28.2.2024 | Svátek má Lumír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Insomnia 8.6.2008 0:10

Re: Re: Fakt jste insomnia a krom toho s nějakými problémy s chápáním textu.

P.S.  Kdo chce na vlastní oči vidět,jak funguje estébácká vymývačka kolem Iráku,ať si v NP najede na Karla Hvížďalu(samozřejmě v minulosti evidován) a přečte si jeho článek ze 7.6."O KULTURNÍM DEFICITU POLITIKŮ"......Soudruhy ten Irák hodně pálí,i jejich externí komentátor musí přece rychle zvýraznit jakýsi KULTURNÍ FUNDAMENT jakýhosi Schumachera jen když je to proti US politice v Iráku.......kdo si myslí,že jde o náhodu,toho upřímě lituji.

Insomnia 7.6.2008 15:21

Re: Fakt jste insomnia a krom toho s nějakými problémy s chápáním textu.

Schumachere,nejdříve jsem nechtěl dále pokračovat v téhle diskusi s tebou,protože my dva se na Irák skutečně neshodneme.Ale protože,jsem si všiml,že ti ty žvásty někteří začínají žrrát (snad podle hesla-kdo má poslední slovo má pravdu) a dokonce i Sovětské listy dělají PR.....Takže: Samozřejmě,že jsem hned pochopil,kam směřují tvé myšlenkové pochody ohledně výrazu"Kulturní fundament",ale to jsem ti měl kontrovat Udajovým pornografickým průmyslem,nebo co?....Připustíš,alespoň malou změnu,hodnotového systému,náboženství,rodinných a rod.vztahů,vzdělání a uspořádání veřejného života po nastoupení S.Husajna k moci?...Mi hned došlo kam směřuješ-demokracie se nemůže uchitit v téhle oblasti z důvovů těch a těch....první pokus-náboženské tradice,teokrat.vedení spol.atd vám souzi nevyšel(viz.A Sistání aj).Teď kulturní fundament....Co to bude příště?Meteo.podmínky v dané oblasti?!.....Dále obč.společnost:Samozřejmě,že se musí(promiň může) vytvářet spontánně z dola.Ale z tzv.hora k tomu musejí být vytvořeny určité podmínky(je ti jasné,že obč.spol může existovat jen v netotal.zřízení).......Dal by jsi Iráčanům zbraně.Kterým?Všem?Ať se pořežou mezi sebou navzájem(obč.válka)?Zbraňě dostávají policisté,regulérní armáda aj.,kteří slouží IRÁČANY ZVOLENÉ vládě!......Po 11.září začalo extremistické fundamentalistické hnutí islamistů získávat silnou pozici v oblasti (jakási" módní"vlna).Dříve umírněná většina se dostávala pod tlak krvelačných dezinpretátorů Koránských veršů.USA neudělali nic jiného,než to,že začli podporovat (silou) právě ty umírněné,aby např. neskončili v nějakých lágrech(v nejlepším případě).Příkladů z minulosti je hodně.....To,že se to nelíbý všem rudým celého světa,nepřekvapuje.Dovolit si exportovat svobodu-jaká to drzost.

kopretina 5.6.2008 11:21

Re: Kopretino

Přesně tak. Jaro London je ubohý primitiv.

Pepa 4.6.2008 20:53

Neotírejte se ve vlastním zájmu o Izrael

protože tím pouze zviditelnííte svojí vlastní ubohost a neschopnost pochopit co tento malý demokratický stát v tak nepřátelském prostředí dosáhnul.

Pepa 4.6.2008 20:38

Re: Vodníkovi

Kopretina má ve všem pravdu, protože je to na rozdíl  od nás čistá duše a křestanka.

Libor 4.6.2008 20:14

Kopretino

nenechte se vyprovokovat verbezi jako je jara london.

Poloněmec 4.6.2008 17:07

Re: Re: Nic než souhlas.

Ti Albánci v Kosovu mávají vlajkou katolíka Skanderbega (černý dvojhlavý orel na červeném poli).

