Středa 5. 6. 2024Dobroslav polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 276
  • Poslední: 6.11. 2009 11:33
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Informace 4.11.2009 11:41

Re: Informativnější

V Itálii existuje zákon  152/75, který zakazuje nošení na veřejných místech nebo místech dostupných veřejnosti oblek, který znemožňuje identifikaci nositele.  Přesto ministryně Carfagna podává návth dekretu na absolutní zákaz nošení burqy a niqabu.

Nedávno odsoudili na severu Itálie Marokánce, který nutil manželku nosit burqu.

Mne by zajímalo zase, má nad sebou soud ve Strasburgu nějakou vyšší instanci? Nikde to nemůžu najít.

honzak 4.11.2009 11:56

Re: Informativnější

Obávám se, že nad nimi jsou již jen Boží mlýny...

Jura Jurax 4.11.2009 12:23

Re: Informativnější

Nebo nasraný lid na barikádách ... ;-)

Harpyje 4.11.2009 12:21

Re: Informativnější

Je to nejvyšší instance. Je to dobře vysvětleno na: http://fr.wikipedia.org/wiki/Cour_européenne_des_droits_de_l'homme. Zajímavá též stať, zvaná Religious clothing na http://en.wikipedia.org/wiki/European_Court_of_Human_Rights.

Informace 4.11.2009 12:42

Re: Informativnější

Takže sedm, po případě čtrnáct, osvícených tog rozhoduje o osudu 5OO milionů lidí?:-(

Harpyje 4.11.2009 13:34

Re: Informativnější

Ano. Moc by mě zajímalo, které, z těch tisíců rozhodnutí soudu (http://www.echr.coe.int/NR/rdonlyres/15E0E23D-8D4A-4B53-B483-9B443AB99AA3/0/Listechrono.pdf), (nedávný výrok Evropského soudu pro lidská práva stanovící, že politici mohou být potrestáni, jestliže "ohrožují socální smír a podrývají demokracii") má autor na mysli.

Informace 4.11.2009 14:02

Re: Informativnější

Taky jsem se na sito soudu dostal, ale pak jsem to zas zavřel.Je to instituce nad   právem jednotlivých států a nemá nad sebou kontrolu? Jen to usnesení nad křížem ve školních aulách volá o pomstu, jednou si vzali do hlavy, že je to náboženský symbol a tak jiné pojmy jako kultura, tradice, (a nakonec i náboženská tradice) pro ně neexistují. Tupci, usnesli se jednohlasně.

go.west 4.11.2009 10:08

Teď nabere

libanonizace Evropy na obrátkách.

Schumacher 4.11.2009 9:51

Jak to je a jak to bude.

Nyní je jim řečeno, aby drželi hubu, protože jsou většinou utiskující menšinu. Že to je diskriminace. Za padesát let jim bude řečeno, že Alláh je veliký a aby drželi hubu, že jsou v menšině, která se demokraticky musí podřídit většině.

Jura Jurax 4.11.2009 10:06

Re: Jak to je a jak to bude.

Jojo, humanismem, multikulturalitou a lidskými právy k sebevraždě. Za radostného hýkání europolitiků ... ;-O(Y);-€

Schumacher 4.11.2009 10:19

Re: Jak to je a jak to bude.

Musulmani se k tomu taky prokopou. Ale ještě to bude trvat. Jak je to dlouho, co v Evropě zaplála poslední "čarodějnická" hranice ? Kdy byl zrušen hradelní trest za rouhání ? Islám je mladší o cca 600 let. Jak to vypadalo v křesťanství kolem roku 1400 ? Evropa se pomalu probouzela ze středověku. Jak by to vypadalo, kdyby jim tehdy někdo přinesl dnešní technologie, nebo přinejmenším technologie od poloviny devatenáctého do poloviny dvacátého století ? Kdyby katolíci  na jedné straně a luteráni na druhé straně měli atomovou bombu ? Tanky místo železných rytířů ? Kacíři po statisících upalovaní napalmem ?

