25.5.2024 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

EVROPA: Strašení v Rakousku bohužel opět zabralo

Pozorně jsem tady daleko v Atlantiku na Gran Canarii sledoval 2. kolo prezidentských voleb v Rakousku. A také zdejší tisk v reakci na těsné vítězství zeleného kandidáta Van der Bellena. Vítězství o cca 31.000 hlasů (50,3 %) je Pyrrhovým vítězstvím, jak jistě každý soudný člověk cítí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 27.5.2016 20:52

Re: Zajímavé je, že podobná situace...

" anebo lépe poznají, když se s nimi někdo snaží manipulovat, tj. dělat z nich blbce."

Pak by ovšem Zeman nebyl zvolen.

B. Hančl 27.5.2016 9:52

podvod

Pošťáci v Rakousku seděli v neděli v úřadu a posilali a posílali

J. Urban 27.5.2016 9:11

Rakouský volič

si do kalhot nenadělal, kromě Vídně (plné nejrůznějších cizinců) a Vorarlberska vyhrál všude Hofer. Je na čase obnovit a pracovat na původní Masarykově myšlence Podunajské federace, případně rozšíření V4 o Rakousko a některé další státy Balkánu. Se Sobotkou (a asi ani s Babišem, čekajícím s nataženou prackou na EU-Gelder aus Brussel) to ovšem nepůjde.

M. Prokop 27.5.2016 9:17

Re: Rakouský volič

Podunajská federace je stejný nesmysl jako EU. Chybí politický národ, jak se už jednou ukázalo.

K. Janyška 27.5.2016 9:00

Však ona jednou

dovítězí. Socialismus je nerealizovatelný... Dzp.

A. Alda 27.5.2016 8:56

Označují-li nás za extrémní pravičáky,

tedy jimi buďme.

K. Janyška 27.5.2016 10:15

Re: Označují-li nás za extrémní pravičáky,

Ano, jsme velmi civilizovaní... Dzp.

M. Valenta 27.5.2016 8:27

Österreich

Většina tzv. korespondenčních hlasů je z Rakouska. Ti lidé nebyli doma, tak hlasovali jinde v Rakousku, ale to si pan Holásek nezjistil. Anebo nechtěl? Pro vítěze/nevítěze, i kdyby to byl ten druhý, to nebude jednoduché.

M. Prokop 27.5.2016 8:27

Stalo se totéž, ano,

ale už v poněkud příznivějším poměru.

Dobrý článek i zde: http://echo24.cz/a/wKG2h/50--pro-hofera-nejde-o-populisty-rasisty-a-omezence

D. Polanský 27.5.2016 7:10

Proč bohužel?

Realita i tak nakonec donutí politiky jednat bez ohledu na jejich fantasmagorie. A když nedonutí budou nové volby.

P. Maleček 27.5.2016 7:08

Za vším hledej - ne ženu, ale prachy a moc

Příčinou třeštění EU vrchnosti v prospěch migrace je s tím spojený výnosný přerozdělovací byznys (stejně jako u EU dotací) a možnost zneužití migrace k centralizaci moci a ořezávání občanských a demokratických svobod. To do podoby států ala Čína či Rusko, umožňující tamním elitám absolutní moc a tím nekontrolované dojení státu.

No a aby EU vrchnost zamaskovala svůj skutečný zájem, tj. svou narvanou kapsu a maximalizaci své moci, tvrdí o svých oponentech že jsou koncentrátem všeho zla, brzdou pokroku a dokonce nacisty (což zněžňují názvem xenofob).

Nechceli EU lid skončit jak ten Venezuelský, nezbývá než než revolučním aktem od moci odstavit celý byrokratický EU systém, ale i mocenské struktury většiny států, samozřejmě hlavně v Německu, Skandinávii a Francii. Když ne, je do 10 let Evropa v krvavé válce především v centrech velkoměst.

A mrtví se budou počítat v milionech. Není lepší z úřadů vyhodit pár desítek tisíc úředníků a politiků?

R. Morava 27.5.2016 10:02

Re: Za vším hledej - ne ženu, ale prachy a moc

Máte naprostou pravdu, už je čas jít do ulic a defenestrovat. Alespoň ve státech které jste zmínil. Problém je že se to v Evropě už 100 let nepodařilo. Lidé se vzpamatovali až když je poslali na frontu, nebo je začali posílat do koncentráků. To už ale bylo víceméně pozdě. Představte si kolik životů by zůstalo kdyby občané Rakouska zavčas zarazili výboje, kdyby občané Ruska zamezili válce, ale jednoznačně nejvíc je evropskou hloupost vidět na usmiřování Hitlera. To platí hlavně pro západní státy jako Francie ale i pro samotné Němce.

