28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

GAZA: Otázka viny

Obyvatelé Gazy zažívají strašné utrpení. Jednoznačně ano. Jde o to, koho vinit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 1.3.2024 19:03

Viděl jsem desítky hodin reportáží z Gazy. Ani jeden z interviewovaných neřekl nic proti bestiálnímu vraždění dětí v kibuzích a na festivalu. Ani jeden ! V celé Gaze neexistuje jediný nevinný civilista. Kdo obdivuje, podporuje a oslavuje bestialitu teroristů je taky terorista a zaslouží smrt.

Za 2.sv.války umíraly statisíce německých žen a dětí v plamenech hořících domů. Přitom bylo mezi nimi procentuálně nesrovnatelně víc odpůrců vládnoucího systému než je v Gaze. Tam totiž není žádný odpůrce. Ti jsou už dávno v Evropě nebo i v Israeli.

Kdo bude v mé přítomnosti žvanit o nevinných civilistech a o vraždících Izraelcích, dopadne špatně. Dopiji pivo a pak ten půllitr roztříštím o jeho ksicht. K čemuž mi dopomáhej Bůh. Amen.

H. Lukešová 1.3.2024 19:11

Přesně tak, děkuji za Váš komentář, pane Křivane. Zatímco i mezi Němci v nacistickém Německu se našli lidé, kteří Židy ukrývali, snažili se jim pomoci, tak osudový den 7. října 2023 se nenašel ani jeden palestinský Arab, který by pomohl jedinému Židů. Drtivá většina z nich podporuje Hamás a glorifikuje jeho zvěrstva.

V Gaze je "nevinných civilistů" naprosto zanedbatelná menšina. Izrael by neměl obětovat životy svých drahocenných vojáků ve prospěch tzv. civilistů, kteří jsou dobrovolnými spolupracovníky teroristické organizace.