Schumacher 4.6.2008 15:16

Fakt jste insomnia a krom toho s nějakými problémy s chápáním textu.

Kulturním fundamentem jsou tradice a na nich založený každodenní způsob života. Zahrnující hodnotový systém, náboženství, rodinné a rodové vztahy, vzdělání, práci, zábavu, uspořádání veřejného života. To co je předáváno z generace na generaci a podléhá mnoha vlivům. Ano, demokracie nejsou jen volební plebiscity. Jenže potřeba vytvořit občanskou společnost ? Kdo má takovou potřebu ? Vláda ? Kdepak. Lidé ve vládě jsou raději, když jim do toho nikdo nekecá a jsou pod co možná nejmenší kontrolou. Osvícenci  zařizující "demokracii" pro masu lidu ?  Kdepak, tohle také nefunguje. Občanská společnost se vytváří nikoli shora nebo importem, ale zdola. Zda a do jaké míry je, závisí -už to tu omílám dlouho - na schopnosti lidí  si rozhodovat na základě toho činit a nést důsledky svých rozhodnutí, čili vládnout. S "demokracií" je to jako v přísloví o velbloudovi a vodě, ke kterého ho sice lze dotáhnout, ale nelze ho donutit aby se napil, nechce-li. Dá rozum, že v ČR není občanská společnost. Protože tu vytvářejí občané, nositelé potřebných občanských ctností. SKvalita stroje mimo jiné závisí na kvalitě jeho součástek. Tyto vlastnosti nelze nařídit shora jako nelze poručit opicím, aby slezly se stromů a staly se člověkem. Dá rozum, že tohle vyžaduje dlouhý vývoj. Ano, právo na svobodu mají jen někteří. A sice ti, kteří jsou schopni ji vybojovat a udržet. Vlastně právo na svobodu je nesmysl. Právo vyžaduje posvěcení vyšší autoritou. Svobodu si buď vybojujete a udržíte nebo ji nemáte. Kdo je mocnější, jeden člověk ochotný pro svobodu zemřít, nebo tisích ochotných pro ni hlasovat ? Statečnost Iráčanů ? Dal bych jim zbraně a řekl: máte problém s lidmi co si říkají  Al Kaida ? Zabijte je. Můj názor na hladovkáře ? Nereaguji na ně. Nechtějí-li jíst, ať nejedí. Buď  začnou jíst, nebo umřou. Je to jejich dobrovolné rozhodnutí. Víme, že tihle jsou pošuci pozéři, kteří chtějí na sebe upoutat pozornost. Média jim to žerou, protože čtenáři...a už jsme u oněch ctností a kruh se uzavírá.

Branik 4.6.2008 14:36

Re: My Cesi jsme

Lituji, pane, ale obavam se, ze by se dalo o spravnosti vasich informaci s uspechem pochybovat.

kopretina 4.6.2008 13:10

Re: Takze jsetli tomu dobre rozumim:

Pochopila jste dobře. Ve starověku každý dobýval ohněm a mečem.

Pamětník starejch dob 4.6.2008 12:44

Re: Re: Re: Vodníkovi

V rámci Rakousko-Uherska existovalo i Království české, ač se Franz-Josef za krále korunovat nedal. Jeho nástupce Karel I to v roce 1916 měl v úmyslu, ztroskotalo to však na odporu Němců a Maďarů. Pak se nelze divit, že Češi nepociťovali roku 1918 žádnou loajalitu k monarchii.

Branik 4.6.2008 11:56

Re: Re: Re: Re: pro zajímavost

A jak to, ze tam uz v lednu 2005 meli prvni svobodne volby, ve kterych si zvolili vladu Hamasu? viz http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/4214375.stm

A kdo tedy odtamtud odpaluje tisice raket na uzemi sousedniho Izraele? Asi sama izraelska armada, voni chytrej?! Po dohode v Camp David Izrael vratil Egyptu veskere v roce 1967 obsazene uzemi. Gazu Egyptane zpatky nechteli a postavili tentyz plot - proc asi? Egypt do Gazy nedodava ani elektrinu, ani benzin, ani nezarucuje bratrskym Arabum bezplatne lekarske osetreni

Jediny izraelsky vojak v Gaze je Gilad Salit, ktery byl arabskym komandem 25.6.06 z Izraele odvlecen. Obyvatelstvo Gazy se odhaduje na 1,4 milionu. Jeden vojak obsadil 1,4 milionu az po zuby ozbrojenych lidi???

