18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

KORÁN: Palestinci, islám a Jeruzalém

V současné době existuje populární, ale falešný narativ, který se používá k delegitimizaci židovského Státu Izrael. Vylhaný příběh, který vlivem mediální propagandy, neznalosti a ryzí nenávisti k Židům tvrdí, že Izrael je nelegitimní koloniální mocnost a území „okupované“ Izraelem právně, historicky a nábožensky patří palestinským Arabům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sládeček 9.8.2022 17:14

Kdy bude Izrael dodržovat mezinárodní právo?

V. Mokrý 9.8.2022 19:01

AŽ HO MUSLIMSKÉ ZEMĚ ZAČNOU VŮBEC UZNÁVAT !

J. Pokoutný 10.8.2022 14:21

R^

J. Pokoutný 10.8.2022 14:40

Jižní Syřané, označující se dnes za "palestince",

1) odmítli v r.1948 rozdělení Britského Mandátního území na židovskou a arabskou část, a podporovali útoky arabských států na vznikající Israel;

2) Ve všech následujících útočných válkách proti Israeli hráli roli páté kolony;

3) V Jordánsku, tzv. Černé září: Černé září (arabsky: أيلول الأسود) je v arabské historii označení pro září 1970, kdy došlo ke konfliktu mezi jordánským panovníkem králem Husajnem a palestinskými militantními organizacemi, které neustále oslabovaly královu autoritu, ozbrojeně vystupovaly proti jordánským bezpečnostním složkám a pokusily se o zabití krále a vyvolání revoluce.[1] Násilnosti Černého září vedly ke smrti 5 až 10 tisíc lidí.[2] Ozbrojený konflikt skončil v červenci 1971 vyhnáním Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) a tisíců palestinských militantů do Libanonu.

4) Rozes..li Libanon jako pátá kolona Sýrie.

5) Při vpádu Iráku do Kuvajtu sehráli rovněž roli páté kolony, tentokrát Iráku.

6) Jejich militanti v Gaze narušují egyptské hranice a podporují tamní muslimské teroristické skupiny.

7) Nerespektovali jedinou dohodu, kterou zatím s Israelem uzavřeli.

Tak o čem to tady blábolíte, osobo?

C. Putler 9.8.2022 15:51

R^

J. Ráž 9.8.2022 13:38

Výborný článk osvětlujcí mnohé.

Díky autorceR^

L. David 9.8.2022 11:59

Vynikající článěk paní Lukešové ZALOŽENÝ NA FAKTECH!

Na rozdíl od žvástu všech těch, kteří nenávidí Izrael, což jsou nejen tzv. Palestinci!

I. Schlägel 9.8.2022 11:59

Děkuji.

J. Sládeček 9.8.2022 11:27

To jsou ale rasistické tlachy! Chudáci Palestinci, Libanonci, Syřané, Iránci, Iráčané a další.

V. Mokrý 9.8.2022 11:33

Muslimové ať si udělají pořádek sami mezi sebou.

H. Lukešová 9.8.2022 12:10

Ne, nejsou, takový je Korán, postěžujete si proroku Mohamedovi, že je "rasistou".

Tzv. Palestinci a další nejsou žádní chudáci, ale teroristé, a za svou situaci si můžou jen a jen sami, at se řídí Koránem, kde je psáno, že Země Izrael patří Dětem Izraele (tj. židovskému národu).

V. Mokrý 9.8.2022 14:58

My to víme, jenom by podle toho měli jednat i papaláši/politici euroatlantického regionu.

Judaismus je v tom regionu zabydlen dlouhá staletí.

Islám do toho regionu nepatří !!

V. Chrastina 9.8.2022 9:26

Díky, paní Lukešová, velice důležitý článek k pochopení faktů o historických nárocích Dětí Izraele na Jeruzalém. Přiznávám, že mi o tom mnohé nebylo známo. R^V

P. Adámek 9.8.2022 9:05

Stojím plně na straně Izraele, nicméně se článek zcela vyhýbá otázce, kde tedy obýval území dnešního Izraele po roce 1945 a jestli tedy v důsledku přílivu Židů někdo tehdy přišel o svůj domov, kdo to byl a jak a v jaké míře k tomu docházelo. Myslím, že to je to, oč Palestinci (ať již je to etnicky kdokoliv) opírají své nároky.

