19.6.2024 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

MIGRACE: Evropa jako multikulturní sopka

Ruský politolog Sergej Markov předpovídá, že „pokud evropské země neupevní kontrolu nad svým územím, mohou v Evropě brzy vzniknout islamizované ministáty“. V rozhovoru zveřejněném na serveru Lenta.ru Markov poznamenal, že evropské instituce se přizpůsobují islámskému způsobu života, hodnotám a tradicím (jako příklad uvedl nedávnou kampaň Rady Evropy propagující a ospravedlňující muslimský závoj).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Vašek 9.2.2022 18:58

Starosta Londýna Arab,ministr vnitra VB Arab,ministr školství-Arab.Donívám se,že všichni tito jsou muslimové...Co dodat?

H. Lukešová 8.2.2022 18:59

Ulicemi Íránu se pocházel muž s uřezanou hlavou své 17leté manželky, kterou si vzal, když ji bylo 12 let. Z důvodu údajné nevěry ji zavraždili manžel se švagrem. Uřízli ji hlavu.

J. Jurax 8.2.2022 18:23

Na tahle fakta naše macecha EU vůči muslimům předposraná mlčí. Zato nám cpe Istanbulskou úmluvu a grýndýl.

V. Pavelka 8.2.2022 17:48

Otázka do Francie a Británie , Kdy už předáte muslimům jaderné Ponorky ?! Slyšel jsem o školení mužstva musulmanů !?Takže do dvou let ? EU??:-)Rv

V. Kuhaj 8.2.2022 14:51

Jsou jiní. Jsou prostě jiní...

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/iranec-se-prochazel-ulicemi-s-hlavou-17lete-manzelky-mstil-udajnou-neveru-40386508

P. Diviš 8.2.2022 13:22

Takhle sumarizováno je to dost hrozné, zvláště vzhledem k tomu, že to nejsou výmysly.

J. Ptáček 8.2.2022 9:37

Škoda, že se pan Markov raději nestará o spřízněný obrovský Kazachstán, všechny další sousední...stány a domácí Čečence, Ujgury a další islámce. Mluvit o jednotě islamistů je k smíchu, když už 40 let po vzniku Mohamedova sunitského islámu, vznikl jeho největší nepřítel, Aliho islám šítský. Íránsko-irácká válka (kolem roku 1985), byla válka sunitů proti šítům. A nakonec i to jejich ruské pravoslaví má své limity, když se pyšní :

"Pravoslaví se nesmí vyvíjet (!!!), protože co se vyvíjí, má svůj začátek i konec. PRAVOSLAVÍ MUSÍ BÝT VĚČNÉ."

H. Lukešová 8.2.2022 10:27

Rusko je všelijaké, ale má islám pod kontrolou, dokládá to fascinující setkání se uskutečnilo v neděli dne 6.2.2022 v sibiřském městě Novosibirsk, během kterého emisař Chabadu, rabín Shneur Zalman Zekels, zjistil, že nemluví s nikým jiným než s muftím z Gazy.

"Jednou za několik let se zde ve městě koná shromáždění muslimských vůdců," řekl rabín Zekels Kikar Hashabbat . „Dnes se konala letošní konference a já jsem byl pozván. Není to poprvé, co jsem se zúčastnil – naposledy jsem byl také pozván.

„Když jsem dorazil, setkal jsem se s muftím z Novosibirsku a pozdravil ho, protože jsme dobří přátelé. Všiml jsem si, že byl přítomen také hlavní mufti Ruska spolu s dalším muftím. Tento třetí muftí na mě začal mluvit hebrejsky a já zjistil, že je to muftí z Gazy.

