22.2.2024 | Svátek má Petr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marat 29.8.2008 12:13

Re: Sudety

Bořku,to že Němci chtěli být panskou,panujíci vrstvou,to je idiotský vejblitek českých valstencu,kteří tak odůvodňují své antiněmecké postoje.

Neumím si představit,že ti chudí dřiči,ti horníci textiláci,skláří atd. chtěli být panovníky.Tomu může věřit jen pořádný blb,nebo český vlastenec.Taková hovadina se učí v základních Českých školách a potom tomu češi celý život věří.

Bořek 29.8.2008 13:47

Re: Re: Sudety

V Sudetech nežili jenom chudí dříči,horníci a pod.Ale i kdyby,tak to také není od Vás přesvědčivá argumentace.Oba máme informace ze školy.Jenomže i chudý německý horník se mohl cítit jako něco lepšího než český.Viz.páriové v Indii.Chudý Ind je něco více,než nedotnutelný párii.

EW 31.8.2008 12:21

Re: Re: Re: Sudety

A rovnez je pravda, ze za R-U to nebyl cisar Frant. Josef kdo by byl proti vetsim pravum pro Cechy a Moravu, po zpusobu Uher. Byli to vzdy zastupci "ceskych" Nemcu, kteri ho presvedcili, ze to Cesi nejak skousnou (jako vzdy), a ze jim neni treba ustupovat a delat nejak prevratna rozhodnuti. A tak to cisar ponechal u ledu.

Autor článku 29.8.2008 12:41

Re: Sudety

Autor tyto věci ví. Avšak, neexistuje snad přirozená, historická tendence povýšit vícegenerační národnostní převahu na určitém území na tomu odpovídající státnost? Proto, kdyby byly východní Čechy po více generací - čistě hypoteticky - rómské, a tento národ by sociologicky dospěl ke splnění určitých kritérií, mám za to, že by to k Vámi zmíněným důsledkům vedlo.

Bořek 29.8.2008 13:41

Re: Re: Sudety

S tím,co uvádíte souhlasím.Ale nemyslím,že by Romové ve Vašem případě měli právo založit ve východních Čechách svůj  vlastní stát. a odtrhnout se od nás.Přeci dobře víte,že v různých státech jsou oblasti,kde lidé hovoří jiným jazykem,mají svojí vlastní minulost,zvyky a pod. a jsou  přesto součástí většího státního celku.Kdyby se postupovalo podle Vašich kritérií,víte kolik by bylo nových států?

Autor článku 29.8.2008 14:59

Re: Re: Re: Sudety

Ani já si to nemyslím, pokud jsou kritéria stanovena takto obecně. Záviselo by na mnoha kritériiích. Další věc je, co si myslím já, že je správné a co by reálně mohlo za určité politické konstelace nastat. Ale principiálně (za neextrémních podmínek) jsem proti štěpení státních útvarů

Bořek 29.8.2008 15:32

Re: Re: Re: Re: Sudety

S tím souhlasím.

Palivec 29.8.2008 7:54

Na piedestalu stojí obrovitý modrý vůl. Kdo nebučí jako on je zavrženíhodný.

Marat 29.8.2008 12:16

Re: Na piedestalu stojí obrovitý modrý vůl. Kdo nebučí jako on je zavrženíhodný.

Omyl,není to velký modrý vůl. Je to malí Palivec v kůži toho vola!

jerryvsc 29.8.2008 7:26

Sudetské paralely gruzínské kauzy

Takže, pane Bílku, stačí, když se na část našeho území nastěhuje národnostní menšina, která má jedinou "výhodu" proti původnímu obyvatelstvu, totiž tu, že se dokáže rychle množit a až dosáhne většiny, začne nárokovat právo na svůj vlastní stát, případně na nárok na připojení k sousedovi, odkud pochází? To by pak USA byly rozkousíčkované na státečky velikosti snad naší republiky i s odpovídajícím mocenským vlivem! Ne! Pokud někdo žije na území státu, který nemluví jeho řečí, ať buď respektuje jeho zvyklosti nebo ať se odstěhuje tam, odkud přišel. Naprosto rozumím tolerantním Švýcarům, že se u nich zvedá odpor proti přistěhovalcům, protože už i tam to začíná tím, že se vykrádají domy a oni ztrácí svůj klid, na kterém si zakládali.

amos 29.8.2008 8:50

Re: Sudetské paralely gruzínské kauzy

A přesně tohle provedli Albánci v Kosovu a ono jim to vyšlo. A my s tím dokonce oficiálně i souhlasíme. A teď se divíme , že to samé chtějí Abcházci a Osetinci.

