24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

KLIMA: Největší hrozba pro lidstvo

Joe Biden se ve své předvolební kampani vyjadřuje i o zahraniční politice. Označil sprostým slovem ruského prezidenta a vyjádřil se o existenčních hrozbách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Gottlieb 27.2.2024 17:52

šejno,

trochu slušněji

J. Gottlieb 27.2.2024 17:53

šejno, trochu slušněji

M. Šejna 27.2.2024 15:50

Ledovec Grónska je starý minimálně 110 tisíc let.

Zde je odkaz, smrade:

https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2001/cislo-3/gronsky-ledovy-prikrov.html

Ale pokud se domníváte, že Grónsko bylo před tisíci roky zelené i ve vnitrozemí, tak se na ty vaše důkazy těším. :-P

M. Zasazabanovaný 27.2.2024 14:18

A tu máte vysvetlené, prečo. Vôbec na to nie je treba CO2. Ale vy si to určite neprečítate, iba budete ironizovať a posmievať sa. Tento graf, zverejnený nórskym štatistickým úradom hovorí jasne: Vývoj globálních teplotních odchylek za posledních 420 000 let (dole) a zvětšený výřez posledních 200 let (nahoře). Krátkodobý vzestupný trend a dlouhodobé cykly jsou jasně rozpoznatelné. Foto: Dagsvik, Moen (2023), CC BY 4.0, překlad ts/Epoch Times

https://www.infovojna.bz/article/norsky-statisticky-urad-popira-klimaticky-narativ-co-je-prilis-slaby-na-to-aby-ovlivnil-teplotu

Ale majte si svoju CO2 vieru. To je vaša vec.

L. Peleška 27.2.2024 11:41

Diskuse je trochu nepřehledná. Jsem rád, že pan Rada přečetl Koukolíka! Pro jeho rozvoj doporučuji přečíst i Bjørna Lomborga, vysokoškolského profesora a zakladatele Greenpeace, kterého zelení považují za zrádce, protože vědecky objasnil zelené nesmysly a vycházel přitom ze statistik OSN. Dozvíte se například, že počty ledních medvědů stoupají, že je řádově levnější řešení, než Green ( Croco) Deal atd. Začal bych Skeptickým ekologem. A pozor! Používá vědecké argumenty a načas se uchýlil i do Prahy. Nezapomeňte: Země je modrá, nikoliv zelená!

P. Rada 27.2.2024 11:50

Přečetl jsem dokonce i fantazie Lomborga o lodích ochlazujících zemské klima a dokonce i tu Modrou nikoliv zelenou kde se demagogicky ppropaguje myšlenka, že se země nejspíše mírně otepluje ale neměřitelně málo. Ta kniha přitom vyšla v roce 2007 kdž už dlouho existovaly řady dat GW potvrzující jak u nás tak ve světě:

https://www.chmi.cz/historicka-data/pocasi/praha-klementinum

https://cs.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1ln%C3%AD_oteplov%C3%A1n%C3%AD#/media/Soubor:Change_in_Average_Temperature_With_Fahrenheit.svg

L. Peleška 27.2.2024 12:10

Argumenty měli zelení vždy na vodě! Proto OSN nepřipustilo vznik klimaskeptické skupiny? V Grónsku bylo zeleno ( a ne kilometry ledu), Karel I . prožil život v horku, ledních medvědů přibývá a vy se klaníte zelenému Green Croco Dealu? Mně teplo nevadí! Ať je!

M. Zasazabanovaný 27.2.2024 12:27

https://www.infovojna.bz/article/norsky-statisticky-urad-popira-klimaticky-narativ-co-je-prilis-slaby-na-to-aby-ovlivnil-teplotu -

Ale nová studie publikovaná v „Journal of Climate“ poukazuje na výrazně nižší citlivost globálního klimatu na CO2. Vědci uvádějí, že i kdybychom přisuzovali veškeré globální oteplování CO2, zdvojnásobení koncentrace CO2 na 760 ppm by vedlo pouze ke zvýšení o 0,55 stupně Celsia.

https://wattsupwiththat.com/2024/02/23/a-curious-paleo-puzzle/

Jak vysvětluje Willis Eschenbach v článku na klimatickém blogu „Watts Up With That,“ primáti (tj. naši předci) se objevili asi před 55 miliony let, kdy byla hladina CO2 kolem 1 300 ppm. Dnes jsme těsně nad 400 ppm. Autor také jasně ukazuje, že existuje pouze omezený vztah mezi teplotami a úrovní oxidu uhličitého v atmosféře.

M. Zasazabanovaný 27.2.2024 12:28

Zasa také teplo kvôli CO2 nebude, netešte sa. :-)

M. Těhanová 27.2.2024 11:27

Když oni amíci jsou zvyklí, že se za jejich zájmy nikdy nebojuje na jejich území, tak mají pocit, že i to jaderné nebezpečí by se jim vyhnulo.

