26.2.2024 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

EVROPA: Nesmiřme se s barbarskou budoucností

Paříž, sobota, 24. března 2018. Otvírám raník Le Figaro a titulek na úvodní stránce stačí, abych pochopil, že islamisté zase zabíjeli. Uvnitř článku se dozvídám, že terorista byl (snad) jen jeden, zato oběti jsou tři, další dva lidé bojují se smrtí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 28.3.2018 10:50

Re: Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Mám s Vámi trpělivost a tak jeden příklad: Kdyby se např. v Egyptě vyvíjela populace podobně jako v Evropě měl by dnešní Egypt místo 90 mil., miliónů ca 10 a podobné počty platí pro většinu islámských států. Opravdu si myslíte, že by ca 10 x méně lidnaté státy vyvážely terorizmus v této míře?

M. Pesat 28.3.2018 10:47

islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce

" Křesťanství z nich bylo vytlačeno islámem za použíti násilí. Tvrdit, že křesťané by dělali totéž co muslimové, svědčí o hluboke neznalosti a ignorování faktů. Pokud chcete srovnat Islám a křesťanství, stačí si srovnat, jak křesťanská tradice líčí život Ježíše Krista a jak islámská tradice líčí život Mohameda."

islam je obslahnute krestanstvi bez francouzske revoluce/Ustavy. Islam patri do skupiny tzv. monotheistickych nabozenstvi/judaismus,krestanstvi,islam/, je nejmladsi a v zasade kopiruje historii krestnastvi, vcetne te tzv. krizacke/vojenske/vrazedne/loupezne. Takze pod zaminkou sireni Pravdy a Lasky se krestansky kradlo/znasilnovalo/vrazdilo. Az francouzska revoluce/Ustava odstavila cirkev od svetske moci/zruseni tzv. stavu/. Coz se u Islamu dosud nestalo a Islam a zvykove/cirkevni pravo Saria je soucasti/pilirem kazdeho muslimskeho statu. Jenom jako perlicka, jeste v roce 1977 probihal v Britanii soudni proces za tzv. rouhacstvi/blasphemy, coz je v muslimskych zemich dodnes bezne a hrozi za to trest smrti.

Cest :-)

https://www.historytoday.com/david-nash/blasphemy-trial

J. Vintr 28.3.2018 10:29

Re: Ano. Snědý

"Naši" vrazi (Kájínek s největší pravděpodobností vrah není) vraždí jen když k tomu mají nějaký důvod. Muslimové vraždí jen tak a je jim jedno koho a kde. Proti tomu se nedá nijak bránit a může to postihnout kohokoliv. Třeba vás, když poletíte s rodinou na dovolenou, může srazit před letištěm auto, řízené nějakým snědým fousatým pánem ...

J. Vintr 28.3.2018 10:23

Re: Ano. Snědý

Jedny kvóty jsme odmítli, další už jsou na cestě (viz to, co jsem napsal níže). A kde jste přišel na to, že jsme odmítli implementovat zákon o regulaci zbraní?

J. Svoboda 28.3.2018 10:22

Re: Já celkem souhlasím, ale

Takže o výzvě nevíte nic, ale máte na ni pevný názor :o)

J. Svoboda 28.3.2018 10:21

Re: Ano. Snědý

Zeman pouští na svobodu usvědčeného nájemného vraha a vy máte strach, že by se mohlo něco semlet u letiště :o)

J. Vintr 28.3.2018 10:19

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Před dvěma tisíci lety křesťanství ještě neexistovalo, ale o sto let později se spontánně, bez jakékoliv podpory, dokonce navzdory světské moci, rozšířílo do mnoha zemí. Tam kde jsme (zatím) my, jsme JEDINĚ díky křesťanství. Bez křesťanství by naše hummání a technicky pokročilá civilizace nikdy nevznikla.

J. Svoboda 28.3.2018 10:18

Re: Ano. Snědý

Jsme před soudem za odmítnutí kvót, odmítli jsme implementovat zákon o regulaci zbraní. Oficiálně, vláda i parlament. Takže převelice máte leda vykulené oči :o)

V. Student 28.3.2018 10:17

Re: Já celkem souhlasím, ale

No tak aspoň se proti té migraci vymezuje a varuje před ní. Což u prezidenta málo není. Takový Drahoš podepsal Výzvu vědců proti strachu a xenofobii, či jak se to chlácholení a tutlání problémů s migranty jmenovalo...

