27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sherlock Holmes 12.7.2009 3:02

Irove maji sve zkusenosti

Irove maji sve  zkusenosti z minulosti   specialne s Brity jako hladomor  jimi zpusobeny. Ja jen nechapu jednu vec ,  v dlouhodobe  prespektive  kdo uchopi moc v Evrope do rukou , ktera  zeme??

Ci to bude fungovat  demokraticky ??? jakdnes?

Hnyk 8.7.2009 12:45

Falešná adresa

Proč posílá p. Hasenkopf tento článek do NP? Snad by ho měl raději poslat na adresu paní Máire Pádraigín Mhic Ghiolla Íosa, aby jí vysvětlil jaká bouda se na Irsko šije.;-P

jasan 8.7.2009 14:16

Re: Falešná adresa

no prece proto, abychom se poucili jak vypadaji zaruky EU.. a jak jsou pravne zavazne.

Realista 8.7.2009 14:26

Re: Falešná adresa

jak víš, že ho tam neposlal? Ty tam přebíráš poštu ?

Hnyk 8.7.2009 15:16

Re: Falešná adresa

No to by se snad pochlubil jak mu poděkovali, že jim otevřel oči.;-D

Pete Brich 8.7.2009 18:12

Nejhorší je slepota vidících

PB

el-lobo 8.7.2009 12:10

"O čem" jsou záruky?

Trochu inteligentní člověk by se měl vazbě "něco je o něčem" vyhýbat jako čert kříži. Je to berlička idiotů, kteří nedokážou formulovat složitější vyjádření.

Lelek kozodoj 8.7.2009 13:40

Re: "O čem" jsou záruky?

a dál??

Realista 8.7.2009 14:28

o berlička idiotů, kteří nedokážou formulovat složitější vyjádření.

a ani nemohou, protože jedinci s lobotomií by je nepochopili.....

x 9.7.2009 18:29

Re: "O čem" jsou záruky?

a co vazba nic proti ničemu?

MP 8.7.2009 12:01

Autorovi článku

Ačkoliv mám výhradu k tomu, že to, co je vydáváno za právní záruky dnes ještě "zárukami" není, protože to zatím není nijak adekvátně vymahatelné, a záruky přece musejí být vymahatelné, napsal jste hezký a věcný text k tématu.

Těch některých "příspěvků" v diskusi si nevšímejte, normálnímu člověku může být takoých lidí jen líto..

i.h. 8.7.2009 10:23

Jak onehdy verejne prohlasil predseda nemecke

socialni demokracie Müntefering, je nemorální (unfair) vyžadovat po volbách od politiků, aby plnili svoje předvolební sliby:  "Es ist unfair einen Politiker nach der Wahl an seinen Wahlversprechen zu messen!"

Pete Brich 8.7.2009 10:21

Lisabonská smlouva byla odmítnuta irským referendem a jakékoliv snahy ji přesto protlačit jsou podvodem, ať se ho zúčastní jakýkoliv politik nebo politické seskupení.

(Y)PB

Ivan Nový 8.7.2009 10:40

Re: Lisabonská smlouva byla odmítnuta irským referendem a jakékoliv snahy ji přesto protlačit jsou podvodem, ať se ho zúčastní jakýkoliv politik nebo politické seskupení.

R^

8.7.2009 9:30

Dík za dobrý rozbor.

Myslím, že pořád ještě máme naději, že se ta lumpárna nespustí.

Ivan Nový 8.7.2009 8:40

No pokud EU sliby nesplní,

vzroste frustrace občanů v Irsku, a Irsko se přidá k IRA, a cílem jejich útoků se stanou struktury EU.

honzak 8.7.2009 10:37

Re: No pokud EU sliby nesplní,

s tím barákem v bruseli nebudou mít žádný zásadní problém. Chytá sám...

wu-lung 8.7.2009 8:11

mno...

všichni víme, že nešlo o střet prezidenta s vládou, ale pana hasenkopfa s vládními právníky. všichni též ví, jak tento střet dopadl, přičemž argumenty na straně vlády svou propracovaností jednoznačně převážily.

mimochodem, zajímalo by mě, co bude pan hasenkopf dělat, až v.k. opustí své hradní výšiny a ukryje se v kanceláři vše. přemýšlel už o tom?

Realista 8.7.2009 10:25

Re: mno...

ano, podvodníci také mají vždy propracované argumenty. A dokonce čím větší podvod, tím propracovanější.....:-P

P.H. 8.7.2009 12:20

Re: mno...

Realisto, je to ještě jinak: žádné argumenty nikdo nikdy nepředložil. Pouze předseda vlády avizoval ve své odpovědi prezidentovi, že mají odborné analýzy a podrobně se tím zabývali, ale když jsme se po těch analýzách pídili a zeptali se, proč se předem nezeptali na názor i KPR a poslali to tam až půl dne předem (povinná lhůta je 14 dní), nastalo ticho po pěšině, dokonce z vládního webu tiše zmizela i ta Fischerova odpověď, kterou tam původně dali. Zjistil jsem to, když jsem ten článek psal, chtěl jsem v něm odkázat i na ni. Prostě klasicky doufali, že si nikdo nevšimne, a teď mají jedni pěnu u pusy, že si toho někdo všiml, a druzí se modlí, aby to už usnulo. A nebýt Mackova článku před několika dny, tak by to taky už bylo usnulo - osobně mám tisíc důležitějších věcí na práci, než irské záruky.

