3.3.2024 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

IZRAEL: Křesťanské arabské školy stávkují

Prvního září začal v Izraeli nový školní rok - sedmačtyřicet katolických škol v zemi však zůstalo uzavřeno. Postihlo to třiatřicet tisíc žáků, kteří čekají, až se ve školách obnoví normální provoz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hudzieczek 16.9.2015 22:23

Re: Vyučovat náboženství v 21. století?

Ujišťuji Vás, že výuka náboženství bude aktuální i ve 22. a následujících stoletích. Bez ohledu na Vaše názory, které jste ve svém útlém příspěvku nestačil dostatečně ozřejmit.

J. Sova 16.9.2015 16:09

Re: Termín sestra u jména dotyčné asi značí ,

Bůh sedmý den neodpočíval.

Gen 2,2 Sedmého dne dokončil Bůh své dílo, které konal; sedmého dne přestal konat veškeré své dílo.

E. Erat 16.9.2015 15:18

Re: Z jednoho článku....

No, ruští Židé většinou hebrejštinu neumějí, a ani nemají zájem se učit - pražský rabín David Peter. Slaví Jolku a podobné ruské svátky, vepřové pochoutky jim nepřekážejí. Opět rabín D.P. - rozhovor v příloze MF. A v Izraeli je jich minimálně milion. Ono je to v podstatě logické, i osídlenci Ameriky si tam přinesli svoje zvyky a tradice. Nevím jak je tomu v ČR, a ani v jiných státech EU, tedy zda např. ČR přispívá na židovské školy apod. Pokud tedy např. státy EU přispívají na židovské školy, měl by i Izrael přispívat i na křesťanské školy.To by bylo férové.

S. Rehulka 16.9.2015 13:49

Z jednoho článku....

...nelze porozumět celému problemu, ale tak to vidím já, tu drzou sestru Munu by měli poslat - víte kam !

Jsem velice vlažný křestan, snad proto, že můj táta byl v Čsl.církvi Kališnické, maminka Katolička, ale oba říkali, že biblické příběhy, bez ohledu na náboženství patří ke vzdělání. A dohromady Židovství a Křestanství je základem naší civilizace !

Jsem přívržencem státu Israel, byl jsem tam před 35 roky a mám k Židům úctu a náklonnost. ISRAEL je ŽIDOVSKÝ stát a země, historicky, i prací a krví ! Když tam žijící křestané a muslimové chtějí ( a mohou) mít SVÉ školy, mají si je financovat sami ! A KAŽDÝ občan Israele, podle mého, MUSÍ umět hebrew !

J. Mrázek 16.9.2015 11:16

Vyučovat náboženství v 21. století?

Rok 1500 je zhruba tak vhodným a to ještě jenom kvůli vedlejšímu efektu výuky nesmyslu - poslušnosti poddaných....

P. Lenc 16.9.2015 10:39

Takže

soukromé školy a chtějí to co státní?Opravdu zvláštní.A vrchol vládní "drzosti" je chtít i na základní škole výuku hebrejštiny, kterou tato ctěná setra sama neovládá.A to jako učitelka a občanka státu Izrael.Onehdy jsem někde četl názor, že arabský křesťan je pouze méně militantní muslim .Po přečtení tohoto článku se k tomuto názoru přikláním.

J. Lepka 16.9.2015 8:59

Termín sestra u jména dotyčné asi značí ,

že dotyčná je jeptiška, tedy nevěsta Boží. Proč ji tedy zajímá tak pragmatická až bezbožná záležitost, jakou je dovolená ??? Bůh přeci odpočíval jen sedmý den a pokud to stačilo jemu, nevidím důvod, proč by jeho nastávající na tom měla být jinak ?

Nebo je to tak, že se každá pomluva proti Izraeli hodí ?

T. Kubín 16.9.2015 7:08

Ale no tak ....

Autorce bych doporučil si problematiku lépe nastudovat. Nejde o křesťanství a diskriminaci atd. Jde o to, že některé školy jsou státní, jiné soukromé, tak jako v ČR. V naší soukromé škole jsme take smíření s tím, že naši učitelé jsou odměňováni jinak, že musíme na své děti platit školné atd. Proč by to mělo byt v Izraeli jinak?

Problematiku zneužívají arabské propagandistické weby a media pro dalsi kopance do Izraele, bylo by dobré jim nenaletět na každou hovadinu.

J. Babička 16.9.2015 6:04

poznámka

Ještě by bylo dobré,,kdzby autorka článku také uvedla, jak jsou na tom křestanské školy v arabských zemích.