28.11.2021 | Svátek má René


GLOSA: V Kalifornii už žádné benzínové sekačky

16.10.2021

Marc Berman, demokrat a člen Kalifornského státního shromáždění, děkuje guvernérovi Gavinu Newsomovi za to, že podepsal jeho návrh zákona o zákazu prodeje všech malých strojů, které nemají nulové emise. Zákaz platí od roku 2024. Výjimku tvoří lodě, sněžné skútry, letadla a automobily.

A co se týče automobilů, ty musí mít v Kalifornii nulové emise až od roku 2035. To znamená, že všechny malé zahradní stroje včetně sekaček na trávu, čerpadel, golfových vozíků, řetězových pil, kultivátorů, křovinořezů... vlastně všechno musí být už jednou pro vždy jen na baterky.

Kalifornská vláda se chystá podpořit zejména zahradnické firmy, kterým na pořízení ekologičtějšího vercajku rozdá 30 milionů dolarů. Mnozí však namítají, že pro 50 tisíc firem, kterých se tato změna dotkne, je 30 milionů poněkud málo.

Marc Berman

Na loňském obrázku vidíme Marca Bermana (40) s manželkou Aimee Gildeavovou.

Berman je demokrat každým coulem, je totiž zastáncem úplně všech progresivistických panelů. Bakalářský titul z politologie získal na Georgetownské univerzitě a doktorát z práv na USC Gould School of Law. Už jako student pracoval jako analytik na Ministerstvu spravedlnosti USA, v divizi občanských práv. V kalifornském parlamentu vysedává od roku 2016 a je velmi aktivní – všechny jeho zákonodárné iniciativy něco lidem zakazují, přesto vyhrává volby s naprostým přehledem.

Ale proč spolu s manželkou úplně zbytečně vypouštějí o svůj svatební den jedovaté emise do ovzduší, to se nám zjistit nepodařilo…

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.