Nicméně i u nás to jednou může potkat až se naše menšina namnoží tak, že nebudou stačit sociální dávky.

Autor článku 29.8.2008 13:22

Re: Sudetské paralely gruzínské kauzy

Podívejte, i já mám za to, že imigrace by měla být regulována a že ideologie multikulturalismu má své mouchy. Nemyslím si, že když si určitá pospolitost něco vybuduje (na základě určitých hodnot, víry aj.), že si může jen tak někdo naskočit jako černý pasažér do cizího vozu. Tedy, ten, kdo se na společném úspěchu té komunity nepodílel. Ale ve svém článku jsem přece mluvil o něčem jiném

Jarda 29.8.2008 14:39

Re: Sudetské paralely gruzínské kauzy

Ti sudetští Němci byli na spoustě míst první historičtí obyvatelé, kteří kolonizovali de fakto pusté oblasti už někdy před 800 lety. Navíc České království bylo v té době součástí Svaté říše římské (která byla převážně německá). Považovat je za přistěhovalce kteří díky vyšší porodnosti přečíslili původní obyvatelstvo a mají právo buď se přizpůsobit nebo se odstěhovat zpátky je hodně přitažené za vlasy.

jerryvsc 29.8.2008 16:32

Re: Re: Sudetské paralely gruzínské kauzy

Nic nechci sudetským Němcům upírat, já mluvím spíš všeobecně. Během dob se hranice států měnily už mockrát, takže jak je určovat? Jinak si za tím, co jsem napsal, stojím!

petrph 29.8.2008 6:34

dějiny píšou vítězové a jejich poradci

Připomeňme si, že v roce 1918 vzniklo Československo, abych citoval přesně "ve svých historických hranicích", tedy pochopitelně včetně Sudet, které byly vždy součástí českého království. V tom roce 1918 ale Německo prohrálo válku, takže asi hlasy (i sudetských) Němců o bezpráví a lidských právech zase neměly takovou váhu. Navíc, tatíček Masaryk účinně zaloboval v Americe.

Těžko v pár řádcích  zhodnotit události roku 1938-39 - jediné co se k tomu říct je to že se zase jednou ukázalo, že zákony, mezinárodní dohody, i práva národů a jejich občanů platí pouze když se světovým velmocícm chce a hodí se jim to..Kdy už si to proboha zapamatujeme?

No a pokud jde o rok 1945 - Německo zase jednou prohrálo válku, takže nám muselo Sudety vrátit, a  hlasy  (i sudetských) Němců o bezpráví a lidských právech zase neměly takovou váhu.. Zato si Sovětský Svaz "přisvoji" naší Zakarpatskou Rus.  Už nebyl kdo byl loboval.

J.G. Pašek 29.8.2008 5:59

Autore, neber se tak vážně . . .

!!

JH 29.8.2008 2:57

Autora by mohlo omluvit jen to,

kdyby byl novinářem, tedy neinformovaný, vycházející ze subjektivních postulátů, kterými lze vyrobit libovolně demagogické závěry. Jen není jasné, zda se jedná o hloupost, neschopnost, nebo úplatnost. Jednak (jako všichni novináři) neví, co jsou Sudety a pak vysloví    -Sudety, přiřknuté ČSR v roce 1918 pod vlivem antiněmeckých nálad poválečného světového společenství,-   jako axiom a na základě toho dokazuje to, co si přeje. Autor je příkladem úspěšné politiky SdL, která v posledních letech vsadila na indoktrinaci mladých lidi bez vzpomínek a dostatku informací. Ing. Klaus autora za antivlastenecký mýtus český nepochválí, ale Doležal ano :-(

Jarda 29.8.2008 1:09

Jaka zverstva pane Bilku?

