22.4.2024 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

EVROPA: Ukrajina si zaslouží pomoc Západu

Pokud jde o události na Ukrajině, našim hlavním cílem by mělo být zastavení bojů a dosažení míru. Ideálně trvalého. Ale abychom mohli racionálně uvažovat o tom, jak se k míru dobrat, jaké kroky podniknout, aby jejich výsledkem byl mír, musíme správně rozpoznat, proč na Ukrajině mír není, proč se na ní stále válčí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 23.2.2015 19:43

Re: Pan Joch je šťasný člivěk. Ví kdo jsou ti

Nechejte si svoje vulgarismy pro svou rodinu a své kamarády. Já jsem s vámi husy nepásl.

M. Prokop 23.2.2015 17:51

Re: Pan Joch je šťasný člivěk. Ví kdo jsou ti dobří a ví také co

S evropany, kterým také nevěřím, hlavně politikům, se ale vždy nějak dohodnu.

S Hitlerem, Stalinem, Brežněvem nebo Putinem ne.

Holt historické zkušenosti.

Ať si Rusko tančí dle svých not, to mu srdečně přeju, ovšem, doma!

J. Kulheim 23.2.2015 19:39

Re: Pane Milane Prokope.

20. února - Po osmé hodině místního času skončilo v Kyjevě příměří a nové násilnosti si vyžádaly další desítky zabitých. V Kyjevě se prezidenta Janukovyče snažili přimět k příměří ministři zahraničí Francie, Německa a Polska Laurent Fabius, Frank-Walter Steinmeier a Radoslaw Sikorski

21. února - Janukovyč potvrdil dohodu s opozicí s tím, že vypíše předčasné prezidentské volby a bude souhlasit s návratem ke znění ústavy z roku 2004...Dohoda neplatila ani 24 hodin.

Současný prezident a vláda byla zvolena bez účasti poslanců z "východu". Jakou má mít taková vláda u lidí, kteří tyto poslance volili a která tam poslala regulérní armádu respekt? Proti takovému postupu nikdo s EU, ani ministři kteří dohodu podepsali, neprotestoval. Co si o tom mám myslet? Putin nebyl na Majdanu, byl tam poslanec EU Rouček, náš ministr zahraničních věcí.

M. Salkovsky 23.2.2015 19:28

Re: Pan Joch je šťasný člivěk. Ví kdo jsou ti dobří a ví také co

Uboha znoska kydov uboheho predajneho lajna.

J. Cervenka 23.2.2015 14:09

ekonomie

americke klise k reseni politickych otazek zni : "it is economy, stupid". Jak rika Joch a americky Zakaria (oba vynikjici polityci) jedine jak zamezit Rusum dalsi postup do Evropy musi byt ekonomicka a isolace. Totalni uspech zarucen, nebot : "it is economy, stupid".A dodat zbrane? Tezko rict., mozna spis ano.

V. Novák 23.2.2015 15:16

Máte možnost s tou ekonomiclou izolací Ruska začít.

Např. zrušte veškeré plynové spotřebiče a odstavte auto.

Pak byste měl čtvrthodinu z každé hodiny vypínat vše elektrické - neb nejméně tolik činí podíl elektřiny z ruského jaderného paliva.

Vytmavte to těm rusákům!

L. Kubeš 23.2.2015 16:56

Re: Máte možnost s tou ekonomiclou izolací Ruska začít.

Tak holt to palivo budeme kupovat někde jinde, zadarmo ho od Rusů rozhodně nemáme. A stejně je nejspíš z uranu ukradeného u nás.

L. David 23.2.2015 10:28

Ach Jochu, Jochu,

Vy asi nevíte, že války začínají překombinovanými šachovými partiemi ve stylu Vašeho uvažování.

Putin si jednoduše vzal to, co mu na stříbrném podnose nabídli pomatenci z Brusele a z USA za účinné spolupráce uzurpátorů z Kyjeva. Já mu nefandím, ale docela chápu, že Putin dělá pro Rusko totéž, co vidí dělat USA v celém světě.

