21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

GOOGLE: Jak budeme žít s Gemini

Nejmocnější nástroj na ovládání lidské mysli, který kdy člověk stvořil

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Novák 29.2.2024 19:47

Umělá inteligence tohoto typu mohla (a v testovacím provozu několikrát byla) vypuštěna už před pěti lety. Ovšem dávala odpovědi podle statistiky a pravdy, například na otázku zdroje zločinnosti v USA odpověděla že přestože je černochů menšina páchají většinu zločinů a to bylo nepřípustné tak ji vypnuli. Do teď jim trvalo než AI přinutili k politické korektnosti.

M. Pivoda 29.2.2024 20:50

Ke korektnosti byli zřejmě tlačení i novináři po návratu černochů (kteří bojovali za Sever USA) do Afriky. Černochům po vítězství Severu v USA byl přidělen africký stát Liberie (Libre = svobodný).

A právě proto, že američtí černoši nebyli na nic (během svého života) jiného zvyklí, než právě na otroctví, ve vytoužené svobodné africké zemi Liberii zotročili místní černochy.

M. Pivoda 1.3.2024 8:37

Genetika funguje zatím nevyzpytatelně. Takže mimořádně inteligentní dítě, se může narodit kdekoliv na planetě Zemi.

Jenže!

Jenže když se od přírody talentovaný černoch ve škole učí nadprůměrně dobře, stane se objektem šikany ze strany svých intelektuálně slabých spolužáků. Intelektuálně slabší kolegové černoši o tom svém talentovaném spolužákovi rozhlašují, že se chová jako (odporný) běloch, bývalý otrokář.

Anglicky se to řekne "acting white". Dočetl jsem se o tom v disertačních pracích černochů a černošek.