26.9.2023 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

HISTORIE: Den nezávislosti

Den nezávislosti se oficiálně jmenuje Independence Day, ale běžně se mu říká Fourth Of July (Čtvrtý červenec). Oslavuje den, kdy zástupci občanstva ze všech třinácti britských kolonií v Severní Americe vyhlásili ve městě Philadelphia během válčení s britskou korunou v r. 1776 nový státní útvar - Americkou republiku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Krasny 3.7.2012 14:49

A ja si porad myslel

ze Americane oslavuji muj svatek :(

a zde je odkaz na malo zname dokumenty, ktere vrhajji zcela nove svetlo na celou problematiku:

http://www.indecisionforever.com/blog/2010/07/28/the-onion-newly-discovered-documents-shed-light-on-nations-creepy-founding-uncles

P. Krasny 3.7.2012 13:25

Teda ten linhart,

to je ale pitomec.

V. Linhart 3.7.2012 7:40

DÍKY.

 Je až dojemné, jak se původní ideály opotřebují a jak se země, která sama bojuje za svojí nezávislost proti utlačovatelům sama stane zemí, která po celém světě šíří požáry nenávisti a válek. Země, která po druhé světové válce vedla tak či onak snad nejvíc konfliktů mimo své území,která  bezskrupulózně podporovala nelidské režimy, aby sama sebe pasovala na nejvyššího arbitra v otázkách lidských práv. Země, o které se praví, že neexistuje vláda na světě, v které by neměli svého člověka, a pokud tak není, nemají o tu zem zájem. Země, která je naším nejpřednějším spojencem a tak nás zatahuje do svých dobrodružných eskapád ve stále širších koalicích, které tak vzbuzují dojem mezinárodního dorozumění. Přitom je to jen stejný model jako ve starém Římě, patriciát bojící se hladové lůzy neustále vede boje na hranicích impéria, z čehož je nádherný nacionalismus - hry - a nové zdroje a obchodní vztahy - chléb. Jejich budoucnost bude podobná jako podobných imperií a jejich satrapií... Nezávidím jim to.

V. Ondys 3.7.2012 7:50

:)))))))))) Obávám se, pane Linharte

že jste si vybral špatný hrob pro Váš pláč nad nedokonalými lidmi a jejich údělem. Snad až někdo napíše stejně oslavného o socanech a jejich nejpokrokovějších inženýrech lidských duší, jako byli Lenin, Stalin a Hitler.

V. Linhart 3.7.2012 8:26

Re: :)))))))))) Obávám se, pane Linharte

 Pláču nad šířením násilí, pokud jste si nevšiml. Ti pánové a státní formace, které reprezentují, mají s tou výše uvedenou zemí mnoho společného a pravděpodobně i společný osud. To dušní inženýrství není Leninův vynález, praktikují jej od úsvitu věků snad všechny říše, co se vyskytly. A praktikuje se i dnes. Jinak by nebylo možné nazývat agresi "bratrskou pomocí "nebo "trvalá svoboda" a vojenské kontingenty "rekonstručními týmy" . O humanitárním bombardování nemluvě. Stačí poslouchat pana prémiéra, když mluví o našich aliančních závazcích a máte jasno.

V. Ondys 3.7.2012 8:55

Když ono i to násilí patří k nedokonalým lidem

v nejbližší budoucnosti si patrně vypláčete oči, pokud budete patřit k vítězné straně, v opačném případě pak ani k tomu nedostanete šanci.

P. Lenc 3.7.2012 9:08

Re: DÍKY.

Nemám tolik strach o USA, jako spíš o Evropu, která má mnoho občanů vašeho smýšlení.Nevím jak jste starý,ale vaše myšlení a názory jako by vypadly ze stranických příruček KsČ.

V. Linhart 3.7.2012 9:27

Re: DÍKY.

