24.2.2024 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

GLOSA: Tak zakážeme nože a nůžky…

Muslim, který chtěl zabít šest lidí a řval u toho „Alláhu akbar“, nejednal podle policie z náboženských pohnutek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 12.9.2021 23:57

To je, podle mě, přesně ten průšvih: zakazuje se něco, čeho se nelze vyvarovat. Ještě si dovedu představit, ač nesouhlasně, zákaz vyslovení konkrétních názorů, respektive tvrzení, i když i to je snad úplně vždycky možné obejít. Viz rozdíl mezi Jsi hlupák a Chováš se jako hlupák. A i to je riskantní. Říct černochovi, že je opice, často znamená vzbudit bouřlivou reakci, což my - Češi absolutně nechápeme, protože A/ černochy umíme urážet mnohem vynalézavěji a především B/ opice nám jsou vcelku sympatické.

Jenže nenávist je emoce, stejně jako smutek, hněv a láska. A jak pravil Freud nebo kdo, potlačené emoce jsou cestou do průšvihu už proto, že obvykle vyhřeznou v poněkud děsivé podobě. Typicky protižidovské pogromy, ale třeba odsouvaní Němci o tom taky vědí svoje. A nechceme-li zabřednout do dějin, stačí vzpomenout na osamělé střelce nebo na tu ženskou, co rozjezdila iks lidí na tramvajové zastávce; tuším Hepnarová.

V. Braun 12.9.2021 22:41

No nenávisti se tady v diskusi projevuje dost, a to je zakázáno přitom zakázáno hanobit osoby na základě náboženství s odnětím svobody až na dva roky.

http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-10-dil-5-paragraf-355

P. Milan 12.9.2021 18:01

Pan Čech má v tom přímo a nepřímo hockey.

Z. Lapil 12.9.2021 17:45

Je zakázáno zapichovat nože do lidí. Ten zákaz je snadno kontrolovatelný a přesto nefunguje. Proč si tedy myslíte, že mnohem složitěji kontrolovatelný zákaz nenávistné etc. ideologie fungovat bude?

J. Fridrich 12.9.2021 17:10

Za ty pobodané může v tomto případě vláda.

Š. Hašek 12.9.2021 15:35

Obecně!

V současné moderní, nedovzdělané západospolečnosti se stalo zvykem, že pokud se u Věstonic neurodí meruňky/u Žatce klesne voda ve studni - tak se svolá OSN a založí komise meruněk a studní. I pro oblast Barmy.

V dobách, kdy i profesor sánskrtu v Praze musel ovládat matematiku, tomu tak nebylo. Nebo nééééé tolik. Nebylo Hilšera. Ale zas byl mladý Lenin.

Byly to doby, kdy bezúhonný chalupník/zámečník měl nad kanapem brokovnici. A kluci v zadní lavici kontrolovali svoje zavírací nože. Místo aby merkovali pana řídícího a Otce vlasti.

B. Rudolf 12.9.2021 14:16

To, že se v západní společnosti čas od času vyskytnou vražední magoři, je fakt a mnoho rozumného s tím nenaděláme.

Víra v Alláha je bohužel poměrně častým doprovodným projevem a bohužel i spouštěčem propuknutí tohoto šílenství.

Ale vedení toho obchoďáku (nemohu si při hodnocení jeho reakce pomoci), zareagovalo velmi nebezpečným, zavrženíhodným způsobem.

Přiznám se, že reakci obchodního řetězce považuji za mnohem nebezpečnější a absurdnější ohrožení své svobody než izolovaný útok šílence.

Lidé zapojení do Cancel Culture nám systematicky vnucují své přihlouplé nápady a reakce obchodního domu jako by těmto nápadům z oka vypadla.

Tuto neuvěřitelnou a neomluvitelnou pitomost je nutné co nejhlasitěji a co nejsrozumitelněji odsoudit. Jinak budeme v poměrně dohledné době udušeni tím, jak všude kolem pokvete a bude nám vládnout hloupost.

V. Hodorka 12.9.2021 10:35

Proc ho do te syrie nepustili? Meli by v zemi o banditu mene.

P. Nový 12.9.2021 9:50

Já volím poslance (z těch na výběr) přímo...nicméně obhajuji justici, ne sněmovnu.

Š. Hašek 12.9.2021 9:41

Souhlas.

Dále viz "neziskovka" politického mudrologa Fialy.

J. Vlček 12.9.2021 9:30

Souhlas, pane Čechu. R^

P. Čech 12.9.2021 9:18

Již můj dědeček, který se narodil v roce 1885 říkal : "Všechno jde, když se chce". A měl naprostou pravdu. Není to nic neproveditelného, když nějaký stát zakáže na svém území muslimské náboženství a ty lidi, kteří se tomu odmítnou podřídit bude deportovat. Chce to ovšem jediné. Skutečnou demokracii a ne obecnou anarchii, která panuje v téměř všech státech na světě, přičemž je tato nazývána demokracií a svobodou. Chce to obecné prohlášení, že demokracie (i ta zastupitelská nebo parlamentní, jak je libo) je vládou občanů a nikoliv politických stran. Vládou jejich většinové občanské vůle, vycházející z výsledků referend či všeobčanských hlasování po vzoru Švýcarska.