H. Lukešová 9.8.2022 9:16

Území Svaté země obývalo mnoho národů, Židé, Kananejci, Pelištějci, Arabové, Arméni a spousty dalších...

Vy jistě narážíte na to, že nevznikl Palestinský stát, ale nebyli to Židé, kteří odmítli existenci Palestinského státu a vzájemného mírového soužití, ale tamější palestinští Arabové. Přehled palestinských odmítnutí mírové koexistence s Izraelem...Viz zde...

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/blizky-vychod-proc-neni-v-izraeli-mir.A200527_223325_p_zahranici_wag

Kdyby se arabské státy nepostavily proti vzniku Izraele, nerozpoutaly by proti němu vyhlazovací válku, nebylo by žádných palestinských uprchlíků, kteří odešli většinově kvůli výzvám arabských armád, které je "hecovaly", že se brzy vrátí, až vyhladí všechny tamější Židy.

V. Mokrý 9.8.2022 11:00

1**

D. Laurencikova 9.8.2022 11:01

Neznam podrobne tuto problematiku, proto diky za Vase objasnujici clanky, pani Lukesova. Myslim, ze je to tak, ze Arabove nechteji Palestinsky a Zidovsky stat. Oni chteji zidovsky stat proste vymazat z mapy. That`s the problem. Krome toho, co by ti hosi od Hamas a pod. kteri jsou od malicka zvykli, hazet kamenim a vic nic, pocali s mirem??

H. Lukešová 9.8.2022 12:15

Je to tak, jak píšete. Golda Meir řekla, že mír nastane tehdy, až Arabové budou více milovat své děti, než nenávidět Židy. Někteří Arabové to také dokázali, ti z Emirátů, Bahrajnu, Maroka a Súdánu.

Upustili od boje a just, je mír, ta zbývající většina Arabů, když chce bojovat a zničit Izrael, tak holt má válka. Židé v Izraeli bojují za svou zemi, své životy, svou důstojnost a svobodu. A je hnusné, že většina levičáků a muslimů chce Židům vzít jejich zemi.

H. Lukešová 9.8.2022 12:20

...má válku...

D. Laurencikova 9.8.2022 12:52

"Mir nastane tehdy, az Arabove buou vic milovat sve deti, nez nenavidet Zidy". To je krasna a pravdiva veta. Golda Meir byla moudra zena a zadna Quoten-Frau.

D. Laurencikova 9.8.2022 14:20

Myslim, ze to bude v Palestine docela orisek. Zatim to vypada tak, ze palestinske matky jsou hrde na sve deti, ktere se vyhodi do luftu. Aspon jsem v TV o tom parkrat neco videla. A deti oni maji dost.

H. Lukešová 9.8.2022 14:29

Za každým mučedníkem je "mocná matka"...

Ideální matka podle palestinských médií radostně přijímá mučednickou smrt svých dětí.

Mateřství je obecně prodchnuto nejrůznějšími očekáváními – jak ze strany matky samotné, tak i jejího okolí. Měla by být milující, laskavá a chápavá, a přesto by měla stanovit pravidla a hranice a zůstat pevná, když je to potřeba.

Ale kdo je ideální matka pro PA a co se od ní očekává?

Nedávný incident byl příkladem zvráceného aspektu ideální matky, který PA po desetiletí podporovala a pěstovala.

Když byli nedávno zabiti tři palestinští mladí teroristé, kteří provedli několik střeleckých útoků proti Izraelcům a plánovali bezprostřední další útok, a „vystoupili do nebe“ jako „mučedníci“ v palestinské terminologii, byla to pro Palestinskou samosprávu vítaná příležitost připomenout Palestincům, jaký vypadá ideální palestinská matka.

Oficiální deník PA ve zprávě z pohřbů tří teroristických „mučedníků“ vysvětlil, co „se hodí pro matky mučedníků“.

