2.3.2024 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

EVROPA: Osvobodit tuto pláž. A tu další…

Nějak se nám letos výročí nakupila. Na podzim bude třicet let od pádu železné opony, od pádu komunismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Koreň 13.6.2019 18:55

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

Souhlasím s Vámi, ale...

Ve svých příspěvcích se snažím o dvě věci. První je používání slov v jejich pravém významu. Proto často uvádím odkazy na encyklopedii, abych je nemusel dlouze vysvětlovat. Význam pojmů nevidím jen jako slovníkovou definici. Pro mě je to významné dědictví po předcích, jimž trvalo tisíce let, než vypilovali řeč natolik, aby se lidi mohli domluvit i o komplikovaných a abstraktních záležitostech. Kdo překrucuje význam zavedených pojmů, ničí toto dědictví a zabraňuje lidem, aby si mohli rozumět. Tyhle lidi si pamatuju, dávám si na ně pozor a aspoň občas se proti jejich manipulacím ozvu.

Druhá věc, proti které se ozývám, je nepřípustné zjednodušování až k černobílému vidění. A tady se musím vedle pana Jocha opřít i do Vás. Píšete "Progresivismu se chopily levicove sily lehkomyslnych idiotu bez nejmensiho respektu ke konzervatismu a jeho vyznamu ve spolecnosti." Koho máte konkrétně na mysli? Proč se stal pojem progresivismu pouze jeho vlastnictvím? Nebo tím myslíte obecně své abstraktní názorové protivníky a kvůli jejich lehkomyslnosti a absenci respektu ke konzervatismu zavrhnujete i progresivismus jako pojem? Pak Vám ale tenhle pojem bude chybět, až budete potřebovat popsat něco jiného než konzervatismus - pojem idiotství Vám pak pomůže jen k domluvě s jinými konzervativci, nikým jiným.

Rozumíme si?

J. Chodur 12.6.2019 21:21

Re: Skvělý článek.

Pani Moravcova, znepokojuje me co nemoralni lide udelali z kazdeho pozitivne znejiciho slova. Svoboda bohuzel neni vyjimkou a verim ze me rozumite co mam na mysli. Reagan byl velmi dobry clovek, a mel navzdory tomu celou radu problemu ve svem vlastnim zivote, manzelstvi, deti, obcas podlehl tendencnimu proudu a duvody jsou komplikovane. Stale ho povazuju za jednoho z nejlepsich presidentu USA melo. Skoda ze po kazdem nadejnem presidentu ma Amerika v presidentske funkci radu pochybnych existenci. Trump je nadeje (nejenom pro USA) a nevim co se s tou nadeji stane. Mohl by byt vyznamne uspesnejsi nez Reagan. Mam Ameriku rad, v porovnani s cimkoliv jinym. Urcite budu predpojaty, kdo neni - neni clovek. Je to jenom otazka miry a vkusu.

J. Chodur 12.6.2019 20:59

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

Pane Koren, mate do urcite miry pravdu. Skutecnosti ale je, ze se Progresivismu chopily levicove sily lehkomyslnych idiotu bez nejmensiho respektu ke konzervatismu a jeho vyznamu ve spolecnosti. Tim se stal progresivismus destruktivni silou. Vite co se stalo se slovy jako bratrstvi, pratelstvi na vecne casy, laska, manzelstvi, charita a pomoc bliznim, ... Nemate pocit ze se spis bavime o perverzi slovnikovych definici jak jsou uplatnovany v zivote kolem nas prilis casto lidmi bez moralky? Veda se pouziva proti nabozenstvi jako zbran, pritom ucta k pravde je daleko vic poctive uplatnovana vedci s krestanskym zazemim nez jinou skupinou vericich - atheisty? Ironie zivota nebo je tam neco hlubsiho? Takze slovnik je dobra vec, protoze definuje standartni mineni slov, zivot samotny je neco do znacne miry jineho a musite priznat, ze jsme se odchylili vyznamne od puvodnich definici slov a moudrosti. Takze bohuzel dochazi k nedorozumeni, protoze lide se bavi o ruznych vecech, i kdyz slovo samotne je na papire identicke.

J. Chodur 12.6.2019 20:30

Re: No, něco by se našlo.

Ne pane Andel, pouze vetsina umelcu. Vsiml jste si ze krasa do znacne miry z umeni zmizela? Znamena to neco? Co motivuje umeleckou komunitu? Jake maji priority? Jejich zmatek v risi hodnot se preleva do bezne populace. Predstirani ve jmenu progresivismu a originality vladne nad pravdou, zni to jako heslo, da se o tom psat detailne a vic informovane. Premyslejte o tom.

Jsem na tangente co se samotneho clanku tyce, clanek me spis inspiroval, nemel jsem chut se poustet do polemiky se samotnym clankem, do znacne miry je clanek dobry.

