24.6.2024 | Svátek má Jan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 15.5.2024 9:02

Nevím, jestli ten rozdíl v číslech znamená něco zásadního. Ukrajinský prezident minulý měsíc prohlásil, že v konfliktu s Ruskem padlo dosud 31 tisíc ukrajinských vojáků. Odhady jsou přitom kolem 15-20 násobku tohoto čísla. Pozastavuje se tady někdo nad tím, kritizuje ho někdo?

J. Hruška 15.5.2024 9:45

Vy toho "nevíte" ještě mnohem víc, Nevrklo. Hamás počítá děti do věku 18 let (podle Evropy), případně do věku muslimské dospělosti t.j. 21. let mužů na rozdíl od neprovdaných dívek od 12. Jiný kraj - jiný mrav.

"Něco zásadního" znamená osvobození prostých utlačovaných (otroků) Arabů "Palestinců" (od podřízení - Islámu) spolu s Židovskými zajatci od diktatury, tyranské, teroristické, prolhané vlády Hamásu. Porážka Hamásu znamená osvobození.

Válka skončí vítězstvím. Bezpodmínečnou kapitulací Hamásu, skončí válečné utrpení všech, válečníků i civilistů, žen i dětí, zajatců i pýcha uzurpátorů. Amen.

A. Teplý 15.5.2024 15:11

Bezpodmínečná kapitulace Hamásu není příliš pravděpodobná, počet jejich příznivců při izraelské akci spíš roste.

Premiér Benjamin Netanjahu nevylučuje exil vůdců Hamasu - tím i popírá vlastní tezi o "Zničení Hamásu".

Skutečným cílem je etnické vyčištění Gazy a vyhnání Palestinců - většinou do Evropy.

Jinými slovy - akce Izraele podporují jen příznivci exodu Palestinců do Evropy.

L. Šimon 15.5.2024 8:24

👍

J. Kindl 15.5.2024 8:09

Pro palestinský lid se smrt stala průmyslem, v němž vynikají ženy i děti. Proto také Hamas vytvořili živé štíty z žen, Vzkazují Izraeli : My toužíme po smrti tak, jako vy po životě.“ Civilní oběti Hamasu vyhovují, protože čím víc mrtvých Palestinců, tím snáze se dá Izrael prezentovat jako agresor. Své vojenské objekty Hamás zcela záměrně rozmísťuje v hustě zalidněných oblastech a příbytcích civilistů. Izrael civilní osoby varuje před očekávaným útokem a vyzývá je k opuštění místa předpokládaného zásahu, Kdo jim brání odchodu je Hamas. Izrael tak stojí před nelehkou volbou: buď udeřit a riskovat civilní ztráty, nebo vojenský cíl nebombardovat, a stát se tak cílem v něm vyrobených zbraní. Hamasu civilní oběti mu vyhovují, protože čím víc mrtvých Palestinců, tím snáze se dá Izrael prezentovat jako agresor. To je krutá a barbarská věc. Obranou strategií Hamasu je používat obyvatele Gazy jako první obrannou linií : To je v podstatě válečný zločin. Právo Izraele na na sebeobranu by nemělo být omezováno barbarstvím druhé strany. V opačném případě vzniká teroristické veto nad izraelským právem na sebeobranu. Tím se vše obrací na ruby. Nejrychlejším způsobem k ukončení války v Gaze je aby Izrael válku vyhrál

M. Kocián 15.5.2024 9:05

R^

M. Zasazabanovaný 15.5.2024 10:02

A Izraelčania sú lepší? Podľa svedectiev (viď nižšie) sa IDF chovajú k Arabom podobne, ako Hamas k Židom.