Na otázku, o čem oba náboženští vůdci hovořili, rabi Zekels odpověděl: „Poselství, které jsem mu předal, bylo, že je možné, aby mezi Židy a muslimy existoval mír, a že by to mohlo začít právě tady, v Novosibirsku. Byli potěšeni, když to slyšeli, a když jsme pózovali před fotografy, trvali na tom, abych stál přímo uprostřed.“

Rabín Zekels dodal, že muftíové chtěli o šabatu navštívit místní synagogu, ale on jejich žádost odmítl. "Vysvětlil jsem, že budou muset přijít jindy, protože šabat je náš svatý den."

„Hlavní muftí z Ruska mi řekl, že je dobrým přítelem Lazara, hlavního rabína Ruska,“ dodal rabín Zekels, „a že se také zná s předsedou Asociace komunit v Rusku, rabínem Alexandrem Bardou, as. stejně jako můj švagr, rabi Jicchak Gorlik z Kazaně.

„Největším překvapením byla však přítomost mutího z Gazy. Opravdu nevím, jak upřímné byly jeho úsměvy nebo zda je osobně zapojen do násilného podněcování k vraždám Židů, ale mluvili jsme o tom, jak by odtud mohl začít mír mezi Židy.“

No je zajímavé, že v zlořečeném Rusku náboženský smír je možný, Židé a muslimové jsou tam přátelé, ale v západní Evropě jsou muslimové mnohem násilnější a napadají Židy a nejen je s velkou krutostí...

J. Ptáček 8.2.2022 10:40

Paní má hodně pravdy, ale je to logické. Tam kde je cokoli opravdu svobodné, dojde k dělení a sporům. Při přísném centrálním řízení spory nejsou a ani být nesmějí. Mně osobně je bližší přirozené svobodné "řízení" před řízením centrálním. Ale je to opravdu jenom věc názoru.

J. Poláček 8.2.2022 16:30

... mě také pane Ptáček. Nestojím o poručníka. Zároveň si ale uvědomuji, že tam kde je svoboda je i příležitost ji zneužít. Lidé jsou hříšné duše a spoléhat na lidskou dobrotu a rozum je jako běh po rozžhaveném uhlí, nespálím se nespálím se, věřím tomu , věřím tomu.

Podle mě je to o dobře nastavené společenské smlouvě a policii s dlouhým obuškem a basou co není pro lidi typu Brevika hotel all inclusive. V Evropě je něco shnilého a ten puch už dlouho nepůjde ignorovat.

J. Jurax 8.2.2022 18:36

Jen aby to přirozené svobodné "řízení" neskončilo řízením centrálním a muslimským. Možná i demokratickou cestou.

L. Severa 8.2.2022 10:43

Paní Lukešová, je ovšem otázkou nakolik je to přátelství ze strany muslimů upřímné. Zda není vynuceno současnou situací v Rusku která patrně není shovívavá k nějakým muslimským výstřelkům.

R. Langer 8.2.2022 10:50

A to je dobře, nebo špatně? ;-)

J. Jurax 8.2.2022 18:31

Dobře.

H. Lukešová 8.2.2022 10:52

Jistěže máte kus pravdy. Když svého času Čečenci terorizovali Rusko, to si také detailně pamatuji, včetně teroristického útoku na moskevské divadlo, tak posléze Rusové poslali do Čečenska svou armádu, ozbrojenou tanky a kulomety a srovnali kus Čečenska se zemí, v některých jeho oblastech nezůstal kámen a kameni, a od té doby mají v Rusku klid, Čečenci si jaksi nevyskakují...

P. Diviš 8.2.2022 13:21

Začátek ovšem nebyl teror Čečenů, ale jejich osamostatnění, potom následoval teror Rusů v Češně a až potom teror Čečenů v Rusku.

Současný stav je teror jedné skupiny Čečenů, proti druhé.