 Vy to ale nějak žerete... A poměrně dost toho o těch stranických příručkách víte... Víte, rád si dělám na věci názor sám na základě určitých znaků. Ocitne-li ve na společné chodbě cizí člověk, jsem opatrný, ale může to být sousedova návštěva. Ale ocitne-li tatáž osoba u mě v bytě, proti mé vůli, budu hlasitě protestovat. A to i přesto, že sdružení nájemníků rozhodlo, že se dotyčný může libovolně po baráku pohybovat. Amíci takhle podmázli celé vedení družstva... a co nepodmázli, to zastrašili. O Evropu mám strach toliko bude-li vystupovat jnesamostatně ako americká satrapie. Jinak má smysl toliko v případě vskutku samostatné zahraniční politiky koordinované napříč mezinárodním společenstvím s přihlédnutím i k oprávněným zájmům jednotlivých členů. Ovšem my v Evropě a u nás obvzlášť - jsme na přitakávání zvyklí spíš, než na solidní analýzy. Je to pohodlnější,naservírované pravdy zkonzumovat a pak poslat rekostrukční tým a všichni můžeme být spokojení, co jsme udělali pro světový mír. Pax americana...

V. Ondys 3.7.2012 11:59

:))))))) Solidní analýza podepřená životní praxí

by Vám napověděla, že když se v nejbližším životním prostoru vyskytnou nejméně tři lidé, začnou se odehrávat jevy často :)))) naprosto odlišné jejich jednotlivým představám... :)))) A v tom Vašem postoji postrádám individuální pokračování po marných protestech, kdy se z návštěvníka vyklube primitivní parazit, mazaný vyžírka a nemilosrdný násilník za tiché podpory ostatních, podle mého má Američan stále větší šanci před našincem z Evropy :)))) rozmazlené nejpohodlnějšími představami o dokonalých systémech i nejdokonalejších institucích navzdory :))))) lidské nedokonalosti.

V. Linhart 3.7.2012 12:18

Re: :))))))) Solidní analýza podepřená životní praxí

 Jů! Vy jste ale chytrej! Takhle mě nikdy nikdo nepřesvědčil! Ale pravdu máte, nejagresívnější jedinec vždy zvítězí. A s vítězi radno býti zadobře. Taková strategie dlouhodobě vede sice k přežití, ale také totální ztrátě sebevědomí. Leccos takový postoj vypovídá o zahraniční politice nejen naší vlády, ale celé EU. Ale označení osvoboditelských formací v Íráku a Afghánistánu za primitivní parazity jste si docela dobře mohl odpustit.

V. Ondys 3.7.2012 13:17

Re: :))))))) Solidní analýza podepřená životní praxí

Hele! :)))))) Jak jste přišel na takovou blbost s Irákem i Afganistanem, když jsem se nikdy netajil s tím, že díky rostoucím nárokům Číny na energii jde podle mého v prvním případě jen o naftu s kontrolou ropných zdrojů a v tom druhém zas o nešťastně zvolené předpolí s přítomností většího množství ozbrojených sil na dohled Indie i Číny v Asii, která se začala vymykat dosavadním představám. :))))) Nikdy jsem moc nefandil žádným politikům, ale evropští ve spojení s mocnými byrokraty jsou největší nebezpečí pro naši civilizaci tradičně zanikající po dosažení určitého stupně vývoje spojeného s iluzí jistoty. :))) I když je fakt, že ten černý Lenin taky není žádný jackpot pro USA. :))))) A s tím nepřetržitým osvobozováním jedněch na úkor jiných jste mne velmi pobavil. :)))) Stal se z toho nekonečný proces snad od Spartakovy vzpoury otroků po zjištění, že svoboda je mnohem méně omamnější než slastná možnost zotročit zdánlivě poražené.

S. Rehulka 4.7.2012 13:52

Re: DÍKY.

Ale, ale soudruhu Linharte, víte kam můžete jít ? No přesně tam !

V. Ondys 3.7.2012 7:27

Skvělé

a z našeho dnešního pohledu moudré ohledně korupce, která podle naprosto úžasné ústavy připraví o moc i toho současně nejmocnějšího na planetě a zařadí ho, kam patří: mezi společensky nejnebezpečnější zločince.

P. Sulc 3.7.2012 3:55

Diky.