24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

KONFLIKT: Ukrajina nemá zbraně a vojáky

Evropa či chcete-li EU není z hlediska geopolitiky natolik významným hráčem, aby dokázala oslabení vlivu USA nahradit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 5.3.2024 10:52

Zkuste rozvést a sdělit zdroje.

V. Kuhaj 5.3.2024 9:49

Někdy si myslím, že proruská je tahle vláda. Omíláním grýndýlové, genderové a válečnické mantry, bez ohledu na průmysl, tisícileté zvyky nebo pud sebezáchovy, nahrává voliče stranám, které s Ruskem chtějí normální vztahy a vůči euroexcesům se stavějí stále obezřetněji.

Navíc se Rusku sankcemi a vyzbrojováním Ukrajiny postarali o reklamu, jakou jakou by jim tady neudělali ani komunisti - během posledních dvou let se ukázalo, že Rusko je v takové kondici, že přestojí i sankce, a přestože celá EU a téměř celá Evropa s USA vyzbrojovali, vyzbrojují a budou vyzbrojovat Ukrajinu jako blbí, včetně vysílání poradců atd., Rusko vítězí. Třicet na jednoho, a nestačí to! Tohle nám nade vší pochybnost odhalila tato vláda. Tak kdo je tady ve skutečnosti proruský?!

M. Valenta 5.3.2024 9:42

Je až neuvěřitelné, že se Russák za současné tak pochmurné situace pro Ukrajinu nezmůže na víc. A to co se děje na moři stojí také za zmínku( pro Bartoňe zřejmě ne). Ukrajina v podstatě bez vlastní flotily potápí lodě Mordoru jednu za druhou.

D. Laurencikova 5.3.2024 9:45

Vam je to malo? Vy byste chtel, aby Rusi bombardovali Ukrajinu hlava nehlava, tak jak to delavaji USA v jejich "humanitarnich valkach" k "sireni demokracie"?

V. Kuhaj 5.3.2024 10:01

On by chtěl, aby Rusko slavně prohrálo. Nedivím se. Když vyhlásili sankce a začali na Ukrajinu posílat stále silnější zbraně a otevřeně podporovali ruskou opozici, i já jsem počítal týdny, kdy už to Rusko neustojí. Hlad, bída a neštovice, občanská válka, rozvrat, svržení Putina, rozpad Ruska na gubernie, chaos, a nakonec vazalství s diktaturou osy Washington - Brusel.

Skutečnost ovšem začíná být pohříchu jiná, a jestřábům dochází dech. Takže hysterčí a chystají válku, protože předpokládají, že tohle okopávání kotníků už Rusko mávnutím ruky nepřejde. Kecy o tom že Rusko žádné valné úspěchy nemá, to už je jen takový zbytek žalostné (a v tomto případě hodně zoufalé) propagandy.

D. Laurencikova 5.3.2024 10:52

R^ Ja jsem ani minutu neverila, ze se Rusko necha na Ukrajine porazit. To by tam vubec nemuseli chodit. Pro me je jenom otazka, jestli to to nase statecne panstvo dotahne "pro slavu Ukraini" prece jen k te horke valce s Ruskem, nebo jak z toho vycouvaji...

V. Kuhaj 5.3.2024 12:53

Rusku nikdy nešlo o dobytí Ukrajiny jako celku, ale o pohraničí. Takže sdělení, že "Nedopustíme, aby Rusko zvítězilo nad Ukrajinou!" má podobnou výpovědní hodnotu jako sdělení, že nedopustíme, aby kosatky zvítězily nad slony.

D. Laurencikova 5.3.2024 14:44

Trosku prehnane, ale jenom malinko. ;-)

K. Křivan 5.3.2024 14:58

"On by chtěl, aby Rusko slavně prohrálo. "

A já bych chtěl hodinky s vodotryskem.

M. Valenta 5.3.2024 10:09

Aha, tak to mě nedošlo, že je krysí ksicht tak útlocitný a z humanitárních důvodů válku protahuje a jako vedlejší produkt vyrábí v Russku vdovy.

A. Teplý 5.3.2024 11:28

Přijde mi opravdu zvláštní, že Rusko v zásadě vůbec nebrání v dovozu západních zbraní na Ukrajinu. Určitě by se daly ničit mosty, dopravní uzly - nic takového se ale neděje.

Napadají mne 2 vysvětlení:

- Rusku přijde snadnější ničit západní zbraně na Ukrajině (špatně vycvičené posádky, bez vzdušné převahy a logistické podpory) - a vyprázdnit západní zbrojní sklady

- je to nějaká "domluva" se Západem - aby nebyla narušena doprava Západ - Východ (prý i čínské zájmy)

P. Brich 5.3.2024 12:18

R^!! A mohlo být dávno po válce. Ale to by se asi zhroutila ekonomika USA, kterou nad vodou drží výroba a prodej zbraní a munice.

