16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

EVROPA: Rozhoduje se o kvótách...

... a já bych rád přispěl svojí troškou do mlýna. Jde o (můj, amatérský) překlad příspěvku, který v Polsku zveřejnil Kamil Bulonis, cestovatel a bloger. Jeho zpráva se rozletěla po celém Polsku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 8.9.2015 9:49

Re: Sluníčkáři vám poradí, co s nimi. Ani mají na

Oni...

P. Joch 8.9.2015 8:54

TV

Kdo viděl včerejší TV noviny (na všech kanálech), musí mít pocit něčeho neskutečně obludného. Všude se OSLAVOVALO, že uprchlíci konečeně dorazili do Německa. Od teď už budeme všichni šťastní, problém se vyřešil a to zlé Maďarsko by mělo dostat lekci. Tohle byla jasná zpráva z našich médií. Je mi z toho zle.

M. Franková 8.9.2015 9:01

Re: TV

Já to psala již před několika dny, všichni ti, co dorazili do Němec, už poslali fotečky a pozvánky dalším, že to jde a jak to mají udělat. Takže ne, 800 set tisíc, čeká jich tam ještě 5 milionů.

Není naší povinností zachraňovat každého, kdo si umane, že chce ke mě do bytu.!!

J. Kanioková 8.9.2015 15:16

Přesně !

jednoho přijmem, 10 dalších povzbudíme..

J. Sinnreich 8.9.2015 12:15

Re: TV

Oni Nemci jsou na oslavy machri. Kdyz prijizdely vlaky do Osvetimi, tak jim taky hrala kapela!

P. Lenc 8.9.2015 8:20

Ale ono už je pozdě!

Poté, co soudružka Merkelová pozvala do Německa každého Syřana, tak otevřela stavidla ne pro desetitisíce,ale statisíce dalších "uprchlíků", ovšem účet má platit za toto německé "humanitární gesto" celá Evropa.Včerejší rozhodnutí Evropské komise to jenom potvrzuje.A Sobotka a spol. se samozřejmně přizpůsobí. A protože se budou "optimalizovat" imigrační zákony, tak se máme na co těšit.

P. Čech 8.9.2015 8:14

Zase novinářská lež?

O kvótách se nerozhoduje, rozhoduje se pouze a jedině o návrhu kvót. Rozhodující slovo v této věci totiž mají kupodivu zástupci občanů jednotlivých zemí. Žádný orgán EU, ani její rada nemají právo diktovat jednotlivým zemím, kolik a zda vůbec mají přijmout migrantů. Nehledě na to, že tito ilegální migranti chtějí jen do Německa a zčásti do Francie či Velké británie.. Do jiných zemí EU nechtějí. To je bude jednotlivě Rada Evropy nutit a přikazovat jim kde mají požádat o azyl? Evropští politici, zejména ti z Německa a Francie dělají vše pro to, aby celá "slavná" EU byla co nejdříve zrušena. Také řešení.

L. Florner 8.9.2015 8:30

Re: Zase novinářská lež?

To už taky úplně neplatí. Stačí rozhodnutí EK a nařízení členským zemím jej aplikovat. Pokud projdou kvóty Komisí, je po "srandě". Jestli se ale nepletu, musela by to schválit Kvalifikovaná většina a tudíž, pokud zůstanou členové V4 jednotní, kvóty neprojdou. Rakušáci, Frantíci a Alemáni nám za to možná seberou nějaké ty dotace, ale svoboda nebyla nikdy zadarmo.

P. Čech 8.9.2015 12:06

Re: Zase novinářská lež?

Všechno je to totiž o tom, že u nás a ani jinde v Evropě s výjimkou Švýcarska a Lichtenštejnska (nejsou členové EU) neexistuje ani náznak demokracie. Všude vládne tuhá diktatura politických stran a ve většině evropských zemí také různé obměny nedemokratického poměrného volebního systému. Totiž o takových věcech, které se týkají ilegální migrace a jiných věcech, které se přímo týkají   v  š  e  c  h    občanů jednotlivých evropských zemí mají tito občané rozhodovat v referendech.  Jiný způsob rozhodování o takovýchto věcech je v jakékoliv (i zastupitelské) demokracii nepřípustný.

L. Bouše 8.9.2015 15:29

Re: Zase novinářská lež?

Demokracie jenom zdržuje. Za nás to rozhodne gestapačka Merkelová a Shapiroprotektor.

J. Sinnreich 8.9.2015 11:11

Re: Zase novinářská lež?

Prave proto se ted Nemecko a Francie snazi jednat o zmene Dublinske smlouvy (o pravu na azyl), aby mohli urcovat zavazne kvoty. Vzhledem k pevne pateri nasich politiku si myslim, ze se jim to rychle podari.

S. Hayek 8.9.2015 15:01

Re: Zase novinářská lež?

Sobotka by si měl uvědomit, že v unii karieru neudělá. Pokud odsouhlasí kvóty, skončí jako politik i tady.

