24.4.2024 | Svátek má Jiří


MIGRACE: Kanada vzorem? Co kouří bratr Zdechovský?

6.3.2017

Říká se tomu Potěmkinova vesnice. Člověk, který nic zlého netuší, se dívá s neskrývaným nadšením na nádherné, často i barevné, fasády budov. A netuší, že se za nimi neskrývá vůbec nic jiného než pár prohnilých sloupků, které je pro tu chvíli udržují ve svislé poloze, a za těmi sloupky že už není nic užitečnějšího než pastviště pro krávy nebo jiný domácí skot.

Tomáš Zdechovský, europoslanec za KDU-ČSL, člen Rozpočtového výboru Evropského parlamentu, navštívil ondyno Kanadu, a teď se rozepsal o tom, jak by měla být země javorového listí vzorem celému světu. Obzvláště těm, kterým se nelíbí násilně vnucovaný příliv údajných uprchlíků z civilizací (slůvko kultura je zde nepatřičné), které se ani ve snu nemíní přizpůsobit mravům země, která je velkoryse přijala do své náruče.

Bratr Zdechovský (soudím podle toho, že zastupuje KDU-ČSL, a pokud mě nešálí paměť, členové ČSL se oslovovali sourozeneckými jmény), tedy bratr Zdechovský vykonal v rámci plnění úkolů jeho úřadem mu svěřených návštěvu Kanady.

A nyní básní o tom, jak nádherně, až skvěle si Kanada počíná, když přijímá chudinky uprchlíky ze Středního východu.

Bratr Zdechovský zcela zřejmě nezabrousil nikam jinam než do hlavního města Ottawy, a tam zůstal pouze v okolí kopce jménem Parliament Hill. A jelikož kanadské počasí není během zimních měsíců moc milé, nevzdálil se asi bratr Zdechovský ani na krok z hal kanadské poslanecké sněmovny. Možná, že se nechal převézt do budovy přistěhovaleckého ministerstva, ale i to je sporné.

Podle bratra Zdechovského Kanada přijímá syrské uprchlíky z Libanonu, Jordánska nebo Turecka.

Chyba: Kanada nemá ponětí, odkud jsou ti lidé. Oni totiž jako naschvál nemají doklady. Nejen, že nelze dokázat, kdo jsou. Nelze ani dokázat, odkud vlastně jsou. Chlapík, který o sobě tvrdí, že je ze Sýrie, avšak jeho přízvuk prozrazuje hornaté krajiny severního Afghánistánu, takový chlapík logicky musí vzbudit podezření. Asi by je i vzbudil, kdyby Kanada měla dost vyšetřovatelů, kteří by si mohli ověřit tvrzení všech, kdo žádají o cestu do Kanady. Jenže ona jich dost nemá.

Kanada přijala již přes 45.000 lidí, nicméně pečlivě vybírá a tajné služby všechny prověřují, tvrdí dále bratr Zdechovský.

Chyba: Kanada nemá tolik přistěhovaleckých úředníků a vyzvědačů, aby mohli prověřit všechny žadatele, zvláště proto ne, že ministerský předseda Justin Trudeau trval na tom, že země musí, prostě musí přijmout prvních několik desítek tisíc údajných uprchlíků během pár týdnů.

Jedinou kvalifikací Justina Trudeaua pro tak vysoký úřad je, že je synem Pierra Trudeaua, který ve své době v úřadu ministerského předsedy přivedl zemi na samý pokraj hospodářské (ale i politické) propasti. Junior jinak před svým příchodem do politiky nezískal žádné odpovídající vzdělání. Zato ale lpěl velmi tvrdošíjně na tom, aby se na všech nárožích (a sloupích) objevily obrázky, pokud možno barevné a pohyblivé, jak on osobně vítá údajné uprchlíky a rozdává jim teplé bundy, které by si průměrný Kanaďan dovolil jen ztěží. A když, tak sotva.

To má asi něco společného s tím, že mladý Trudeau učil v amatérských divadlech herectví. Přírodě žel, dál se nedostal.

Někdo bratru Zdechovskému také nakukal, že Kanada až na výjimky nepřijímá samostatné muže ve věku 18 - 35 let (pokud netvrdí, že jsou homosexuálové nebo pronásledované osobnosti), ale vždy výhradně rodiny, které se mohou lépe integrovat do společnosti.

Inu, vlnu násilností proti nezletilým kanadským dívkám rozpoutali asi nesamostatní mužové.

Že o tom bratr Zdechovský neví? Čí je to vina?

Že o tom bratr Zdechovský mluví, aniž by o tom cokoliv věděl? Čí je to vina?

