Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Johny

1. 9. 2008 20:33
Jak je to vlastně s chronologií událostí ? Víme všechno nebo ne

Pokud bychom všichni  byli informování, jak  to všechno od začátku bylo, že vojenské operace začaly zdrcujícím útokem a plošným bombardováním města gruzínskou armádou, která zřejmě nečekala ruskou odpověď, pak by se kdo za co může mohlo posuzovat ze všech úhlů . Nechápu, proč média vedou masivní jednostrannou kampaň, aniž by popsala chronologi událostí.. Asi nechtějí připustit právě ty různé úhly pohledu. Vyrábějí jen ten jeden.Nechtěl bych, aby moji blízcí byli obyvateli města, které někdo začne bez výstarahy bombardovat. Ale ani s výstrahou

0 0
možnosti

Magor Milda, Mgr. etc.

31. 8. 2008 22:55
Pro srovnání je třeba srovnatelných skutečností.

Sudetští Němci se cítili Čechům nadřazeni, přece za rakouské vlády byli zdrojem, z kterého se rekrutovalo státní úřednictvo. Náhle někdo po nich požadoval, aby se naučili i druhou státní řeč, t.j. češtinu. Ve svém názoru byli podporováni velmocí bezprostředně za hranicemi. Odtud byly do Československa dopravovány zbraně, odtud byl celý ten odpor řízen. Po vyzbrojení těch sudetoněmeckých ordnerů došlo k přepadením československých četnických stanic. V reakci na to četníci stříleli zpět, což bylo německým tiskem prohlášeno za provokaci, měli se přece nechat zastřelit!

Stejně tak byla stavba opevněných bunkrů v pohraničí prohlášena za provokaci, taková mírumilovná velmoc, jako Třetí říše přece nenapadne trpaslíka, jako Československo!

Nepřipomíná vám ta ruská propaganda něco z této doby?

0 0
možnosti

Johny

31. 8. 2008 16:15
Vliv propagandistických štábů

Čečenští vládci se rozhodli vybudovat velký islámský stát a vojensky napadli území sousedních republik. Tak začala válka v r. 1999 . Do země  přicházeli ze zahraničí islámšti teroristé.   Už předtím za Dudajevovy vlády bylo v Čečensku zaváděno brutální islámské zákonodárství. Popravy byly přenášený v přímém televizním přenosu. ČTK přinesla svého času o Basajevově přihlášení se k atentátu v Beslanu. Tuto zprávu následně citovala některá média ale zamlčela, , že odměnu za dopadení   Basajeva, jehož popularita mezi Čečenci klesla „na bod mrazu“, vypsali ve výši 133 milionu korun i samotní  čečenští obchodníci, kteří žádný ozbrojený konflikt nechtěli. To vše vede k politické manipulaci.  

My máme sklon  považovat ze dvou stran konfliktu vždy jednu za stranu dobra a druhou za stranu zla. Potíž nastává, když je těchto stran více než dvě např  na Balkáně: Chorvati, Srbové, muslimové, pak se v tom nevyznáme. V případě války v Čečensku   fakta ukazují, že žádná ze stran nebyla  stranou dobra.

Dále máme snahu chránit  slabší a trpící. Tento fakt znají ve všech propagandistických štábech, které řídí tok informací o událostech.

A ani nyní mnoho lidí neví, jak to v Gruzii vlastně začalo.

0 0
možnosti

Autor článku

31. 8. 2008 20:18
Re: Vliv propagandistických štábů

Docela jste to vystihl

0 0
možnosti

Barry Goldwater

30. 8. 2008 13:50
Proč by nemohlo být precedentem Čečensko?

Gruzie viděla u svého severního souseda, jak se zachází s menšinou, která si přeje samostatnost.  Pokud má takové právo Rusko, proč ho upíráte Gruzii?

0 0
možnosti

Autor článku

31. 8. 2008 20:17
Re: Proč by nemohlo být precedentem Čečensko?

Nemá ho ani Rusko, ani Gruzie

0 0
možnosti

Nový

29. 8. 2008 21:59
souhlas

Skutečnost, že  se  cítíme  součástí  Západu  neznamená, že  musíme   bezpodmínečně   papoškovat  každou hloupost.

0 0
možnosti

Johny

29. 8. 2008 21:28
Ty Sudetstské paralely nám chce někdo vnutit.

Podobné jsou ty věci jen pro někoho.

Hranice českého království vznikaly ve středověku a různě se měnily, vždyť za Otakara 2 sahaly od Baltského k Jaderskému moři a obyvatelstvo bylo tu a tam někým vyháněno či hubeno,viz třeba Lužické Srbsko . Po vyhubených Polabských Slovanech zbyly jen místní názvy.