I. Koreň 11.6.2019 13:04

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

Děkuji za odkaz.. Pan Zdechovský je šikovný politický komunikátor s velkou budoucností, ochránce českých dětí a řidičů před zlými zahraničními úřady a soudy. Profesionál. K věci: v tomhle případě by stejně mohl napsat o soukromých soudních znalcích "Český byznys ve jménu zákona". První perla konspirativní "Nikdo si pak ale nemůže být jistý, že to, co firma napíše v posudku, ve skutečnosti nedělá s postranními úmysly", druhá podezřelá ze lži "A co lze považovat za nejvíce donebevolající je skutečnost, že tito soukromí aktéři zodpovídají i za rozhodnutí o odebrání dětí!" - za rozhodnutí snad zodpovídají úřady a přezkoumává ho soud, nebo ne?

Omlouvám se, víc už o tomhle tématu psát nebudu, chybí mi detailní informace i čas. Z toho, co jsem zatím četl, mi vyplývá, že hlavní problém je v rozdílném přístupu k výchově a ochraně dětí v Norsku a v Čechách, čili kulturní rozdíl. Kdo má v Norsku děti, musí se podřídit tamním pravidlům, jinak úřady zasáhnou "rychle a nekompromisně". Pokud nastane problém, je určitě lepší snažit se ho řešit ve spolupráci s tamními úřady, než trvat na svém a jít do konfliktu. A taky si dobře rozmyslet, od koho si nechám radit.

Přeju hezký den a zajímavé diskutování.

J. Jurax 11.6.2019 1:10

Ono bylo obojí.

Svět není černobílý.

M. Jandáková 10.6.2019 23:52

Re: Poslyšte, sociologu, vy vůbec nevíte, že napadání

a pan Janyška klid. )

M. Jandáková 10.6.2019 23:46

test

test

M. Jandáková 10.6.2019 23:45

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

Dobrý večer, pane Koreni.

Namátkou:

https://echo24.cz/a/iE72W/norsky-byznys-vnejlepsim-zajmu-ditete

M. Jandáková 10.6.2019 23:44

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

Dobrý večer, pane Koreni.

Namátkou:

https://echo24.cz/a/iE72W/norsky-byznys-vnejlepsim-zajmu-ditete

I. Koreň 10.6.2019 23:24

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

Na tom, že násilí smí používat jen stát a jen v rámci demokraticky schválených zákonů, se snadno shodneme.

I. Koreň 10.6.2019 21:03

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

To mě zaujalo - v jakém smyslu je soukromý? Když už jsem o tom začal diskutovat, podíval jsem se na nějaké další informace o Barnevernetu a odebírání dětí. Barnevernet samotný je zřejmě zřizován obcemi (městy) a jeho rozhodnutí musí do několika týdnů posvětit krajský sociální "board".

V případě Michalákových zřejmě všechny instance rozhodly proti vrácení dětí rodičům. Takhle nevypadá ojedinělé pochybení.. Není to spíš tak, že v Norsku platí pro ochranu dětí jiná pravidla než u nás, a my nejsme ochotni se s tím smířit?

K. Janyška 10.6.2019 20:19

Poslyšte, sociologu, vy vůbec nevíte, že napadání

spontánního řádu lidského světa, jediné možnosti jeho existence, se nazývá socialismus a má mnoho a mnoho podob a druhů. Pokud teorii spontánního řádu, a vůbec celou kompozitivní teorii, nezvládnete, nebudete mít nikdy pravdu... Dzp.

M. Jandáková 10.6.2019 19:40

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

progresivismus není ohavná ideologie, ale přirozený protipól konzervativismu, a že rozumná politika musí hledat kompromis mezi změnou (pokrokem) a zachováním (konzervováním) stavu. Souhlasíte nebo ne?

.

Jistě, proto píšu o "míře". Nehádáme se. No a pokud nevíte nic o tom, že o odebírání dětí v Norsku nerozhoduje primárně soud, že ten jen zpětně - a zcela formálně - světí činnost soukromého subjektu, není se ani o co přít. )

J. Fridrich 10.6.2019 18:41

TGM rekl - " Toz demokracii uz mame - ted jeste nejake ty DEMOKRATY...."

M. Prokop 10.6.2019 18:40

Re: Možná, že v tom konkrétním případě Wehrmacht

Spřízněnost socialismů? Konkurence socialismů? Spřízněnost idejí vůdců? Konkurence idejí vůdců?

Jediná jistota je fakt té podpory.

D. Bystriansky 10.6.2019 18:04

Re: No jo - ale ti hloupí Poláci a Maďaři je volí - co s tím?

S takovým návrhem je dotyčná osoba v koncích, nedostala instrukce a vlastní iniciativu jí agentura nezaplatí.

V. Novák 10.6.2019 17:55

Re: Možná, že v tom konkrétním případě Wehrmacht

A "mnohem pravděpodobnější" to bylo proč?