Následující modelové chování bylo uvedeno pod titulkem „Za každým mučedníkem je mocná matka!“:

“ Stojí vzpřímeně jako [hora] Gerizim a [hora] Ebal a konfrontují smrt způsobem, který všechny ohromil, a navzdory bolesti a slzám propukají poryvy radosti , jako by se z trosek zvedal smích. S růžemi, s voňavými bylinkami, se zvuky radosti – tak matky doprovázely své syny a syny hnutí Fatah Adham [Mabrouka], Muhammad [Al-Dakhil] a Ashraf [Mubaslat] do nebe...“

“ Jak se sluší matkám mučedníků , matka mučedníka Adhama Mabrouky doprovázela na svatbu svého syna, kterému se říká Al-Shishani ( tj. pohřeb mučedníka je v islámu považován za svatbu se 72 pannami v ráji). Prolila dvě růžové slzy a nestáhla se do smutečních šatů. Pochodovala před účastníky pohřbu a hlasitě zvolala: „Duchem, krví tě vykoupíme mučedníku. '...”

H. Lukešová 9.8.2022 14:32

“ Vydávala zvuky radosti a dávala znamení vítězství. S odhodláním a odhodláním zvedla jeho pušku, vystřelila kulku radosti a pýchy a řekla: ' Dnes je svatební den mého milovaného , ​​dej mi požehnání a přání všeho dobrého.'“

" Všechny utěšovala místo toho, aby oni utěšovali ji , a vůbec neplakala , ale spíše rozplakala všechny..."

"Přitáhla pozornost svým klidem, pevnou vůlí a kontrolou nad svým smutkem , zatímco se loučila s masem svého těla se zvuky radosti..." [Oficiální deník PA Al-Hayat Al-Jadida, 15. února 2022 ]

Palestinian Media Watch odhalila kultivaci kultu mučednictví v Palestinské samosprávě, která tvrdí, že palestinské ženy nejsou jako každé jiné, protože „považují své děti za bezvýznamné ve srovnání s vlastí... vydávají zvuky radosti pro mučedníky“.

Zprávy PMW také dokumentují, jak výsledné rodičovské „oslavy“ a projevy „radosti“ ze strany zhrzených rodičů, jejichž děti byly zabity – tj. zemřely jako „mučedníci“ – při provádění teroristických útoků proti Izraelcům, jsou také podporovány a zdůrazňovány PA. .

Dlouhý a podrobný popis výše je, jak oficiální deník PA popsal dvě ze tří matek, které jednaly na pohřbech svých synů – nebo jak praví palestinská islámská víra, na jejich „svatbách“ se 72 pannami v ráji.

Těmito popisy PA jasně ukazuje palestinské veřejnosti, že toto chování je obdivuhodné, hrdinské a očekávané – „jak se sluší“.

Ne všechny palestinské matky však dokážou dostát tomuto zvrácenému ideálu. V téměř závorce se papír zmínil o třetí matce:

„U matky mučedníka Ashrafa Mubaslata byla situace jiná. Neměla sílu volat a vydávat zvuky radosti a její slzy a vzdechy se dotkly srdcí milionů lidí. Toto je smutek matky, která ztratila svého jediného syna...“ [Oficiální deník PA Al-Hayat Al-Jadida, 15. února 2022]

H. Lukešová 9.8.2022 14:35

Aby tento ne příliš ideální dojem napravil, noviny zakončily zprávu o pohřbu citováním tří matek, které údajně zdůrazňovaly, že „jejich synové nejsou vzácnější než země Palestina a že se nyní zdobí hrdostí a ctí. Být nazýván ‚matkou mučedníka‘ pro ně bylo tou největší ctí.“

Článek obsahoval obrázky matek teroristů Adham Mabrouka Al-Shishani, Muhammad Al-Dakhil a Ashraf Mubaslat.

Adham Mabrouka Al-Shishani, Muhammad Al-Dakhil a Ashraf Mubaslat byli palestinští teroristé a členové Brigád mučedníků Al-Aksá (vojenské křídlo Fatahu), kteří byli zastřeleni a zabiti izraelskými bezpečnostními silami v Nábulusu 8. února 2022.

https://unitedwithisrael.org/behind-every-martyr-theres-a-mighty-mother-the-pas-twisted-ideal-mother/

Takže vidíte, paní Laurenčíková, že palestinští Arabové velebí kult smrti.

D. Laurencikova 9.8.2022 14:47

To je prece vsechno tak prastene a tak zvrhle.... Tak absurdni a nelidske. A hlavne NEBOZSKE! Ja uz hodne davno rikam, ze kdyby mel ten islamista v hlave mozek, tak by si musel rict: Takoveho boha, ktery po mne chce, abych zahodil svuj zivot pro jeho slavu a jeste abych s sebou vzal jakekoliv lidi, kteri jsou zrova pri tom, kdyz se vyhodim do luftu... Boha ktery me za toto jeste i odmeni - Dekuji, nechci!!!