A i jine samostatne staty jako Lichtenstejnsko, Andorra a Vatikan nemaji ani mezinarodni letiste, ani pristup k mori. A co, to je take ohrozeni mezinarodni situace a svetoveho miru??

EW 4.6.2008 11:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro zajímavost

Budete se divit, ale i na podobne okolnosti pamatuje mezinarodni pravo. Okupant ma jiste povinnosti, ktere si okupaci uvaze na krk.

Branik 4.6.2008 11:20

Re: Re: Re: Re: Co má být Palestincům do toho kolik si Židé mohli odnést z arabských zemí ?

Dekuji pekne za rychlou odpoved, gratias agitur. Naprosto a ve vsem s vami souhlasim: V Rimske risi existovala provincie, kterou Rimani nazyvali 'Palaestina'. Hlavni mesto samozrejme 'Roma aeterna'; Aelia Capitolina bylo tehda pouze sidlo mistodrzeni('MNV').

Tehdy jako dnes zacali cizi dobyvatele a masovi vrazi rikat zbytku Zidovskeho statu  'Palestina'. Rimani zamerne, aby potupili Zidy a zahladili jejich pamatku. A dnesni Arabove-revansisti ze stejneho duvodu.

Napade mne analogie: Jeste tomu neni tak davno, existoval v jine risi takzvany 'Protektorat BuM': Uredni rec nemcina, sidlo vlady Berlin, mena Reichsmark, drahy Deutsche Reichsbahn, lidi tam zijici se zivili makanim (doslova o zivot) na 'Endsieg' risske branne moci a narodne socialisticke nemecke delnicke strany NSDAP.  A prece to byly a dodnes jsou Cechy a Morava a zadny BuM,  ze?

EW 4.6.2008 11:15

Takze jsetli tomu dobre rozumim:

Bod 1: Izraelite ziskali Kanaan ohnem a mecema hromadnym vyvrazdovanim naprosto legalne, protoze je tam poslal Jahve.

Bod 2: Arabove ziskali sve zeme ohnem a mecem a hromadnym vyvrazdovanim, avsak nelegalne, protoze to bylo z iniciativy vlastni, popripade na zaklade pokynu od zcela nespravneho bozstva.

Bod 3:Kdo kritizuje stare Izraelity je pokrytec.

kopretina 4.6.2008 10:39

Re: Re: Vodníkovi

Podstatné je to, že židovská komunita v Zemi Izrael je mnohem staršího data,než muslimové. I většina arabského obyvatelstva Země Izrael jsou přistěhovalci ze Sýrie, Jordánska, Egypta, Libye z 19. století. Arabové tudíž nemají nárok na Zemi Izrael. Arabské obyvatelstvo je stejně starého data jako většina židovských přistěhovalců.

I Srbové vedli obranné války proti kosovským Albáncům a Chorvatům. IDF má právo bojovat proti teroristům, stejně jako bojovalo Srbsko proti albánským teroristům. Izrael má pravděpodobně atomové zbraně kvůli obraně, protože Írán a Arabové vyhrožují Izraeli zničením. Izrael se nenechá vyhladit od agresivních Arabů. Jak byste si to představoval? Aby se Izraelci nebránili a nechali se vyhladit od Arabů? Aby Izraelci dobrovolně naskákali do moře? Rakušané v Čechách stát měli, existovalo Rakousko-Uhersko, Váš příměr je tudíž chybný.

