26.2.2024 | Svátek má Dorota


GLOSA: Konečně někdo kompetentní!

26.11.2015

Jak bylo oficiálně uveřejněno, hlava jedné z pěti hlavních mafiánských rodin v New Yorku s plnou vážností varovala Islámský stát, aby si nechal zajít chuť na New York jako na místo svých útoků, a potvrdila, že budou tvrdě hájit bezpečí svých rodin a přátel. Za zmínku tato zpráva stojí i proto, že zároveň i šéf této rodiny prohlásil, že FBI a policie nejsou dostatečně rychlí, protože nemají přehled o místních poměrech nemajíce dost lidí v terénu.

K tomu se chce zvolat následující: Konečně někdo kompetentní a také někdo, kdo to myslí vážně nejen verbálně, ale komu lze věřit, že skutky budou následovat a řešení bude rychlé a efektivní, řekněme konečné. Soudů u toho jistě nebude třeba.

Je to dobrá zpráva, alespoň pro občany Velkého jablka, nás musejí jímat chmury a lehké mrákoty. Brusel je pečlivě multikulturně opečovávané celoroční rekreační středisko těch nejhorších islamistických teroristů a holomků všeho druhu, protože se tam nedohodnou vlámští a valnoští policisté a tajné služby na ničem, politici se efektně vodí za podpaždí tvrdíce „Já jsem Charlie“, následuje „Já jsem Paříž“, pak budou následovat další a další jména měst, policie bude zatýkat tu a tam osoby, o kterých tajné služby léta vědí, že v tom všem jedou nahlas a zvesela, pak tu a tam někoho vezmou do vazby, nastoupí halda zkušených mazáků tu z té, tu z oné advokátní kanceláře, kluky a holky pustí zas na svobodu a ani nemusejí slíbit, že už to nikdy neudělají.

Evropští lídři se budou scházet na summitech, plodit rezoluce, horlit na tiskových konferencích v pevné víře, že pod tunami popsaného papíru teroristické buňky v Evropě zahynou. Nebudou žádná mimořádná opatření, stanné právo v mimořádných případech, žádné mimořádné tribunály bez procesních průtahů a kliček, žádné mimořádné tresty včetně těch konečných. Kdeže, co by tomu svět řekl, že jsme snad barbaři.

Budeme proti těm lotrům bez slitování „bojovat“ řečmi, žvaněním o soužití, působení na mladou generaci, měkkými projekty na snížení radikalizace mladé generace (to už je na pořadu dne – hned založím nějaký ústav či jinou neziskovku, abych si také užil, když už taková hovadina vyjde na světlo boží), všemožnými výzvami a úzkostlivým hlídáním pravomocí policie, aby snad neměl terorista podlitinu na stehně, a snižováním rozpočtů tajných služeb.

To jsou naše vyhlídky, když tu pořádnou mafii nemáme. Tam, kde je Mafie, N ́Dranghetta a Camorra, tam mají naději na lepší budoucnost pokud jde o islámský teror. To je Evropa, naše vyhlídky nejsou pěkné.