Gábor Maté - sionista, ktorý prežil holokaust, bojoval z presvedčenia za Izrael, hovorí o zverstvách, ktoré izraelské ozbrojené sily páchajú na Palestíncoch. Ktorých bol svedkom a účastníkom. https://odysee.com/@otevrisvoumysl:7/gabor-mate-o-konfliktu-v-palestine-izraeli-historicke-souvislosti-cz-titulky:9

Americká novinárka o tom, čo zažila na Záapadnom brehu, o tom, ako Izraelci terorizujú Palestínčanov: https://rumble.com/v3ph3pw-americk-novinka-v-okujcm-svdectv-o-tom-co-pch-izrael-na-palestincch.html

Kanadský novinár, ktorý bol priamym svedkom útlaku Palestíncov: https://rumble.com/v3pxnim-kanadsk-novin-pro-msnbc-natvrdo-e-izrael-uplatuje-k-palestincm-apartheid.html

Rabín z New Yorku vysvětluje, proč bojuje proti sionismu a proti státu Izrael https://rumble.com/v3psbna-rabn-z-new-yorku-vysvtluje-pro-bojuje-proti-sionismu-a-proti-sttu-izrael.html

V. Pokorný 15.5.2024 7:57

No konečně! Další potřebná agitka pro Židy a Izrael. Zvlášť po tom, co ta izraelská sběř zlikvidovala konvoj s tzv. humanitární pomocí pro Gazu. Ale za to přece Izrael nemůže. Je to přece vyvolený a výslovně demokratický lidumilný stát a země.

M. Pecina 15.5.2024 8:01

;-D

J. Kindl 15.5.2024 8:02

Co lžete. To tak ty Židy nenávidíte, že musíte lhát a podporovat teroristy. Konvoj s pomocí v Gaze napadli civilní osoby vedené Hamasem Pomoc vyrabovali, řidiče zmlátili a vrhli se na vojáky v tancích. Když několik výstřelů do vzduchu dav nezastavilo zahájilo palbu a zabili deset civilistů. Bylo o zaznamenáno a proběhlo v mediích

K. Novak 15.5.2024 8:06

I zapadni mainstreamova zidomedia o tom pisi.

https://www.cbsnews.com/news/israel-gaza-aid-west-bank-settlers-united-nations/

K. Novak 15.5.2024 8:09

I ceske mainstreamove zidoweby o tom pisi

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-fotky-zidovsti-osadnici-napadli-humanitarni-konvoj-pro-gazu-251734

H. Lukešová 15.5.2024 8:14

Mě nezajímá, co píší levicová propalestinská média. Jsou to jenom lži. Palestinští nacisté vždy lhali, lžou a budou lhát a propalestinská levicová naci-média tyto urážlivé lži vždy převezmou.

Jinak žádná "židomédia" neexistují. Existuje většina levicových propalestinských antisemitských médií. Bohužel.

K. Novak 15.5.2024 8:23

Liberalni a tzv progresivni levicova media financuje Zid Soros. Jim nejde o osvobozeni Palestiny, ale o presun Palestincu do Evropy.

H. Lukešová 15.5.2024 8:32

Soros je židovského původu, pravda, ale sám je antisemita a zrádce svého národa. Podporuje propalestinské nevládní organizace, která se snaží ekonomicky bojkotovat a zničit Izrael, podporuje i propalestinské demonstrace na celém světě, i ty dnešní na amerických univerzitách. Podporuje protiizraelská média. Vážně ohavný člověk. Ten by se vám měl líbit, je antisemita, zastánce palestinských nacistů jako vy...

R. Kielbergerová 16.5.2024 21:31

Měli bychom se podívat..připomenout si, kdo jsou vlastně zač...ohavný človèk, zrádce svého národa... zrádce...nacisté...Můžu Vam říkat H. Kapek Husák Lukešová? Ve Vašich příspěvcích je zcela tradičně stlačený jeden komunistický sjezdový projev vedle druhého. Strašný. Vy si vážně nepřipadáte, že jste slovníkem zamrzla v socialismu? No těžce...velice těžce, milá paní.

H. Lukešová 15.5.2024 8:11

Ale jděte. Holt je všude té naci-propalestinské propagandy tolik, že se již mnohým slušným lidem "zajídá"... Je důležité vyvažovat.

V. Církva 15.5.2024 9:27

A vy si myslíte, že na Izrael budou kydat hnůj Palestinci, bolševici jako vy, nepouštět je v USA na university a jim to bude šuma fuk!

Kdybych byl izraelský osadník, taky bych palestincům zlikvidoval konvoj s humanitární pomocí.

