12.4.2021 | Svátek má Julius


GLOSA: Čistka na síti

11.1.2021

Středeční události na Kapitolu posloužily liberálnímu establishmentu jako dokonalá výmluva pro rozpoutání války proti konzervativcům. Zatím na síti – Twitter, Facebook a Instagram zablokovaly účty prezidenta Trumpa (účty čínských komunistů, íránských ajatoláhů, venezuelského diktátora nebo mluvčího Talibanu samozřejmě fungují nerušeně dál). Ale Donaldem Trumpem to nekončí. Twitter zablokoval i další konzervativce a vymazává tisíce followers například vzdělávací konzervativní stránce PragerU (stovka jejich videí má pro změnu na YouTube omezený přístup).

Mnoho konzervativců se tedy přesouvá na konkurenční síť Parler, které dnes raketově rostou počty uživatelů. Co tedy udělaly technologické monopoly? Google zrušil možnost stáhnout si v playstoru aplikaci Parler do mobilu, Apple v dokonalé synchronizaci hrozí udělat to samé v Apple storu, pokud Parler nepřistoupí na to, že bude cenzurovat svůj obsah. Amazon navíc hrozí vypnutím serveru Parleru, což by znamenalo konec sítě.

Pokrytectví argumentace technologických gigantů se ukázalo v celé nahotě – „nelíbí se vám naše pravidla? Založte si vlastní sociální sít“. No a když to někdo udělá, tak mu tu síť zablokují… CNN navíc požádala šest hlavních providerů kabelového vysílání, aby nadále nepřenášely signál konkurenční FOX News.

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.