Je to stejné, jako s tou situací na Ukrajině. A politici jsou tak hloupí, (nebo bezcharakterní?), že by klidně bývalé sovětské satelity obětovali. U těch západních " přátel" se s válkou nepočítá.

L. Peleška 27.2.2024 11:19

Je smutné, že nejdražší podvod, na kterém nevyděl kouzelník Coperfield, ale zelení baroni, baští tolik lidí? Když oni to levičáci cpou dětem do hlav už v jeslích a ti méně chytří se nechají namydlit! Všechny prognózy zelení věštci odkládají o padesát let později, aby je někdo nevzal za slovo! Dokonce odmítají v OSN udělat oponentní skupinu, aby jim ty nesmysly někdo nerozebral!

K. Křivan 27.2.2024 10:23

Největší hrozba pro lidstvo není klima, to se dosud měnilo každou chvilku, v Evropě od tropů po dobu ledovou klima kmitalo sem tam.

Největší hrozba pro lidstvo je už dvacetinásobné přelidnění a akcelerace jeho růstu. Egypt a spousta afrických a islámských zemí zdvojnásobí obyvatelstvo během dvaceti let.

L. Písařík 27.2.2024 10:56

Chce to pouze chtít - Čína se s tím problémem dokázala vypořádat.

P. Rada 27.2.2024 11:14

Pane Křivane ani pro Vás nejspíše není největší životní hrozbou Vaše měnící se osobní teplota, protože ta se sice mění průběžně - ale v přijatelných mezích. Ty však nejmenujete, jako by i Vám bylo navíc lhostejno i pokud by Vám teplota rostla průběžně jak nikdy v životě směrem nad život ohrožující meze.

Dnes se ta globální ale mění s gradientem který na planetě glob naposled překonaly jen události před 65miliony let s vymřením dinosaurů a všeho těžšího jak cca 20kg.

..........

Přelidnění za problém považujete s mírou podobně nekorektních důvodů. Konkrétně obyvatelstvo Egypta i Afrických zemí sice ještě roste ale doposavad není zdaleka tak náročné na území a suroviny aby to měřitelně ovlivnovalo světovou ekonomiku či životní prostředí a speciálně klima zejména v přepočtu na obyvatele tak v i celkové kumulativní vlivnosti:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekologick%C3%A1_stopa

https://chmibrno.org/blog/emise-co2-a-dalsich-sklenikovych-plynu/

M. Těhanová 27.2.2024 11:31

A vy jste jistě byl svědkem těch událostí před 65 miliony let, že o nich stále tak fundovaně píšete.

Už jste s tím trapný.

P. Rada 27.2.2024 11:41

Trapné by kulturnímu člověku v době rozvinuté informatiky spíše mělo být, že přesto vše nereflektuje poznání vědy které vznikalo celé století a doposud se rozvíjí. Konkrétně období na K/T rozhraní přitom patří mezi těmi život ohrožujícími zlomy za nejvíce zkoumaná:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vym%C3%ADr%C3%A1n%C3%AD_na_konci_k%C5%99%C3%ADdy

P. Rada 27.2.2024 11:43

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:All_palaeotemps.png

https://www.globalwarming-sowhat.com/warm--cool-/

L. Peleška 27.2.2024 12:12

Lidé běžně žijí, kde by dinosauři nepřežili. V tropech, v suché a horké Kalifornii atd. Nestrašte nás. Bububu!

M. Zasazabanovaný 27.2.2024 12:29

P. Rada, fakty hovoria, že píšete sprostosti.

https://www.infovojna.bz/article/norsky-statisticky-urad-popira-klimaticky-narativ-co-je-prilis-slaby-na-to-aby-ovlivnil-teplotu -

Ale nová studie publikovaná v „Journal of Climate“ poukazuje na výrazně nižší citlivost globálního klimatu na CO2. Vědci uvádějí, že i kdybychom přisuzovali veškeré globální oteplování CO2, zdvojnásobení koncentrace CO2 na 760 ppm by vedlo pouze ke zvýšení o 0,55 stupně Celsia.

https://wattsupwiththat.com/2024/02/23/a-curious-paleo-puzzle/

Jak vysvětluje Willis Eschenbach v článku na klimatickém blogu „Watts Up With That,“ primáti (tj. naši předci) se objevili asi před 55 miliony let, kdy byla hladina CO2 kolem 1 300 ppm. Dnes jsme těsně nad 400 ppm. Autor také jasně ukazuje, že existuje pouze omezený vztah mezi teplotami a úrovní oxidu uhličitého v atmosféře.