Přes to všechno se snaží Izrael tyto projevy potlačovat, nemluvě o tom, že to bylo stejně všechno jinak. Oni muslimové nám lhát můžou a levičáci lžou z podstaty svého pomýleného náboženství.

K. Novak 15.5.2024 7:43

Kdyby nekdo napsal clanek v podobnem duchu o tzv Holocaustu, tak se na neho Zidi vrhnou jak srsni, s nejvetsi pravdepodobnosti skonci ve vezeni.

P. Diviš 15.5.2024 7:46

Pro vás už by si měli přijet od docenta Chocholouška.

K. Novak 15.5.2024 7:52

Pokud vim, kazdy evropsky historik, ktery zapochyboval o cislu 6 milionu, zatim ve vezeni skoncil. David Irving je asi nejznamejsi pripad.

J. Kindl 15.5.2024 8:14

David Irving není historik, ale amatérský historik , ale známý známý rasista, antisemita a popírač holocaustu. Stejně tak je knihy o druhé válce jsou plné úmyslných nepřesností a překrucování faktu a v nich obhajuje Hitlera.

K. Novak 15.5.2024 7:52

Pokud vim, kazdy evropsky historik, ktery zapochyboval o cislu 6 milionu, zatim ve vezeni skoncil. David Irving je asi nejznamejsi pripad.

J. Kindl 15.5.2024 8:19

Vyjmenujte mimo Davida Irvinga, který není historik, další historiky popírající holocaust. Svá vysokoškolská studia však nikdy nedokončil. Historii nikdy nestudoval, v tomto oboru je autodidaktem .Britský profesor Richard J. Evans: „Žádná z [Irvingových] knih, žádný projev nebo článek, ani jeden odstavec, ani jedna věta v žádném z nich, nemůže být brána za hodnověrnou jako přesné zobrazení jejího historického subjektu. Všechny jsou z historického pohledu zcela bezcenné, protože Irvingovi nelze nikde důvěřovat v tom, že by poskytoval spolehlivý popis toho, o čem mluví nebo o čem píše... pokud považujeme za historika někoho, komu jde o to zjistit pravdu o minulosti a o podání jejího popisu tak přesně, jak jen to je možné, pak Irving není historik “.

K. Novak 15.5.2024 10:19

Do cca zacatku sedmdesatych let prevazna vetsina. Vetsinou to bylo povazovano za silne prehanejici vymysl spojenecke propagandy.

Zkuste si sehnat tuhle knihu. https://www.amazon.com/dp/0674405676/

K. Novak 15.5.2024 10:25

To neni popirajici nebo anti-semicka kniha, autorka Zidovka beduje nad tim, jak malo starsich historiku veri zidovske verzi.

L. Stejskal 15.5.2024 11:09

Máte tam chybu. To nebyl tzv. holocaust, ale skutečný holocaust.

M. Zasazabanovaný 15.5.2024 7:30

https://zemavek.sk/izrael-zabija-viac-civilistov-ako-bojovnikov-hamasu/

Izraelské nálety a pozemná ofenzíva v Gaze si vyžiadali viac obetí palestínskych civilistov ako bojovníkov Hamasu, priznal americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

Počas nedeľného vystúpenia v spravodajskej relácii CBS Face the Nation dostal Blinken otázku, či Washington súhlasí s nedávnym tvrdením izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, že útoky na Gazu si doteraz vyžiadali smrť 14 000 „teroristov“ a 16 000 civilistov.

„Áno“, odpovedal minister. „Izrael má procesy, procedúry, pravidlá a nariadenia, ktorými sa snaží minimalizovať civilné škody,“ ale „neuplatňujú sa dôsledne a efektívne,” vysvetlil.

Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA) minulý týždeň uviedol, že medzi zabitými v Gaze bolo 14 500 detí a 9 500 žien. Denník Jerusalem Post v sobotu informoval, že OSN odvtedy znížila odhadovaný počet úmrtí medzi maloletými a ženami na polovicu.

P. Diviš 15.5.2024 7:47

Vše podle údajů Hamásu ....

R. Konečný 15.5.2024 7:57

Během bojů o Mosul (2016-17) byly počty obdobné a to ISIS neměl zdroje a čas jako Hamás na budování podzemních struktur.