Z. Švrček 8.9.2015 7:35

Co dělat?

Zatím jsem podepsal několik petic vyzývajících k nezstupování a ráznému řešení situace (poslední včera byla ta Klausova - zkuste to taky, paní Baldová). Je jich více a jak vysvítá z webových stránek těch peticí, petičníků jsou jiř podepsány desetitisíce i statisíce. Ale z medií se o tom nedovídám nic. Jedině o petici vědců s podpisy v počtu o řád až dva nižším, jsem se odzvěděl dost podrióbně. Televize již kašle na to, co se občanovi líbí, co ne a co by si přál. Zradila a jede již kampaň plně pro uprchlíky, přesně tak asi kopíruje linii EU. naši politici zatím vypadají odhodlaně, ale tají a obávám se že roztají. Mezitím EU léčí nikoliv nemoc, ale až druhotné příznaky. Utírá pacientpovi zpocené čelo a předstírá, že tak léčí jeho zápal plic.  Armády nic, NATO - nic, OSN - nic, EU - nic, jen rozděluje kvóty a to jí jde. Až se mi z toho všeho obrací žaludek.

Půjde-li to takhle dál, bude nutno vzít věci do vlastních rukou a bojovat. Mám strach i za ty, kteří vysmátě a sluníčkově páchají dobro - ovšem jen na hubě. Ono to taky ve skutečnosti žádné dobro není.

P. Čech 8.9.2015 8:19

Re: Co dělat?

Televize ne "již" kašle na názory lidí, ale "vždy" kašlala na tyto. Je totiž v hnusném žoldu politiků a jejich politických stran, kteří a které jen tyjí z peněz daňových poplatníků. Televize, ale i jiná média informují jen o tom, co říká kdejaká výrazná menšina či skupina a vůbec nevyzývá k tomu, aby byl brán v potaz skutečný názor většiny občanů. Tady je ten největší problém  našeho diktátorského státu.

P. Vaňura 8.9.2015 9:31

Je to JEŠTĚ MNOHEM HORŠÍ! media jsou v rukou

Pravdy a lásky, která je ve vleku Bruselu mnohem více, než politici. Již mnohokrát jsem psal, že je třeba zrušit nejméně 80% míst na "kecálistických" katedrách našich universit.

P. Čech 8.9.2015 12:15

Re: Je to JEŠTĚ MNOHEM HORŠÍ! media jsou v rukou

Zrušit nějaká místa na universitách nic neřeší. Je třeba přestat financovat ze státního rozpočtu všechny t. zv. neziskové organizace. Tam je zakopaný pes!

L. Bouše 8.9.2015 13:28

Re: Co dělat?

EU je loutka s nitkami v rukou americké administrativy. Zde je třeba hledat původce uměle vyvolané imigrační vlny. Jde o záchranu USA a dolaru před bankrotem, to snad už většině lidí dochází ?

M. Franková 8.9.2015 7:11

Pokud tomu přívalu

nepostavíme hráze my, nikdo to za nás neudělá. Multi - kulti hlupáci jsou jak malé děti, které si myslí pod dojmem reklamy, že je kráva fialová a sýr s veselou kravičkou na ně bude doma mluvit. Že je tomu dramaticky jinak se přesvědčí, až mají obé doma na stole.

A naši politikové nejsou naši , ale EU a jedné praštěné socialistky z Drážďan.

D. Nowodny 8.9.2015 2:25

Trajekty

jich vozi tisice skoro denne ! Ale to je vsechno jenom zacatek, spicka ledovce !

Stara Evropo, prichazi tvuj konec. Jako kdyz Barbari zlikvidovali Rim !

P. Dvořák 8.9.2015 3:35

Re: Trajekty

Všichni to ví a nenajde se žádný aspoň trochu vlivný politik, který by začal dělat něco pro to, aby se to zastavilo.

Je to sci-fi, ale nejsou postiženi nějakým specifickým virem nebo chemikálií, která totálně zatemní zdravý úsudek? Nejsou to roboti?

Přece ten tyátr, který předvádí Merkelová nebo Hollande, nemůže být produktem zdravého mozku!

R. Tichý 8.9.2015 11:53

Re: Trajekty

Aspoň, že je dost slyšet Orbán. I když z něj novináři dělají blba.

J. Jílek 8.9.2015 0:56

jak?

když nezůstanou a utečou, tak je to dobrý důvod pro vypovězení

http://goo.gl/UxwSvX

v Německu nesmí opustit ani jemu určenou spolkovou zemi

P. Štěpánek 8.9.2015 0:34

Kdyz ta koukam na ty davy, preci jenom mi prijdou

Normalnejsi ty z Turecko-Madarske cesty, nez Libie-Italie. Zvtech kvotovej poctu je videt, jak jsou ti EU prizdisr. neuveritelne pozadu, M+R+I uz v kazdy zemi bude minimalne 150000 a oni rozdeluji 120000. Ty cernosi na clunech, bez zenskech, tam natacet vylodeni v normandii, tak stab usetri dost penez!