22.4.2024 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

EVROPA: Quo vadis, Rusko?

Pouhé dva měsíce poté, co se stal Vladimir Putin znovu prezidentem, zapomněl na všechny volební sliby o modernizaci země. Jeho předchůdce Medveděv se sice opatrně, ale přece, snažil o postupné otevírání země světu, o modernizaci Ruska ve spolupráci s EU a o konstruktivnější roli Moskvy na mezinárodní scéně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 26.7.2012 9:36

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Pokud vím, tak seznam toho, kdo koho platil byl veřejně přístupný... :-P

M. Stuchlik 26.7.2012 9:26

Re: Pane Roučku,

Socan a myslet na republiku? Pokud to nedostane jako příkaz z Moskvy tak nesmí.

E. Heusinger 26.7.2012 9:26

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Prokažte je nebo blbě nekecejte.

M. Stuchlik 26.7.2012 9:25

Re: Aj Gorbačov

Problém je, že reformy dělali právě KGBáčtí reformátoři. Ruská reforma musí začít reformou KGB. Jinak se Rusko nehne z místa.

M. Stuchlik 26.7.2012 9:23

Re: Když už měřit, tak dvojím metrem!

Dotace "Ne základnám" z Ruska nejsou neprokazatelné, jen nebyla snaha je prokázat. Ony by totiž mohly vyschnout dotace i třeba Roučkům

E. Heusinger 26.7.2012 9:08

Re: Velmi zajímavé,

Lenci, jenom taková xenofobní a namyšlená hovada jako Vy považují příslušníky jiných národů za méněcenná. Koneckonců co lze od nácka očekávat, že?

P. Lenc 26.7.2012 8:31

Re: Velmi zajímavé,

Heusingere, že jste blb mi nevadí, ale soudit lidi podle vaší morálky mně vadí.Mně za vašich soukmenovců komunistů nad hlavou párkrát jejich bič zapráskal.A mohu vás ubezpečit, že jsem se nejen neposral, ale víc napřímil.To jenom takové rudé hovádko jako jste vy používá to známé podle sebe soudím tebe.

E. Heusinger 26.7.2012 8:12

Velmi zajímavé,

demonstrace nácků a bolševiků jsou přeceňovány a stejně početná demonstrace odborářů u nás  je dehonestována. Račte si vážení srovnat počty obyvatel.

Lenci, konkrétně když Vám někdo zapráská bičem nad hlavou tak se poserete.

V. Linhart 26.7.2012 8:10

Když už měřit, tak dvojím metrem!

Pan Rouček by jednoho rozplakal. Brečet, že si Rusko dělá vlastní skutečně nezávislou zahraniční politiku, může jedině ignorant. Každá země má na to právo, ovšem některé se jí z různých důvodů zřeknou, dílem z pohodlnosti, dílem z řiťolezectví. Kampak asi tak patří naše široce koordinovaná, nezávislá zahraniční politika, co myslíte? Rusko má svoje specifika a v mezinárodní politické situaci, kdy má možná oprávněně dojem, že je obkličováno jemu nepřátelskými silami, které různými prostředky, politickými i finančními, podporují destrukční síly uvnitř Ruska, má právo přijmout v rámci své zákonnosti všechna opatření, která povedou k eliminaci těchto sil a k demonstraci případné odvety.

Ostatně, není to tak dávno, kdy bylo vedení antiradarového hnutí "Ne základnám" neprůkazně obviněno z napojení na finanční toky z Ruska, což bylo zřejmou, nedokázanou lží, která měla změnit protiradarové nálady ve větší části naší společnosti. I my máme v zásobě hole na nepohodlné psy, tak proč to vyčítat jiným. Ovšem pan Rouček mi dal zase o kus více důvodu, proč ČSSD nevolit. Ať si vlastně v partaji proberou, co vlastně chtějí. Když budu chtít negovat současnou vládu, mám i jiné možnosti.

P. Lenc 26.7.2012 8:01

Když mužikovi

nepráská nad hlavou nahajka tak pláče.Desetitísícové demonstrace komunistů a nácků jasně vypovídají co si myslí rus o demokracii. Putin to velmi dobře ví.A pravoslavná církev mu pomáhá.A EU?Tento moloch jste do problémů, ve kterých se pomalu potápí jste  dovedl i vy, socialisto Roučku.

O. Istvanfy 26.7.2012 7:46

Aj Gorbačov

má biografiu vysokého predstaviteľa KGB a na demokratického reformátora sa premenil. Z dôsledkov sa Rusko ešte nespamätalo. Neviem, či existuje forma demokracie vhodná pre Rusko ale tá, ktorú mu núka zahraničný kapitál to určite nie je.

T. Blecha 26.7.2012 6:59

Eurobolševik Rouček

už vidí v Rusku konkurenci. Jo to tak bývá vždycky, že rozdílné odnože jedné ideologie se k smrti nesnáší. Tak jako komunisti a nacisti. Viď Roučku. Další důvod EU nikdy nedovolit vytvořit společnou armádu o které sní Socani a TOP09.

P. Fiala 26.7.2012 6:32

ČR a EU a NATO - druhý rok po válčení NATO v Lybii

Pane Roučku, jste si vědom toho, že každý občan v ČR je podílníkem na zahraničních vojenských misí českých vojáků v cizích zemích, kde zabíjí místní obyvatele a ničí jejich po genarace vytvářený majetek?

Zapoměl jste na vojenskou okupaci rnašeho a slovenského území ruskými vojsky? Mohl byste podát občanům ČR zprávu o stavu politicko-ekonomické v Lybii, jak mnoho jsme utlačovaným občanům Libye "pomohli"? Jste si vědom toho, že i vy jste stal podílníkem na zabití  M.M. Gaddafí? 

L. Písařík 26.7.2012 6:26

Pane Roučku,

snad by bylo lépe, když už jste v tom EP, zabývat se spíše problémy státu, který zastupujete a  problémy EU vůbec. Ruský militarismus a samoděržaví jsou známy každému vzdělanému občanovi a je jasné, že Rusové nepřestanout plakat nad rozpadem CCCP a taky ztrátou Evropy, aspoň té části, kterou dobyli a za svou považovali. To je problém spiše pro NATO a neměl by se podceňovat. Lavrov nepřestane chrastit zbraněmi a vyhrožovat každému, kdo jen náznakem ukáže, že by se chtěl bránit agresi se strany Ruska, viz antirakety a radar.

Tak, pane Roučku, do práce a myslete na republiku.