M. Šejna 27.2.2024 13:00

Ještě si zjistěte, jak hodnotí klimatický narativ Český statistický úřad. I tam je to samý klimatolog. ;-D

M. Zasazabanovaný 27.2.2024 14:12

Isto. Nórski štatistici nič nevedia, klimatológovia ich naučia ich obor. Tak isto, pán Šejna. Ešte dajte nejaký vtip. Milý pán Šejna, keby ste sa obťažoval si článok aspoň prečítať. Sú v ňom grafy aj odkazy. Ale vy dokážete iba trápne ironicky reagovať iba na kratučký výsek. Skúste sa zasmiať ironicky aj tomuto (z toho istého článku), veď vy, spolu s českými klimatológmi, tomu rozumiete lepšie ako nórski štatistici a určite ich výsledky odborne vyvrátite. ;-D

Klimatické modely neobstojí ve statistických testech

Norští statistici ve své práci přicházejí také s „nejdůležitějšími vlastnostmi globálních klimatických modelů“. Předkládají také statistické analýzy, které testují schopnost globálních klimatických modelů reprodukovat historické teploty. Tyto testy na jedné straně ukazují, že standardní klimatické modely jsou vyvráceny časovými řadami údajů o globálních teplotách. Na druhé straně ukazují, že mezi odchylkami v teplotních předpovědích globálních klimatických modelů a odchylkami zkonstruovaných globálních teplotních řad existuje nesoulad.

„Jinými slovy, tyto výsledky zpochybňují schopnost klimatických modelů rozlišovat mezi přirozenými výkyvy teplot a výkyvy způsobenými antropogenním působením CO₂ za posledních 150 let.“

Zatímco v dřívějších pracích Dagsvik nemohl čerpat z novějších teplotních údajů, současná práce vychází z časových řad pozorovaných teplotních údajů z různých částí světa, které byly aktualizovány až do roku 2021. Jejich analýza opět ukazuje, že hypotézu o tzv. stacionaritě –⁠⁠⁠⁠⁠ tj. že teplotní proces náhodně kolísá kolem konstantní úrovně –⁠⁠⁠⁠⁠ nelze statisticky zamítnout. To podtrhuje předchozí tvrzení týkající se kvality klimatických modelů.

CO₂ není relevantní ani v moderní době, ani v historii Země. Podobné výsledky, které zasahují i hlouběji do minulosti, byly k

L. Peleška 27.2.2024 14:22

Bacha na Šejnu! Už mi i nadával! Já dávám argumenty aby je pochopil každý s IQ nad 90. Po spršce nadávek chápu, že ti pod tuto hranici se zmůžou tak na nadávky! Norové? Asi slyšeli hlas rozumu od Lomborga? On je totiž statistik!

M. Zasazabanovaný 27.2.2024 14:25

https://www.infovojna.bz/article/norsky-statisticky-urad-popira-klimaticky-narativ-co-je-prilis-slaby-na-to-aby-ovlivnil-teplotu

Zaujímavé zhrnutie dát.

M. Zasazabanovaný 27.2.2024 14:28

Ja viem, my sa "poznáme". :-) Šejna verí na zlý CO2, ale nemá strach z otepľovania, je za adaptáciu. Nie za boj proti CO2.

Čo tí primáti pred 55 mil rokmi spaľovali v ich priemyselnej revolúcii?

https://wattsupwiththat.com/2024/02/23/a-curious-paleo-puzzle/

Jak vysvětluje Willis Eschenbach v článku na klimatickém blogu „Watts Up With That,“ primáti (tj. naši předci) se objevili asi před 55 miliony let, kdy byla hladina CO2 kolem 1 300 ppm. Dnes jsme těsně nad 400 ppm. Autor také jasně ukazuje, že existuje pouze omezený vztah mezi teplotami a úrovní oxidu uhličitého v atmosféře.

P. Kubáč 27.2.2024 9:50

Máme spoustu mezinárodních spolků typu "dohodneme se, že se dohodneme" - a jeden z nich je BRICS - dobré téma pro "politology" , ale jinak "skutek utek"

Mám nutkání dodat, že krom spolků "skutek utek" máme i spolky typu "aktivní blb je horší než třídní nepřítel" - těch tolik není, ale jejich činnost je daleko zhoubnější.

M. Valenta 27.2.2024 8:55

Další autorům pokus o relativizaci rusáckých lumpáren na Ukrajině. Čím to je, že je v posledních měsících kolem skupiny Bricks takové ticho? Mají totiž dost vlastních starostí. Jeden z nich dokonce ze zoufalosti uvažuje o zavedení US dolarů jako státní měny.

R. Vacek 27.2.2024 9:21

Asi je nevhodné o BRICS informovat. Poté, co se rozrostla o státy blízkého východu (Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Írán) zavedla i vlastní alternativu plateb v lokálních měnách BRICS pay:

https://moderndiplomacy.eu/2023/12/06/brics-pay-the-latest-development-integration-updates/

M. Valenta 27.2.2024 9:28

No vidíte, to mě uniklo.

M. Valenta 27.2.2024 9:28

No vidíte, to mě uniklo.

L. Peleška 27.2.2024 8:29

Dávat sežrané smrkové plantáže jako důkaz globálního oteplení je mimo mísu! Už Schwarzenberkové museli v 18. století ( kdy průmysl skoro nebyl) řešit sežrání smrkových lesů na Šumavě. Monokultury jsou bláznivé hospodaření na lesní půdě a globálním oteplením nesouvisí!