24.6.2024 | Svátek má Jan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Novak 30.5.2024 3:49

Je nutne publikovat clanek obhajujici kazdy jednotlivy masakr Goju?

H. Lukešová 30.5.2024 7:17

A vy jste kdo, muslim a palestinský Arab, že schvalujete zabíjení Židů, a jste na straně palestinských Arabů, vrahů a teroristů?

J. Vágner 29.5.2024 22:18

Za smrt 30 stoprocentních podporovatelů terorismu by se Izrael neměl omlouvat.

H. Lukešová 29.5.2024 13:01

Bývalá americká velvyslankyně při OSN Nikky Haley navštívila Izrael, spatřila zasažené kibucy, mluvila s přeživšími masakru ze 7.října 2023, konkrétně přeživší masakru na hudebním festivalu Nova, kde teroristé zavraždili 360 Izraelců, znásilnili bezpočet izraelských žen, dalších 40 Izraelců odvlekli odtamtud jako rukojmí do Gazy, posléze napsala na izraelskou raketu vzkaz "skončete s nimi (s teroristy).Amerika miluje Izrael".

Většina Američanů, přes 80%, stále podporuje Izrael, i američtí studenti, ti pro-Hamás naci křiklouni na amerických univerzitách tvoří jen zanedbatelnou menšinu, byť velmi hlasitou a agresivní. Donald Trump slíbil, že pokud vyhraje americké volby, vyčistí americké univerzity od hamás studentů, cizí státní příslušníky deportuje do země původu.

Americké vlastenecké studenty také velmi pobouřilo, když propalestinští studenti se snažili sundat a znesvětit americkou vlajku a nahradit ji vlajkou palestinskou. Pochopili, že nenávist pro-Hamás studentů není namířena jen proti Židům a Izraeli, ale i proti Americe a křesťanské civilizaci. Nenávist pro-Palestinců nekončí jen u Židů, ale postupuje dál. Tak posléze i mnozí američtí nežidovští studenti začali vyjadřovat solidaritu s židovskými studenty, kteří čelí kruté šikaně ze strany propalestinských aktivistů.

V. Pokorný 29.5.2024 13:11

Možná je to náhoda, ale kdyby nebyla a je to směrováno na mne, tak paní Lukešová, myslel jsem původně, že jste židovka a Češka. Vidím, že jsem uvažoval nevhodně. Nakonec jste asi americká židovka. Tak přeju hodně zdaru do podpory největších světových státních teroristů USA a Izraele.

H. Lukešová 29.5.2024 13:23

Ne, nejsem americká Židovka. Zprávy jsem vyčetla z českých a izraelských médií, konkrétně z Novinek a Arutz Shevy. Nežiji v USA, ale v ČR. Vždy píši, co vím jistě. Nevím, jak velká podpora Izraele je uvnitř České republiky, snad většina Čechů podporuje Izrael, ale to však nevím jistě. Nemůžu psát něco, co nemůžu potvrdit nade vší pochybnost.

V. Kučer 29.5.2024 14:38

ČR podporuje Izrael a to ze třech důvodů. Za prvé od nich taháme rozumy protože v Izraeli vznikají moderní technologie, Palestinci nás obohacují pouze terorizmem. Další důvod je že tam žije mnoho našich krajanů, dnes už jejich potomků protože Židé u nás byli integrováni do českého národa. Dále Izrael stál proti silnějšímu nepříteli podobně jako my a zatímco my jsme to zabalili Izraelci bojovali a zvítězili což nám imponuje.

V. Kučer 29.5.2024 13:43

Dle vizáže je Hana Lukešová Moravanka a pokud má nějakou příměs židovských genů bylo by to pro ní jenom plus protože by jí to zvýšilo IQ.

H. Lukešová 29.5.2024 13:44

Máte pravdu, jsem z Moravy.

K. Křivan 29.5.2024 15:45

Propalestinští aktivisti by se ,měli včas eliminovat. Zvýšilo by to bezpečnost světa, což ve dvacetkrát přelidněném světě není k zahození.

V. Pokorný 29.5.2024 12:48

Zdravím p. Lukešovou a děkuju za pravidelnou proŽid...aby se nepokakala, tak...prožidovskou agitku. Přece jenom, vyvolený národ je vyvolený národ. I když je mírumilovný, až hanba.