Zadna prokazana nebyla a dvou tisich zabitych v Ossetii nemluvi uz ani Rusaci. Ruska zaminka k zasahu proti Gruzii je zcela vylhana. Mate samozrejme pravo zastavat nazor svuj od Rusu bezvyhradne prevzaty. Budiz, ruskym "osvobozenim Ossetie melo vsecko skoncit. Uplne prehlizite fakt, ze neskoncilo, rusky vpad na uzemi Gruzie, okupace, loupeni a drancovani ve meste Gori a pristavu Poti.Podle Sarkoziho dohody meli rusti okupanti odejit, misto toko se Gruzii zakopali a o to nyni jde o okamzity odchod VSECH okupantskych vetrelcu z Gruzie

Robespierre, 29.8.2008 7:06

Re: Jaka zverstva pane Bilku?

Klid chlapče, odkud to víš Ty, kolik bylo v Cinkvali mrtvých?- Gruzínci místní mrtvé civilisty neměli čas počítat, jak rychle z Osetie utekli a i kdyby je spočítali, jistě by se tím nechlubili ? Jižní Osetie předevčírem počet mrtvých civilistů v Cinkvali včera udala na 1850 + dalších 1500 nezvěstných. To jsou hry na trochu  jiné úrovni, kdyby někdo o Tobě napsal, že jsi skrytý pedofil, také bys tomu hned uvěřil nebo by se měl i respektovat názorr opačný, že žádným pedofilem nejsi?

Mard 29.8.2008 0:59

Jasně, Mugabe je miláček a Rusové mírotvorci :-)

Krásná pohádka, pane autore. Ještě jste zapoměl připomenout jak v USA bijí černochy. A použít termínu invaze na obsazení Tshinvali gruzínskou armádou? To je jako kdyby jste napsal, že Česká armáda podnikla invazi do Plazeňského kraje. Naopak pro postup ruské 58. armády asi termínu invaze lze použít s dostatečnou jistotou. Jde o vpád na území cizího státu, kam nikým nezvány, tak jako v minulosti, vstoupily ruské tanky, OTP a BMP. Jistě, současný president Gruzie má mnoho negativních vlastností, není to přílišný demokrat, vojensky nepřiměřeně reagoval na Osetinské provokace. V této souvislosti se ale ptám, co myslel Medvěděv tím, že na protiraketovou obranu v Polsku a ČR bude muset "vojensky" reagovat?!?

Martin 29.8.2008 1:44

mugabe milacek neni

a autor to ani netvrdi. ale to co provadi je srovnatelne nebo mozna i lepsi nez v mnoha jinych zemich afriky,  o kterych se nepise, protoze s nami udrzuji dobre vztahy

Autor článku 29.8.2008 13:28

Re: mugabe milacek neni

Nejde o naše dobré vztahy, spíše o vztahy k větším mocnostem. A také o určitá diplomatická a novinářská klišé, která nemusí být vždy zcela racionální. Ale mezi námi, Mugabe je diktátor, který zplundroval docela prosperující zemi. To jsem jistě nezpochybnil.

S.P.Q.B 29.8.2008 12:17

Re: Jasně, Mugabe je miláček a Rusové mírotvorci :-)

jako že by AČR důkladně pokropila Plzeň z raketometů? Fakt obyčejný přesun.

Skogheim 29.8.2008 0:29

Jojo, taky se často ptám..

co dělaly Sudety, Těšínsko či Felvidék v Československu, proč po právu nepřipadly Německu (Rakousku), Polsku či Maďarsku... nebo naopak proč nezůstaly Čechy součástí Rakousko-Uherské monarchie... problém je, že ČSR jednala se svými menšinami opravdu i proti svým vlastním právům, a to se všemi, včetně Slováků a Rusínů.

Jenda 29.8.2008 0:28

Zasednuti si na Mugabeho

Na kripla, ktery dokaze v prubehu nejakych dvaceti nebo spis min let sve "vlady" udelat z bohate zeme vyvazejici potraviny chudou zemi zavislou na potravinove pomoci s mnohatisiciprocentni inflaci, by si fakt nikdo zasedavat nemel. Toho mel nekdo zasednout, zalehnout nebo jakkoli jinak zlikvidovat davno. Nedokazat rozfungovat zemicku uprostred niceho, plnou malarie a cert vi ceho dalsiho, je jedna vec, dokazat zlikvidovat fungujici zemi uplne jina.