J. Svoboda 28.3.2018 10:16

Re: Já celkem souhlasím, ale

Pořád touží stavět hráze na kanálu Odra-Labe-Dunaj :o)

J. Vintr 28.3.2018 10:14

Re: Ano. Snědý

Na vraždění nepotřebujete samopal nebo semtex ani žádné zázemí. Stačí si například půjčit nebo ukrast auto, To můžou udělat hned jak vyjdou z letištní budovy ..

S. Donát 28.3.2018 10:13

Re: Ano. Snědý

Jednak tu nemají zázemí, druhak ještě pořád nejsme odzbrojeni, jako ve Francii, Německu, nebo Švédsku. I když snahy tu jsou převeliké.

R. Langer 28.3.2018 10:13

Re: Ano. Snědý

Jo, protože tam se jim za to ještě budou omlouvat, že je něčím urazili. Já bych jim urazil hlavu.

R. Langer 28.3.2018 10:11

Re:

No, nicméně i proto to tam u nich vypadá, jak to tam vypadá.

J. Vintr 28.3.2018 10:10

Re: Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Přečtěte si Korán a podívejte se někde na historii šíření Islámu. Katastrofou je samotný Islám. Jenže ne přírodní, ale lidskou. Zásadní chybou bylo pustit tuto katastrofu do Evropy. Tuhle chybu už nepůjde napravit a Evropa v podobě, v jaké ji známe, na ni za pár desetiletí zajde.

R. Langer 28.3.2018 10:07

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Já myslím, že před nějakými 2000 lety tady na Zemi toho kompletního křesťanství moc nebylo. A ani potom. A ani teď. Zaplať pánbůh. A až na to přijdou i ti muslimové, tak se konečně pohnou civilizačně dopředu. Jako my BEZ KŘESŤANŮ.

J. Schwarz 28.3.2018 10:07

Re: Ano. Snědý

Nemusíme být. Na západě mají jednak zázemí, druhak politická korektnost nedovoluje příslušné profilování. Těžko sem přiletět letadlem se samopalem a balíčkem dynamitu v kufříku. Pokud tu nebudou mešity a spřízněné duše, navíc obyvatelstvo se na ně bude tvářit nevrle tak sem nepolezou. Mnohem snazší totiž bude vraždit ve Švédsku nebo Německu.

J. Zaorálek 28.3.2018 10:04

Přesně vystizeno v předposledním odstavci. Nemůžeme říkat, ze se nás to netýká. Přesně tento postoj má za následek zvyšování preferencí lidí, kteří představují veřejnosti svůj krajní náhled, ale pro lidi je nejdůležitější to, že neříkají, ze se nas to netýká a nejak to řeší. I když extrémně.

J. Schwarz 28.3.2018 10:03

Re: Pakliže

Kolaboranti a vypatlanci navíc hájí jen vlastní zájem. Sami se setkávají - pokud vůbec - jen s civilizovanější, lépe vychovanou částí muslimské komunity, s profesory, umělci či vysoce postavenými osobami. Během rautu či diplomatických rokování se docela shodnou. Po "běžných lidech" pak chtějí, aby se stejně shodli s průměrným muslimem. Stejně tak si politik požvaní u kávy se sachrem s představitelem "romské komunity" a pak to vydává za příklad tolerance a žádá po obyvatelích sídliště aby stejně tolerovali životní styl běžných cikánů. Jde o vysokou školu pokrytectví, neb politik dobře ví že na Barrandově nebo na Hanspaulce se vila, ve které bydlí 50 cikánů na dávkách a kde se střídají další příbuzní ze Slovenska jako na nádraží a řvou ve dne v noci, za trochu normálních okolností nevyskytne.

J. Vintr 28.3.2018 9:58

Re: Ano. Snědý

Jestli jste si nevšiml, že tyhle pány s plnovousem neodradí nějaké vězení. Neodradí je ani to, že při tom zemřou. Zavřít nebo zastřelit je půjde, až něco provedou a někoho zabijí. Takže jsme na tom úplně stejně jako jiné evropské země. Jen jsme jim ZATÍM zřejmě nestáli za to.

M. Prokop 28.3.2018 9:56

Re: Já celkem souhlasím, ale

A je Zeman vůbec nějakou hrází? Co kde zahradil?

J. Schwarz 28.3.2018 9:53

Ano. Snědý

pán s plnovousem může opravdu sednout na letadlo a za hodinu být v Praze. Pokud ale nezešílíme po západoevropském či americkém vzoru, může "snědý pán s plnovousem" - pokud si v Praze zkusí to samé, co mu projde v Paříži - skončit na pár let v kriminále. A vo tam to je. Nemusíme tolerovat jejich zvyky, schengen-neschengen. Můžeme zakázat modlení na ulici, zakázat muslimské "plavky", nemusíme "politicky korektně" tolerovat urážky a osahávání žen.