J. Fridrich 27.5.2016 6:50

Co je proboha ultrapravicového a xenofobního na

Co je proboha ultrapravicového a xenofobního na tom, že tito lidé chtějí žít ve svých vlastních zemích po svém, tak jak žili celé generace jejich předků před tím šíleným multi-kulti experimentem, který zničí celou Evropu ? Pozvali je protiprávně bez dokumentů oni ? Pozvala je bez souhlasu Němců a Evropanů Makrela-Šílená - a nyní je ona a zcela nekompetentní vedení EU vnucuje všem suveréním zemím Evropy.

Souhrnné video o nepřátelské imigraci a okupaci Evropy :

https://youtu.be/BUJIm6pgLBE

Tyto barbarské, nepřátelské, necivilizované zrůdy pozvali protiprávně bez dokladů do Německa a EU do Evropy k jejímu rozvrácení a zničení. Toto souhrnné video nebylo natočeno jako horor v Hollywoodu, ale je to bohužel realita zabírané a likvidované Evropy a její Euro-Atlantické, křest'anské civilizace..

F. Netopil 27.5.2016 8:31

Re: Co je proboha ultrapravicového a xenofobního na

na Vás je vidět, pane Fridrichu, že autor má pravdu. Strašení opět zabralo.

P. Smatlak 27.5.2016 9:31

Re: Co je proboha ultrapravicového a xenofobního na

KDYŽ NIC NECHÁPEŠ TAK SI NECH TY RÁDOBY DUCHAPLNÉ A NESMYSLNÉ KECY PRO SEBE A NEOTRAVUJ tím OSTATNÍ.A jaké srašení míš na mysliš.Já se naopak bojím takových pomatenců,psychopatů a rádoby samaritánů jako jsi ty a většina těch sluníčkářů.

P. Švejnoch 27.5.2016 10:30

Re: Co je proboha ultrapravicového a xenofobního na

Ano, myslím, že někdo jako Vy, pane smatlaku, ve zdejším panoptiku bizarních a komických figurek rozhodně chyběl... ;-)

J. Fridrich 27.5.2016 15:04

Re: Co je proboha ultrapravicového a xenofobního na

Pne Netopil, vy jste nečetl ani článek, ani můj názor, ani nejste asi schopný vnímat napsané - tím méně vývoj světa min. za posledních pár století... Tak ahoj...

M. Valenta 27.5.2016 8:39

Re: Co je proboha ultrapravicového a xenofobního na

Pane Fridrich, žil jsem a částečně stále žiji v Bavorsku a předesílám, že ze vstřícnou politikou paní M. vůči migrantům nesouhlasím. Ovšem, že by díky Bruselu přišlo Bavorsko, Holandsko, italská, španělská či irská vesnice nebo třeba skotský Edinburg o svoji identitu nepozoruji. Naopak. Tradice tam ctí daleko více než u nás. Záleží hlavně na sebevědomí národa.

P. Smatlak 27.5.2016 9:38

Re: Co je proboha ultrapravicového a xenofobního na

A CO BUDE DÁL TO UŽ TĚ NENAPADLO A POTOM UŽ BUDE NA VŠE POZDĚ.Muslim co vyznává islám to je zlo protože islám je zrůdná a nenávistná ideologie a ne náboženství a víra a bude se šířit pokud to nezastavéme a potom by už ta identita a tradice byli fakticky k ničemu a o tom seběvědomí jak píšeš se jim bude jen zdát protože už jim bude k ničemu.a KDYŽ UŽ PÍŠEŠ O TOM SEBEVĚDOMÍ TO ASI ASI DĚLÁŠ LEGRACI protože jinak by se nedělo to co se pod zásčitou některých v čele s Merkelovou děje už nyní a kde je to sebevědomí občanů když tomu co se děje nedokážou zabránit příteli stžřecho.

J. Vintr 27.5.2016 20:57

Re: Co je proboha ultrapravicového a xenofobního na

Mnoho dějů neprobíhá lineárně, ale dík kladné zpětné vazbě naberou exponenciální průběh. Což se nepochybně týká i průseru, kterým je muslimská invaze do Evropy. Takže na základě toho, "že zatím se nic hrozného neděje", nemůžete vylučovat, že se v blízké budoucnosti nezačnou dít příšerné věci. A bohužel s pravděpodobností blížící se jistotě se nejspíš dít budou. A blbečci ještě volají "Refugees welcome"!!!

J. Sinnreich 27.5.2016 1:45

Evropska demokracie

Volby ve Francii a v Rakousku (a pripadne v dalsich zemi v budoucnosti ) jasne dokazuji, ze v neokomunisticke Evrope neni mozne demokratickou cestou zmenit status quo. Pokud hrozi etablovanym stranam prohra, tak vyuzijivsech triku, podvodu i nasili k udrzeni svych pozic. Prikladem muze byt situace ve Venezuele, kde sice pravice vyhrala parlamentni volby, ale prezideent-komunista se drzi kresla pomoci vyjimecneho stavu. Podobne jako v teto zemi to musi skoncit moralnim a ekonomickym bankrotem.