Bratr Zdechovský se dále domnívá, nebo spíše uvěřil, že údajní uprchlíci, kteří přišli do Kanady nákladem kanadského daňového poplatníka, musí po určité době náklady na cestu státu vrátit.

To by takového údajného uprchlíka museli vládní úředníci nejdříve najít. A kdyby po něm chtěli peníze za cestu (většinou na palubách letadel společnosti Air Canada), byl by oheň na střeše: takhle jsme si tu kanadskou dobročinnost nepředstavovali, vy nelidští vydřiduši.

Každý, kdo chce žít v Kanadě, musí umět jazyk a chtít pracovat, naletěl dále bratr Zdechovský propagandě Trudeauovy vlády.

Měl by se poptat svých vlastních spoluobčanů romské národnosti, z nichž se mnozí po nějaké době v Kanadě vrátili do Čech a přesto pořád pobírají kanadské sociální dávky.

Kdyby bratr Zdechovský věděl, o čem mluví, věděl by například o skandálu s tzv. libanonskými uprchlíky. Ti přišli do Kanady, vyřídili si sociální dávky, vzápětí se vrátili do Libanonu a dávky si vesele vybírali z účtů, na které jim je posílala kanadská vláda. Když došlo v Libanonu k nějaké krizi, dožadovali se, aby je kanadská vláda (na náklady kanadských daňových poplatníků, jak jinak) dopravila do Kanady. Vláda objednala pár parníků - a setkala se s zuřivými protesty: jak jen si mohla dovolit poslat lodě, které nepatří na světových oceánech do první třídy.

Bratr Zdechovský dále zbaštil i s navijákem tvrzení, že Trudeauova vláda úzce (míněno: úspěšně) spolupracuje s prověřenými neziskovými organizacemi.

To bude asi ten hlavní důvod, proč tolika z nich odebírá daňový úřad povolení, aby vydávaly potvrzení o příspěvcích, které si může přispěvatel odečíst ze zdanitelného příjmu.

A závěrečná tvrzení bratra Zdechovského hraničí s neomaleností. Hranice Kanady s USA, tvrdí pan europoslanec, je nedotknutelná. Když někdo nezákonně překročí hranice a má tu děsnou smůlu, že si ho všimne policie, putuje do vězení. Tam se zjišťuje, proč to udělal. Bez výjimek. Ostatně, proč také udělovat kanadský azyl lidem, kteří přišli z USA. Není přece bezpečnější země!

Opět: bratr Zdechovský by udělal dobře, ale opravdu MOC dobře, kdyby si ověřil skutečnosti. Vlny Mexičanů, kteří sídlí nezákonně v Americe a oprávněně se obávají, že je vláda nového presidenta Donalda J. Trumpa odešle zpět do jejich rodišť, jsou výmluvné. Zatím se nestalo ani jednomu, že by ho Kanada vypověděla.

Stejně tak jsou na tom muslimové, žijící v USA v rozporu s tamními zákony.

Justin Trudeau je totiž ještě levicovější, než byl papá, a kromě toho je ještě hloupější, než byl papá.

Trudeau starší na to alespoň šel mazaně.

Během druhé světové války jezdil Trudeau starší na motorce po Quebecu, s páskou s hákovým křížem na rukávě koženého kabátu, a přesvědčoval místní, že nemají jít bojovat proti fašismu, protože to by šli bojovat proti svým rodným bratřím (míněna byla kolaborantská vláda maršála Petaina ve Vichy).

Po válce si papá Trudeau zaflirtoval s komunismem (dokonce na jeho náklady pobyl v několika komunistických zemích, včetně Československa).

Krátce poté mu došlo, že přes komunismus se nedostane k moci, zadal si tedy se sociálními demokraty. Avšak brzo mu došlo, že ani odtud nevede stezka do 24 Sussex Drive, ottawského sídla kanadského ministerského předsedy.

A tak se Trudeau starší přidal k liberálům, a tam už uspěl.

Napáchal hodně škod a trvalo pár desetiletí, než se země zase postavila na nohy.

A teď přišel Trudeau mladší, který si s ignorancí nevzdělance dovoluje ještě horší věci než jeho papá.

A do toho přijede bratr Zdechovský, který si zapomene udělat domácí cvičení, takže naletí zcela cynické propagandě, a ještě o tom mluví jako zasvěcenec.

Udělal to buď z vlastní hlouposti, nebo za cizí peníze. To ovšem nic nezmění na výsledku.

Bratr Zdechovský by měl daňovým poplatníkům vrátit (do posledního halíře) náklady na zcela zbytečnou cestu.

Autor žije už dlouhá desetiletí v Kanadě