J. Vintr 28.3.2018 9:53

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

To se pletete. Země Středního východu, které jsou dnes kompletně muslimské, byly dříve kompletně křesťanské. Křesťanství z nich bylo vytlačeno islámem za použíti násilí. Tvrdit, že křesťané by dělali totéž co muslimové, svědčí o hluboke neznalosti a ignorování faktů. Pokud chcete srovnat Islám a křesťanství, stačí si srovnat, jak křesťanská tradice líčí život Ježíše Krista a jak islámská tradice líčí život Mohameda.

M. Rubáš 28.3.2018 9:33

Evropu ničí Islám a korektnost

Radikální islám v kombinaci s politicky korektnímy neomarxistickými elitami možná zničí Evropu? Kdy se začnou evropané bránit? Dyť muslimové otevřeně říkají že to tady chtějí dobýt. Jako krok 1 k obraně je ale potřeba zbavit se neomarxistických elit a dostat k moci někoho jiného.

http://www.epshark.cz/clanek/129/dve-nova-totalitni-hnuti-radikalni-islam-a-politicka-korektnost

J. Vintr 28.3.2018 9:26

Zanedlouho bude v EP schvalována novela azylového zákona

takzvaný DUBLIN 4 a nepochybně bude schválena. V ní bude zakotvena povinnost každé členské země přijímat "uprchlíky", kteří v jiných zemích "přebývají". Znamená to až desetitisíce ročně. Z této povinnosti se bude možno vykoupit částkou 250 tisíc Euro (cca 6,25 milionu Kč) za kus. Kromě toho budou nepochybně "sjednoceny dávky", aby migranti neutíkali zpátky do bohatších zemí. Mluví se o částce cca 20 tisíc Kč měsíčně na osobu. K tomu pochopitelně zdarma ubytování a strava, aby se u nás cítili dobře. K tomu všemu bude povinnost přijmout i rodinné příslušníky - manžela, mazelku (manželky), děti, rodiče a SOUROZENCE!!!. Ti všichni budou mít samozřejmě také nárok na sjednocení se svými příbuznými, takže za jediným migrantem také může zcela legálně přicestovat celá vesnice (kterou budeme povinni ubytovat, živit a polatit jim zmíněné "kapesné"). Neví se ještě jaké sankce si Brusel vymyslí, aby donutil jednotlivé země se tomuto nařízení podřídit, ale určitě vymyslí něco, co bude na politiky jednotlivých zemí fungovat. Takže asi je marné doufat, že se naši politici vzepřou a ukážou těm Bruselským zrůdám vztyčený prostředníček. V Praze už údajně vyšly inzeráty, které dělají nábor na zaměstnance zvláštního terminálu na pražském letišti, kde se budou příjmat přidělení "uprchlíci". Takže za pár let budeme mít stejné problémy, jako mají záapadoevropské země. A bude to horší a horší.

K. Janyška 28.3.2018 9:22

Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Tam, odkud pocházejí, je k tomu nenutila 4 roční období a příprava na zimu. Zamrzli ve středověku.

Křesťané se pobybují dlouhodobě jinde a jsou civilizování. Jinak by byli schopni téhož... Dzp.

V. Student 28.3.2018 9:21

Já celkem souhlasím, ale

...ale jak to myslíte, že bychom mohli mít jiného prezidenta, kdyby nepřevládl strach z migrance? To jako pana Drahoše? Ten se vám zdal být solidnější hrází proti migrantům než Zeman? Ehm..ehm...

V. Pokorný 28.3.2018 9:20

Pakliže

si u nás jeden každý z těch vítačů a kolaborantů vezme sám a dobrovolně nějakého kozojeba a migranta, pak může mentorovat ostatní. Ale protože jsou to křiváci a vypatlanci,tak se tak nestane. Franckům to přeju, budovali si to tam a budují pořád. Jsem pro, aby se ani jedna žádost o azyl ze strany těch muslimů vůbec neřešila a hned je expedovat tam, kam patří i nepatří.

I. Schlägel 28.3.2018 9:17

Re: Jak píše prof.Drahoš,

V tomto nejsme v rozporu.

P. Lenc 28.3.2018 9:16

Re:

Pane Tichý, chtěl jsem na váš příspěvek reagovat, ale udělali to za mně jiní.Máte poněkud naivní představy o francouzkých a španělských zemědělcích.A nejen o nich.