19.4.2024 | Svátek má Rostislav


MIGRACE: Zde nesmí být Schwarzenbergovo

16.11.2020

Dne 2. listopadu 2020 večer byl proveden teroristický útok na synagogu ve Vídni, kde se současně střílelo na šesti místech. Zastřeleni 4 a zraněno 22 lidí. Takový byl výsledek teroristů, kteří se do Rakouska dostali jako migranti v letech 2015 až 2020.

Ještě ten večer policejní prezident ČR oznamuje, že se okamžitě zvyšuje dohled kolem synagog a židovských památek v ČR. Ve Čkyni máme obnovenou a vysvěcenou židovskou synagogu. Tak jsem si představoval, jak do naší obce přijíždí těžkooděná policie a s prstem na spoušti samopalu obchází zdejší synagogu a neváhá střílet. Policejní razie je důkazem toho, že synagoga ve Čkyni je bezpečnostním rizikem pro občany.

Nemohu zapomenout na rok 2015, kdy do Evropy přišlo přes milión muslimů. V té době se v synagoze ve Čkyni konala vernisáž výstavy o holokaustu. Představitelka synagogy zahájila výstavu tím, že znectila prezidenta ČR za odmítání příjímání migrantů, a vyzvala nás přítomné, abychom muslimy (antisemitismus má základ v koránu) brali přímo do rodin. Bylo tedy paradoxní výstavou demonstrovat antisemitismus a zároveň podporovat přítomnost potenciálních antisemitů.

Jako autor tohoto textu prohlašuji, že nemám v úmyslu podněcovat nenávist vůči migrantům z islámských zemí. Jen připomínám oficiální uznávané číslo z výzkumů, že cca 10 % z nich jsou radikální islamisté, tedy potenciální teroristé. Protože stát ani EU nedokážou tyto radikály oddělit a občany uchránit, mám právo odmítat všechny. Protože Vídeň a Německo jsou blízko a státní hranice nikdo nehlídá (ministr vnitra Hamáček: „Nemohu vědět, kdo jde přes hranice ČR“), mám v ČR právo se vyjadřovat a obávat se toho, co se děje v sousedních zemích. Tímto prohlášením snad splňuji požadavek, že „internetová StB“ můj příspěvek nesmaže jménem zájmu státu.

Nemohu zapomenout na slova rakouského premiéra Kurze, německé kancléřky Merkelové a francouzského prezidenta Macrona o tom, že Češi jsou sobci bez citu a nesolidární národ, protože odmítají přijímat migranty z arabských a afrických zemí.

Nemohu zapomenout na slova Karla Schwarzenberga, vyřčená asi dva dny před vídeňským masakrem. Tento poslanec a čestný předseda strany TOP 09 prohlásil, že státy V4 jsou nemravné, protože se nechtějí solidárně dělit o migranty přicházející do EU, a proto by ČR za to měla platit. Předsedkyně TOP 09 Pekarová je obdobného názoru a o její podivné orientaci svědčí i tetování slov na těle v arabštině.

Další předseda TOP 09, Miroslav Kalousek, se jeví jako skutečný „národní bastard“, když po vídeňském masakru prohlásí: „Zvláštní, jak mi zvěrstva Islámského státu vždycky připomenou husitské revoluční hnutí u nás. Stejná šablona. Což abychom ji odstranili z našich pozitivních tradic.“ Právě husité bojovali za svobodu vyznání, ale porazili je katolíci. Nebýt T. G. Masaryka, tak svoboda vyznání v Čechách nebyla ani po roce 1918. Porovnává-li to katolík Kalousek s dnešní válkou islámských teroristů, tak by si měl uvědomit, že oni zde nejsou doma. Také Karel, otec dnešního Karel Schwarzenberga, byl proti T. G. M. a českým národním hrdinům. V Praze roce 1889 se stavěl proti umístění desky se jménem Mistra Jana Husa v budově Muzea českého a řekl, že „husité byli banda lupičů a žhářů“. To pobouřilo veřejnost natolik, že se tehdy zrodila myšlenka postavit Husův pomník na Staroměstském náměstí.