Historik 4.11.2009 10:31

Vaše představy jsou veskrze nesmyslné

Roku 1400 na tom byly muslimské a křesťanské země STEJNĚ. Ale v Itálii už byla renesance, tedy navázání na PŘEDKŘESŤANSKOU demokratickou a racionální tradici.

Jura Jurax 4.11.2009 12:24

Re: Vaše představy jsou veskrze nesmyslné

R^R^R^

Phoenix 4.11.2009 10:33

Re: Jak to je a jak to bude.

1) Upalovani carodejnic byl proti pogromum na nemuslimy caj o pate

2) I kdybyste mel nakrasne pravdu s tim, ze krestanstvi je totez co islam, "jen" posunute o 600 let vpred (jakoze nemate, krestane nepovazuji pedofila, masoveho vraha, lupice a otrokare za vzor na vecne casy a nikdy jinak, to pujde reformovat tezko), tak jaksi nejsem nadsen tim, ze se Evropa na nasledujicich 600 let vrati do doby kamenne. A Vy?

vita 4.11.2009 11:08

Re: Jak to je a jak to bude.

Nemyslel jste náhodou pogromy na nekřesťany, případně jinokřesťany? Ty totiž - na rozdíl od jakýchsi mýtických pogromů na nemuslimy - jsou historickou skutečností.

Nemyslel, já vím...

Phoenix 4.11.2009 11:45

Re: Jak to je a jak to bude.

Muzete na ty pogromy na krestany a jinokrestany hodit nejaky link? Byli onech mrtvych desitky milionu jako v pripade mrtvych hinduistu? Byli onech mrtvych desitky az stovky milionu jako v pripade loveni otroku v Africe?

Jinak zkuste napriklad wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/Mahátma_Gándhí

a datum 16. srpna 1946

Protoze zamerne ignorujete nektera fakta, zeptam se znovu: Povazuji krestane za nejvyssi, svaty a nedotknutelny vzor pedofila, masoveho vraha a poustniho banditu? A budeme cekat nekolik set let, az se muslimove prestanou chovat jako v dobe kamenne?

Skrbling 4.11.2009 20:12

Re: Jak to je a jak to bude.

Ne, křesťané mají za vzor teplouše, co se nechal ukřižovat svým národem, jen kvůli tomu, že se cítil jako boží syn a kam přišel všude šířil otrockou morálku a nesmysly o onom světě.

Emil XX 4.11.2009 22:24

Ludvík Souček není sice moc věrohodný, ale na to ukřižování má

zajímavou teorii. Podle ní si vzbouřená chudina vybrala za ideového vůdce Ježíše, ačkoliv on o to nestál a tušil, že to celé špatně dopadne. Poděšení Saduceové měli strach, že by vina za případnou revoltu mohla padnout i na ně (včetně možné konfiskace majetku vzbouřenců) a proto šli za Pilátem aby ho nechal ukřižovat.

Pilát navzdory tradici neviděl důvod, proč loajálním místním činovníkům nevyhovět.

Schumacher 4.11.2009 11:39

Ne doba kamenná

ale středověk plný počítačů.

lucinapes 4.11.2009 10:33

Re: Jak to je a jak to bude.

kdepak, za padesát let se s nimi nebudou sr...., ukamenovat! ubičovat k smrti!! za urážku Allaha svojí existencí.

NevericiTomas 4.11.2009 11:22

Re: Jak to je a jak to bude.

Skvele :-/R^

Jiřik 4.11.2009 9:43

Přišel mi dopis

... v mailu jsem objevil pédéefku "Dopis xenofobním Čechům" a docela mě z toho textu zamrazilo.