Tak co, cenzore...pustíš to? Hodně síly k tomu tvýmu boji za židovskou spravedlnost.

K. Křivan 29.5.2024 15:42

Vyvolený národ, .... ale k čemu vyvolený ? K službě Bohu. A to je zatr. ... fuška. Ne k vládě nad jinými národy. Nic záviděníhodného. I když Boží milost je záviděníhodná. Pro ty, kteří v něj věří.

J. Kindl 29.5.2024 12:46

Téměř tři čtvrtiny humanitární pomoci přepravované z nového plovoucího mola za 320 milionů dolarů vybudovaného americkou armádou u pobřeží Gazy byly v sobotu ukradeny cestou do skladu OSN, informovala v úterý agentura Reuters. Jedenáct kamionů „bylo Palestinci vykradeno“ během cesty do skladu Světového potravinového programu v Deir El Balah v centrálním pásmu Gazy, přičemž do cíle dorazilo pouze pět nákladních aut.Hamás krade až 60 % pomoci, která se dostává do pásma Gazy, a reportáž Channel 12 z minulého týdne odhalila, že teroristická organizace od začátku války 7. října vydělala na humanitární pomoci nejméně 500 milionů dolarů. Izrael rovněž pomáhá usnadnit vstup pomoci přes molo .Izrael převzal operační kontrolu nad přechodem před několika týdny, ale Káhira dosud odmítala spolupracovat s izraelskými úřady na usnadnění vstupu pomoci přes Rafáh. Izraelská vláda chce umožnit přísun pomoci do Gazy přes tento přechod, ale bez egyptské spolupráce to nedokáže. Egypt odmítá tento přechod otevřít. Zatím do Gazy projíždí 150 nákladních aut naložených produkty z Izraele

A. Teplý 29.5.2024 14:45

Izrealská operace blokuje dodávky do Gazy. Je tak pochopitelné, že hladoví Palestinci dodávky rozkrádají.

Máte nějaký odkaz na těch "150 kamionu s produkty z Izraele" ?

Já dohledal jen, že 200 kamionu se chystalo projet přes izraelský přechod Kerem Shalom - ale ne s izraelskými produkty (Saudská Arábie, Egypt).

L. Stejskal 29.5.2024 20:57

Zpráva o těchto 200 kamionech se týká specifického případu. Jde o kamiony, které čekaly na egyptské straně Rafahu, přičemž Káhira si postavila hlavu, dokud bude na druhé straně operovat izraelská armáda, přechod neotevře. její požadavek, aby přechod na druhé straně hranice kontrolovali Palestinci, je přinejmenším podivný - to jako Hamas? Samozřejmě že potraviny se v tom horku (dnes odpoledne 26 st. a slunečno) začaly kazit a spousta se jich musela vyhodit, případně vrátit a prodat za cca čtvrtinovou cenu. Teprve po intervenci prezidenta Bidena se egyptský prezident Sisi uvolil, že povolí odjezd těchto kamionů směr Kerem Šalom, přičemž Rafah dál nechává sveřepě uzavřený. Čili: Arabové mají plná ústa nebohých Palestinců, ale když přijde na věc, prioritu hrají jejich vlastní zájmy. Což by se dalo pochopit, kdyby jejích propaganda nehovořila poněkud jinak.

A. Teplý 29.5.2024 21:37

Nejsem osobně v Rafáhu - tak nemohu posoudit v čem je problém.

Nicméně pokud Egypt veze pomoc přes izraelský Kerem Šalom - nepřijde mi to jako "kapric" Egypta.

Problém je, že minimálně na týden je vyřazeno i americké molo - tj. kudy se vůbec do Gazy něco přiveze ?

