27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

FRANCIE: Macron je jako Marie Antoinetta

Protesty Žlutých vest ve Francii proti zvýšení daně z pohonných hmot symbolizují, že mnohá naoko „krásná ekologická opatření“ mají ve skutečnosti charakter odstrčení příslušníků nižší a střední třídy od civilizačních výdobytků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tichý 12.12.2018 12:01

Tak prostranstvi pred DBK ma na sgedomi Krnda, protoze to je akce magistratu.

J. Schwarz 12.12.2018 8:00

Kapitalismus

na jedné straně předvedl velkou výkonnost, ta v sobě ale nese semena budoucí zkázy. Rodiče úspěšných a bohatých chtějí totéž i pro své potomky, ti ale mají stejné rozložení IQ či chcete li jsou stejně chytří či pitomí jako děti chudších vrstev. Právě kvůli dětem bohatých začaly bujet nové universitní "obory" které vystuduje i naprostý blb, hlavně když bude "ideologicky pevný". Studium genderu si nezadá se studiem Koránu až na to, že ke studiu genderu nemusíte mít ani tu dobrou paměť, stačí fanatismus. I novinařina se pomalu sune do bodu, kdy "novináři" stačí mít povšechné znalosti na úrovni novinových článků a - lásku k Pokroku ztělesněném EU. Rodiče, kteří své dětičky vychovávali "antiautoritativně" a v ochranné atmosféře nenáročnosti vypěstovali "osobnosti", které nikdo ke štěstí nepotřebuje, jen "neziskovky" a státní správa. Tu tihle "rodiče" v současnosti ovládají a tak dokáží zařídit jak přijetí svých potomků do služeb státu, tak dotace všem těm neziskovkám ve kterých se živí jejich ratolesti. Neschopní úředníci pak házejí ekonomice klacky pod nohy, neb dobré pracovníky ve výrobní sféře podvědomně nenávidí. To povede, pokud nedojde ke změně výchovných metod, ke krachu současných západních struktur. Howgh.

Z. Lapil 12.12.2018 17:55

Re: Kapitalismus

Ne že byste neměl pravdu, ale všimněte si, že kapitalismus je téměř synonymum pro svobodný trh a ten je zase celkem přímočaře evokuje soukromé vlastnictví.

A zkuste se zamyslet, nakolik jsou geneder&spol. studia placena soukromníky a kolik jejich absolventů se uživí v soukromých podnicích, včetně třeba těch akciových.

Proto tvrdím, že problém není v kapitalismu, ale v něčem, pro co jsem právě vymyslel pojem plíživá kolektivizace.

J. Jurax 12.12.2018 18:35

No, něco na tom je ...

M. Krátký 12.12.2018 2:46

Ale pozor, všichni dobře víme jak Marie Antoineta

dopadla. Už aby se to stalo - jen připomínám ten kdysi chytrý film - Času je málo a voda stoupá !!!