15.4.2024 | Svátek má Anastázie


IZRAEL: Neviditelné oběti tiché intifády

2.8.2022

Šestiletý izraelský chlapec Matan Zinman byl dne 27.7.2022 smrtelně zraněn, když cestoval se svou rodinou po dálnici v izraelské oblasti Binyamin. Předběžné vyšetřování odhalilo, že palestinské vozidlo přejelo do protisměru a čelně se střetlo s vozem, ve kterém cestoval Matan se svou matkou a třemi sourozenci. Zinmanovi jeli na rodinné setkání v Arielu, když najednou z protějšího směru vjel palestinský automobil a náhle se objevil před nimi. Zinmanovi brzdili, ale Palestinci, řídící auto, zrychlili a čelně narazili do auta Zinmanových, a ti již nebyli schopni zastavit. Srážka se odehrála obrovské rychlosti.

Matka a její čtyři děti byly evakuovány k ošetření v nemocnicích v Jeruzalémě. Matan dorazil do nemocnice v kritickém stavu. O záchranu jeho života lékaři bojovali hodiny, ale nakonec svým zraněním podlehl. Matka je ve středně těžkém stavu, 12letá dívka ve vážném stavu, 10letý chlapec je zraněn středně těžce a půlroční dítě je zraněno lehce.

Avšak smutný příběh Matana a jeho rodiny se v Evropě, v Spojených státech, ani nikde jinde netěší zájmu mainstreamových médií. Kvůli arabskému terorismu přišlo o život další izraelské dítě.

Pro běžného člověka žijícího na Západě, je těžké pochopit, čemu Izraelci čelí. Palestinští Arabové vedou krvavou válku proti všem Židům, palestinská zášť ke všemu izraelskému a židovskému se přenáší z jedné generace na další. Palestinská samospráva cvičí a rekrutuje stovky dětských teroristů, kteří jsou ochotni zemřít za to, čemu říkají „obrana ummy a Palestiny“, což je eufemismus pro násilný protiizraelský terorismus.