Vraťme se k dnešnímu poslanci Karlu Schwarzenbergovi, který v médiích zlehčuje nedávný vídeňský masakr i tím, že atentátník byl Rakušan, ač radikální islamista. Pochválil Rakušany, že přijali mnoho migrantů a že na to mohou být pyšní. Tímto Schwarzenberg degraduje svůj rod, jehož dávný předek získal šlechtický titul tím, že roku 1526 měl se svým vojskem významné zásluhy na porážce Turků a tím byla Vídeň - již tehdy - zachráněna před islamizací. Za toto vítězství si Schwarzenbergové přidali do erbu morbidní, ale výstižný symbol havrana vyklovávajícího oko z hlavy Turka.

Předchůdci dnešního poslance se jistě v hrobě obrací po činech svého nepovedeného a nešlechetného dědice. Právě on pro své sluníčkářské názory nevidí a neslyší, že prezident Turecka Erdogan veřejně prohlásil k muslimům: „Jděte do Evropy a množte se. Tam, kde budete pracovat a narodí se vám děti, tak tam je Turecko.“ Erdogan již běžně pronáší nenávistné projevy proti křesťanům a židům. Tím mají muslimové velkého ideového vůdce, a tak jdou a konají. Jsou nereformovatelní, protože jsou všichni věřící a vědí, že jen oni mají pravdu. Proto je logické, že nás čekají občanské a náboženské války, jako tomu bylo v historii Evropy. Opět bude jejich důvodem náboženství. Dnes by to bylo horší než v minulosti: Pokud Turecko začne válku s evropskou zemí z důvodu, že je muslimům ubližováno, tak se k němu přidá přes 10 miliónů muslimů žijících v celé EU. A přidají se k nim jistě i ti čeští, kteří dnes vydávají prohlášení, že odsuzují ten či onen teroristický čin. Odsouzení dvou imánů z mešit v Praze a v Brně jsou toho důkazem.

Jako občan taková nebezpečí mohu málo ovlivnit. Jako občan však mohu „válčit“ s českými lidmi, kteří si naivně myslí, že může vedle sebe stát kostel, mešita a synagoga. Historie dokládá, že právě proto se 2000 let vedly války a prolévala krev. Dnes to však nezmění ani náboženská svoboda.

Současný terorismus a to, že jsme blíže válce, zapříčinili ti, kdo od roku 2015 podporovali a vyslovovali se pro přijímání několika miliónů migrantů do Evropy. Každý teroristický útok je pro mne potvrzením toho, že jsem v letech 2013 a 2018 správně volil prezidenta Zemana a ne Schwarzenberga, resp. Drahoše. S nimi bychom měli v Čechách to, co dnes mají v Rakousku. Mnoho lidí, kteří tyto nebezpečné multikulturalisty volili, dnes mlčí.

Nemohu zapomenout, jak jsem byl dehonestován a označován za fašistu za mé kultivované publikování názorů proti přijímání migrantů na české území. Senát je i po nedávných volbách do značné míry zastoupen politiky za strany, které zastávají pro-migrační názory podobné TOP 09 a KDU-ČSL. Senátní „Klub SEN 21 a Piráti“ lze považovat za vyloženě sluníčkářský.

Jako zakladatel Komunity pro duchovní rozvoj, o. p. s. jsem 11 let provozoval duchovní centrum pro občany, kteří věří v duchovní rozměr života, ale nepřísluší k žádnému instituciovanému náboženství. Zkušeností se potvrdilo, že právě takové pojetí je cesta pro bezpečné soužití v mnohonárodních státech, a tedy cestou pro moderního člověka. V něm nikdo nepotřebuje náboženskou svobodu, protože duchovní rozměr má každý člověk, přičemž v tomto směru praktikuje sám doma nebo v neveřejném společenství. Tím nemůže nikomu vadit. Tito lidé rozhodně nebudou příčinou náboženských válek.

Také za tuto veřejnou činnost jsem byl oceněn Medailí Za zásluhy o stát (2019) od prezidenta republiky. Při projednávání návrhu na státní vyznamenání v Senátu ČR jsem byl vyřazen z podnětu klubu SEN 21 senátorem Petrem Orlem (za KDU-ČSL a SZ) z důvodu, že jsem vystupoval proti přijímání migrantů. Dnes tito politici mlčí a nemají žádná řešení k tomu, aby se nenaplnila výše uvedená smrtící nebezpečí.