Takže je třeba si zamést nejprve na vlastním dvoře. A Brusel by udělal nejlíp, kdyby přestal tajtrlíkovat ve prospěch zločinců - především těch z USA.

J. Lepka 23.2.2015 11:05

Re: Ach Jochu, Jochu,

Ach Davide, Davide. Víte co znamená rčení : "Kdo nezná historii, musí ji prožít znovu "?. Jestliže ve vašem morálním kreditu je ustupovat agresorovi, je to něco, zač byste se měl tiše stydět v koutku a ne to prezentovat veřejně.

L. David 23.2.2015 15:04

Re: Ach Jochu, Jochu,

Já pane lepku Putinovi nefandím. Ale zvedá mne ze židle, když se soudruzi z USA za přicmrndování Brusele tváří, oč jsou lepší než. Přičemž jejich imperiální ambice jsou obdobou těch Putinových.

J. Boleslav 23.2.2015 15:43

Re: Ach Jochu, Jochu,

Kolik států v poslední době USA a EU vojensky napadly a jejich části anektovaly?

J. Václavíková 23.2.2015 13:27

Re: Ach Jochu, Jochu,

Hitler si jednoduše vzal to, co mu na stříbrném podnose nabídli pomatenci v Mnichově a za účinné spolupráce uzurpátorů z Prahy.

Kolik toho USA anektovaly?

L. David 23.2.2015 15:07

Re: Ach Jochu, Jochu,

Zkuste se paní Václavíková seznámit s tím, kolik zemí USA anektovaly tím způsobem, že je převálcovaly, a pak tam nastolily svou loutkovou vládu.

Takže nejsou o nic lepší, než Putin, který dělá totéž - otevřeně, i skrytě.

J. Boleslav 23.2.2015 15:43

Re: Ach Jochu, Jochu,

Máte pocit, že např. u nás je americká loutková vláda? V tom případě Vás docela lituju.

L. David 23.2.2015 17:08

Re: Ach Jochu, Jochu,

Slepému je zbytečné popisovat, jak vypadají barvy.

M. Salkovsky 23.2.2015 19:29

Re: Ach Jochu, Jochu,

Nemas gule aby si priznal slintanie za krvou a sluzbou, srabe.

K. Janyška 23.2.2015 9:58

Proč si ji Ukrajina zaslouží a čím ? Více, než ostatní.

Je třeba mít všechny na světě k tomu, aby pochopili o co jde v lidské situaci. K tomu však nejsou v žádném případě použitelní a povoláni nábožensští fanatici, jako vy, Jochu. Jen vědecká Kompozitivní teorie... Dzp.

J. Lepka 23.2.2015 11:14

Re: Proč si ji Ukrajina zaslouží a čím ? Více, než ostatní.

Jasně, všechno špatně, zpátky na stromy a začít znovu !!!

E. Heusinger 23.2.2015 8:56

Americké zbraně Ukrajině:

Amíci se budou "stěhovat" z Afganistánu. Přesun techniky zpět do USA je drahý. Naskýtá se lepší řešení. Přesunout ji na Ukrajinu. Co na tom, že už ta technika má hodně odslouženo. Hlavně, že je to americká technika. Ukrajina si půjčí a tu techniku si koupí. Amíci vydělají. Zbrojařské koncerny budou spokojeny, vydělají na nových zakázkách. McCain a spol. budou také spokojeni, protože zbrojařské koncerny budou financovat jejich volební kampaně. Ukrajina bude nadšena, že má americkou vojenskou techniku. Putin se bude smíchy za břicho popadat cože si to Ukrajina pořídila.

Všichni budou spokojeni.

No není to pěkné? Je to pěkné!