Důsledkem krachu burzy v USA v roce 1929 byla světová válka o 10 let později.:-(

V. Kuhaj 5.3.2024 13:23

Možná si z Ukrajiny Rusko udělalo takovou výzkumnou laboratoř, aby zjistilo, jaké zbraně má západ. Kde by k tomu jinak přišlo, prolézt si Abrams a zjistit, z čeho je udělaný?;-D

M. Valenta 5.3.2024 10:09

Aha, tak to mě nedošlo, že je krysí ksicht tak útlocitný a z humanitárních důvodů válku protahuje a jako vedlejší produkt vyrábí v Russku vdovy.

L. Svoboda 5.3.2024 10:28

Nevím jaký ksicht máš ty, Valento, zato vím, že jsi sprostý blbeček.

D. Laurencikova 5.3.2024 10:48

Pane Valento, Putin vyhlasil jako cile pro svou "specielni vojenskou operaci" demilitarizaci a denacifikaci" Ukrajiny stejne jako osvobozeni ci ochranu rusky mluviciho obyvatelstva na vychode zeme. Ted si zkuste pred svym nezkalenym duchovnim zrakem predstavit, ze tak cini koberovymi nalety na ukrajinska mesta.

Jeste pro ilustraci: K jakemu zviratku byste prirovnal svuj ksicht?

L. Svoboda 5.3.2024 10:26

Lidé jako Valenta neví o vztazích Ruska a Ukrajiny vůbec nic. Proto se posmívají tomu, že Rusko není schopné srovnat se zemí třeba Kyjev. Když čtu názory v diskusích, často se setkávám s lidmi, kteří obhajují kobercové nálety na německá města na konci války, kteří schvalují svržení atomových bomb na japonská města.

D. Laurencikova 5.3.2024 10:41

Ja verim, ze Rusko je schopne srovnat Kijev se zemi a nejen Kijev. A kdyby Putin byl takovy hlupak, jak jsou nekteri zapadni politici a jejich volici, jako napr. tady pan Valenta, tak uz by bylo srovnano se zemi kde co. Ti lide, kteri schvaluji kobercove nalety na nemecke civilisty a atomove bomby na japonska mesta se ridi zrejme tim, ze "petadvacet ran holi na cizi zadek neboli". Ale az to bude jejich zadek...

F. De Winter 5.3.2024 9:57

Kolektivní Západ (USA a jeho vazalové) s miliardou lidí nedokáže porazit ekonomicky a ani vojensky 150 milionové Rusko. Je vám to málo?

J. Rejzek 5.3.2024 10:05

Je to fakt divné, když Rusko je (jak tvrdí Neff) vlastně benzinová pumpa, která neumí vyrobit ani budík!

R. Lávička 5.3.2024 10:35

Američané v Afghánistánu nebo před tím ve válce ve Vietnamu preventivně bombardovali vesnice i když věděli že jsou tam jenom civilové jen tak pro jistotu a pro výstrahu.

SLÁMA U KRAVÍNA

A. Teplý 5.3.2024 11:37

Ukrajina potápí lodě především díky zapojení západních armád do bojů:

- dostává západní výzbroj

- dostává zpravodajské informace

- dostává aktuální satelitní snímky

- její prostředky jsou navigovány západními průzkumnými drony, létajícími velmi blízko ruských sil a NATO letadly AWACS

- západní "specialisté" ovládají na Ukrajině pokročilé systémy (Patriot, IRIS-T, Scalp, Storm Shadow)

J. Nevrkla 5.3.2024 9:34

Ale vždyť nám minulý týden ten morální vzor vlastence Zelenskyj tvrdil, že v konfliktu dosud padlo jen 31 tisíc ukrajinských vojáků, to by v tisícinásobně větším státu neměl být problém nahradit.

Nebo že bychom těm neuvěřitelným ukrajinským lžím konečně přestali věřit a přestali takový režim podporovat? Na jeho straně rozhodně pravda není.

P. Kubáč 5.3.2024 8:20

Vynásobte ukrajinský srab 10 a získáte přibližnou představu jak by vypadala "obrana" České republiky.

P. Diviš 5.3.2024 8:30

Úplně jinak. Nemáme tolik prostoru, ani lidí, ochotných bojovat.

L. Hančar 5.3.2024 8:06

Až to na Ukrajině dopadne, a bude to letos, kampak asi uteče nesemletý zbytek nefašistických nebanderovů? Do země jejich největších přátel, přeci. Do země krále Fialoslava.

P. Diviš 5.3.2024 8:31

Hned bych je vyměnil za vás.

D. Laurencikova 5.3.2024 9:47

Nepsal jste, ze "mate mozek?"

V. Machálková 5.3.2024 9:59

Jste nacista?

F. Navrátil 5.3.2024 7:57

Na Ukrajině probíhá proxy válka, ve které vojáci západních států z řídících velínů přes satelity určují strategii a taktiku, vybírají cíle, vysílají rakety a drony k jejich zničení a provádějí vyhodnocení. Ukrajinští vojáci zastávají úlohu kanonenfutru. Válka může skončit ne vyčerpáním munice nebo lidských rezerv, ale vypnutím počítačů a odchodem proxy válečníků.