P. Čech 12.9.2021 9:10

A kdo jsou ti volení zákonodárci? V poslanecké sněmovně to jsou politické strany a hnutí. Ty jsou totiž přímo voleny. Poslanci přímo voleni nejsou. A z toho pramení vše špatné.

P. Čech 12.9.2021 9:06

To by se především musel zbavit těch multikulturních politiků a zejména těch neziskovek. To ovšem politické strany neupřednostňují. Hájí jen své zájmy a zájmy občanů zemí jsou jim zcela lhostejné. Takové neziskovky je nutno obecně a všude zrušit a přestat financovat.

P. Nový 12.9.2021 9:02

Justice se musí řídit zákony. I těmi špatnými. Vinu tedy nesou zákonodárci.

F. Navrátil 12.9.2021 8:12

Činnost páté kolony multikulturních politiků a pašeráckých neziskovek je podstatou úspěchu invaze islámských nelegálů. Pokud se západ nevypořádá s touto pátou kolonou, podlehne.

J. Prečuch 12.9.2021 0:09

Na východ od Moravy (řeky) ještě Mor ho!

D. Šimáček 11.9.2021 22:16

100%R^

V. Kučer 11.9.2021 21:18

Spoluzodpovědnost má i justice protože brání včasnému vyhoštění problematických migrantů.

Š. Hašek 11.9.2021 19:36

Dnes mnozí (potichu) křičí: Za hodnoty!!!

Š. Hašek 11.9.2021 19:35

Pokud někdo chce zabít šest lidí ........ mohl by tedy někde hnít do konce žití. Tedy hnít, nikoliv pension. Může v hnití filosofovat a psát do OSN a Pánkovi do Tísňočlověka.

Svět má hodně problémů, a my budeme řešit, jestli ten vrah nedostal někdy v dětství večeři podle svého/málo maku na škubánky. A uvízlo mu to v kebuli.

Zkráceno, zjednodušeno.

Š. Hašek 11.9.2021 17:52

Jo.

Evropa se neodrovná.

Odrovníá se brusele.

:-);-)

J. Vlček 11.9.2021 15:56

Pane Chrastino, vaše myšlenka je naprosto správná, mnoho lidí by s ní jistě souhlasilo. Já tedy určitě. R^

U nás by to doposud myslím bylo i proveditelné, pokud by byl politický konsensus a zájem.

Ovšem v západních zemích, při jejich současném zamuslimení, mám obavy, že by to znamenalo vyvolání občanské války, pro kterou jsou stálé ústupky a úlitby islamistům, pouhým odkladem jejího vzniku na dobu pozdější.

O jak dlouhý odklad se bude jednat je zatím ve hvězdách.

V. Novák 11.9.2021 15:53

Neměli mu v odletu do Sýrie bránit - Asadova armáda s ruským letectvem by mu s velkou pravděpodobností jeho sen mučedníka splnily.

M. Hoblík 11.9.2021 15:45

Účinnější by bylo odstranit čmoudy.

V. Chrastina 11.9.2021 15:32

A což takhle zakázat kořen všeho zla, totiž nenávistnou a vražednou ideologii ukrývající se za náboženstvím, islám? Dokud se politikové a státníci neodváží přiznat si tuhle do očí bijící pravdu, nebude v západním světě před muslimy bezpečno. Tož tak!!

J. David 11.9.2021 14:37

Protinožci zblbli, zakážou pomalu i ptáka kiwiho, má dlouhý ostrý klovec (zobák) tvaru musulmanské džambíje. V té klokánii a u Maorů jim už také "kape na karbid", jako v naší osvícené EU. EK se mohla "zmrcnout" přijetím našeho ústavního zákona o držení a nošení střelných zbraní, jako práva občanů dle právní normy implementované v ZP. Holt si jakýkoliv habakuk, nelegálně ozbrojený, nebude v česko-moravsko-slezské kotlině "až tak moc jistej", svými choutkami, že najednou nebude mít kuli v játrech.

J. Vlček 11.9.2021 14:17

No, sebevědomí a ambice jsou to, co naší krasavici inteligentní rozhodně nechybí. ;-D

V. Kain 11.9.2021 13:04

Korektnost spojená s levičáctvím spolehlivě likviduje svobodu občanů jak na Novém Zélandu,tak i v Austrálii,Kanadě, USA, o Evropě se vůbec nemá cenu zmiňovat.Pokud se jim podaří prosadit ty nesmysly,tak se Evropa odrovná sama.

Š. Hašek 11.9.2021 11:50

Není možno zařadit mnohé politiky do množiny "racionálně uvažujících".

Jsou to: modernisté, mlaďoši, novonevzdělanci, propadlíci z matematiky, ťukači do telefonů s představou, že předpověď počasí je něco jako řízení klimatu. Dále bezdětné, které vzdychají kvůli černouškům po celém světakraji. Dále bezdětní, kteří neumí oslovit (nejen oslovit) ženskou (myslím tedy -ženu-, slovo ženská není sprosté).

Takže - od skautských dob mám u sebe kombinovaný nůž, lžičku na kafe (podle filmů s ní lze vydloubnou i voko!). Taky tužku a notýsek. Tužkou se taky dostanete skrz voko až do mozku.

Doufám, že se ta Pekarová nedostane někam vejš. A nebude prudit.