Pamětník starejch dob 4.6.2008 9:30

Jestli chcete toto srovnávat, kolik koncentráků provozuje Izrael

A pokud by Izrael praktikoval proti Palesticům rozkazy Keitela či i třeba takového von Rundstedta, týkající se boje proti partyzánům, žádné rakety by na Izrael nelétali. To by so ovšem EU pos*rala nad zacházení s "ubohými Palestici."

Pamětník starejch dob 4.6.2008 9:14

Máte bohužel pravdu.

Evropě vládne banda zločinců a idiotů.

Pamětník starejch dob 4.6.2008 9:11

Re: Re: Vodníkovi

Ono to srovnání nějakých situací je vždy poněkud pochybné. Ale chcete li, Srbsko válčilo s Chorvatskem a Bosnou-Hercegovinou. A mezinárodní společenství financuje a vyzbrojuje teroristy, útočící a Izrael.

Na druhé straně ovšem, před 2 tisíci let neexistovalo Srbsko a Srbové netvořili národ, pokud je známo. Ve stejné době žili Arabové na Arabském polostrově a nikde jinde.

Mephisto 4.6.2008 9:08

Re: Re: Vodníkovi

No, raději bych řekl, Sousedé válčí s Izraelem. Je to přeci jen malinko přesnější, co říkáš, Vodníku ;)

baltahsar 4.6.2008 0:25

Re: Re: Re: Vodníkovi

Masální, to má bejt něco od masa? 8-o

Harpyje 4.6.2008 0:08

Re: Re: Vodníkovi

A Vy mluvíte o demagogii! ;-D ;-D ;-D Vaše demagogie, Vodníku, je přímo masální!

Vodník 4.6.2008 0:02

Re: Vodníkovi

Vaše demagogie je toho typu jako kdybych napsal: "Rakušani v Čechách nikdy žádný stát neměli" nebo "Turci v Bosně nikdy žádný stát neměli".

Izrael je ve stejné pozici jako Srbsko? Oni se tam Srbové začali massálně stěhovat teprve nedávno? (pravda, hrstka jich tam žila vždy) Oni staví kolonie na albánském území? Válčí Srbové se sousedy? Srbsko má atomové zbraně a nepouští do země kontrolory?

Anebo opačně: odstřihlo tzv. "mezinárodní společenství" kus území Israeli? Bombardovalo tzv. "mezinárodní společenství" Tel Aviv, když IDF zatočila s nějaqkými teroristy?

baltahsar 3.6.2008 23:48

Re: Re: Vodníkovi

Však Izrael taky .. trochu to přetitrovali, asi pod vlivem imigrace těch ruskejch revolucionářů, co posléze objevili svoje pravý kořeny 8-o

Chris Kelvin 3.6.2008 23:26

Re: Vodníkovi

Kopretino, s Izraelem máte dozajista pravdu, ale obávám se, že Srbsko si za své problémy může z větší části samo.

kopretina 3.6.2008 23:19

Re: Re: Re: Nic než souhlas.

Voly dělejte ze svých soudruhů, ne ze slušných lidí. Izraelský nacionalismus je obranný, Izrael se ve všech válkách bránil, Arabové chtěli Židy vyhubit. Izraelské války byly obranné, zatímco německý nacionalismus byl útočný, Němci začali II. světovou válku, vyvraždili miliony Židů, Rusů, Poláků, Romů, homosexuálů. Jste primitivní vůl.

kopretina 3.6.2008 23:14

Re: Re: Re: Re: Re: Nic než souhlas.

Dobrou noc.

kopretina 3.6.2008 23:14

Re: Re: Re: Nic než souhlas.

Nikoliv. Izrael je jediná demokracie v moři despotických muslimských diktatur. Evropská socdem levice leze do zadku muslimům. Herečka Brigide Bardote byla obžalována za urážku muslimů. Tak to socialisti dopracovali. Izrael se pouze brání muslimským teroristům, zatímco němečtí nacionalisté vyprovokovali útočné války. Zatímco izraelské války byly obranné, Arabové začali všechny války proti Izraeli. Za vola jste tady Vy sám.