šakal 8.7.2009 11:10

...Vida,...

...mě tady ta vaše exposé byla trochu nápadná, ale teď je už je celkem zřejmé, že jste výstavní exemplář svinského hajzla...:-/

Petr Kunetka, sileny zlocinec 8.7.2009 12:06

Re: mno...

Vsichni vi... on probehl nejaky soud? ;) ANebo je to neco takoveho, jako justicni cekatel, kde vsichni vi, ze Klaus prohral, nicmene ten cekatel jaksi stale ceka?

Jak se urcuje v takovychto pripadech vitazstvi? ;)

Petr Kunetka, sileny zlocinec 8.7.2009 12:07

Re: mno...

A co bude pan Hasenkopf delat, az nastoupi novy president nechejte na nem, co myslite?

px30 8.7.2009 12:30

Re: mno...

I kdyby to tak bylo, jednoznačně fandím Pavlovi, protože takoví eurohujeři, jako jste Vy, těch máme plné úřady. Nemám pravdu? Z Vašeho příspěvku přímo září, jak se těšíte, až budete moci sejmout jednoho z posledních lidí, který tady pracuje pro čechy, nikoliv proti nim. Vy musíte své euronadšení dávat na jevo, aby Vás nevyhodili, protože práci jinde, než ve státní správě byste nenašel.

Jinak se zkuste podívat, na toto upozornění: Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo odstranit komentáře, které jsou neslušné, útočí na autora článku nebo na jiné osoby, komentáře, jež se netýkají obsahu uveřejněného článku, a to včetně zákazu přístupu pisatelů takovýchto komentářů na diskusní stránku. Možná jste si to zapomněl přečíst, než jste se bez argumentů a bez návaznosti k obsahu článku pustil do útoků na jeho autora.

JJ 8.7.2009 7:32

Pokud se ty sliby nesplni, Irsko z EU vystoupi

A to, ze mel pan prezident nejakou peci jinou, nez je shozeni LS do vecnych lovist, to jste zajiste myslel zertem. Nechte takove veci Jaklovi ci jinemu "poradci", lhani ci demagogie Vam moc nejde.

Petr Kohout 8.7.2009 7:30

Vzhledem k tomu, že na jednání o Irských zárukách nebyla zastoupena

Česká republika (sliby ohledně tzv. prezidentských smluv - a tou Lisabonská smlouva nepochybně je - vyžadují podpis prezidenta či prezidentem výslovně pověřené osoby), nemají hodnotu ani papíru, na kterém jsou vytištěny.

Kiri 8.7.2009 6:52

Pavle Hasenkopfe

Pavle HasenkopfeR^R^R^

A pro honzaka.... jsem taky elektroinženýr;-) Škoda, že ti studenti a vystudovaní nemají páru o tom, co je indukčnost a kapacitu si vysvětlují po svém. A to mají stejný hlas ve vosbách, jako my!!!;-(

honzak 8.7.2009 6:25

sorry, ale hned začátek

jistě pečlivě zpracovaného článku mi zvednul mandle. Ukazuje totiž přesně podstatu právních základů EU - PROČ TO DĚLAT JEDNODUŠE A PŘEHLEDNĚ, KDYŽ TO JDE SLOŽITĚ A NEPŘEHLEDNĚ!

"Toto Rozhodnutí jako jediné má formu právního předpisu. Přesto, že má název Rozhodnutí, jde formálně o mezinárodní smlouvu, byť sjednanou v Evropské radě"

Jsem jen prostý elektroinženýr. Kdybych do závěrečné zprávy vývojového úkolu napsal podobnou kravinu, tak mě vyhodí z práce! Je to podobná kravina jako památný výrok jednoho asáka, kterému jaxi nevyšel výpočet a ten dobrý muž  pravil - JE TO KAPACITA S CHARAKTEREM INDUKČNOSTI!

Celá EU je jedna obrovská swiňárna! Problém je,  že až na to přijde lid obecný, tak už bude pozdě.

GRUNTORÁD 8.7.2009 7:03

Re: sorry, ale hned začátek

JSEM PROSŤÁČEK, JEN NEDOUFÁM ŽE NA TU SWIŇÁRNU LID OBECNÝ PŘÍJDE NEBOŤ POZDĚ JE JIŽ NYNÍ!!OZBROJTE SE, CVIČTE, NEZOUFEJTE!!V

Jura Jurax 8.7.2009 9:29

Re: sorry, ale hned začátek

R^R^R^

Ono EU limitně spěje do perdele, nezmění-li v bruseli rychle směr ... a oni nezmění, přišli by o koryta a tak blbí zas nejsou ... a LS nás tam fofrem postrkuje ... :-(