16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

NĚMECKO: Jinde než je obecný trend

V Německu neplatí, že podporovat vše palestinské je progresivní a jakákoli podpora Izraele je reakční zlo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 8.12.2023 17:14

No, evidentně ne tak úplně... ;-)

J. Jurax 8.12.2023 12:08

Jo, ten jeden pod článkem podepsaný. No a?

A. Walletzký 8.12.2023 11:27

Velice potřebná zpětná vazba od někoho, kdo to zná z vlastní zkušenosti.

D. Král 8.12.2023 9:31

Správně.

Málokdo dnes ví, že:

Německý politický agitátor Wilhelm Marr použil slovo Antisemitismus v roce 1879 ve své knize Cesta k vítězství germánství nad židovstvím (Der Weg zum Siege des Germanentums über das Judentum) ve významu „nenávist vůči židům“. Tato nenávist popsaná novým slovem se tak jevila jako vědecky podložená, racionální. Marrova kniha se stala velmi populární a Marr ve stejném roce založil Antisemitskou ligu (Antisemiten-Liga), první německou organizaci, která se otevřeně angažovala v boji proti údajné hrozbě Německu ze strany židů a prosazovala jejich násilný odsun ze země. Zdroj: Wikipedia

Antisemitismus nikdy nebyl proti Arabům. Naopak: NSDAP Nacionální socialisti (Nazi) a Arabové byli vždy nejlepší přátelé: Veliký Mufti Amín al-Husajni byl hostem AH v Berlíně 1941-45, HH ho pozval 1944 na prohlídku Osvětimi. Vyhledejte si 'Himmler to Mufti telegram' a najdete tam slova, které slyšíme dodnes. Politprop.

Muftího synovec Jásir Arafat hrdě pokračoval v rodinné tradici.

F. Navrátil 8.12.2023 8:10

AfD je proti invazi islámských nelegálů a proti islamizaci německé společnosti. V tom není možno shledat nic protiizraelského. Naopak, strany a neziskovky, které podporují multikulturní společnost a vítají islámskou imigraci, vytvářejí živné podhoubí pro antisemitismus a de facto antisemitismus podporují.

P. Dvořák 8.12.2023 8:00

Hezký článek.

Jelikož nesleduji zpravodajství ČR a ČRo, tak si stejně docela umím představit, že je tam AfD nazývána jako "populistická", nebo "krajní pravice" nebo dokonce oxymóron "fašistická" - i když to je levice, atd. atd.

R. Langer 8.12.2023 5:39

https://www.israel.cz/2023/06/vzestup-afd-v-nemecku-je-dobrou-zpravou-pro-zidy-a-izrael/

K. Machala 8.12.2023 2:58

Zajímavá reakce. Nemyslím si však, že AfD jsou skrytí antisemité, to je jen pokřivený mediální obraz te strany. Schválně pokřivený a mnoho lidí v Německu tomu sedá na lep. Z vystoupení řady lidí z AfD mám opačný dojem, že je to nejvíc proizraelská a nejmíň islamismus 'chápající' či přímo ho podporující strany. Kritika AfD jde vůči nadměrné imigraci často antisemitsky myslících imigrantů z antiizraelského prostředí, obracet to naopak lze jen pod vlivem propagandy ne už nezávislých německých progresivistických médií. Pak je asi potíž s pojmem anisemitismus, který se myslí jako směr protižidovský dle hnědých tradic ohyzdné naci diktatury, jenže lze tak nazvat ptotižidovské výpady z okruhu arabských radikálů, kteří jsou sami jazykově Semité? Dost nešikovný pojem v tomto kontextu. AfD může být označena spíše jako proizraelská a možná skrytě či méně skytě protiislamistická. Antisemitismus proto není pravdivá nálepka, de facto je to dezinfo.

P. Brich 8.12.2023 2:06

Však ono se to brzy změní, až bude ustaven chalifát.

F. Chot 8.12.2023 1:52

Aha.

Jen jeden ohlas?

Jednosměrný?!