Už jen ten začátek: Jmenuji se Mohamed, jsem z Afriky a mám hlad. Stejně tak i mých 16 sourozenců a 14 dětí, se kterými jsem přežil zlé časy hlavně díky podpoře zasílané bílými a přežranými rasisty - nevěřícími psy od vás ze západu. Je nás tu díky tomu čím dál víc, jenže posílají málo a nedávno dokonce chtěli, abych si něco vypěstoval sám. Ale kde? Poslední strom spálil můj děda, když si opékal poslední zbylý exemplář ještěrky v okolí, a vítr a déšť pak odnesly půdu do moře. Alláh nám v dnešní době moc nepřeje. Náš imám v mešitě říkal, že je to určitě tím, že jsem poslední dobou podřezal málo křesťanů - sice jsem si tak zajistil místo v ráji, kde je všeho hojnost a čeká na mě za to 72 věčných panen, ale hlad mám už dnes a mému bratrovi zatéká do pirátské bárky

Pak následuje několik odstavců politicky nekorektního textu a končí to: Zapomeňte na ty své trapné tradice a naslouchejte více svým dětem, kterým dnes a denně školy a televize úspěšně vyplachují mozky a připravují je na šťastný život s přispěním Alláha! Pochopte konečně, co je pro vás nejlepší a podrobte se moderním směrům! Chceme vás obohatit islámem a vrátit o pět set let zpět, abyste se přestali cpát vepřovým a nalívat pivem! Dejte nám šanci a my napíšeme na vašem území svoje nové dějiny!

P.S.: Nemusíte nás učit užívat svoje záchody – postavíte nám ty naše, spolu s tisíci mešit.

Jiřik 4.11.2009 9:44

Re: Přišel mi dopis

Je to naprosto nekorektní, nesnášenlivý, hulvátský a přitom pravdě se blížící text :-/

Jakub S. 4.11.2009 10:55

Re: Přišel mi dopis

Asi tak...

Dodo 4.11.2009 9:59

Re: Přišel mi dopis

Začíná to i tím, že Itálie nesmí mít ve školách krucifix, který tam byl staletí. Tak rozhodl soud pro lidská práva ve Štrasburku.

Jura Jurax 4.11.2009 10:10

Re: Přišel mi dopis

Ale zatím tam smějí mluvit italsky a nemusí povinně vyučovat text koránu, repektive jen text koránu - ale soud pro lidská práva ve Štrasburku už na tom pracuje.

hanibal 4.11.2009 13:03

Re: Přišel mi dopis

džihat!

xenofob 4.11.2009 10:38

Re: Přišel mi dopis

Mohu poprosit přeposlat na bytzavináčcentrumcz ?

BJ von Wolfenstein 4.11.2009 11:16

Re: Přišel mi dopis

Prosím, přepošlete mi to: bjvonwolfenstein@seznam.cz Něco tak nádherně politicky nekorektního a přitom pravdivého jsem dlouho nečetl...

FOX 4.11.2009 11:33

Re: Přišel mi dopis

http://svobodnyprostor.wordpress.com/2009/10/27/dopis-xenofobnim-cechum/

Sven Australan 4.11.2009 9:25

zajimavy vyvoj ?

 Spise varovny ! To, co v Holandsku provadi establishment, je "rezani vetve pod sebou".   Protoze fanaticky a bojovny Islam, jak ukazuje vyvoj prave v Holandsku, Francii, Britanii i u nas, v Australii, je zatim jeste nedocenene svetove nebezpeci, zrovna tak, jako byl komunismus, at uz formy sovetske (doznivajici), nebo cinske (stale existujici, i kdyz se skryva za "kapitalistickou tvar"). Islam a to nemluvim o jeho fanatickem, bojovnem kridle Wahhabismu, ale i ten primitivni, liny a Vase socialni instituce vyuzivajici, ktery napred prijde, jako "ubohy uprchlik", ale jak se okouka, zacne vyzadovat "zvlastni skoly", "zvlastni prava", stavbu mesit a hlavne, rodi, rodi a rodi, az prerodi mistni obyvatelstvo. K tomu nutno pricist pokrytecke humanisty a obchodniky, kteri nehledi do budoucna. Muj osobni nazor a zbozne prani je, aby uz konecne nekdo v civilisovanem svete vynalezl praktickou nahradu vybusnych motoru, abychom jim mohli rici : "Tak, ted zerte pisek a pijte naftu a pestujte velbloudy, jako drive !"