17.4.2021 | Svátek má Rudolf


GLOSA: Jak vy k my, tak my k vy…

4.9.2020

Americký výrobce peumatik Goodyear má problém. Na školení o diverzitě (takové Politické školení mužstva, jak se tomu říkalo v komunistické armádě) v jednom svém závodě v Topece v Kansasu vyfotil přítomný zaměstnanec slide, který popisoval firemní politiku nulové tolerance. Ta v zásadě spočívá v tom, že nesmíte nosit oblečení se symboly podporujícími policii, Donalda Trumpa, mít slogan „Na všech životech záleží“ nebo jakékoliv politicky zaměřené slogany. Ovšem akceptované jsou samozřejmě slogany jako Black Lives Matter nebo cokoliv s LGBT.

Goodyear 1

Mellisa Monaco z Goodyear to následně vysvětlila krásným ptydepe: „Společnost Goodyear se zavázala podporovat inkluzivní a respektuplné pracoviště, kde ze sebe všichni naši pracovníci mohou dát to nejlepší v duchu týmové práce. V rámci tohoto závazku umožňujeme našim zaměstnancům vyjádřit podporu boji s rasovou nespravedlností a dalšími nerovnostmi, ale žádáme je, aby se zdrželi projevů na pracovišti – ať už slovních či jiných – na podporu politické kampaně pro kandidáta nebo politickou stranu i jiné podobné formy podpory čehokoliv mimo oblasti nerovnosti.“

To naštvalo Donalda Trumpa, který nasadil svou nejsilnější zbraň – twitter, kde ho sleduje 85 milionů uživatelů. Okamžitě vyzval Američany, aby nekupovali pneumatiky Goodyear. Ať si raději koupí jiné, lepší a levnější. A s odkazem na oblíbenou levicovou taktiku bojkotů napsal, že tuhle hru mohou hrát obě strany a „my ji teď musíme hrát taky“. Několik minut poté akcie Goodyear klesly o šest procent.

Goodyear 2

Netrvalo dlouho a ozvalo se vedení Goodyear s tím, že šlo o iniciativu zaměstnance topecké továrny a nešlo o pokyn shora. Praxe zákazu politické agitace je prý dlouhodobá, podpora policie prý ale už bude možná. Ředitel firmy Rich Kramer dokonce napsal, že společnost „plně podporuje policii“ a je hrdá na to, že už sto let dodává policii pneumatiky. Zakončil tím, že firma podporuje policii i spravedlnost pro všechny.

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.ZE ŽIVOTA: Gábina propojila dospělácký svět s tím dětským. Přečtěte si její příběh
ZE ŽIVOTA: Gábina propojila dospělácký svět s tím dětským. Přečtěte si její příběh

Gábina Hrdina (37 let) je hrdou matkou dvou dětí – Zoe (9 let) a Vincenta (7 let). Mezi její koníčky patří hudba, tanec, zpěv a pozitivní lidé....


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.