V. Novák 10.6.2019 17:54

Re: Možná, že v tom konkrétním případě Wehrmacht

Lepko, já vím, že pro vás fakta nic neznamenají - nejvýš nepříjemný šutřík na hladké cestě vašich předsudků - ale kdybyste by ochoten zariskovat srážku s realitou, tak informací o spolupráci SO of NJ je na netu dost.

M. Prokop 10.6.2019 17:12

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

V pekle bude narváno pracovnicemi Barnevernetu. :-P

Já různé detaily toho případu znám a nejen z médií.

M. Prokop 10.6.2019 17:09

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

Ohavné je, že progresivisté mají zhusta tendence ten progres vnucovat násilím. Což je to, co vadí panu Jochovi i mně.

J. Lepka 10.6.2019 17:08

Re: Možná, že v tom konkrétním případě Wehrmacht

Tak proto Němci ak urputně táhli na východ na ropná pole v Rumunsku a pod Kavkazem, na benzínovou linku v Záluží asi taky zapomněli, stačil jim ropovod za Španělska přes Francii. Už to nekuřte.

M. Prokop 10.6.2019 17:06

Re: Možná, že v tom konkrétním případě Wehrmacht

Mnohem pravděpodobnější je ovšem ruská ropa a jiné zboží, proudící do Reichu až do června 41.

P. Zinga 10.6.2019 16:01

Když Hitler převálcoval onu malou zemi,

jel na válcích i z Československa, které Hitlerovi darovali jeho věrní spojenci.Můžete si vybrat, jak to myslím.

J. Kanioková 10.6.2019 16:01

Proboha, ty vaše argumenty .... to je děs !

"Mnoho lidí stále ještě jezdí do práce na kole, přestože by tam autem byli mnohem dřív." No A ? Mnozí tak jezdí i z jiných důvodů, navíc myslíte, že každý člověk má finance na auto ???

"Pokud jsem se dočetl, v případu Michalákových postupoval Barnevernet podobně, jako by v podobném případě postupovala i česká sociálka." Tak to jste četl veeelmi špatně ! A že "nepatří" ani rodině ? KDO JE PORODIL ??? A kdo tento případ sleduje už od počátku, ví až moc dobře, jak to je či bylo !!! Já to sleduji od počátku v r 2011 a také znám osobně některé lidi, kteří se v tom angažují !

"Kritériem je vždycky nejlepší zájem dítěte" Ha, ha, ha, ha, ha ! Tak to je nejvyšší ulhané kravininum, kterým se ohánění sociálky !

Nová kniha jde tvrdě po Barnevernetu. Už toho bylo víc než dost, vzkazují autoři - https://echo24.cz/a/ScYAh/nova-kniha-jde-tvrde-po-barnevernetu-uz-toho-bylo-vic-nez-dost-vzkazuji-autori#disqusAnchor

Janka Ladicka- https://www.facebook.com/janka.ladicka/posts/2430579503652113

V. Novák 10.6.2019 15:19

Re: To mne zaujalo:

Báseň Zrady zvon napsaná v roce 1938. byla o témže...

V. Novák 10.6.2019 15:17

No jo - ale ti hloupí Poláci a Maďaři je volí - co s tím?

Další demokratka, která klade rovnítko mezi démos a stádo...

Individua si mohou individuovat dle libosti - ale v demokratické společnosti si musí získat aspoň část dému - dle vás stáda.

Zvláštní, že ausgerechnet Kaczerovi přívrženci se dle vás řídí ruskou propagandou. Nechcete se zkusit nad tím drobátko zamyslet?

Nenutím - jen navrhuji...

I. Koreň 10.6.2019 15:15

Re: Progresivismus je opak konzervatismu

Jistě jste si všimla, že nikoho nechválím ani neříkám, co je dobré nebo špatné. Co naopak tvrdím je, že progresivismus není ohavná ideologie, ale přirozený protipól konzervativismu, a že rozumná politika musí hledat kompromis mezi změnou (pokrokem) a zachováním (konzervováním) stavu. Souhlasíte nebo ne?

Co se týká toho norského případu, nevidím v něm žádnou souvislost s konzervativním nebo pokrokářským myšlením. Je to případ, který řeší příslušné úřady a soudy podle rodinného a trestního práva. Že téhle rodinné tragédie (marné snahy matky domoci se kontaktu se svými dětmi) zneužili někteří čeští politici ke svému zviditelnění, považuju za ohavnost a očekávám, že se za to budou smažit v pekle.

J. Fridrich 10.6.2019 15:14

Regana by meli ucit ve skolach....

S. Netzer 10.6.2019 14:58

Re: No jo - ale ti hloupí Poláci a Maďaři je volí - co s tím?

Další vlastenec, který klade rovnítko mezi národ a stádo.

Naštěstí jsou mezi vámi individua, která se neřídí stádním instinktem nebo ruskou propagandou.