  Osetinci nežili v Gruzii, ale v Osetii  a hranice a rozdělení země severní část  do Ruska a jižní  do Gruzie udělal pérem Stalin. Tam se žádná hranice nevyvíjela. Začali hledat svoje místo až po pádu totality. Jako v Jugoslávii, která se rozpadla v krvavých válkách.

 

0 0
možnosti

Magor Milda, Mgr. etc.

31. 8. 2008 23:02
Re: Ty Sudetstské paralely nám chce někdo vnutit.

Osetie byla už od nějakého 12. století rozdělena, přístup na jih byl pouze přes vysoké hory, později tunel. Takže prosím: Jižní Osetie a Severní Osetie. Významnější je však Abcházie, po anektování Ruskem tam bude jediný ruský přístup k Černému moři. Sevastopol a Krym jsou Ukrajina, to zřejmě také nedá Putinovi spát. Takže příběh bude mít ještě pokračování. Osetie má pouze ten význam, že se na jihu velmi přibližuje ropovodu a železnici z Kaspického moře do Poti.

0 0
možnosti

Barry Goldwater

29. 8. 2008 20:23
Různý pohled na dvě velmi podobné věci

Podle interpretace Gruzínských událostí panem prezidentem měli sudetští  Němci jasné právo na sebeurčení. Pan profesor VK také pravil, že v roce 68 k nám nepřišli Rusové ale komunisté. Z toho by se dalo odvodit, že i  odtržení Sudet nezpůsobili sudetští Němci ale nacisté, jakož konečně celou WWII. Co teď s tím? 3,5 milionů lidí, kteří zde několik set let žili, byli dle profesora Klause neoprávněně na základě nějaké kolektivní viny, oloupeno a vyhnáno, přestože byl nevinní a problémy zavinili nacisté. Pokud Češi mohli oloupit a vyhnat 3 miliony lidí, porovnejte si to se 60 000 jihosetinci, žijící v Gruzii tak 150 let a usazených tam v době ruské kolonizace. Ty nešlo odsunout?

VK také soudí, že vina je v komunismu, ne v Rusech. Ten špatný komunizmus byl ale zřejmě pouze ten ruský. Čeští komunisté jsou demokraté, mají právo se účastni politického života v demokratickém státě (nacisté nikoli). Pan prezident se nikdy k lacinému antikomunismu nesníží.

0 0
možnosti

Nový

29. 8. 2008 22:01
Re: Různý pohled na dvě velmi podobné věci

60 let - to je  historie a nedá se  s tím nic  dělat bez  nových  křivd. neřešte to.

0 0
možnosti

Divící se

29. 8. 2008 18:53
Ale, ale ....

....hledat jakési paralely mezi Sudetskými událostmi před 80 lety v ČR a dnešním děním v Gruzii je marná snaha ospravedlnit vraždění civilních obyvatel gruzínskou arnmádou!

0 0
možnosti

jarda

29. 8. 2008 18:01
autor nezna histori

Autor mluvi dosti neznale zato o vice impulsivna a zaslepene. Sudety byly po staleti soucasti ceskeho uzemi a Nemci tam prisli teprve pote, co je pozval premysl Otakar II. To, ze tam bylo nemecke osidleni proot nikterak neopravnovalo Nemecko, aby toto uzemi ovladlo nebo aby se tamni nemci separovali. Autor se muze stydet.>-

0 0
možnosti

Pamětník

29. 8. 2008 18:16
Re: autor nezna histori

Jakým právem v  r. 1918 rozbili Masaryk a spol. Rakousko-Uhersko? Nechtěli ho! Stejně tak nechtěli čeští Němci Československo.

Ostatně kde je Československo?  V původních hranicích vydrželo necelých dvacet let.

0 0
možnosti

nepolitik

29. 8. 2008 16:02
Žádné dvě historické události nelze srovnávat

a ztotžňovat. Každá se udála v jiné době, za jiné mezonárodní situace a podíleli se na ní jiné lidé. Takže veškeré úvahy na toto téma jsou zcela nesmyslné. Tečka. Proto mám takovéhle "úvahy" velmi "rád". RvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRv(Y)

0 0
možnosti

JH

29. 8. 2008 20:53
Konečně první rozumné slovo, nač srovnávat a co by kdyby ...

Historie není exaktní věda, kde by to šlo a mělo smysl. Slouží to pouze k zaměstnávání novinářů a politologů, případně k překrucování jak historie, tak současnosti.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz