může komukoliv, cokoliv, kdekoliv, i mně. Pravda. Jen píši, a na tom si trvám, že nepřátelé Izraele vždy nakonec špatně skončili a skončí.