L. Stejskal 29.5.2024 23:59

Molo Trident není klíčová cesta pro humanitární pomoc, ale spíše doplňková. Nemusíte být osobně v Rafahu, ani já tam nejsem, stačí sledovat izraelské a egyptské servery.---Jinak se do Gazy vozí pomoc také přes přechody Eretz a nově zbudovaný Eretz-West na severu Pásma a přes Gate 96 ve střední části hraniční linie (zhruba).---Jedna věc je pomoc přivézt, druhá co se s ní pak děje dál (problém distribuce, rozkrádání obyvateli i teroristy atp.), ale to je trochu jiné téma.--Umíněnost Egypta není v tom, že posílá kamiony přes Kerem Šalom, ale že z politických důvodů blokuje Rafah (aby si nezadal a nevytvářel nesmyslný dojem, že podporuje Izrael v jeho "agresi").

K. Křivan 29.5.2024 16:06

Humanitární pomoc sympatizantům terorismu, ... není to znak de Bility ?

V. Petr 29.5.2024 17:08

Samozřejmě, že JE!

O. Zuckerová 29.5.2024 21:19

Myslím, že mnoho obyčejných obyvatel Gazy projevuje "sympatie teroristům" prostě proto, aby nebyli pro nedostatek těchto sympatií podřezáni!

V. Kuhaj 29.5.2024 10:49

Já izraelskému zpravodajství o zbraních a munici, ukrytých pod nemocnicí atd. věřím. Celkem to odpovídá zákeřné formě boje, kterou Hamás používá. S mezinárodními konvencemi o povinnosti používat uniformy, nezneužívat zdravotnické symboly atd. si zjevně hlavu nelámou.

Takže mě ani nepřekvapuje, že zbraně měli i mezi uprchlíky v táborech. Lépe řečeno, že mnoho "uprchlíků" jsou zároveň členové Hamasu. Všiml jsem si také, že je tendence považovat každého usmrceného z jejich řad za ubohého civilistu. Proč? Není to pravidelná armáda, jak má člověk poznat, kdo z těch civilů s Hamásem jenom sympatizoval, a kdo nosil zbraň?

A jestli je pravda, že se 70% pomoci "Palestině" rozkradlo, pak je mi jasné, že 69% šlo Hamásu. Čert vem tu bandu agresivních, nesnášenlivých válečníků, žijících z milodarů Evropy a USA. Už ani euro, už ani dolar. Chcete být národ? První co udělejte, živte se sami!

V. Čermák 29.5.2024 12:24

Tak tzv. Živým štítům, které používají Arabové věřím dávno. Totéž dělají Ukrajinci...A vždy je ve světě mela, když náhle Rusové zasáhnou tu Pizzerii, tu supermarket, vždy s 6-12 mrtvými civilisty, raketou za miliony. Jaký skutečný cíl zasáhli a s kolika mrtvými NATO vojáky, či technikou se sice dovíme, ale za posměšného pochechtávání světoobčanů. S Izraelem je to stejné...

J. Farda 29.5.2024 14:08

Pútinořitnický světoobčan ergo superděbilizovaný ultrapablb Čermák, i když momentálně nevartuje na beobachtungu kol, neb direktně v Pútinově řiti, permanentním pútinořitnickým hovádem bijícím slovně banderovce a Židy zůstává navždy, navsjegda, forever, für immer, pour toujours, για πάντα - a také אַפ ייביק ... ;-)

K. Křivan 29.5.2024 10:14

Velice se obávám, že trvalý mír nastane, až zmizí v pekle všech 2,5 milionu Gazanů. Dřív to není možné. Bohužel. Bude to moc práce, ale je proveditelná.

M. Baloun 29.5.2024 11:31

Tohle už skoro splňuje znaky TČ

V. Kuhaj 29.5.2024 11:35

Znaky TČ splňuje podpora terorismu, které se dopouští každý, kdo podporuje Palestinu!

V. Kuhaj 29.5.2024 11:37

Znaky TČ splňuje podpora terorismu, které se dopouští každý, kdo podporuje Palestinu!

A. Teplý 29.5.2024 12:40

V pekle nezmizí.

Přesunou se do EU - ta jediná je neodmítne.

K. A. 29.5.2024 9:40

Díky za dobrý článek. Neměl by to být Daniel Chagari? Nejsem si jist, ale většinou anglické h u hebrejských jmen bývá české ch. Oceňuji jinak, že píšete u jmen správnou českou transkripci.

M. Arnav 29.5.2024 22:54

Ne, Hagari je správně - הגרי.