2.3.2024 | Svátek má Anežka


Diskuse k článku

EVROPA: Nesmiřme se s barbarskou budoucností

Paříž, sobota, 24. března 2018. Otvírám raník Le Figaro a titulek na úvodní stránce stačí, abych pochopil, že islamisté zase zabíjeli. Uvnitř článku se dozvídám, že terorista byl (snad) jen jeden, zato oběti jsou tři, další dva lidé bojují se smrtí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 28.3.2018 9:15

Re: Jak píše prof.Drahoš,

Popírání skutečnosti schopnost racionálně uvažovat a jednat ničí.

P. Lenc 28.3.2018 9:13

Re: Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Valenta...

V. Novák 28.3.2018 9:12

Re: Hm.

Španěl možná postaví skleník - ale pak do něj potřebuje desítky Maročanů na obhospodařování rajskejch. On makat nebude. A Čech za podmínek španělských Maročanů taky ne.

M. Valenta 28.3.2018 9:00

Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Islámský terorizmu by pravděpodobně nikdy v této síle nevznikl, nebýt přírodní katastrofy v podobě přelidnění v pásu od Maroka až po Pákistán.

P. Skála 28.3.2018 8:18

Re: Hm.

Vy musíte být tichý blázen, Richarde...

I. Schlägel 28.3.2018 8:12

Re: Jak píše prof.Drahoš,

Strach a nenávist omezuje schopnost racionálně uvažovat a jednat. Platí obecně.

R. Tichý 28.3.2018 8:01

Re: Hm.

No, když si ten španěl postaví skleník, proč ne.

Vinařů máme plno, ale když se prosadí, proč ne.

A ti ostatní? Když se prosadí, proč ne.

Schválně jste si vybral debilní příklady a zkusil jste se předvést. Skončilo to velikou nulou.

P. Dvořák 28.3.2018 7:51

Re: Hm.

Španělský zemědělec u nás bez dotací pěstující pomeranče nebo papriky, dobrý nápad! Také vinaři z oblastí Champagne by byli přínosem. "Jiné drobné podnikatele" myslíte třeba ty stovky majitelů pařížských kavárniček nebo italské rybáře, kteří ve velkém "zachraňují" uprchlíky?

Kolik jich pozvat? Milion, pět, deset?

V. Kolacik 28.3.2018 7:24

Re: korektnost, rasismus a sexismus

Přesná reakce. Díky.

Když už máme ten velikonoční týden. "Se ženou jako s květinou. Nařezat svázat a hodit do vody." Tohle si taky nepředstavuju jako návod, ale jako trefně nalezené a vyjádřené dvojsmysly. Prostě myslím, že komunikace o problémech s nadhledem je lepší než zaryté mlčení. Ano, říká se, že vtipy je možno vyprávět jakékoli, ale ne každému. Nicméně i dotčená osoba (v obou významech) může sdělení buď ignorovat nebo se někam posunout.

Židovské anekdoty míří zejména do vlastních řad, řekl bych. Takový přístup je zřejmě všeobecně nejbezpečnější. V té souvoslosti například: "Proč má blondýnka kolem pupíku modřiny? — Protože jsou na světě i blonďáci".

D. Habina 28.3.2018 6:55

Re: korektnost, rasismus a sexismus

Vymyslel jsem jednu drsnou a krátkou anekdotu. Je naprosto neslučitelná s mým přístupem k ženám, ale v nadsázce odráží skutečnost, že někteří muži berou své ženy jako majetek a prostředek k ukojení chtíče.

"Domácí násilí neexistuje, jde pouze o sport. Nedáš, dostaneš."

R. Tichý 28.3.2018 6:54

No, zda se, ze by ČR mela otevrit dvere puvodnim obyvatelum zapadni Evropy. Vyhodne by bylo prijmout francouzske zidy, kteri prijdou vzdelani a zaopatreni. A vzhledem k tomu, ze nas venkov se vylidnuje, lze s radosti pozvat i zapadoevropske zemedelce a jine drobne podnikatele.

R. Langer 28.3.2018 6:48

Re: Jak píše prof.Drahoš,

Přesně, to jsou ale kraviny, co? :-D

V. Kolacik 28.3.2018 5:36

korektnost, rasismus a sexismus

Vážený PT Kozelko, zdravím z podhradí MU; a díky za přípisek. Dovolím si zlehka polemizovat s vyjádřením "v hodnotové škále provinění proti politické korektnosti je rasismus sexismu nadřazený". Z nedávné doby dvě anekdoty z TV obrazovek. Která z nich 'prošla' a která způsobila vyhazov z práce?

"Víte, co se řekne ženě, která už má pod každým okem modřinu? — Už se jí neříká nic, právě se jí to vysvětlilo dvakrát."

"Co mají společného židé a tenisky? — Najdete jich víc v 39 než v 45."

Je mi jasné, že takto bez kontextu není zvažování úplně snadné. Já třeba vidím v té první spíš anti islámský kontext. A i ta druhá je podle mě košer, neboť nepopírá šoa, leč dělá si z něj srandu. Nicméně se neubráním pocitu, že v tomto případě byl muž (Tex @ C8) posuzován přísněji než žena (Laura Laune @ France 2), neboť z mého pohledu jsou obě stejně drsné. Bonne journée.

M. Adler 28.3.2018 4:21

Po každém muslimském běsnění ve Francii

si říkám "Tak co, už vám to, frantíci, konečně dochází?!" A ono zatím stále ne; někteří snad potřebují na prdel skutečně pořádně, některým stále nedochází, že oběti nebudou jen židé. A tak dobře chránění hodnostáři vykřikují, že se nebojí a nedají zastrašit, zatímco ulicemi procházejí těžce ozbrojené patroly, které jsou stejně impotentní. Ale když tak Francouzi skutečně chtějí žít, když jim to skutečně nevadí a nebojí se... tak mají, co mají.

P. Dvořák 28.3.2018 4:17

Re: Ta budoucnost je prakticky neodvratná

To tedy pozor! Jak dnes píše jedno jméno Autor: Z. Rychlý Datum: 28.3.2018 1:59.

Někdo by to mohl pochopit tak, že některé svině kandidovaly na prezidenta.

Myslím abyste na sebe dával víc pozor. To víte, demokracie v ulicích někdy dělá nepředložené činy.

J. Vintr 28.3.2018 3:18

Ta budoucnost je prakticky neodvratná

Ty svině, co tahají do Evropy muslimské vetřelce, a zničily budoucnost našich dětí a vnuků. Do pár desítek let se bude Evropa podobat zemím, odkud k nám lezou a bílí Evropané budou menšinou, vydanou napospas muslimské zvůli.

Z. Rychlý 28.3.2018 1:59

Jak píše prof.Drahoš,

nepodléhat strachu a přestat nenávidět. Vy Češi jedni blbí !

V. Hejdak 28.3.2018 0:27

Jojo

Máte tam, co jste chtěli a dovolili.