15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

HROZBA: Největší problém lidstva

Podle Erdoğana je největší hrozbou pro lidstvo islamofobie. Radikální islamističtí sebevražední atentátníci a mučitelé podle něj žádnou hrozbou nejsou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 30.11.2023 9:32

Kdo posuzuje svět podle vysílání ČT a podle toho jak píše provládní tisk, samozřejmě považuje tyto informace za žvanění. Přeji vám upřímně, abyste se vymanil z vaší informační bubliny, protože svět je mnohem komplikovanější, než vám nalévají do mysli mainsteamoví ideologové.

P. Čech 30.11.2023 8:59

Ono jde o to, co konkrétně máte na mysli pod pojmem "svět". Lidstvo je tohoto světa nedílnou součástí a nestagnuje, ale vyvíjí se k vlastní záhubě. Zejména proto, že jeho většina odmítá myslet a stačí jí věřit.

P. Čech 30.11.2023 8:56

Tady máte pravdu. Sám pojem "agresivní" totiž znamená "útočný, dobyvačný, výbojný". A takové je každé náboženství, muslimské a křesťanské nevyjímaje. A zyk žít na dluh je vlastní všem věřícím. Na dluh přemýšlení a myšlení.

P. Čech 30.11.2023 8:52

Podle mne největším problémem lidstva bylo vždy a je náboženství a to jakékoliv. Nahrazuje totiž nutnou přemýšlivost lidských jedinců, kteří jsou líní si dávat dvě a dvě dohromady a stačí jim jen něčemu, nejlépe imaginárnímu věřit. Téměř všechny války v historii byly vedeny ve jménu nějakého náboženství ba dokonce ve jménu jednoho z nich byly zničeny celé civilizace. A dnes? Světem hýbe nesmiřitelný vztah mezi muslimským a židovským náboženstvím, jiná křesťanská náboženství nevyjímaje. Je pozoruhodné, jak obyčejná víra v něco může zásadně ovlivňovat rozum lidských jedinců.

J. Kindl 30.11.2023 8:48

Už zase žvaníte pane Navrátil ???? Já nevím, jestli to děláte úmyslně, anebo jste tak hloupej.

R. Tichý 30.11.2023 8:12

Nejvetsi problem lidstva je premnozeni agresivních jedincu a zvyk zit na dluh.

F. Navrátil 30.11.2023 8:12

Erdogan je součástí muslimského světa a není možné vyzobávat jeho postoje podle toho, zda pracuje pro NATO nebo proti němu. Tak například Turecko se zúčastnilo agrese proti Sýrii, ve které USA cvičily a vyzbrojovali islámské teroristy, ropné islámské monarchie je financovaly a Turecko zajišťovalo logistiku včetně prodeje ukradené syrské ropy. Současně vedlo válku proti Kurdům, kteří byli npadeni Islámským státem. V současnosti Turecko spolupracuje s USA při okupaci části syrského území. Turecko zabralo severní část Sýrie a USA zase východní část a jaká náhoda, tam se nalézají bohatá ropná pole.

M. Pivoda 30.11.2023 7:56

Největší problém lidstva? Hm.

Největší problém většiny lidstva spočívá asi v tom, že tito lidé si nechtějí připustit, že svět se trvale vyvíjí, nestagnuje.

R. Langer 30.11.2023 7:29

Děkuji, opravdu mě to zajímalo. Podle jeho psaní to klidně mohla být i "nehoda". Ale to už asi nikdo nezjistí...

P. Pospisil 30.11.2023 6:53

Rozstřelil se na motorce a v nemocnici ho nedokázali slátat.

Jestli ta nehoda, nebo následná nepovedená operace v Ankarské nemocnici byly náhody nebo ne, to se samozřejmě nikdy nikdo nedoví.

R. Langer 30.11.2023 5:43

Co se mu stalo? Jak zemřel? 8-o