To si zadny neuvedomi, co to je, "svatba se 72 pannami?" Mein Gott, to znamena zrovna tolik tchyni - ale spasy stranou. Vidina raje, jak je licena v Koranu, musi kazdeho cinorodeho, normalniho cloveka spis odradit, nez pritahovat.

Jsou muslimove, kteri maji kriticke mysleni. Hamed abd el Samad, Necla Kelek, Bassam Tibi..., momentalne si nevzpomenu na dalsi jmena. Driv je hodne zvavali do Talkrund, ale uz leta jsem nevidela ani jednoho! Neni to zadouci, aby nekdo kritizoval islam! Ti kdo kritizuji "mirumilovny" islam, potrebuji ostatne nakonec ochranku. Tak mirove nabozenstvi to je!

H. Lukešová 9.8.2022 14:57

Ano a pan Křivan psal, co to ve skutečnosti znamená svatba pro ty muslimské mladíky s těmi 72 pannami ráji, ženami, které žily od roku od 7. století, kdy islám vznikal, takže se jedná o ženy staré staletí...Malý chlapec aby měl vztah s tak starými ženami.

D. Laurencikova 9.8.2022 15:10

Pan Krivan ma humor. Ty panny Allah jiste udrzuje v cerstvem stavu... aspon doufam. O to ale nejde. Deflorovat pannu neni zas az takovy spas, aby o to chlap bezpodminecne musel stat, navic 72 x a porad znovu a znovu, protoze panenska blanka jim stale dorusta, jak stoji v Koranu. To je prece katastrofa! A vubec, o dobrem sexu toho muslimove asi take moc nevedi. O zenske obrizce radeji nebudu mluvit, at se mi neudela prilis zle.

H. Lukešová 9.8.2022 15:30

Když pomyslím na zrůdný obřad FGM je mi zle, skoro omdlévám. Totální neúcta k ženám, muž má mít potěšení ze sexu, zatímco pro ženu je poté sexuální styk utrpení... A FGM se už hojně praktikuje také v Německu, Francii a Velké Británii...a kdo tento obřad asi praktikuje? A co na to evropské feministky?

D. Laurencikova 9.8.2022 18:46

To je daleko horsi, nez neucta. To je odporny zlocin! Zohaveni, znetvoreni, zmrzaceni zenskeho tela. Kolik devcat na to umre?? Kolik jich ma dozivotni nasledky? Videla jsem film Die Wüstenblume, zivotni pribeh Waris Dirie, kterou matka vzala, kdyz ji byly tak 3 -4 roky a odnesla kamsi do pouste k jakesi babici, ktera devce obrezala. Nejakym strepem, ci co ja vim, a to odrezane potom hodila ptakum. Sesila ji jakymisi trny.... Ja si takovou hruzu ani predstavit nechci. No, a v prubehu filmu rekla Waris Dirie, ze matce to odpustila, ale te babe, co ji obrezala, ze to neodpusti. Ja bych to udelala presne naopak! Jak muze zenska neco takoveho .... Ale ani se o tom radeji nebavme, pani Lukesova.

H. Lukešová 9.8.2022 19:12

A pak, že jsou si všechny kultury rovnocenné, nejsou. FGM není kultura, ale barbarství, ale konec řečí na tohle téma.

Ted jsem četla článek o tom, že od poloviny července se nezávislý konzervativní zpravodajský server AchGut, který vlastní Židé, stal obětí cílené kampaně na sociálních sítích, která má podle publikace kořeny v antisemitismu. "Osu dobra" (Achse des Guten nebo AchGut.com) založil významný německý židovský intelektuál Henryk Broder. Malá skupina anonymních trollů, která kampaň vedla, se nespokojila s pouhým veřejným diskurzem s myšlenkami a názory, které časopis otiskuje. Místo toho se, jak je stále známější taktikou, pokusili umlčet publikaci tím, že se na Twitteru zaměřili na její firemní inzerenty ve snaze ukončit její činnost.

Henryk Broder není holt levicový kolaborant jako Charlotte Knobloch.