J. Lepka 23.2.2015 11:12

Re: Americké zbraně Ukrajině:

Marbulínku, to jste vážně tak zabedněný, že se nejste schopen podívat ani do mapy??? Když už vypouštíte fámy, měly by mít aspoň realizovatelný základ.Například, když si vzpomenete na agresi rusáků v 68., tehdy také operovali s přítomností US Army, aby se pak ukázalo, že se tu točil film o bitvě u Remagenu.

E. Heusinger 23.2.2015 12:56

Re: Americké zbraně Ukrajině:

Bubínku, kup si globus.

J. Boleslav 23.2.2015 15:45

Re: Americké zbraně Ukrajině:

V Davli, taky si to dobře pamatuju.

V. Běhal 23.2.2015 8:39

Jsou dvě řešení

Když v Kyjevě po Majdamu rozhodli, že jediný úřední jazyk bude ukrajinština,   poslance za východ Ukrajiny házeli do popelnic, žádal východ Ukrajiny autonomii. Místo diskuse tam poslali tanky. Jsou tedy dvě možnosti, dát východnim oblastem autonomii, nebo dát Kyjevu zbraně a Rusy na východě vyhnat a vybít, jak k tomu vybízí vůdce Pravého sektoru Jaroš (půvpdně Audimou), prý tamní Rusové jsou neasymilovatelní. Toto řešení preferuje pan Joch a další pánové.Je mi z nich na zvracení. A to si někteří říkají křesťané.

 Panu Jochovi nějak ušlo, že samy USA přiznaly, že je Majdam stál 5 miliard dolarů. Putin má zájem, aby na Ukrajině byl mír a on mohl ekonomicky a morálně povznést Rusko.

J. Lepka 23.2.2015 11:21

Re: Jsou dvě řešení

A historie ukázala, že rusové na východní Ukrajině jsou neasimilovatelní, že ???

V. Kolman 23.2.2015 11:49

Re: Jsou dvě řešení

Zajisté pane Běhale. I my jsme v roce 1968 poznali sovětskou internacistickou pomoc proti t.zv.: "kontrarevoluci". Není lepším řešením nechat Ukrajince, aby si SAMI! rozhodli, kam chtějí patřit?

       Poskytnout Ukrajincům zbraně - v tom s panem Jochem souhlasím. To je to nejmenší, v čem Ukrajině můžeme pomoci. Pokud budou plněny dohody z Minska, tak ty zbraně vůbec nemusí být použity.

L. Kubeš 23.2.2015 17:01

Re: Jsou dvě řešení

Tak si strč Běhal prst do krku, bude se ti tak blít snáze! A nás tak ušetříš tvých blbých keců.

F. Lesniak 23.2.2015 8:27

Joch je jen další bojovníků na hubě.

Místo hloupých plků by měl zorganizovat oddíl a jít na Ukrajinu bojovat.

J. Urban 23.2.2015 8:23

Putin asi věří, že má před sebou slabý

a akce neschopný Západ, tak jako v roce 1938. Jenže USA dost draze platily za hašení požáru v Evropě (který si Evropa sama rozfoukala) jak ve WWII, tak ve WWI - a už by tedy měly být poučené. Jsem si skoro jist, že nebýt v USA prézou ten Hussejnovič, válka by buď vůbec nezačla nebo by už bylo po ní, protože velká část vlivných politiků zastává stanovisko (správné), jako autor. Čekání na Reagana...

J. Boleslav 23.2.2015 15:47

Re: Putin asi věří, že má před sebou slabý

Naprosto s Vámi souhlasím. Opálený tlučhuba v Bílém domě je holé neštěstí jak pro Ameriku, tak pro celý svět. Sedět tam ještě Rony nebo některý z Bushů, KGBácká swině kremelská by si podobná extempore, jaká předvádí na Ukrajině, nikdy nedovolila.

L. Kubeš 23.2.2015 17:03

Re: Putin asi věří, že má před sebou slabý

Naprostý souhlas!