F. Navrátil 8.2.2022 17:57

Bylo to podstatně složitější, jak to už v klanových společnostech bývá. Náboženský vůdce Čečenců a hlava nejsilnějšího Kadyrova klanu se v průběhu války dostal do sporu s islámskými teroristy vycvičenými a financovaných ropnými monarchiemi, kteří ho zavraždili. Poté jeho syn, nynější čečenský prezident, hnán krevní mstou rozprášil s pomocí Ruska jejich jednotky. Nejhůře asi dopadla jednotka polního velitele Jordánce Chattába, který vpadl do Dagestánu a místní čečenská domobrana teroristy dílem pobila a dílem pochytala. Chattáb prý skončil tak, že mu usekli ruce a nohy a ještě živého nechali sežrat prasatům.

P. Diviš 8.2.2022 13:19

Jedno setkání je sice zajímavé, ale otázkou je trend.

H. Lukešová 8.2.2022 13:46

Tak jistěže ve většině zemí muslimové Židy nenávidí a vraždí, ve Francii jich usmrtili 12, útoky na Židy ze strany muslimů jsou všude v západní Evropě naprosto normální, nikdo se za tím již nepozastavuje, jen v tom Rusku to na první pohled vypadá tak, že všechny náboženské skupiny obyvatelstva žijí spolu v míru.

P. Diviš 8.2.2022 15:54

Ano, na JEDEN A PRVNÍ POHLED.

I. Vašek 9.2.2022 19:08

Nebuďme naivní.Takia.

R. Tichý 8.2.2022 12:00

Ono je tak nejak jedno, kdo prohlasi, ze EU je naha.....

P. Diviš 8.2.2022 13:18

V jedné věci máte pravdu: Starat bychom se meli i my a hlavně, občani migrací zasažených zemí. A to sakra rychle, pokud už není pozdě (na striktně demokratické řešení strikních nedemokratů už asi je).

Většiny těch EUnijních muslimů se spor sunnitů se šíity netýká, sunnité mohutně převažují.

Je to spor muslimů s Židy, křesťany a ateisty.

V. Pavelka 8.2.2022 17:57

Je pozdě vy jste to nečetl ! Prý jsou za tím hodně Sekularizovaní Křestané kteří ztratili Víru ! A závidí Muslimům tu přísnost a pokoru !! A tak to směřují ke Koránu ! To si počtou !!EUEUEUEU8-o

A. Renjascu 8.2.2022 13:30

Proč by se měl starat o Kazachstán a spol? Stará se o vlastní civilizační okruh, který má svých problémů až až, takže není v pozici, aby poučoval či radil druhým.

A. Renjascu 8.2.2022 13:30

Proč by se měl starat o Kazachstán a spol? Stará se o vlastní civilizační okruh, který má svých problémů až až, takže není v pozici, aby poučoval či radil druhým.

A. Renjascu 8.2.2022 13:30

Proč by se měl starat o Kazachstán a spol? Stará se o vlastní civilizační okruh, který má svých problémů až až, takže není v pozici, aby poučoval či radil druhým.

I. Vašek 9.2.2022 19:04

Kazachstán a spol.je jistě ke kritice z důvodu islámu.Ale pan Markov nám dal fakta z naší EU.Normálně je být za to vděčný,když už oficiální média o tom mlčí.Určitě byste dohledal i kritiku islámu normálně.Možná se bojí Kazachstán kritizovat,protože je blízko a někdo by se mu třeba,v rámci disputace,rozhodl přijet uříznout hlavu.A že nemluví do pravoslaví?No,není to holt jeho obor.Taky byste nechtěl ,aby vám slepák operoval očař.Nebo ano?To jste potom divný a té vaší kritice se nelze divit.

P. Kubáč 8.2.2022 9:14

Už to tady bylo mnohokrát, kdy římský senát tiše čekal až se vůdce barbarů prohlási králem ...

Svět na západ od železné opony už se zachránit nedá. nás by měl maximálně zajímat vývoj v prostoru mezi železnou oponou a Ruskem

Smutné by bylo, kdybychom nakonec žili mezi dvěma železnými oponami.

L. Šimon 8.2.2022 8:48

Nechme samet sametem pánové a dámy, buďto s nimi zametem, nebo oni s námi.....

Více je zbytečné dodávat.